Žabky a pulci

Hledáme ovečku

Včera v 23:08 | Zuzka
16. 11. 2017

Ve středu byla v Rybičce naprostá převaha pulců, mezi kterými jsme přivítali i novou posilu Miu. Žabky reprezentovala sama Žofinka, která se jako nejstarší na počátku nadšeně chopila seznamování i předzpívávání písniček, i když některým k našemu překvapení trochu pozměnila text:-) Nakonec jsme ale našli ta správná slova a zazpívali jsme si Šla Nanynka do zelí, Skákal pes, Já mám koně, a jelikož na okna bubnoval déšť, nesmělo chybět Prší prší, ale ani další naše oblíbené písničky.Hudební talent nezapřel ani nejmladší Fabian.Říkanky jsme přizpůsobili těm nejmenším, a tak jsme si zopakovali paci paci, okovali jsme nožičky, šili jsme boty a plašili kočku, kouleli bramboru a lezli po žebříku jako žába. Abychom se pěkně protáhli, zahráli jsme si na bedlu, které dřevění noha, postavili dům jako mědvědi a zasmáli jsme se u lechtacích říkanek.A aby pohybu nebylo málo, museli jsme si samozřejmě zatancovat. Kolo kolo mylýnský nesmělo chybět, stejně jako pásla ovečky, a přidali jsme i žabičku zelenou.

A pak už hurá na svačinu naplnit si bříška, aby byla energie na divadlo a tvoření.Panence Terezce se ztratila bílá ovečka. Zvířátka se ji snažila Terezce pomoct najít, ale nakonec jí musely pomoct i děti.
Žofka byla nejrychlejší a ovečka byla na světě! Připomněli jsme si pak básničku o Janečkovi, jak hnal své stádo na kopeček, a abychom měli taky takové stádo, vyrobili jsme ovečce další kamarádky!
A během tvoření byl i čas na to, aby si děti do sytosti užily hernu a splnily bobříka odvahy v tunelu.


A toto je to naše stádo oveček.Příště se zase na všechny žabky a pulce moc těšíme ! Tety Jitka a Zuzka.

Žabky a pulci pod padákem

2. listopadu 2017 v 21:41 | Zuzka
1. 11. 2017

Mnozí by řekli, že počasí dnes vyzývalo k tomu zůstat raději doma pěkně v teple a suchu. A ze začátku to tak vypadalo i v Rybičce. Je však jasné, že Žabky a pulce zrovna voda neodradí, a tak nakonec přes nepřízeň počasí dorazily všechny naše stálice a po dlouhé pauze jsme přivítali i maminku Blanku s novým přírustkem - krásnou Helenkou.
Začali jsme tradičně přivítáním a seznamovací písní, zahráli jsme si na hudební nástroje a zazpívali oblíbené lidové písně. A na tý louce zelený jsme zvládli pást jeleny i pantomimicky.

Poté jsme se pobavili při říkankách, zasmáli se, když bedle dřevěněla noha, upekli oblíbený závin, běhali po plechu s dešťovými kapičkami a naučili jsme se i novou říkanku o strašákovi!

Stojí strašák na poli,
v dáli vidí topoly.
Kolem něho krouží ptáci,
zahánět je, to dá práci.
Večer, když jdou všichni spát,
musí on tam pořád stát.

Pak jsme si protáhli těla při tancování. Nesmělo chybět oblíbené kolo mlýnský a pásla ovečky, žabička zelená a samozřejmě tradiční ide ide slon ...
... Až nám z toho pěkně vyhládlo. Vše ale napravila vydatná svačinka!
Jako překvapení potom přiletěl padák, pod kterým se všichni mohli schovat před dešťovými kapičkami. Dozvěděli jsme se také, kdo to klepal na vrata, ale největší zábava bylo padákové kolo kolo mlýnský, které jsme museli opakovat několikrát, a kdyby bylo na dětech, točíme se tam snad doteď :-)
No a protože máme období dušiček, co jiného jsme si mohli vyrobit, než strašidelného ducha, jako zápich do květináče! A když už jsme byli u těch strašidel, pořídili jsme duchovi kamaráda - hrozivého netopýra! A takhle se nám to podařilo:

Děkujeme za hezké dopoledne a těšíme se zase příště!

