Zážitkový pátek

Páteční piknik v Houslích

16. června 2018 v 20:33 | Elenka a Jitka
15. 6. 2018

V pátek 15.6.2018 jsme za krásného slunečného počasí vyrazili na společnou vycházku do Lysolaj. Sraz byl na zastávce autobusu, kousek od príma klouzačky. Tu jsme hned prozkoumali a pak už jsme vyjeli směrem do Houslí. To je krásný kousek přírody v Lysolajích.


Kočárky jsme zaparkovali na plácku v třešňovce a rozbalili jsme piknikové deky. Vybalili jsme dobroty, nalili kávu a piknikovali jsme :-)
Když jsme už měli plná bříška, zazpívali jsme si pár písniček. A pak přišly na řadu sportovní hry: skákání v pytli, házení míčem, podlézání a přeskakování překážky. Nakonec si maminky zaházely "talířem".


Před polednem už bylo hodně teplo, tak jsme se přesunuli k "lysolajské pláži".
Hezky jsme se osvěžili:-)


A pak už dětičky potřebovaly svůj oběd a klid. Naložili jsme je do kočárků a zamířili autobusem domů.


Vycházka se nám moc líbila. Pojďte příště s námi! Těší se na Vás tým Rybičky.

Dětský den v Rybičce

4. června 2018 v 21:51 | Jitka
1. 6. 2018

V pátek 1.června měly děti svůj svátek. Naši nejmenší jej oslavili s námi v Rybičce! Společně jsme si zazpívali písničky z barevných obrázků a při některých jsme si i zatancovali :-)


Zahráli jsme si pohádku - tentokrát O koblížkovi. Znáte ji? Babička upekla dědečkovi dobrý koblížek. Jen ho dala na chvilku vystydnout na okno a koblížek se ztratil. Kutálel se od domu přes dvorek k vratům, pak vyklouzl ze vrat a dal se na cestu až k lesu. Cestou potkal žabku a medvěda, ale osudným se mu stalo až setkání s liškou.

Dětem se pohádka líbila a možná si budou pamatovat koblížkovu rýmovačku:
Já koblížek červený,
po sýpce metený, na másle smažený,
na okýnku chlazený -
utekl jsem dědečkovi i babičce,
utekl jsem žabce a medvědovi
- a tobě liško taky uteču!
Ale neutekl a mazaná liška ho slupla k obědu.


Po pohádce byly pro děti připravené soutěže a hry. Skládali jsme puzzle a zvířátka, přikládali různé tvary na obrázek...
- házeli jsme míčem do koše


- skákali jsme v pytli - nebo maminky děti v pytli poponášely:-)


- prolézali jsme tunelem, házeli kroužky na cíl nebo přeskakovali obruče.


A za své snažení dostaly všechny dětičky diplomy, dárečky a balónky!
A nakonec přišla společná svačinka, posezení a popovídání. Děkujeme maminkám, které přinesly občerstvení! Bylo to moc milé:-)Už teď se těšíme na další akce Zážitkových pátků - 15.6. Piknik v Houslích a 20.6.Letní slavnost v Rybičce. Informace o akcích najdete na na tomto blogu v sekci Novinky. Srdečně Vás na ně zveme! Tým lektorek MK Rybička

Pojďte s námi na PIKNIK

27. května 2018 v 22:49 | Jitka
8. 6. 2018

Vážení návštěvníci a příznivci Rybičky, srdečně Vás zveme na společnou vycházku do Lysolaj, zakončenou piknikem v Houslích (přírodní památka - součást Lysolaj) v pátek 15. června 2018. Pro děti budou připraveny soutěže a hry v přírodě, navštívíme i další zajímavosti v městské části Prahy 6 - Lysolaje. Nezapomeňte si piknikovou deku a občerstvení :-) Těšíme se na Vás!

Montessori herna v Rybičce

18. května 2018 v 21:57 | Jitka
18.5.2018

V Rybičce se dnes konala další akce z cyklu Zážitkové pátky - herna a dílna Montessori podomácku.
Lektorkami programu byly Jarka a Zuzka ze středečního dopoledního kroužku Žabky a pulci.

Jarka a Zuzka představily v krátkosti principy montessori výchovy malých dětí. Vysvětlily, proč se při ní používají speciální
pomůcky a jak se tyto pomůcky mohou vyrobit v domácích podmínkách. Všechny představené činnosti a pomůcky byly popsané na kartičkách, aby se v nich maminky mohly samy orientovat. Pomůcek byla plná zasedačka, ale přesto zbylo místo i na slíbenou dílnu a pro posezení, popovídání a svačinku dětí.

