Žabky a pulci

Žabky a stromeček

Středa v 12:00 | Zuzka
10. 1. 2018

Ve středu jsme se sešli v hojném počtu a přivítali jsme mezi sebou i spoustu nových kamarádů, a tak jsme ani nemohli začít jinak než tradiční seznamovací písní Kluci a holčičky, abychom si zapamatovali všechna jména.


Adriánek se zatím bál s Žabičkou mluvit, ale časem se jistě rozkouká a osmělí.


Poté jsme popadli hudební nástroje a celá Rybička se rozezněla zvuky známých lidových písniček. Upozornili jsme Andulku Šafářovou, že nemá doma husičky, sloužili tři léta, pobízeli Káču, aby utíkala před kocourem, zpívali, že prší prší, cib cib cibulenka a další a další písničky.


Pak přišel čas na básničky a trochu pohybu, a tak se kutálela brambora, lezlo se po žebříku, jako medvědi jsme postavili dům, zahráli jsme si na bedlu, kterou rozbolely nohy, a naše nejmenší potěšily i říkanky Paci, paci a Kovej kovej, kováříčku.
A když už jsme se tak pěkně rozhýbali, přešli jsme rovnou do tance a naučili jsme naše nové kamarády Žabičku zelenou a samozřejmě naši oblíbenou Ide ide slon. Pak jsme si všicni ještě zatančili Pásla ovečky, Kolo mlýnský a také jsme se nafoukli jako bublina, a když bublina praskla, tak nám z toho tak vyhládlo, že jsme se rovnou pustili do svačiny.


Po svačince přišel čas na divadlo. Tentokrát bylo o smutném vánočním stromečku, který v sobotu odstrojili, a tak brečel, že už není tak hezký a nikdo nepozná, že je vánoční. Ježek mu nabídl, že ho ozdobí jablíčky, ale byl malý a na stromeček nedosáhl, žabička na něj doskočila, ale k ozdobení měla jen kapičky vody, které stekly dolů, medvěd měl na ozdobení jen lístky ze svého doupěte, ale pak naštěstí přiletěli ptáčkové a stromeček osídlili a tím ho natrvalo ozdobili.


Děti divadlo pozorně sledovaly a dvojčátka Filípek s Kryštůfkem pomáhala na jevišti.
Nakonec jsme si vyrobili takový stroměček a ptáčky také domů, aby se nám nestýskalo po vánoční výzdobě.


A takhle se nám to všechno povedlo:


Příště na všechny opět moc těší tety Jarka a Zuzka!

Vánoční stromeček zavoněl v Rybičce

21. prosince 2017 v 0:22 | Zuzka a Jitka
20.12.2017

Vánoční stromeček zavoněl v pokoji,
maminka u stolu jablíčko rozkrojí.
A když ho rozkrojí, uvidí hvězdičku,
která se schovala v červeném jablíčku.

Dnešní dopolední kroužek Žabci a pulci byl tak trochu jiný. V Rybičce totiž byla vánoční besídka! Sešly se na ní děti malinké i větší a maminky, které se jindy nepotkají. Byli jsme rádi, že jsme spolu. A když za námi přišla i teta Zuzka s ukulele v ruce, mohla besídka začít! A co jsme všechno zažili?

Zazpívali jsme si vánoční koledy za doprovodu ukulele a všech našich chrastících a zvonících hudebních nástrojů.


Po písničkách byla chvilka i na vyprávění, jak to v které rodině na Štědrý den chodí.
Maminky se pochlubily upečeným cukrovím, které přinesly a my jsme je s velkou chutí ochutnali:-) K svačince bylo taky ovoce, čaj a jiné dobroty.


Pak zacinkala rolnička - a přišlo překvapení! Pod skoro pravým stromečkem se objevily dárečky pro hodné dětičky. Na všechny se dostalo:-)
I miminka dostala dáreček:-)


A jaké bylo to slibované vánoční tvoření? Maminky si vyrobily lucerničky ...


- děti si nejdřív samostatně vybarvovaly omalovánky a pak šly s maminkami lepit malý vánoční stromeček z barevných papírových proužků.


Soustředěný Krýštůfek a Justýnka :-)
Ani se nám nechtělo domů:-) Tak ještě jeden romantický pohled z "našeho" okna a pak už přišlo rozloučení.


