Zajímavé akce

Podzimní bazárek v Rybičce

19. září 2018 v 21:27 | Terka a Jitka
19.9.2018

Vážení návštěvníci a příznivci Rybičky, suchdolské i přespolní maminky, tetičky a babičky, tatínkové a dědečkové, zveme vás všechny na podzimní bazárek odložených věcí! Můžete se zúčastnit jako vystavovatelé - prodejci, pokud si zarezervujete včas místo. Nakupovat můžete v každém případě:-) Přijďte se třeba jen podívat. Těšíme se na vás !


Májové setkání v Horizontu

10. května 2018 v 21:43 | Jitka
10. 5. 2018

Dneska byla Rybička na návštěvě v suchdolském Horizontu. Maminky i dětičky byly zvědavé, jak to v domě pro seniory vypadá a s čím si tam vlastně budou hrát?
Obyvatelé domova i návštěvníci stacionáře na nás už čekali:-) Na přivítanou jsme dostali výborný koláč a pak jsme se pustili do zpívání za doprovodu ukulele. Mnozí z nás víděli tento krásný malý hudební nástroj poprvé!


Půjčili jsme si bubínky a různá chrastidla a písničky jsme doprovázeli klepáním, bubnováním a jinými zvuky :-)
Pak děti zaujala magnetická stavebnice, ze které se dá postavit vysokááá věž...- a také terárium s morčátkem, které bylo velmi trpělivé. Hladili jsme je a hladili ...


Nezapomněli jsme ani na Svátek maminek, který budeme slavit v neděli 13.5. Popřáli jsme všem přítomným maminkám a babičkám, předali jsme jim přáníčka, která jsme vyrobili s dětmi, a sladká linecká srdíčka.
Děkujeme vedení Horizontu, že nám umožnilo májovou návštěvu u seniorů uskutečnit. Moc se těšíme na příští setkání!
Tým lektorek MK Rybička, maminky a děti

Bazárek v Rybičce 12. 4. 2018

13. dubna 2018 v 13:29 | Jitka
13. 4. 2018

Vítejte na jarním bazárku v Rybičce!
Ve čtvrtek odpoledne se sešlo ve velké zasedací místnosti suchdolské radnice 11 vystavovatelů - prodejců, kteří během chvilky přeměnili zasedačku v orientální bazar. Zájemců o nakupování se našlo dost. Vždyť kdo by si nepotřeboval na začátku jara osvěžit šatník? Velké i malé ženy měly z čeho vybírat. Oblečení, boty a botičky, knížky a hračky, kola a helmy,... Největší raritou byl zánovní kávovar:-) Měli jsme velkou chuť jej zakoupit pro Rybičku! Pro všechny bylo připravené občerstvení. Pro nejmenší dětičky byla určená herna, vedená lektorkou Rybičky. Užili jsme si krásné odpoledne! Děkujeme všem prodejcům i návštěvníkům za podporu bazárku! Tým lektorek MK RybičkaSetkání generací v Rybičce

25. prosince 2017 v 22:38 | Jitka a Zuzka
21. 12. 2017

Ve čtvrtek 21.prosince jsme měli v Rybičce milou návštěvu. Přišli se na nás podívat senioři ze suchdolského Horizontu a spolu s nimi pan ředitel Přeučil a paní Burešová. Společné posezení mohlo začít.

Na začátku jsme si zazpívali písničky z kartiček. Pak nám maminka Hanka začala hrát na piáno vánoční koledy. Ty se líbily nám i babičkám a dědečkům. Vesele si s námi zazpívali a někteří i zahráli na nástroje.
Přišel nás pozdravit pan starosta Hejl s asistentkou paní Zuzkou Krumpholcovou, která spolupracuje s Rybičkou již několik let. Oba byli rádi, že se seniorům v Rybičce líbí a popřáli Rybičce i Horizontu vše nejlepší do Nového roku.


Emička navazuje přátelství ...


Předvedli jsme také pohybová říkadla...


- a zatancovali jsme si ...