Dílna a výrobky, které v ní vznikly :-)

Předvedené pomůcky používají lektorky ve středečním kroužku v Rybičce. Přijďte si s nimi pohrát! Těší se na Vás tým MK Rybička

Páteční scrapování v Rybičce

23. dubna 2018 v 22:06 | Jitka
20. 4. 2018

Scrapbooking nás baví, a proto se jednou za čas sejdeme a společně tvoříme - obrázky, minialba, leporela. Co k tomu potřebujeme? Pěkné fotografie, barevné papíry, různé ozdoby a taky hodně trpělivosti :-) Výsledkem našeho snažení je radost - pro nás nebo pro naše blízké.


Hezká vzpomínka :-)


A co při tom našem scrapování dělají naše dětičky? Hrají si, dávají si svačinku - a tvoří také !
Tentokrát přáníčka ke svátku maminek :-) Moc se jim povedla. Ale kdo je dostane, to je zatím tajemství... Jen prozradím, že se před Svátkem maminek půjdeme podívat na seniory do Horizontu.
Přijďte příště tvořit s námi! Těší se na Vás lektorka Jitka a maminky z Rybičky.

Páteční vycházka za zvířátky

20. března 2018 v 20:48 | Zuzka a Jitka
16. 3. 2018

V pátek 16.3. jsme se byli s Rybičkou podívat za zvířátky v Pokusné stáji České zemědělské univerzity v Praze Suchdole.
Počasí se moc nevydařilo, a proto jsme začali naši návštěvu u zvířátek ve vnitřní expozici. Bylo toho k vidění hodně a paní průvodkyně nám o zvířátkách i hodně vyprávěla.


Děti byly nadšené. Nebály se králíků ani prasátek, hladily beránky i hada:-)


Naši exkurzi doprovázelo kohoutí kokrhání ...


Krajta v rukou chovatele ...


- a malý gekonek.


Morče se nám taky líbilo.


Odvážné maminky se rozhodly využít nabídky a přemístily se s dětmi do výběhů ovcí a koz. Tam jsme potkali i jehňata a kůzlátka.


Vycházka za zvířátky se nám i přes vytrvalý déšť a zablácené holínky dětí moc líbila. Srdečně Vás zveme na příší akce Zážitkových pátků! Tým lektorek MK Rybička

Voňavá beseda

11. března 2018 v 23:25 | Jitka
9. 3. 2018

V pátek 9. března za námi do Rybičky přišla milá návštěva. K svátku žen jsme si nadělili Voňavou besedu - seminář o mýdlech, která vyrábí (lépe řečeno kouzlí) paní Anastasia Krasilnikova, mýdlařka z Lysolaj.
Paní Nasťa přišla i s dcerkou Neli. Některé maminky měly s sebou také dětičky, byla pro ně připravená herna.


Pěkně jsme se usadili a na začátku jsme si zazpívali krásné písničky o kytičkách.


Na piáno nás doprovodila maminka Hanka. Děkujeme!


Paní Nasťa vyprávěla se zápalem a hodně zajímavě. Spousta informací byla pro nás úplnou novinkou. Přinesená mýdla provoněla celou Rybičku.


Pozorně nasloucháme ...


Dětičky nejdřív zaujala herna ...


- ale za nějakou chvíli přišly blíž. Však jsou to holčičky!


Seminář o mýdlech, mýdlárně i životě paní Nasti se nám opravdu moc líbil. Děkujeme, Nasťo, a někdy příště na shledanou! Do Lysolaj to není daleko :-)


Taková krása se rodí pod rukama paní Nasti.


Těšíme se na další akci z cyklu Zážitkových pátků, již v pátek 16. března 2018 jdeme za zvířátky do Stáje České zemědělské univerzity.

Zajímáme se o Suchdol

5. března 2018 v 14:03 | Jitka
2. 3. 2018

V pátek 2.3.2018 jsme se sešli v Rybičce na besedě s paní Gabrielou Lněničkovou. Tématem besedy bylo Místo, kde žijeme, tedy městská část Praha Suchdol. Zajímalo nás, jak se Suchdol rozvíjí a co nás v budoucnu čeká. Dotazy a diskuse se logicky soustředily na otázky kolem silničního okruhu, který není zapomenut, ale naopak se s ním stále počítá jako s hlavní variantou dostavby dálnic "kolem" Prahy.
Malé děti měly při besedě svůj program - hlavně svačinku a herničku.
Děkujeme paní Gábině za velmi fundovaný výklad a těšíme se na další akci Zážitkových pátků, a to již 9. 3. 2018 Voňavá mýdla s mýdlařkou z Lysolaj.
Srdečně Vás zve tým MK Rybička

Scrapbookové tvoření v Rybičce

27. února 2018 v 23:13 | Jitka
23. 2. 2018

Páteční mrazivé dopoledne jsme v Rybičce prožili tvořivě. Sešli jsme se při výtvarné technice, zvané scrapbooking. Dětičky přitom využily rybičkovskou herničku.
Tady se seznamujeme s s technikou, materiálem a nářadím, které ve scrapbooku používáme.