Přejeme všem dětem a jejich maminkám krásné Vánoce a do Nového roku jen to nejlepší! Těšíme se na Vás na Dni otevřených dveří v Rybičce v pondělí 8.ledna 2018. Tým MK Rybička

Odvážné žabky

14. prosince 2017 v 22:43 | Jitka a Zuzka
13. 12. 2017

Dneska se v Rybičce sešli 4 malí pulci , 4 žabky a jejich maminky. Postrádali jsme část "roztocké" skupinky, protože nemoci řádí pořád a nevyhýbají se ani Rybičce. Rádi jsme po delší době přivítali Katku s Iljou a Irenu s Karolínkou:-)


Dětičky si rozebraly hudební nástroje, a tak jsme mohli zpívání písniček doprovodit cinkáním, klepáním a chrastěním. Zazpívali jsme si také pár vánočních koled.


Známá říkadla uměly všechny děti výborně opakovat i předvádět pohybem. Zatočili jsme i Kolo kolo mlýnský, zaběhali jsme si jako koníci, zaskákali jako pejsci a prolezli obručemi jako hadi. Pohybovku jsme zakončili postavením vláčku a zpíváním písničky Jede jede mašinka - ovšem v rybičkovské verzi :-) - jede jede do dáli, vůbec nikde nestaví !


Hernička udělala dětem radost a brzy byly míčky po celé zasedačce. V tunelech se zase krásně závodí, kdo bude rychlejší...
Při výtvarce jsme si "nafoukali" zimní obrázky - to byla krása! A pak už jsme se oblékli do té zimy venku...


V Rybičce se líbilo velkým, malým i nejmenším.


Příští týden ve středu máme v Rybičce vánoční besídku. Přijďte na ni také! Za tým MK Rybička Vás srdečně zvou Zuzka a Jitka

Sněhulák v Rybičce

10. prosince 2017 v 22:01 | Zuzka
6. 12. 2017

Ve středu se v Rybičce sešly milé známé tváře, úvodní představovací písnička přesto nesměla chybět! A panenky Terezky a představování všech přítomných se tentokrát ujala Žofinka.Když jsme si zopakovali, jak se kdo jmenuje, přišla řada na oblíbené písničky. Děti nadšeně podávaly kartičky s obrázky, tak jsme si zazpívali například Červený šátečku, Skákal pes, Jede, jede poštovský panáček, Pec nám spadla a mnoho dalších. Připomněli jsme si také blížící se Vánoce koledami Pásli ovce valaši, Rolničky, rolničky a Sněží, sněží. Básničky na sebe nedaly dlouho čekat, a tak se kutálela brambora, žába lezla po žebříku, nezapomněli jsme ani zaplašit kočku, která snědla chleba a sýr a okovat nožičky. Museli jsme také vzpomenout na včerejšího Mikuláše, který za námi do Rybičky přišel, a tak jsme si o něm řekli básničku Mikuláši, Mikuláši. A nesměli jsme tedy zapomenout ani na anděla s čertem, které jsme si připomněli básničkou Anděl seděl na obláčku.


Pak už jsme vyskočili na nožičky a roztočili jsme kolo mlýnský a zahopsali jsme si jako zelená žabička až nám z toho pěkně vyhládlo...

... Svačinka ale náš hlad spolehlivě zahnala.Už jsme si dnes připomněli Vánoce, Milukáše, čerta a anděla, ale kdo ještě neodmyslitelně patří k zimě? Přece sněhulák! Představte si, že nám vítr jednoho rozfoukal po Rybičce! Děti ale všechny jeho části našly a posbíraly a pak jsme ho spolěčně zase postavili, děti přesně věděly, kam jaká část patří, a krásně mu nalepily i všechny knoflíky. Nakonec jsme mu dali do ruky koště a byl zase na světě!

A když už sněhulák stál tak, jak má být, zatancovali jsme si kolem něj a zazpívali jsme mu píseň Postavil jsem sněhuláka na ledu.
Pak jsme si udělali herničku a kdo chtěl, krásného sněhuláka si vyrobil také domů.
Maminky ho nakreslily a děti na něj nalepily vatu, aby byl pěkně bílý a sněhový. Nezapomněli jsme ani na hrnec, mrkev a koště!


A takhle se nám sněhuláci povedli!Přijďte se za námi také podívat, tety Jitka a Zuzka už se těší!