Pak přišla na řadu pohádka. Byla tentokrát O rozfoukaném sněhulákovi. Jednou v noci byl silný vítr a rozfoukal sněhuláka po širokém okolí, odnesl mu plecháček i nos z mrkve:-( Naštěstí děti našly poztrácené koule a postavili jsme sněhuláčka znovu.
Byl krásný, že?
I s tím plecháčkem na hlavě a koštětem v ruce:-)


Zazpívali jsme mu pěknou písničku Postavil jsem sněhuláka na stráni. Zpívali s námi i naši hosté.


A jaká by to byla návštěva bez dárečků?
Obdarovali jsme naše hosty vánočním přáníčkem s obrázkem, který vytvořily děti, a balíčkem s cukrovím. Děti dostaly ovoce a cukroví od pana Přeučila. Měli jsme z dárků radost a děti se do dobrot hned pustily.

Měli jsme i společnou svačinku, povídání a herničku.
Posezení rodičů, dětí a hostů z Horizontu se nám moc líbilo. Slíbili jsme si, že se zase někdy sejdeme. Přijdete také?
Ale to bude až v Novém roce 2018. Moc se na Vás těší Tým MK Rybička!

Orientační cyklotour 2017

29. května 2017 v 16:35 | Zuzka
Vážení rodiče,
rádi bychom Vás pozvali na zážitkovou Orientační cyklotour 2017, která se koná v pátek 16. června 2017 od 9 hodin u MŠ K Roztokům (u Roztockého háje). Primárně je akce připravena pro předškolní děti mateřské školy,ale je možná účast i rodičů na MD se svými dětmi. Cílem akce je osvěta v silničním provozu a prevence úrazů na silnici i u vody. Prostě, aby nadcházející léto bylo bez nehod. Rady přijdou vhod jistě i rodičům. Bude připravena trasa (kolo, odrážedlo i pěšky) s několika stanovištmi, kde budete plnit dané úkoly. Žabák Kvaky Vás seznámí s desaterem, jak se bezpečně chovat u vody.
Akce je připravena ve spolupráci s MČ Praha-Suchdol, Centrem pro rodinu a děti, Balic a Policií ČR.

Tak nasedat a přijeďte. Budeme doufat v pěkné počasí.
Těšíme se na Vás a dětičky.

Včelky v Rybičce

16. května 2017 v 20:39 | Zuzka, Terka a Jitka
12. 5. 2017

V pátek 12.5.2017 přijela do Rybičky třída Včelky z MŠ Havlíčkova z Roztok u Prahy. Děti byly zvědavé, jak to u nás vypadá. Tak jsme jim něco z programu Rybičky ukázali:-) Hezky jsme se představili, zazpívali jsme si a zahráli na hudební nástroje...


... předvedli jsme pohybová říkadla i jejich hoooodně zrychlenou verzi:-)


Stojí, stojí bedla... a všechny děti také.


Pak tety Terka a Zuzka zahrály pohádku Jak pejsek s kočičkou pekli dort. Dětem se moc líbily přísady, které pejsek s kočičkou dávali do dortu, aby byl stokrát lepší.
Po pohádce děti vyráběly dárek pro maminky k jejich nedělnímu svátku. Nejdřív malovaly...


pak skládaly papír jako harmoniku,


- a nakonec na vzniklý vějíř nalepily kytičky.


Povedlo se jim to!


A nakonec si děti užily v naší herně...


- i s paní učitelkou:-)Taky by se Vám u nás líbilo? Tak se přijďte podívat! Těší se na Vás Tým MK Rybička.

Školka v Rybičce

4. dubna 2017 v 0:23 | Jitka
31. 3. 2017

V pátek 31.3.2017 se v MK Rybička uskutečnila neobvyklá akce. Přišly si k nám pohrát, zazpívat a poslechnout pohádku děti z Mateřské školky Havlíčkova z Roztok u Prahy s paní učitelkou Lenkou Jeníčkovou. Bylo to krásné dopoledne.

Děti měly zážitek- zkusily si dozdobit kulisy k divadelnímu představení.
Zazpívali jsme si za doprovodu kytary - s Lenkou Jeníčkovou.Tanečky se Zuzkou...


