Žabky a pulci

Rybička na Komunitní zahradě 27.6.

28. června 2018 v 20:24 | Jarka a Jitka
27. 6. 2018

Ve středu se po Komunitní zahradě proháněli Pulci - větší Žabky zůstaly doma:-) Naštěstí rybníček malé pulečky moc nelákal.


Zkusili jsme posekat trávu místní sekačkou, ale moc to nešlo:-)


Rozložili jsme si padák a posvačili.


Žabka nás nejdřív přivítala...


- a pak s námi zpívala oblíbené písničky...


- a taky tancovala...


- a běhala s obručemi.


Písnička Já mám koně, vrané koně zněla komunitkou :-)


Dětičky chodily po široké kládě...
a běhaly tunelem.


Pak přišla na řadu pohádka. Tentokrát jsme hráli pohádku Boudo budko, kdo v tobě přebývá?
Nejdřív v budce bydlel sám Honzík. Postupně se k němu přidala žabka a ježek. Nakonec se k nim chtěl nastěhovat
medvěd, ale neuměl o to poprosit. Když ho to děti naučily, všechna zvířátka se skamarádila a bydlela společně. I s Honzíkem:-)
Na Komunitní zahradě se nám moc líbilo, i když jsme tu kvůli nepřízni počasí strávili jen dva dny. Snad to příští rok vyjde lépe :-)
Přejeme všem návštěvníkům a příznivcům Rybičky krásné letní dny a těšíme se na setkání zase v září na Dni otevřených dveří 10.9.2018 v 9:30 h.

Středeční chobotničky

18. června 2018 v 10:22 | Zuzka, Jarka a Jitka
Ve středu venku pěkně pršelo, ale my jsme byli v suchu v Rybičce. Sešli jsme se v hojném počtu! Velcí i malí, všichni jsme si to moc užili!


Nemohli jsme začít jinak než tradiční představovací písničkou, při které se žabička od všech dozvěděla jméno.


Pak jsme už mohli popadnout hudební nástroje a rozeznít celou Rybičku rytmy našich oblíbených písniček.Děti žabičce přinesly snad všechny písničky, které na kartičkách máme, a podle obrázku hádaly, o kterou písničku jde.


Muzicírování šlo náramně i těm nejmenším ...


... i těm největším :-)


Zopakovali jsme si všechny básničky, zacvičili jsme si u nich a taky jsme se pěkně polechtali.Společně jsme si také zatancovali, roztočili jsme kolo mlýnský, pásli jsme ovečky a chodili jako lev, slon a krokodýl a skákali jsme jako drzé opice. Pak jsme nafoukli bublinu, a když praskla, byl tak akorát čas na svačinku.


S plnými bříšky jsme se pak mohli vrhnout na řešení úkolů v montessori okénku.

Poznávali jsme barvy,...


... věšeli jsme prádlo,...


... navlékali jsme, ...


... provlékali jsme, ...


... házeli jsme víčka ... ale do jakého otvoru že to máme strčit?:-)


A největší nával byl tentokrát u šroubování.


A když už jsme všechno vyřešili, stříhali jsme, ohýbali a lepili, ...


... až jsme si slepili takovéhle chobotničky:


Moc se na Vás těšíme zase ve středu! Přijďte všichni, vydáme se na výlet do džungle!
Tety Jarka, Jitka a Zuzka

Berušky a montessori

4. června 2018 v 15:46 | Zuzka, Jarka a Jitka
30.5.

Ve středu jsme spolu v Rybičce opět strávili příjemné dopoledne plné zpívání, her, tancování a tvoření.


Kromě starých známých kamarádů a kamarádek a jejich maminek jsme přivítali i jednoho nového - Honzíka, který přišel s tatínkem, což je vždy vítané zpestření:-)


Nemohli jsme tedy ani začít jinak než seznamovací písničkou Kluci a holčičky, při které jsme se dozvěděli, jak se kdo jmenuje, a mohli jsme se s chutí pustit do zpívání oblíbených písniček za doprovodu zvuků hudebních nástrojů. Zpívali jsme nejen písničky, které děti podávaly na kartičkách panence Terezce, ale i ty na přání, a tak jsme se dostali až k Honzíkově oblíbené Co jste, hasiči, co jste dělali, která měla v Rybičce premiéru.


Když jsme měli dostatečně procvičené plíce, vrhli jsme se na procičování těla a paměti při básničkách. Zopakovali jsme si skoro všechny, které známe. Nemohli jsme zapomenout na kutálející se bramboru a žábu, co leze po žebříku. Ukazovali jsme pořád rychleji a rychleji, kde máme hlavu, ramena, kolena a palce - to zvládli všichni - s očima, ušima, pusou a nosem už to ale bylo horší :) Zlochtali jsme se, zaletěli si do Afriky, kde jsme jezdili výtahem, až už jsme měli procvičené všechno, jen nožičky bylo ještě třeba si pořádně protáhnout. A tak jsme na ně vyskočili a zatancovali si nejdřív mazurku a pak kolo mlýnský, pásli jsme ovečky, skákali jako žabička zelená a taky přišli slon, lev a krokodýl.