Adventní kapr

3. prosince 2017 v 22:23 | Zuzka
29.11.

Žabky a pulci se ve středu sešli na svém posledním předadventním dopoledni.
Všechny na začátku tentokrát uvítala žabička. Děti jí správně řekly svá jména a některé i příjmení a jména maminek.

Poté už jsme se pustili do zpívání všech oblíbených písniček za hlasitého doprovodu hudebních nástrojů. Dozvěděli jsme se, jak to bylo s Káčou, kterou honil čert, kam běží liška a co to nese v pytli, přes co skákal pes i co nastalo, když jsem husy pásala.

A říkanky na sebe nenechaly dlouho čekat, stihli jsme si říct a ukázat naše nejoblíbenější pro ty nejmenší i ty pro větší děti a naučili jsme se i dvě básničky nové.

Maminka Šárka nás naučila jednu zimní o sněhulákovi:

Sněhulák je panáček,
má na hlavě plecháček.
Místo očí uhlíky
a až dolů knoflíky.
Chodí chodí bos,
má červený nos!

A protože Mikuláš s čertem a andělem už pomalu ťukají na dveře, naučili jsme se jednu i o nich:

Anděl seděl na obláčku,
čáry máry čaroval,
vyčaroval Mikuláše,
moc se z toho radoval.
Pozor na to, milé děti,
čarování není žert,
něco se mu nepovedlo,
a tak přibyl ještě čert.

Nezapomněli jsme si také zatancovat, roztočili jsme kolo mlýnský, zaskákali si jako žabička zelená, nafoukli jsme bublinu a takhle jsme skákali jako opice za slonem, lvem a krokodýlem:
Vyhládlo nám z toho pořádně, a tak jme se vrhli na svačinu a poté do herničky, kde si děti zaplavaly v bazénku s míčky a splnily bobříka odvahy v tunelu.

Poté nás už čekalo divadýlko. Tentokrát bylo o kapříkovi, který se ztratil při výlovu rybníka a uvízl v lesní louži. Moc se chtěl dostat zpátky do svého rybníčku, ale medvídek nevěděl, kde to je. Žabička to sice věděla, ale ta kapříka neunesla ... našteští tu ale byly děti, a ty kapříka zpět domů do rybníčku vrátily.
A aby nám to čekání na Ježíška pěkně ubíhalo, vyrobili jsme si taky takového kapříka jako adventní kalendář!
Maminky kapříka vystřihly a děti na něj nalepily dvacet čtyři šupin, za kterými možná doma najdou nějakou dobrotu.
Našli se však i tací, kteří si raději vyrobili adventní puzzle. Ale co, hlavně, že máme radost z tvoření :-)
A kapříci, kteří zůstali celí, se nám povedli takhle:

Tety Jitka a Zuzka se na všechny těší zase příště, už v adventním čase!

Hvězda z nebe spadlá

26. listopadu 2017 v 20:20
22.11.

Ve středu se žabky a pulci sešli ve vyrovnaném počtu, a tak bylo o zábavu postaráno.

Přestože se tentokráte sešly všechny známé tváře, nesměla po pozdravu chybět úvodní uvítací píseň panenky Terezky.
Děti se chopily nástrojů a postaraly se i o playlist složený z oblíbených hitů jako Prší, prší nebo Já mám koně, ale do repertoáru jsme zařadili i další písničky z nových obrázkových kartiček, které nám vytvořila teta Terka, a tak jsme například několik let sloužili a vysloužili si kuřátko, husu a kačenku, nebo jsme fandili Káče, kterou honil veliký kocour.Rozhýbání těla i mozkových závitů v podobě říkanek na sebe nedalo dlouho čekat. Zvládli jsme kutálet bramboru, lézt po žebříku jako žába, postavit medvědí dům, zahrát si na bedlu i letět do Afriky.

Také jsme si zatančili v rytmu našich oblíbených písní Žabička zelená a Ide ide slon, ale nezapomněli jsme ani na Kolo mlýnský.
A protože pohybu nikdy není dost, zapřáhli jsme koníčky do obručí, pak jsme si přes ně zaskákali jako pejsci, lezli jsme dírou jako hadi a nakonec jsme se nechali chytit do zlaté brány.