To je předběžný scatch - návrh obrázku.


Dětičky a teta Zuzka svačí :-)


A skoro hotový obrázek - stačí jen dolepit písmenka :-)


Z barevných papírů, fotografií, různých ozdob, samolepek a jiného materiálu vznikly krásné obrázky do alba nebo k zavěšení na stěnu. Těšíme se na příští scrapbookové setkání!

Hráli jsme si s pejsky

10. prosince 2017 v 23:16 | Jitka
8. 12. 2017

Dnešní dopoledne bylo v Rybičce plné překvapení. Když jsme se sešli s dětmi a jejich maminkami, bylo vše jako obvykle. Zazpívali jsme oblíbené písničky a přidali jsme i pár vánočních koled. Je přeci adventní čas :-)


A pak přišli pejsci! 4 velcí a 3 malí chlupáči se svými "páníčky" - to byly slíbené týmy, které nám měly představit kouzla a taje canisterapie. A povedlo se jim to náramně!


Nejdřív nám paní Olga představila jménem všechny pejsky. Program začal malou rozcvičkou: psi, děti i rodiče zkoušeli reagovat na povel "sedni", "lehni", válej sudy, aj.


Pak si děti půjčily hřebínky a kartáče a zkoušely pejsky česat.


Některé dětičky zaujaly přinesené stavebnice:-)


Zkusili jsme si nasazování obojků.
Z barevných kostek jsme postavili pejskům velikou psí boudu...


- a skoro všichni jsme si do ní vlezli !


Po práci jsme si odpočinuli ve psí náruči:-)
A jestlipak se pejsci nebojí vlézt do tunelu ? Nebojí :-)


Tady jsou všichni pejsci jako na přehlídce - vleže.


Paní Olga nám představila kalendář, který vydala společnost "Tam kde zvířata pomáhají" na podporu canisterapeutických programů.


A nakonec dětičky dostaly diplomy a obrázky jako odměnu za odvahu a hezké zacházení s pejsky. Bylo to krásné dopoledne. Těšíme se na příští setkání s Moly a jejími psími kamarády.

Stres na mateřské dovolené a co s ním?

25. listopadu 2017 v 22:50 | Elena, Jitka a Zuzka
24.11.2017

V pátek 24.11.2017 se v Rybičce uskutečnila přednáška na téma STRES NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ A CO S NÍM? pod vedením lektorky Mgr. Hany Chýlové, Ph.D. a lektora Mgr. Ing. Pavla Michálka, Ph.D.Jedna odvážná maminka se nechala změřit pomocí přístroje Biofeedback, který měří tělesné hodnoty - tlak, tepovou frekvenci a kožně galvanický odpor. Z těchto hodnot lze vyčíst aktuální prožívání stresové situace.


Během přednášky a dokonce i závěrečné relaxace nás samozřejmě bavily i naše dětičky, o které se vzorně starala teta Zuzka.


Těšíme se na Vás při dalším zážitkovém pátku! Tým lektorek MK Rybička

Pro zdravé zoubky

3. listopadu 2017 v 18:07 | Jitka a Tereza
3. 11. 2017

Dnes jsme se sešli v Rybičce, abychom vyslechli přednášku paní doktorky Ireny Červené o péči o dětský chrup.


Maminky pozorně poslouchaly. Paní doktorka nám vyložila, jak vznikají kazy a fundovaně poradila, jak tomu máme u dětí i u sebe předcházet.


Zubní hygiena a pomůcky - aneb, který kartáček vybrat ?


Trochu hrozivý model k předvedení správné techniky čištění dětských zoubků. Není to vůbec jednoduché:-)


Děti si hrály v herně s tetou Terezkou ...


- a ty nejmenší dětičky jen tak polehávaly, dokud nedostaly hlad.


Brzy se i dětičky začaly zajímat, co to má paní doktorka na stolku ? Sestřička se jim obětavě věnovala:-)
Děkujeme, paní doktorko !


Dostali jsme dárečky !
Prožili jsme pěkné dopoledne :-) Přijďte příště také! Za tým MK Rybička se těší Terezka a Jitka.


Paní doktorka Červená pozvala všechny zájemce na preventivní prohlídku dětských zoubků ZDARMA do své ordinace v Praze 6 Suchdole, Kamýcká ul. 1077 (nad řeznictvím), která se uskuteční v pátek 10. listopadu 2017 od 8:30 do 10:30 hodin. Přijďte v hojném počtu, jde o zdraví Vašich dětí!