No je jasné, že jsme z toho dostali pořádný hlad, takže už byl nejvyšší čas na svačinku.

Po svačince jsme otevřeli naše montessori okénko a šroubovalo se ...


... vhazovalo ...... věšelo ...


...a skládalo.
A kdo chtěl, mohl dát přednost herničce s tunelem a bazénkem s míčky. No a rodiče při tom všem měli čas na povídání a kafíčko.

A samozřejmě jsme si také vytvořili něco pěkného domů. Ten, kdo s námi minule netvořil motýlka, mohl si ho udělat dnes a s ostatními odletěla domů takováhle krásná beruška!Těšíme se opět ve středu!
Tety Jarka, Jitka a Zuzka

Na motýlích křídlech

29. května 2018 v 21:38 | Zuzka, Jarka a Jitka
23.5.

Ve středu bylo venku nádherně, a není tedy divu, že počasí lákalo žabky k venkovním hrátkám, v Rybičce jsme se tak tentokrát sešli jen s našimi malými pulci a užili jsme si krásné dopoledne plné zpívání, říkadel, tancování, hraní si a tvoření.


Začali jsme tradičně seznamovací písničkou a všechny děti se při ní představily panence Terezce. Tedy ... vzhledem k absenci starších sourozenců se sama zvládla představit jen Helenka a ostatním pomohly maminky, důležité ale je, že jsme nakonec všichni věděli, jak se kdo jmenuje, a mohli jsme se s chutí pustit do zpívání písniček.


Vybírat ty oblíbené mezi obrázky a nosit je panence Terezce už všichni zvládli sami bez asistence! Nejprve jsme podle obrázků hádali, jaká písnička bude následovat, a pak jsme si ji za doprovodu hudebních nástrojů zazpívali. A při písničce Měla babka čtyři jabka jsme si i zatancovali všem známou mazurku.


Nezapomněli jsme si ani zopakovat oblíbené básničky a zatancovat si kolo mlýnský, ovečky, žabičku zelenou a tancovali jsme tak dlouho, dokud nám z toho pořádně nevyhládlo. O to víc nám pak chutnala svačinka!Po svačince se děti s chutí pustily do řešení více či méně zapeklitých úkolů při montessori aktivitách a tak je to zaujalo, že maminky se zatím mohly v klidu pustit do kávičky a drbů ze života:-)A nebylo by to dopoledne v Rybičce, aby si děti neodnesly nějaký pěkný výtvor! Maminky vystřihovaly, děti foukaly barvy foukacími fixy, pak všichni společně lepili ...


...a takoví krásní motýlci s námi odletěli domů:


Tak zase ve středu nás najdete v Rybičce a moc se těšíme!
Tety Jarka, Jitka a Zuzka

Rozkvetlá středa

22. května 2018 v 21:22 | Zuzka, Jarka a Jitka
16.5.

Byli jsme moc rádi, že ve středu za námi dorazilo hodně dětí i maminek! Děti opět na začátek přijely vláčkem, který si samy postavily.


Své zástupce tu měli žabky i pulci, a tak jsme se hned mohli pustit do seznamovací písničky, při které se všichni představili kočičce.


Po úvodní písničce jsme si nechali nástroje a zazpívali si všechny písničky, které kočička od dětí dostala. A že jich bylo!


Pak jsme se vrhli na básničky, nezapomněli jsme se taky pěkně polechtat a samozřejmě jsme si zatancovali!A ještě před svačinkou k nám přiletěl padák! A to byla legrace! Vozili jsme se na něm jako v mlýnském kole, vláli jsme s ním ve větru, schovávali jsme se pod něj jako do domečku a hladili ho nožičkama. Když ho vítr zase odvál pryč, byl už opravdu čas na vydatnou svačinu.


A když bříška byla plná, přišel čas potrápit buňky mozkové a procvičit jemnou motoriku v našem montessori klubíku. Šroubovalo se, skládalo, vhazovalo, věšelo a tak dále a tak podobně. Všechny aktivity děti moc bavily a všechny si můžete lehce vyrobit i doma.


A kdo má radši klasickou herničku, přišel si také na své.


A samozřejmě jsme si při tom všem udělali i čas na tvoření! Když správně zkombinujete papír, modelínu a tyčinky do uší, vznikne takováhle rozkvetlá kytička:


Přijďte se pobavit, pohrát si, inspirovat se a popovídat si u čaje či kávy zase ve středu!
Těší se na vás tety Jarka, Jitka a Zuzka!

Kytičková středa

15. května 2018 v 22:03 | Zuzka, Jarka a Jitka
9.5.