Pěkně nám z toho vyhládlo, takže byl nejvyšší čas na svačinu, protože s plnými bříšky se lépe sleduje divadlo. To tentokrát bylo o hvězdičce, která spadla na zem. Našla ji myška a děti jí poradily, že hvězda patří na nebe. Ale myška ji tam nedokázala vrátit, protože byla moc malinká, tak požádala medvěda. Ten byl sice velký, ale ne dost. A když ji tam nedokázala vrátit ani maminka Bára, která byla úplně nejvyšší, zdálo se, že to s hvězdičkou nedopadne dobře. Naštěstí ale zrovna vycházelo sluníčko a to vzalo hvězdičku na oblohu s sebou. Děti pak večer zkontrolovaly, jestli tam hvezdička opravdu září.


A aby se nám po hvězdičce nestýskalo, tak jsme si vyrobili taky takovou:
Děti nejvíce bavilo hlavně stříhání. Ale stříhaly i maminky, až vystříhaly takovéhle hvězdičky:

Snad nám to doma pěkně ozdobí, protože advent už klepe na dveře!

Na všechny se zase ve středu těší tety Jitka a Zuzka !

Hledáme ovečku

17. listopadu 2017 v 23:08 | Zuzka
16. 11. 2017

Ve středu byla v Rybičce naprostá převaha pulců, mezi kterými jsme přivítali i novou posilu Miu. Žabky reprezentovala sama Žofinka, která se jako nejstarší na počátku nadšeně chopila seznamování i předzpívávání písniček, i když některým k našemu překvapení trochu pozměnila text:-) Nakonec jsme ale našli ta správná slova a zazpívali jsme si Šla Nanynka do zelí, Skákal pes, Já mám koně, a jelikož na okna bubnoval déšť, nesmělo chybět Prší prší, ale ani další naše oblíbené písničky.Hudební talent nezapřel ani nejmladší Fabian.Říkanky jsme přizpůsobili těm nejmenším, a tak jsme si zopakovali paci paci, okovali jsme nožičky, šili jsme boty a plašili kočku, kouleli bramboru a lezli po žebříku jako žába. Abychom se pěkně protáhli, zahráli jsme si na bedlu, které dřevění noha, postavili dům jako mědvědi a zasmáli jsme se u lechtacích říkanek.A aby pohybu nebylo málo, museli jsme si samozřejmě zatancovat. Kolo kolo mylýnský nesmělo chybět, stejně jako pásla ovečky, a přidali jsme i žabičku zelenou.

A pak už hurá na svačinu naplnit si bříška, aby byla energie na divadlo a tvoření.Panence Terezce se ztratila bílá ovečka. Zvířátka se ji snažila Terezce pomoct najít, ale nakonec jí musely pomoct i děti.
Žofka byla nejrychlejší a ovečka byla na světě! Připomněli jsme si pak básničku o Janečkovi, jak hnal své stádo na kopeček, a abychom měli taky takové stádo, vyrobili jsme ovečce další kamarádky!
A během tvoření byl i čas na to, aby si děti do sytosti užily hernu a splnily bobříka odvahy v tunelu.


A toto je to naše stádo oveček.Příště se zase na všechny žabky a pulce moc těšíme ! Tety Jitka a Zuzka.

Žabky a pulci pod padákem

2. listopadu 2017 v 21:41 | Zuzka
1. 11. 2017

Mnozí by řekli, že počasí dnes vyzývalo k tomu zůstat raději doma pěkně v teple a suchu. A ze začátku to tak vypadalo i v Rybičce. Je však jasné, že Žabky a pulce zrovna voda neodradí, a tak nakonec přes nepřízeň počasí dorazily všechny naše stálice a po dlouhé pauze jsme přivítali i maminku Blanku s novým přírustkem - krásnou Helenkou.
Začali jsme tradičně přivítáním a seznamovací písní, zahráli jsme si na hudební nástroje a zazpívali oblíbené lidové písně. A na tý louce zelený jsme zvládli pást jeleny i pantomimicky.

Poté jsme se pobavili při říkankách, zasmáli se, když bedle dřevěněla noha, upekli oblíbený závin, běhali po plechu s dešťovými kapičkami a naučili jsme se i novou říkanku o strašákovi!

Stojí strašák na poli,
v dáli vidí topoly.
Kolem něho krouží ptáci,
zahánět je, to dá práci.
Večer, když jdou všichni spát,
musí on tam pořád stát.