Scrapbooking je zábava

27. října 2017 v 20:46 | Jitka
27. 10. 2017

Scrapbooking nás baví! Dneska se nás sešlo zase víc :-)

Maminky předaly děti hlídací tetě Elence do herničky, na nic nečekaly a pustily se do tvoření.

Co je při něm nejdůležitější? Přece krásné a kvalitně vytištěné fotografie. K nim přidáme barevné papíry, samolepky, různé dřevěné, plastové, papírové či látkové ozdobičky, trošku trpělivosti a hodně času - a výsledek je překrásný.


Můžeme si vytvořit obrázkové minialbum v podobě leporela.


Opravdu je to legrace!


První rozvržení fotek na stránku.


Dnešní nejmenší - Kubík - má malou chůvu:-)


Klárka vaří čaj pro maminky :-)


Děti při společné svačince ...


- a při společné hře.


Děti také malovaly a lepily listí.


Můžeme se pochlubit výsledkem našeho snažení: stránky v kalendáři ...


- a podzimní obrázek.Máme v Rybičce scrapařskou partičku. Rádi Vás v ní přivítáme! Příští setkání při scrapbooku plánujeme na pátek 1.prosince 2017 od 9:30 hodin. Těší se na Vás lektorka Jitka Michalcová.

Dobroty tety Magdy

6. října 2017 v 17:25 | Jitka
6. 10. 2017
Dnes se v rámci Zážitkových pátků v MK Rybička uskutečnila přednáška s workshopem Zdravé svačinky s Magdou Furmanovou.

Poslední přípravy...


Na začátku jsme si zazpívali s dětmi:-) Po zpívání měly dětičky k dispozici hernu a maminky se mohly soustředit na přednášku.


Usadili jsme se a Magda začala vyprávět o zdravých svačinkách - a jak je dělá ona. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých a hlavně praktických informací. Připravené dobroty úžasně voněly a moc nás lákaly k ochutnání.Pozorně posloucháme ...


... a Liamek už nevydržel a ochutnává:-)


Hurá! jdeme ke stolu. Čekají nás tam rostlinné pomazánky, pečená zelenina, dipy k namáčení, masové kuličky, lososové kostky, špalda se zeleninou, kuskus nasladko, sladké kuličky...


- i skvělé tortilky:-)


Nejmenším účastníkem akce byl Ilja. Ten si ovšem dal mléko:-)


Moc jsme si pochutnali!


Děkujeme Magdě za ochotu vařit a péct do noci. Výsledek za to stál!

Na další páteční setkání s Vámi se těší tým lektorek MK Rybička.

Barevný scrapbooking

24. září 2017 v 22:23 | Jitka
Pátek 22. 9. 2017

Na dnešním scrapbookovém dopoledni v Rybičce se nás sešlo 6 maminek a 5 dětí. Podívejte se, jak jsme si to užili:-)

Na začátku jsme si nachystali materiál a pomůcky. Tady je vše připravené...


... a můžeme začít. Nejdřív vybíráme správné fotografie a k nim pěkné papíry.
Chvílemi máme u stolu malé pomocníky.


V herně je to prima. A máme ji jen pro sebe! Holky v akci:-)
Při společné svačince...


... a při odpočinku:-)


A tady už jsou hotové obrázky! Povedly se, že?


Scrapbookové tvoření se nám líbilo. Přijďte příště za námi! Sejdeme se v pátek 27. 10. 2017 od 9:30 hodin.
Za tým MK Rybička se na Vás těší Jitka.

Jak jsme hráli divadlo v přírodě

7. června 2017 v 0:21 | Jitka
2. 6. 2017

Velevážené a ctěné publikum, vítáme Vás v divadle v přírodě! Tak jsme se přivítali v pátek 2.6.2017 na prvním divadelním představení Rybičky v Komunitní zahradě.

Kulisy byly připravené v amfiteátru...


Nejdřív jsme obdivovali jezírko ...

... pak jsme obhlédli pískoviště...


...zkusili přelézt obrubník ...


a pak už nás pejsek s kočičkou přivítali v divadle. A protože oba měli svátek, tak jim děti zazpívaly hezké písničky.


Hrála se pohádka Jak pejsek s kočičkou pekli dort.


Děti pomáhaly při míchání dortu a také při zkoumání čerstvosti různých přísad - například syrečku:-)


Dort se krásně povedl! Škoda, že ho snědl zlý pes.


Po pohádce děti soutěžily ve sportovních disciplínách: ve skoku v pytli ...


- běhu s obručí ...


- přeskoku přes překážky, plazení po zemi a prolézání tunelu. Všechny byly moc šikovné!


Za úspěšné splnění všech úkolů děti dostaly obrázky a odměny. Balónky létaly všude okolo :-)Divadlo v přírodě se nám líbilo! Přijďte se příště taky podívat! Těší se na Vás Tým MK Rybička
 
 

Reklama