Ve středu jsme se v Rybičce sešli zase na našem pravidelném montessori dopoledni a moc jsme si ho užili!
Začali jsme tradičně pozdravem a seznamovací písničkou. Všichni ti, kdo umí mluvit, se už uměli krásně představit a za ty ostatní to neméně krásně zvládly maminky:-)


Pak jsme se vrhli na zpívání a muzicírování, rozezněli jsme hudební nástroje a zazpívali si spoustu písniček, které děti nadšeně vybíraly a podávaly žabičce, a zpívali jsme i na přání.
A když už jsme byli hudebně naladěni, tak jsme si rovnou zatancovali. Začali jsme mazurkou na písničku Měla babka a pokračovali Žabičkou zelenou, zahráli jsme si na zvířátka při oblíbené písničce Ide, ide slon a samozřejme jsme nezapomněli ani pást ověčky a roztočit kolo mlýnský.
A protože bez básniček by to nebylo ono, mysleli jsme i na ty. Kutáleli jsme bramboru, lezli po žebříku, stavěli dům, okovali nožičky, napsali dopis babičce, postavili koleje a mnoho dalších až nám z toho pěkně vyhládlo.

Po svačince nastal čas na herničku a montessori okénko. Rušno bylo opět u vhazování víček do krabice. Děti víčka vhazovaly jen tak i třídily podle barev.


Úspěch ale měly i další aktivity:

Věšelo se prádlo, ...


... šroubovala se víčka, ...


... zkoušela se ruličková dráha, ...


... a novinkou tohoto týdne byly zvířátkové puzzle. Děti hledaly, které poloviny zvířátek patří k sobě. Vznikala zvířátka, která všichni známe ...


... ale i noví, úplně neznámí tvorové - například kachůň :-):


Když si děti pořádně vyhrály a procvičily svoje mozkové závity, vrhli jsme se na tvoření. A v duchu jara, které je v plném proudu, jsme si vytvořili papírové kytičky.


Každý si vybral barvu dle svého vkusu a nálady a za chvilku byla na světě takováhle krásná kvítka:


Přijďte se s námi pobavit a zatvořit si zase ve středu! Na všechny se těší tety Jarka, Jitka a Zuzka!

Dráčci, žabky a pulci

4. května 2018 v 12:51 | Jarka a Jitka
2. 5. 2018

Dráčci v Rybičce? Kde se vzali?
V Rybičce je možné všechno.Dnešní návštěva v Rybičce byla komorní, ale přesto jsme si dopoledne hezky užili. "Naši dráčci" zpívali, říkali básničky...
- běhali jako koníčci, zapřažení do obručí...


- přeskakovali obruče jako pejsci přes oves...
- a pak si moc pěkně poradili s montessori pomůckami...


- v herničce ...


- a při výtvarce. Tam přišlo na řadu tvoření papírových dráčků s pohyblivými jazyky (!)


Povedli se nám ti naši dráčci ?
Těšíme se na žabky, pulce a dráčky příští středu! Tety Zuzka a Jarka

Jarní louka

30. dubna 2018 v 23:15 | Zuzka, Jarka a Jitka
25.4.

Ve středu jsme se v Rybičce sešli v hojném počtu! A než jsme se stačili rozkoukat, děti si samy postavily vláček, čímž netradičně naše dopoledne zahájily.


Dále jsme již pokračovali v tradičním duchu a všechny děti se představily žabičce, zazpívali jsme si spoustu oblíbených písniček, pantomimicky jsme ztvárnili louku zelenou s pasoucími se jeleny a zatancovali si mazurku. Zopakovali jsme si samozřejmě i básničky a u některých jsme se zlechtali i pomazlili.


Pak nastal čas protáhnout si nohy, a tak jsme zapřáhli koníčky do obručí a zaskákali jsme si v rytmu písně Já mám koně, vrané koně, a aby toho skákání nebylo málo, zaskákali jsme si ještě obručemi jako pes přes oves, a aby toho skákání nebylo zase moc, tak jsme lezli dírou jako hadi a jako žába do bezu. Na závěr jsme ještě roztočili kolo mlýnský a zatancovali si na Žabičku zelenou.Není divu, že ke svačině jsme děti nemuseli zrovna přemlouvat, z takového pohybu všem pěkně vyhládlo.


Po svačince nastal čas na naše montessori hrátky. Novinkou tohoto týdne byly tunely, jimiž různými cestami propadala vajíčka. A trvalému úspěchu se těší vhazování víček do odpovídajících otvorů:


Také se hojně šroubovalo. Kam patří jaký uzávěr?


V neposlední řadě bylo třeba pověsit prádlo. Už se to naučili i ti nejmenší:


A děti také uměly správně přiřadit obrázky nejen k jejich tvarům, ale i barvám:


A přitom všem zbyl ještě čas na hraní v bazénku s míčky a tunelu.