Pak jsme si protáhli těla při tancování. Nesmělo chybět oblíbené kolo mlýnský a pásla ovečky, žabička zelená a samozřejmě tradiční ide ide slon ...
... Až nám z toho pěkně vyhládlo. Vše ale napravila vydatná svačinka!
Jako překvapení potom přiletěl padák, pod kterým se všichni mohli schovat před dešťovými kapičkami. Dozvěděli jsme se také, kdo to klepal na vrata, ale největší zábava bylo padákové kolo kolo mlýnský, které jsme museli opakovat několikrát, a kdyby bylo na dětech, točíme se tam snad doteď :-)
No a protože máme období dušiček, co jiného jsme si mohli vyrobit, než strašidelného ducha, jako zápich do květináče! A když už jsme byli u těch strašidel, pořídili jsme duchovi kamaráda - hrozivého netopýra! A takhle se nám to podařilo:

Děkujeme za hezké dopoledne a těšíme se zase příště!

Pod listím

25. října 2017 v 20:35 | Jitka

25. 10. 2017

Žabky a pulci se dneska sešli v nově vyzdobené Rybičce. Moc se nám obrázky na síti i v oknech líbily!


Sešli jsme se v komornějším počtu, protože nemoci řádí i mezi suchdolskými a roztockými dětmi. Vůbec nám to ale nevadilo. Zpívali jsme, tancovali, předváděli říkanky, které známe, a ještě jsme si některé přidali! Nejvíc se nám líbila říkanka, jak Dešťové kapičky dostaly nožičky... běhaly po plechu, dělaly neplechu! Tu jsme ještě opakovali:-)
Protáhli jsme se při pohybovce - s obručemi jsme běhali jako koníci, pak jsme je přeskakovali jako pejsci a nakonec prolézali jako hadi:-) I malý Theo zkusil prolézačku.


Pohádka byla O smutném ježečkovi.

Ježeček nevěděl, kam by si na zimu postavil postýlku, aby v ní tu zimu pěkně v teple prospal. Radila mu myška, radil mu medvěd, ale ježečkovi se nechtělo bydlet ani v těsné díře v zemi, ani v jeskyni někde daleko v horách.
Naštěstí potkal kamarádku Terezku, která mu pomohla postavit pěkný pelíšek z listí. Sypání listí na ježečka se moc líbilo našim dětem, a tak při tom pomáhaly:-)


Při výtvarce jsme nejdřív listím zasypali celý stůl. Pak se z toho vyloupli krásní ježci. Podívejte se na ně!
Co se asi bude dít v Rybičce příští týden? Přijďte se podívat! Těší se na Vás Zuzka a Jitka.

Dýně všude kolem nás

19. října 2017 v 20:22 | Jitka
18. 10. 2017

Žabky a pulci se dnes sešli v silné sestavě. Ale chyběla nám teta Zuzka a její holčičky.

Na začátku jsme se hezky pozdravili a navzájem se představili. Většina dětiček už zná své jméno i příjmení a některé i jméno maminky!


Písničky s námi zpívaly i Emička a Dorotka. Už jsou to velké holčičky:-)


Rolničkami cinkal při písničkách i malý Theo:-)


Po písničkách přišly na řadu oblíbené říkanky. Brambora, Žába na žebříku a taky jedna nová o strašácích od maminky Jarky. Tu se musíme naučit příště...


Zatancovali jsme si při Žabičce zelené a zatočili jsme Kolo mlýnský... Taky jsme si postavili vláček a zazpívali písničku o mašince, která jede do zatáček...


Chvilka odpočinku a svačinka ...


A pak jsme si vyprávěli pohádku. Tentokrát O ztracených dýních. To bylo tak: panenka Terezka vypěstovala krásné oranžové dýně na svém záhonku. A ony se jí ztratily:-( Ptala se ježka, kočičky a myšky, jestli její dýně někde neviděli. Ježek a kočička o nich nevěděli, ale myška, ta šibalka, je viděla a asi i ochutnala. Do hledání dýní se zapojily i dětičky. A taky je za chvíli našly:-)
Oranžové dýně s hrozivými zuby si děti vyrobily při výtvarce.


Povedly se jim?