Tety Zuzka a Terezka z Rybičky dětem zahrály divadýlko ! Pohádka "Jak pejsek a kočička pekli dort" slavila velký úspěch!!Chvilka odpočinku ...


- a pak odněkud přiletěl padák.Při výtvarce si děti vyrobily otvírací vajíčko s kuřátkem.


A nakonec se Rybička proměnila ve velkou hernu:-)


Líbilo by se Vám u nás také? Přijďte za námi! Tým MK Rybička

Slavnosti levého a pravého břehu Vltavy 2016

12. září 2016 v 12:31 | Zuzka
MK Rybička byl opět na Slavnostech levého a pravého břehu Vltavy, které proběhly v sobotu 10. září 2016 u přívozu Roztoky/Klecany. Připravili jsme pro nejmenší návštěvníky klidovou zónu, kde se mohli ukrýt a pohrát před žárem sluníčka, který v ten den panoval.


Jarní BAZÁREK již tuto neděli

6. dubna 2016 v 9:38
Milé maminky, proberte oblečení, boty, hračky... a přijďte si vyměnit, nakoupit, prodat či darovat
(ne)potřebné věci - JARNÍ BAZÁREK již tuto neděli 10. dubna od 13 do 18 hodin na Komunitní zahradě Suchdol. V případě deštivého počasí bude probíhat v suchdolské Knihovně v areálu základní školy.

Dobročinný bazárek

6. října 2015 v 9:32 | Zuzka
V neděli 4.10. 2015 proběhl na Komunitní zahradě Suchdol DOBROČINNÝ BAZÁREK oblečení, hraček či sportovních potřeb. Počasí nám dopřálo a tak přišlo hodně prodávajících i kupujících. Rodiče s dětmi vyměňovali, prodávali, kupovali, darovali (ne)potřebné věci a tak bazárek splnil svůj účel - I starší věci ještě někomu dobře poslouží.
Navíc výtěžek z akce (1600 Kč) Mateřský klub Rybička věnuje na rozvoj komunitní zahrady, jelikož i rodiče a děti zahradu užívají k trávení volného času.
Děkujeme všem, kteří se zapojili a pro velký úspěch to můžeme zopakovat na jaře.

Dobročinný bazárek ne 4.10.2015

30. září 2015 v 14:35 | Zuzka
Milé maminky, nadešel čas připravit se na chladné a zimní dny. Přijďte výhodně prodat, nakoupit, vyměnit či darovat podzimní a zimní věci, obuv, sportovní potřeby, hračky a plno dalších potřebných věcí - DOBROČINNÝ BAZÁREK již tuto neděli 4. října 2015 od 13 do 17 hodin na Komunitní zahradě Suchdol. Ul. Suchdolská naproti sběrnému dvoru.
Rezervace u koordinátorky klubu Kristýny Hulenové - 734 681 312.

Podzimní bazárek na Suchdol

14. září 2015 v 11:24 | Zuzka
Milé maminky,
léto už nám končí a je nejvyšší čas probrat skříně a připravit se na chladné dny. MK Rybička pořádá PODZIMNÍ BAZÁREK převážně dětského podzimního a zimního oblečení, obuvi, sportovních potřeb, hraček, knížek a to v neděli 4. října 2015 od 14 do 17 hodin tentokrát na veřejném prostoru - Komunitní zahrada Suchdol, ul. Suchdolská (vedle fotbalového hřiště).
Registrujte si své místo a přijďte si prodat, nakoupit, vyměnit či darovat (ne)potřebné věci. Za místo zaplatíte 100,- Kč a sami si prodáváte. Pokud chcete věci jen darovat, rovněž je můžete donést a členky MK budou věci nabízet do charitativního prodeje. Výtěžek z akce MK Rybička věnuje na rozvoj zahrady.
Využijte tohoto jarmarku pod širým nebem a zapojte se! Mrkající

Den otevřených dveří

21. srpna 2015 v 16:00 | Kristína

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ


Srdečne Vás pozývame na akciu v MK Rybička, ktorá sa koná v našich priestoroch v pondelok 7.9 2015 od 10-12 hod. Sprístupnime Vám všetky naše miestnosti, zoznámite sa s jednotlivými lektorkami doobedných krúžkov, čaká na Vás i deti zaujímavý program, spievanie i výtvarná činnosť. Prídte do MK Rybičky privítať nový školský rok.