A co jsme dnes tvořili? V jarním duchu jsme si vyrobili barevné kytičky a motýlky. Barviček bylo na výběr víc než dost, a tak se fantazii žádné meze nekladly.


Když bylo vybarveno, začalo se lepit a děti byly ve svém živlu:Takhle se nám naše obrázky povedly:


A skončili jsme zase netradičně - hudebním okénkem, o které se postaraly opět samy děti:


Přijďte za námi zase ve středu! Na všechny se těší tety Jarka, Jitka a Zuzka!

Rojení včelek

23. dubna 2018 v 23:24 | Zuzka, Jarka a Jitka
18.4.

Ve středu se nám k naší radosti v Rybičce sešlo nebývalé množství starších sourozenců, a tak byl počet žabek a pulců po dlouhé době vyrovnaný. A kromě jejich maminek jsme přivítali i jednu babičku. Hned jsme si jména všech připomněli při seznamovací písničce, a když jsme byli v tom zpívání, zazpívali jsme si snad všechny oblíbené písničky.Pak přišly na řadu básničky, procvičili jsme při nich nejen paměť, ale i ruce, nohy a břišní svaly, jak jsme se chechtali při lechtacích říkankách.


A protože pohybu není nikdy dost, nezapomněli jsme to pořádně roztočit při tanečcích.


Není divu, že z toho všem pořádně vyhládlo, a tak jsme si dopřáli vydatnou svačinku.


Po svačince jsme procvičovali bystrost a jemnou motoriku pomocí montessori aktivit. Hitem bylo opět přebírání a přesýpání rýže a fazolí, ale velkému zájmu se těšilo také vsouvání špějlí do děrované krabičky:Také bylo třeba pověsit prádlo:A novinkou bylo tento týden přiřazování tvarů na jejich obrysy podle barev a šroubování nejrůznějších víček na odpovídající nádobky:


Celé dopoledne jsme zakončili tvořením v jarním duchu, abychom si odnesli něco pěkného domů - tentokrát jsme si vyrobili včeličku z polystyrenového vajíčka a šlo nám to pěkně od ruky.


A takovéhle včeličky s námi odletěly domů:


Ve středu si zase budeme hrát, rozvíjet své dovednosti a tvořit!
Na všechny se moc těší tety Jarka, Jitka a Zuzka!

Středeční příšerky

7. dubna 2018 v 22:31 | Zuzka, Jarka a Jitka
Středa 4.4.

Ve středu jsme v Rybičce strávili krásné slunečné dopoledne již tradičně zpíváním, básněním, tancováním a tvořením.
Děti se dnes představily panence Terezce a šlo jim to náramně.


Ani s hudebními nástroji ale nezůstávaly pozadu a každý donesl Terezce několik písniček. Všechny jsme si zazpívali za hlasitého doprovodu tamburín, dřívek, rumba-koulí, trianglu a rolniček.


Pak jsme si protáhli těla u básniček. Některé, hlavně ty lechtací, jsme museli opakovat několikrát! A tak jsme upekli hned dva makové záviny a postavili kolejí z nožiček, že by to vydalo na pěkně dlouhou trať.


Nezapomněli jsme si ani zatancovat - roztočili jsme kolo mlýnský, pásli jsme ovečky, zatancovali si jako žabička zelená, která je z jara stejně blažená jako my, a připomněli jsme si i, jak ide ide slon.


Není divu, že nám pěkně vyhládlo, a tak jsme si dopřáli vydatnou svačinku.


Po svačině už na děti čekaly oblíbené montessori aktivity, při kterých si mohly procvičit svou zručnost.

Házely do otvorů různých velikostí a tvarů víčka ...


... a i malí je zvládli třídit podle barev.


Děti také navlékaly princezně rozsypané korále ...


... a procvičily si motoriku při věšení prádla pomocí kolíčků.


Dokonce jsme si i zacvičili při přeskakování a podlézání šňůry s "korálky".


A přitom všem jsme zvládli i tvořit: Tentokrát jsme motali a motali, až jsme si vymotali bambulkové příšerky.


Fantazii se meze nekladou, a tak, ačkoliv jsme všechny umotali ze žluté bavlnky, byla každá příšerka jiná.

Takhle se nám povedly:Těšíme se na všechny zase ve středu!
Tety Jarka, Jitka a Zuzka

Žabky a pulci v novém

1. dubna 2018 v 20:20 | Zuzka, Jarka a Jitka
28.3.2018

Ve středu se v Rybičce sešly naše stálice i ti, které jsme delší čas neviděli, a poprvé jsme mezi sebou přivítali Haničku, která hned zapadla do kolektivu.

Po úvodním pozdravu jsme se jí tedy, jak se sluší a patří, všichni představili seznamovací písničkou a šlo nám to náramně.Pak už jsme popadli hudební nástroje a celá místnost se rozezněla rytmy lidových písniček. Zvládli jsme si zazpívat všechny nejoblínenější od Běží liška k Táboru, přes Poštovského panáčka, Pec nám spadla a mnoho dalších až po Já mám koně vrané koně a u písničky Měla babka čtyři jabka jsme si i zatancovali.