A vznikl i jeden krásný věneček:-)


Středeční dopoledne v Rybičce se nám líbilo. Přijďte si příště zazpívat a pohrát s námi! Moc se na všechny žabky a pulečky těšíme! Tety Zuzka a Jitka

Malí čtenáři a podzimní věnce

10. října 2017 v 19:13 | Zuzka a Jitka
Ve středu 4.10. se Žabky a pulci sešli na netradičním místě, v suchdolské městské knihovně, což mělo u dětí veliký úspěch, neboť se hned jaly zkoumat neznámé prostory.


Program byl však tradiční ... i když jen z části.
Nemohli jsme ovšem začít jinak než seznamovací písní, pokračovalo se v rytmu oblíbených písniček a pak přišla řada na říkadla a básničky. Kutálela se brambora, lezli jsme po žebříku, upekli závin a leťeli i do Afriky.
Poté se knihovna rozezněla tanečními rytmy. Pásli jsme ovečky, tančili kolo mlýnský a samozřejmě nesměl chybět ani lev, krokodýl a slon.Pak už ale nastal čas na podzimní tvoření dekoračních věnců z přírodních materiálů.
Tvořily maminky, ale některé děti se rozhodly asistovat.


A co jiného by měli v knihovně dělat ostatní, než se zaposlouchat do krásné pohádky, kterou poutavě čte teta Jitka!
A zbyl i čas na společnou hru.
Děti byly nebývale hodné, a tak si maminky mohly domů odnést takovéto krásné dekorace!
Děkujeme za další pěkné dopoledne!

Žabky, pulci, opičky a chobotničky

30. září 2017 v 19:56 | Zuzka
Ve středu se Žabky a pulci sešli ve vyváženém počtu dva na dva - pulci Pepinka a Ríša a žabky Rozárka, kterou jsme v Rybičce přivítali poprvé, a Žofinka.
Občas se stane, že nás svou návštěvou poctí i nějaký tatínek, a to je vždy událost milá a vítaná.


Po už tradiční uvítací seznamovací písni, kterou již mnohé děti umí úplně nazpaměť, se hrálo a zpívalo.
Ríša s Pepinkou se chopili nástrojů a Žofinka se ujala výběru písniček.


Rolničkové náramky jsou Ríšovým oblíbeným nástrojem, a tak se snažil hrát na všechny najednou :-)


Když jsme si dostatečně procvičili hlasivky zpíváním i smíchem při lechtacích říkankách, bylo načase protáhnout si nohy i těla tancem.


A protože pohybu nikdy není dost, zvlášť když jste batole, zahráli jsme si ještě na koníčky, kteří povozili maminky pěkně kolem dokola.


Také jsme skákali v obručích jako pes v písničce a pak jsme trénovali odvahu v tunelu. Někteří byli dokonce tak stateční, že vůbec nechtěli vylézt ven...


... jiní měli ze zdolání tunelu neskrývanu radost.


S písničkou na rtech jsme se také projeli mašinkou...


... a pak už byl nejvyšší čas na opičí svačinku. Proč opičí? Znáte to, jak ráno nestíháte, a tak je nejjednodušší vzít prostě banán ... tak dnes jsme asi nestíhaly všechny :-)


A s energií z banánu se lépe hraje divadlo! Děti se nadšeně účastnily lovení míčku z moře, kam spadl pejskovi s kočičkou, nakonec se ale míček utopil na dně. Kočička se vody bála, pejsek se nemohl potopit, žábě slaná voda neudělala vůbec dobře, a tak nezbylo než najít nějakého podmořského tvora, který by míček mohl podat ... naštěstí kolem plavala chobotnice se svými šikovnými chapadly! A naučila nás i novou básničku:

Chlubila se chobotnice,
že má dlouhá chapadla,
kdyby mohla něco sebrat,
tak by to hned popadla!

A protože není od věci mít takovou šikovnou chobotnici doma, tak jsme si ji hned vyrobili.A děti nadšeně asistovaly:Posuďte sami, jak se nám to povedlo:


Příště nás kromě tradičních básniček a říkadel čeká tvoření podzimních věnců, tak přijďte mezi nás! Těšíme se!

Pruhované dopoledne

21. září 2017 v 13:07 | Zuzka a Jitka
Středa 20. 9. 2017

Ve středu se Žabky a pulci sešli v komorním počtu, neboť některé naše staré známé žabky již vyrazily do školky, a tak byli pulci v převaze. Žabka při své seznamovací písni uvítala i nové členy a prožili jsme příjemné dopoledne plné písniček, říkadel, tanečků, divadla a tvoření a při tom všem zbyl i čas na "drby" ze života.
Nejprve se při písničkách, když liška běžela k Táboru a padala nám pec, ukázalo, že co žabka a pulec, to muzikant ...