Navštívily nás DOBROTETY!

17. listopadu 2014 v 20:53 | zuzka
Ve čtvrtek 13. listopadu jsme uspořádali v klubu pohodové dopoledne s charitativním projektem DOBROTETY v rámci celorepublikového Dne předčasně narozených dětí. Organizaci DOBROTETY založily maminy, kterým se předčasně narodili miminka a prožily nelehké období svého života a rozhodly se pomáhat dalším maminkám se stejným osudem. V nemocnicích po celé ČR pomáhají sestřičkám s výbavou pro nedonošené děti, např. polštářky a podložky do inkubátorů, oblečení - čepičky, bačkůrky. Zároveň psychicky podporují maminky, vyzdobují pokojíčky a potěší drobný dárkem jako jsou přáníčka nebo pletená čepička. Pro děti bylo nachystáno krásné loutkové divadlo a pohádka O červené karkulce, pro maminky zase tvořivá dílnička a mohli jsme si i zakoupit rukodělné šperky a krásné dárečky a zároveň přispět na dobrou věc.
Držíme palce Dobrotetám v jejcih záslužné práci.

Podzimní bazar

15. října 2014 v 18:04 | Kristína Hulenová
V nedeľu 5.10 2014 sa v priestoroch MK Rybička uskutočnil ďalší z našich dobročinných bazarov. Tento rok oproti minulým prebiehal po novom. Každý predávajúci dostal vlastný alebo spoločný stôl na ktorom predával svoje veci. Nakupujúci mohli jednavať priamo s predajcami o cenách, množstve i type oblečenia, hračiek, knižiek či iných vecí.


Predávajúcich bolo 7 a vecami zaplnili hlavnú sálu. Pripravili sme pre nich aj občerstvenie. Čaj, sušienky, dokonca aj koláč. Bolo toho dosť pre všetkých i nakupujúcich. Vhodné veci pre svoje deti našli skoro všetci. Tí čo nakupovali ale i tí, čo predávali. Nakoniec domov odišli spokojní všetci. Na záver sme pobalili veci na charitu a zaplnilo sa 8 vriec oblečením, topánkami i hračkami. Všetko bolo darované charite Broumov.


A takto vyzerali naše "upútavky" popri chodníku i ceste :)

Vzdelávame naše lektorky v oblasti práce a komunikácie s problematickými klientmi v MC

26. září 2014 v 11:50 | Kristína Hulenová
Síť mateřských center o.s., jíž je naše centrum členem, realizuje projekt "Motivace růstu" č.CZ.2.17/2.1.00/36100, financovaný v rámci Operačního programu Praha - Adaptabilita.
Hlavním cílem je rozvoj, stabilizace a udržitelnost Sítě mateřských center a jejích pražských členských organizací a zkvalitnění jejích služeb prostřednictvím vzdělávání a následné profesionalizace zaměstnanců a dobrovolníků těchto organizací.
Z našeho centra se vzdělávání v rámci tohoto projektu účastní 5 zaměstnankyň.