Pak už přišla řada na básničky, přesvědčili jsme se, že děti už krásně umí kutálet bramboru, lézt po žebříku jako žába, stát jako bedla a postavit dům jako medvěd i bez naší pomoci. Ty menší jsme potešili okováním botiček, šitím bot do roboty, upekli jsme společně závin a postavili i koleje pro lochtací vláčky.A ti úplně nejmenší všechno pečlivě pozorovali a kontrolovali.Po básničkách jsme si ještě společně zatancovali a hurá na svačinku. Po ní na všechny totiž čekalo překvapení v podobě různých aktivit inspirovaných montessori. Děti bavilo házet do krabiček víčka různých velikostí a ty starší je zvládli i třídit podle barev. Úspěch mělo i věšení prádla na kolíčky, ale největšímu zájmu se těšilo přebírání fazolí a rýže a jejich přesýpání do různých nádob (doma zkoušejte pouze pokud nelpíte na pořádku a máte výkonný vysavač :-))

A komu se chtělo spíše tvořit, odnesl si domů krásnou velikonoční sklenici, nebo ozdobný zápich v podobě slepičky.

Moc nás to s dětmi i maminkami bavilo, a jelikož aktivity měly k naší radosti u dětí velký úspěch, můžete se těšit na pravidelné "montessori středy"!

Příště se na Vás opět těší tety Jitka, Jarka a Zuzka!

Velikonoční slepičky

19. března 2018 v 22:41 | Zuzka a Jarka
středa 14.3.

Ve středu se v Rybičce sešlo sedm pulců a žabek. Pulci byli opět v přesile, kterou podpořil i nově příchozí Sebík, kterého jsme mezi sebou velmi rádi uvítali a hned jsme se mu všichni představili uvítací písní "Řekni, jak se jmenuješ". Zástupci žabek Žofka a Kubík už krásně zvládli představit nejenom sebe, ale i maminky a sourozence.


Jako vždy jsme si pak za doprovodu hudebních nástrojů zvesela zanotovali oblíbené písničky podle obrázků, které děti nadšeně přinášely žabce.


Samozřejmě jsme si také zopakovali všechny oblíbené básničky, například o bramboře, žabce a medvědovi, který si postavil dům, ale na své si přišli i ti nejmenší, se kterými jsme ušili boty do roboty, okovali nožičky a také jsme ověřili, zda všichni víme, kde máme hlavu, ramena, kolena a palce.


Ale bylo potřeba si protáhnout i nohy, a tak jsme roztočili kolo mlýnský, naháněli ovečky a skákali jako žabička zelená a tak nám z toho vyhládlo, že jsme se hned s chutí pustili do svačiny, po které už na všechny čekala pohádka.

Ta dnes byla o slepičce. Děti správně věděly, že slepička snáší vajíčka. Ta naše jich snesla hned šest a děti opět moc dobře věděly, kdo se ukrývá uvniř. Vajíčka tedy bylo potřeba hlídat, ale slepička si musela nutně odskočit, a tak děti požádala, jestli by jí zatím vajíčka nepohlídaly. Všichni se úkolu zhostili velmi zodpovědně, a když přišla krysa, která chtěla vajíčka sežrat, bránili je vlastním tělem a nakonec zavolali kočičku, která chtěla pro změnu sežrat krysu, a tak ji naštěstí zahnala. To už se ale vrátila slepička a vše dobře dopadlo. Bylo to takové drama, že jsme úplně zapomněli fotit :-)

Každý, kdo chtěl, pak od slepičky dostal jedno vajíčko, z něhož se pod jeho rukama stalo kuřátko.

A takhle ta naše čerstvě vylíhnutá kuřátka vypadala:
Přijďte za námi zase příště, budeme mimo jiné pokračovat ve velikonočním tvoření a také rozvíjet motoriku a představivost dětí s montessori pomůckami!

Moc se těší tety Jarka a Zuzka.

Na vážkách

10. března 2018 v 16:00 | Zuzka, Jarka a Jitka
středa 7.3.

Ve středu jsme se v Rybičce sešli v komorním počtu, možná proto, že se zima ve svém snad posledním záchvěvu ještě snažila ukázat svou sílu. Dopoledne jsme si přesto užili jako vždycky.

Přivítali jsme se a všechny děti se představily žabičce při úvodní písni.


Potom už jsme se všichni chopili hudebních nástrojů a hráli a zpívali z plna hrdla písničky, které děti pečlivě vybíraly, a tak na našem repertoáru nechyběla kočka lezoucí dírou, padající pec, poštovský panáček, utíkající Káča, panenky jdoucí silnicí ani jeleni pasoucí se na louce, které jsme si nezapomněli ztvárnit pantomimicky, jak nás to naučila maminka Bára.A pak už byl čas na básničky. Kutáleli jsme bramboru, lezli po žebříku, stavěli dům jako medvědi a využili jsme také možná poslední příležitosti, abychom si zazpívali písničku Sněží, sněží a postavili sněhuláčka panáčka.