... a poté se děti projevily i jako nadaní tanečníci, když jsme pásli ovečky, polámalo se nám kolo mlýnský a přišel slon, lev a krokodýl.Po vydatné svačince jsme zhlédli divadlo o hloupé žabce, která pořád ztrácela svůj míček ...... a podle rady chytré kočičky jsme si vyrobili hračku na doma - míček, kterým se můžeme strefovat do kelímku jako žabička, ale na rozdíl od ní nám nikdy neuteče!

Už jen dolepit proužky a bylo to!
Pravda, vyráběly spíše maminky, děti mezitím řádily v tunelu a bazénku s míčky.

Moc se těšíme zase na příště!

Dětičky kytičky

14. června 2017 v 22:32 | Elena a Jitka
Středa 14. 6. 2017

Dnes jsme si opět užili príma dopoledne v Rybičce!
Za žabičkou přišly dětičky z Roztok a také jedna Suchdolačka. Všechny děti už umí krásně představit samy sebe a také své mladší sourozence i maminku. :)


Ríša ochutná úplně všechno. :-)


Naučili jsme se nové básničky!
PRSTY
Všechny moje prsty
schovaly se v hrsti.
Spočítám je hned,
jedna dva tři čtyři pět!


NOHY
Dupy, dupy, klapy, klapy,
čí jsou tyhle sloní tlapy?
Když ty tlapy zadupou,
třesou celou chalupou.
Zato myšky chodí tiše,
mají tlapky jako z plyše.
Tiše, myši! ši ši ši,
ať vás nikdo neslyší.

Zahráli jsme si na slony....


... krokodýly...


i opice! :-)


Maminka Jarka jako překvapená bleška. :-)


Po svačince jsme si zahráli divadýlko s krtečkem, včelkou a žabičkou.


Děti pomohly zachránit zvadlé kytičky a vše bylo zase jak má být. :-)


A aby toho nebylo málo, děti si vyrobily svoji rozkvetlou louku. :-)


Milé děti a maminky, děkujeme, že jste k nám každou středu chodily do Rybičky!

Příští středu se na vás těšíme také a to na LETNÍ SLAVNOSTI S RYBIČKOU! Určitě všichni přijďte!!
Za tým MK Rybička Elena, Elenka a Jitka

Středeční skotačení a koblížkování

14. června 2017 v 15:16 | Elena a Jitka
Středa 7.6.2017

Ta dopoledne v Rybičce jsou tak fajn! :-) Přidávám pár foteček z minulé středy, ať se můžete potěšit s námi. ;-)
A cože jsme to dělali? Zpívali, říkankovali, skákali a skotančili.


V druhé půli se k nám opět přikutálel pan Koblížek a chtěl utéct všem, kdo ho chtěli sníst!


Jenže Liška na něj vyzrála a nakonec si na Koblížkovi móóc pochutnala. ;-)


Tak zase příště AHOOOOJ! :-)

Foukej, foukej

1. června 2017 v 22:28 | Jitka
Středa 31. 5. 2017

V Rybičce jsme dnes přivítali roztockou skupinku i s miminkem Pepinou. Žofka přišla s odřeným prstíkem a občas si na to s pláčem vzpomněla.
Zpívali jsme a tancovali ...


prali jsme s žabkou košiličku ...


a sušili ji na sluníčku :-)


Pak jsme prolézali tunelem jako hadi, kterých se nikdo nemusí bát. Kubík pomáhal držet obruče - to je šikula !


Stavěli jsme velikou loď, která poplave v moři.


Pepinka byla spokojená :-)


Maminka Zuzka taky - loď se povedla!


A je tady pohádka: Kam poplave malá rybka?
V akváriu bylo rybičce těsno. Jak ráda by proplula svět a hlavně velké moře! Ale jak to moře pozná?


Nejdřív místo moře objevila rybníček.


Nakonec to velké moře přece našla! A v moři velkou loď a dvě plavkyně:-)


Výtvarku jsme věnovali nácviku foukání - nafoukali jsme si rybičku v akváriu nebo v moři.
Povedlo se nám to?