V piatok 19. 9. 2014 sa v rámci tohto dlhodobého vzdelávacieho prejektu konal seminár s názvom "Způsoby práce a komunikace s problematickými klienty v mateřském centru", ktorý viedla Mgr. Monika Čuhelová, ktorá vyštudovala psychológiu a sociológiu na FSS MU Brno a sociálnu prácu v Hradci Králové. V súčastnosti vedie Materské a rodinné centrum Krůček a školí tímy, skupiny rodičov, učiteľov v oblastiach komunikácie, time-managmentu, rodičovských a výchovných kompetencií.
Seminára sa zúčastnilo 8 lektoriek z pražských materských centier.
Cieľom seminára bolo ako správne komunikovať a pracovať s problematickými klientmi, ako si s nimi vytvárať vzťah a predchádzať problémom, zoznámili sme sa so spôsobmi nazarenia na problém, fenoménom pomoci, komunikácie všeobecne, jazykom načúvania, empatie a podpory. Prakticky sme si precvičili vyjadrovanie našich požiadaviek a tvorbu pravidiel tak, aby boli pre druhých zrorumiteľné a akceptovateľné. Na záver sa lektorky zhodli, že tento seminár bol pre ne veľmi užitočný a nadobudnuté vedomosti zúžitkujú nie len v rámci MC ale i mimo nich.

Náramkový maraton

15. září 2014 v 8:37 | Zuzka
Již tento pátek 19.9. se koná v MK Rybička NÁRAMKOVÝ MARATON od 16 hodin. Zveme všechny holky a kluky co rádi pletou a chtějí to naučit další kamarády. S sebou si můžete vzít i vlastní "nádobíčko". Proběhnou i soutěže o nejzdařilejší kousky.
Tak si rezervujte své místo: z.krumpholcova@seznam.cz, nebo tel. 720 145 435. Cena 50,-/dítě, materiál k dispozici, rodiče mohou děti zanechat cca na 2 hodiny a třeba si dojet nakoupit a využít pro svůj čas....

Honzík a Mařenka se vydávají do světa

30. srpna 2014 v 22:23 | Pavla

Výlet s Rybičkou

29. července 2014 v 13:12 | zuzka
Výlet je přeložen na 20.9.2014 - tentokráte turistických po památkách. Navštívíme rotundu Budeč, mini ZOO Závist a Buštěhrad. Cestujeme vlakem a cca 10 km pěšky. Vhodné pro jednotlivce, seniory a děti starší 6 let.
Nutná rezervace na tel. 720 145 435 - Zuzka Krumpholcová. V případě nenaplnění se výlet uspořádá v září po prázdninách.
(na letáku níže zůstalo původní datum:), toho si nevšímejte:), obsah výletu je stejný jako v původním srpnovém termínu)

Prázdninový výlet do zábavného parku

27. července 2014 v 19:04 | Zuzka
Opět po roce se vracíme na místo činu - do zábavného parku MIRAKULUM v Milovicích. Parta 8 dospělých a 12 dětí vč. dvouměsíčního Tobiáška vyrazila 18. července 2014 vlakem ze Sedlce do Milovic. Trochu dobrodružství jsme si užili již při cestě na Mararykovo nádraží, kde jsme měli přestupovat. Vlak nám zahlásil, že má zpoždění kvůli opravě a tak nám navazující spoj ujel přímo přes nosem. S menším zpožděním jsme úspešně dorazili a děti nedočkavostí vběhli na nejrůznější typy provazových, skákacích, šplhacích či houpacích atrakcí.

Areál se neustále rozvíjí a rozrůstá, tak co jsme loni nestihli jsme navštívili letos. Velice zajímavá byla naučná lesní stezka, kde jsme se seznámili s různými druhy stromů, vyzkoušeli jejich zvuk, viděli strom uvnitř či za jak dlouho se kmen rozloží.
V mini lesní zoo spal jezevec, veverka, srnka a švitořili ptáci.

Děti obtiskly jejich stopy do písku a už si to namířily do keřového labyrintu. Slunce pálilo a tak jsme uvítali podzemní chodby, kde bylo příjemné klima a pěkná tma. Pak jsme se příjemně ozvěžili v cukrárně a pokračovali do dětské Země, resp. do Země prasátka Piggyho.
Zpáteční cesta už proběhla bez problému a my jsme utahaní, ale plni zážitků dorazili zpět k domovu. No a již nyní jsme si potvrdili, že příští rok se tam vydáme znovu, jelikož už bude otevřen vodní svět a dráha úzkokolejné mašinky. Tak už se na to těšíme.
Děkuji všem za účast a krásný výlet. Zuzka
 
 

Reklama
Reklama