Nožky jsme si protáhli u žabičky zelené a kola mlýnského a pak si děti zahrály na zapřažené koníčky a trochu prohnaly maminky. Z koníčků se pak stali pejskové skákající obručemi, z pejsků hadi prolézající dírou a nakonec jsme chytili pár zajatců do zlaté brány.


Po takovém výkonu si všichni zasloužili svačinku a odpočinek v herničce a u pohádky.


Ta dnes byla o broučkovi žijícím na dně rybníka, který ale toužil létat v neznámém světě nahoře nad hladinou. Děti nám pomáhaly předvádět, jak brouček nejprve lezl po dně, pak se najednou naučil plavat a vyplaval na hladinu, jak se pokoušel létat, ale nešlo mu to, až když jednoho dne usnul, probudil se jako vážka s krásnými křídly a jeho sen se splnil.

A pak jsme vzali drátky a motali a motali a lepili a nikdo to naštěstí nezmotal, a tak jsme si smotali vážky jako hračku nebo ozdobičku. Takhle se nám povedly:Příště se těšíme, že spolu už začneme vítat jaro a připravovat se na blížící se Velikonoce!

Tety Jarka, Jitka a Zuzka

Rozdovádění žabci a pulci

5. března 2018 v 13:37 | Jarka a Elena
28. 2. 2018

Středa v Rybičce byla veselá, ale tentokrát i trochu rozdováděná:-) Přišli nás totiž podpořit starší sourozenci, kteří jsou normálně ve školce:-)
Po spontánní rozcvičce, vedené Jířou a Honzíkem, jsme se konečně uvelebili na koberci a přivítali se naší básničkou "Dobrý den".

Poté přišly na řadu písničky a říkadla. O sněhulácích i o tom, jak sněží a jak pojedeme na saních, ale nechyběla ani brambora a medvěd.


Po svačince jsme si zase trochu zalítali a zařádili. Ti větší běhali jako skřítci přes překážky, ti menší si pěkně pohráli v míčkách a obručích.


Při výtvarce jsme si vyrobili krásné sněhuláky Olafy.


Holčičkám se sněhulák moc líbil:-)


Naše parta sněhuláků!


A ještě zarolovat koberec - a jde se domů! :-)


Přijďte příště mezi nás! Těšíme se! Vaše tety z Rybičky :-)

Bacily pořád řádí

21. února 2018 v 19:12 | Zuzka a Jitka
21. 2. 2018

Dneska se v Rybičce ukázalo, že jsme bacily ještě neporazili. Anebo byly děti s maminkami na horách?
I v komornějším počtu jsme si Rybičku užili.
Zazpívali jsme si písničky z kartiček. Nejdelší písničkou byla určitě ta Když jsem já sloužil... Než si chasník vysloužil kuře, kačku, husu, vepříka a dočkal se hezké panenky, uběhla spousta let:-)
Z pohybových říkadel se nám nejvíc líbil makový závin ...


Hezky jsme si zaběhali jako koníci i lišky, zaskákali jsme si přes oves jako pejsci, prolézali jsme dírou jako hadi a pro všechny byla otevřená Zlatá brána.
Pohráli jsme si s míčky v bazénku a Žofinka nám předvedla perfektní skoky "do vody".
Pak přišla na řadu pohádka. Tentokrát O panence, která měla neštovice. V roli lékařů vystoupily všechny přítomné dětičky. Jíťa jezdila se sanitkou, Žofinka obvazovala pupínky, Pepinka chlácholila panenku. To jsme všichni koukali, jak jim to léčení šlo.
Jíťa taky měřila panence teplotu.


Při výtvarce jsme si vytvořili obrázky bacilů foukacími fixami. Foukaly maminky ...

- i holčičky.


To jsou bacily - brrr. Naštěstí tihle neškodí.
V Rybičce nám bylo veselo. Přijďte příště také! Těší se na Vás tety Zuzka, Jitka a Jarka

Rybička samá srdíčka

21. února 2018 v 17:54 | Jarka a Jitka
14. 2. 2018

Dnešní svátek zamilovaných jsme si připomněli i v Rybičce. A tak byla Rybička plná srdíček:-)


Na začátku se nám představily všechny dětičky - větší žabičky i menší pulci. Za ty nejmenší řekla jejich jméno maminka. Jsme rádi, že za námi po čase přišli Honzík, Ríša a Emička z Roztok.


Zpívání a hraní na různé rolničky a chrastítka - to je něco! Líbí se nám písničky z nových kartiček - děkujeme za ně Terezce.