Příště to přijďte zkusit také. Těšíme se na Vás!
Tým MK Rybička

Princezny a piráti

16. května 2017 v 20:10 | Elenka a Jitka
10. 5. 2017
Dobrý den!

Chcete se podívat, co dělají naše žabky a pulečci ve středeční Rybičce? Pojďte dál:-)

Zpíváme a hrajeme na různá chrastítka a rolničky...


...létáme jako letadýlko...


...máme tajné schůzky na pódiu...


... navzájem se představujeme jménem - kdo už to umí?


... točíme si Kolo kolo mlýnský...


... proskakujeme obručemi...


... lezeme za žábou do bezu tak dlouho, než ji chytneme...


... cvičíme na velikých balónech...


A taky hrajeme a sledujeme pohádky! Dneska byla pohádka O princezně, která zase poztrácela korále:-)


Naštěstí jí je děti pomohly sesbírat. Navlékli jsme několik metrů korálůSmějící se


A pak jsme si zahráli na princezny a piráty. Tady jedeme ve vlaku ...Co jsme asi zpívali?


...piráti v moři balónků:-)

Tak už víte, co dělají žabky a pulci v Rybičce? Přijďte se na nás někdy podívat! Těší se na Vás Elena, Elenka a Jitka

Květnové tahání řepy

9. května 2017 v 16:47 | Elena a Jitka
3.5.2017

První květnovou středu se to Žabkami a pulci v naší Rybičce jenom hemžilo. ;-)


Maminka Jarka nás učila novou říkanku - hezky si s tetou Jitkou zacvičily. :-) Malý Honzík s Elčou se statečně přidávali, ostatní fandili. :-)


Po zpívánkách, říkánkách, protahování se a svačince přišla na řadu pohádka. Tentokrát o řepě.
Protože ji zvířátka dobře zalévala a hnojila, řepa vyrostla tak velká, že ji zvířátka sama nemohla vytáhnout!


Ještě že děti přispěchaly na pomoc a ochotně pomohly řepu vytáhnout.


Po pohádce maminky vystřihovaly vodolepky a děti se koupaly v míčkách. Tu a tam přišel někdo mamkám pomoct. :-)Tak zase příště AHÓÓÓÓÓÓJ!! :-)

Vylíhlá kuřátka

27. dubna 2017 v 15:48 | Elena a Jitka
26.4.2017

Kluci a holčičky,

zpíváme si písničky, můžeš s námi, jestli chceš... a řekni mi, jak dělá kravička? :-)


Tahle říkanka byla o hadech. :-)

Že by k nám přišli sloni??

Had leze z díry, vystrkuje kníry.
Bába se ho lekla, na kolena klekla.
Nic se bábo nelekej, na kolena neklekej.
Já jsem přece hodný had, já mám všechny děti rád.


Přilétl padák a s ním i barevná vajíčka, která jsme zkoušeli rozložit na jednotlivé pruhy padáku právě podle barev.
A pak jsme vajíčka pořádně pohoupali! :-)


A když už byla vajíčka pěkně naklepaná, tak se pohoupaly i děti.


Z vajíček se teď na jaře líhnou malá kuřátka a jiní ptáčci. Proto jsme si každý jedno takové ptačí hnízděčko zkusili vyrobit.


Nádhera! :-) Ornitologové by jásali! :-D


Tak příště opět naviděnou s dětmi a maminkami ze Suchdola, Roztok a okolí! :-) Vaše tety Jitka a Elena

Kdo je můj kamarád?

24. dubna 2017 v 22:04 | Elenka a Jitka
19. 4. 2017

Dneska se nás sešlo v Rybičce hodně, žabek i pulců:-) Představování s písničkou a se Žabkou bylo potřeba.


Pak jsme si vzali hudební nástroje a dali se do zpívání.


Žabka vybírala ty nejlepší písničky.


Taky jsme si zatancovali Kolo, kolo mlýnský...

... a proběhli Zlatou branou.
Had leze z díry, vystrkuje kníry...


A honem všichni do mašinky, ať nám neujede:-)


To je náš dnešní nejmladší puleček:-)


... a jeho bráška na balonu!


Pohádku dnes hrály děti s maminkou Elenkou. Byla o zvířecích kamarádech.


Při výtvarce jsme vytvářeli krásné kytičky:-) Povedly se nám?
Na příští setkání Žabek a pulců se těší tety Elenka a Jitka.
 
 

Reklama