Po písničkách a říkadlech jsme si postavili vláček a zazpívali jsme si písničku o mašince. Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka ...

Také jsme se pěkně proběhli s obručemi jako koníci...


Po dobré svačince jsme si zahráli pohádku. Tentokrát byla O dvou žabkách. To bylo tak. Žabka Kuňka byla moc smutná, protože si myslela, že ji žabák nemá rád. Svěřila se ježkovi, svému kamarádovi. A ten běžel za žabákem Béďou a dali spolu všechno do pořádku. Žabička dostala od žabáka celou kupu barevných srdíček:-)
Pohádka se nám moc líbila, a tak jsme si při výtvarce vyrobili barevného ježka ze samých srdíček.
To jsou ti naši "srdíčkoví ježci". Povedli se nám ?


V srdíčkové valentýnské Rybičce se nám moc líbilo. Přijďte se za námi také podívat! Těší se na Vás tety Jarka a Zuzka a jejich dětičky.

Tygr a želva

8. února 2018 v 16:14 | Elenka a Jitka
7. 2. 2018

Dnešní kroužek Žabky a pulci konečně navštívily dětičky s maminkami, které byly minule nemocné. Ale bylo nám líto, že s námi nebyly tety Zuzka a Jarka. Vedení kroužku se ujala Elenka s Jitkou a malá Elča:-)
Na začátku se dětičky pěkně představily zelené žabce. Některé děti vědí nejen své jméno, ale i příjmení, kde bydlí a jméno maminky!

Pak jsme se dali do zpívání. Tentokrát jsme vybírali hlavně písničky o zvířátkách. A písničku Když jsem já sloužil jsme přezpívali skoro celou!


Říkadla byla také hlavně se zvířecí tématikou a pěkně jsme si při nich zacvičili. Tady se protahují kočičky:-)


A tady zase dupou medvědi!


Běhání a cvičení s obručemi má vždycky úspěch...Dokonce jsme si všichni i s maminkami zaskákali "panáka"!


Po svačince kluci nakrmili koníka...


- a holčičky si pohrály v bazénku.


A potom už přišla na řadu pohádka O tygrovi a želvě. Znáte ji?
Tygr se chlubil, že je nejrychlejší a nejlepší běžec ze všech zvířátek. A aby to dokázal, vsadil se s želvou, že ji v běžeckém závodě snadno porazí. Tak si postavili dráhu, do cíle se posadili rozhodčí - ježek s včelkou - a závod mohl začít.


Tygr vyrazil jako střela, přeskočil překážku - malého Matěje - a uháněl k cíli. Ale protože chtěl cílem proběhnout před očima želvy, rozhodl se kousek před cílem, že na želvu pod stromem počká. A jak tak čekal, najednou usnul...


Želva si zatím svým tempem proběhla celou závodní dráhu a byla v cíli. A co tygr? Toho vzbudilo až jásání obecenstva. Tak takhle dopadne každý, kdo se chválí dopředu.

Pohádka se nám líbila a želvičky jsme si při výtvarce vyrobili.
A co to vyráběla teta Zuzka? No to je překvapení na masopust!


V Rybičce nám bylo pěkně a veselo. Přijďte příště za námi také! Můžeme se spolu vidět i dřív: v pátek 9.2.2018 na společném výletě do Národního muzea na výstavu Noemova archa a pak v sobotu 10.2.2018 na Suchdolském Masopustu.
Těší se na Vás tým MK Rybička

Zajíc a želva

4. února 2018 v 11:25 | Zuzka, Jarka a Jitka
31. 1. 2018

Nemoci řádí všude kolem, a tak jsme byli rádi, že do Rybičky za námi, Pavlíkem, Žofinkou a Josefínkou dorazil ještě Theo! I v tomto komorním počtu jsme si ale užili hezké dopoledne. Zazpívali jsme si naší seznamovací písničku, při které jsme zjistili, že mezi nás přišla Červená Karkulka v podobě Žofinky, která si proto odmítala sundat svou čepici.


Zanotovali jsme si také naše oblíbené písničky a samozřejmě ani básničky nesměly chybět. Kromě stálic, které nesmí nikdy chybět, jsme jezdili do různých pater, psali na záda dlouhý dopis babičce a naučili jsme se i novou chodicí básničku:

Obr dělá obří kroky
celé týdny, celé roky,
obr je můj kamarád,
po světě s ním chodím rád.

Nezapomněli jsme si ani zatancovat a pak hurá zahnat hlad při svačince.Pak jsme si zahráli divadlo. Dnes bylo o želvě a zlomyslném zajíci. Zajíc, jako nejrychlejší zvíře v lese, se želvě vysmíval a dobíral si ji kvůli její pomalosti. Aby ji co nejvíce ponížil, vyzval ji nakonec na závod. Želva souhlasila, a tak děti mohly závody odstartovat. Zajíc vyběhl a nechal želvu daleko za sebou, ale když už byl skoro v cíli, řekl si, že počká pod stromem a proběhne cílem až před zraky želvy, aby ji zesměšnil co nejvíc. Jak to ale želvě dlouho trvalo, tak zajíc usnul a želva kolem něj prošla do cíle jako první. Zajíc byl poražen a vyhrál ten, kdo je rozvážný a vytrvalý.


A nakonec jsme si želvičku také vyrobili a takhle se nám povedla:

A samozřejmě zbyl čas i na herničku a povídání.


Snad se příště sejdeme už všichni a zdraví!
Těší se tety Jitka, Jarka a Zuzka

Sněží, mráz kolem běží

29. ledna 2018 v 22:55 | Zuzka
24. 1. 2018

Ve středu se v Rybičce sešly známé tváře a kamarádi a po delší době jsme s radostí přivítali Emičku a maminku Martinu. I tak jsme ale začali tradiční seznamovací písní a všechny děti se žabičce krásně představily.
Pak se začalo muzicírovat a děti nosily žabičce tolik písniček, že jsme je ani všechny nestihli zazpívat. Na repertoáru ale nechybělo Prší, prší, Cib cib cibulenka, Běží liška k táboru, Já do lesa nepojedu, Poštovský panáček a spousta dalších a zvládli jsme i pantomimicky ztvárnit Na tý louce zelený.

Při básničkách jsme tradičně kutáleli bramboru, lezli po žebříku, stavěli dům, hráli si na bedlu a upekli závin, ale naučili jsme se také nově stavět koleje na nožičkách, po kterých pak jezdily vlaky od rychlíku ke kodrcáku, zůčastnili jsme se cyklistických závodů, přišel k nám na návštěvu pan doktor a jezdili jsme výtahem přes tři patra.
Pak jsme si ještě pěkně zatančili a hurá na svačinku!
Našel se i čas na nejnovější drby a povídání o životě.


A s plnými bříšky se nejlépe tráví u pohádky! Ta tentokrát byla o pejskovi a kočičce. Venku napadl sníh a kočičce byla veliká zima, až se jí z toho hřbet ježil a zábly ji pacičky. To pejsek seděl doma a koukal do kamen, ale byl zase smutný, že je sám. Pozval tedy kočičku dovnitř a už byli oba dva spokojení! Na závěr jsme si o nich zazpívali:

Sněží, sněží, mráz kolem běží,
zima je kočičce, hřbet se jí ježí.
Fouká, fouká, bílá je louka,
zima je pejskovi, do kamen kouká.
No, venku ve skutečnosti neběží mráz, ale spíš jaro, tak jsme si alespoň pořádnou lednovou krajinu, jak má být, vyrobili:


Děti lepily domečky a sníh a moc jim to šlo!


... zatímco pulci zatím řádili v herničce.


Přijďte s námi zase příště strávit další bezva dopoledne!

Moc se těší tety Jitka, Jarka a Zuzka!

Žabky, pulci a hadi

21. ledna 2018 v 22:05 | Jarka a Jitka
17. 1. 2018

V kroužku Žabek a pulců dnes bylo hodně živo. Přišly mezi nás i nové dětičky. Proto jsme si na začátku zazpívali naši seznamovací písničku, abychom se dozvěděli "kdo je kdo". Kluci a holčičky, zpíváme si písničky... A tak už víme, kdo je Kubík, jak se jmenuje jeho bráška, která holčička má maminku Barboru a odkud je Adélka :-)


Zazpívali jsme si i hodně písniček z barevných obrázků.


Hudební nástroje už umíme při písničkách taky správně používat. Ale někdy je nejlepší jen tak je okusovat:-)


Kde máš ruce, Kubíku?


Po písničkách si říkáme a ukazujeme říkadla. Učíme dětičky Žabičku zelenou a společně se nakrucujeme.


A pak honem do mašinky, aby nám neujela! Jak dělá vláček před tunelem? Húúúú, húúúú!


Mašinka nás dovezla na svačinku, už máme hlad. Co nám maminky připravily?


A je tady hernička. Bazén s míčky, barevné čepičky, prolézání tunelem - to mají všechny dětičky rády.


Ale pozor- zvoní rolnička - zveme všechny na pohádku!
Dneska to je pohádka - básnička Had leze z díry.
V zimě spal malý had zimním spánkem, stočený do klubíčka v díře v zemi, pod listím, aby mu nebylo chladno. Ale jen co vysvitlo jarní sluníčko, vzbudil se a vylezl ven. Vtom šla kolem holčička Terezka. Jé, ta se ho lekla, až málem upadla. Ale pak se skamarádili a hráli si spolu.

Děti, kdo si vyrobí hada z papíru?


Povedli se nám ti naši hadi?


A co asi zažijeme příště? Přijďte do Rybičky a uvidíte! Těšíme se na Vás! Tety Zuzka a Jarka a spousta dětiček.
 
 

Reklama
Reklama