Pod listím

25. října 2017 v 20:35 | Jitka

25. 10. 2017

Žabky a pulci se dneska sešli v nově vyzdobené Rybičce. Moc se nám obrázky na síti i v oknech líbily!


Sešli jsme se v komornějším počtu, protože nemoci řádí i mezi suchdolskými a roztockými dětmi. Vůbec nám to ale nevadilo. Zpívali jsme, tancovali, předváděli říkanky, které známe, a ještě jsme si některé přidali! Nejvíc se nám líbila říkanka, jak Dešťové kapičky dostaly nožičky... běhaly po plechu, dělaly neplechu! Tu jsme ještě opakovali:-)
Protáhli jsme se při pohybovce - s obručemi jsme běhali jako koníci, pak jsme je přeskakovali jako pejsci a nakonec prolézali jako hadi:-) I malý Theo zkusil prolézačku.


Pohádka byla O smutném ježečkovi.

Ježeček nevěděl, kam by si na zimu postavil postýlku, aby v ní tu zimu pěkně v teple prospal. Radila mu myška, radil mu medvěd, ale ježečkovi se nechtělo bydlet ani v těsné díře v zemi, ani v jeskyni někde daleko v horách.
Naštěstí potkal kamarádku Terezku, která mu pomohla postavit pěkný pelíšek z listí. Sypání listí na ježečka se moc líbilo našim dětem, a tak při tom pomáhaly:-)


Při výtvarce jsme nejdřív listím zasypali celý stůl. Pak se z toho vyloupli krásní ježci. Podívejte se na ně!
Co se asi bude dít v Rybičce příští týden? Přijďte se podívat! Těší se na Vás Zuzka a Jitka.

Dýně všude kolem nás

19. října 2017 v 20:22 | Jitka
18. 10. 2017

Žabky a pulci se dnes sešli v silné sestavě. Ale chyběla nám teta Zuzka a její holčičky.

Na začátku jsme se hezky pozdravili a navzájem se představili. Většina dětiček už zná své jméno i příjmení a některé i jméno maminky!


Písničky s námi zpívaly i Emička a Dorotka. Už jsou to velké holčičky:-)


Rolničkami cinkal při písničkách i malý Theo:-)


Po písničkách přišly na řadu oblíbené říkanky. Brambora, Žába na žebříku a taky jedna nová o strašácích od maminky Jarky. Tu se musíme naučit příště...


Zatancovali jsme si při Žabičce zelené a zatočili jsme Kolo mlýnský... Taky jsme si postavili vláček a zazpívali písničku o mašince, která jede do zatáček...


Chvilka odpočinku a svačinka ...


A pak jsme si vyprávěli pohádku. Tentokrát O ztracených dýních. To bylo tak: panenka Terezka vypěstovala krásné oranžové dýně na svém záhonku. A ony se jí ztratily:-( Ptala se ježka, kočičky a myšky, jestli její dýně někde neviděli. Ježek a kočička o nich nevěděli, ale myška, ta šibalka, je viděla a asi i ochutnala. Do hledání dýní se zapojily i dětičky. A taky je za chvíli našly:-)
Oranžové dýně s hrozivými zuby si děti vyrobily při výtvarce.


Povedly se jim?


A vznikl i jeden krásný věneček:-)


Středeční dopoledne v Rybičce se nám líbilo. Přijďte si příště zazpívat a pohrát s námi! Moc se na všechny žabky a pulečky těšíme! Tety Zuzka a Jitka

Malí čtenáři a podzimní věnce

10. října 2017 v 19:13 | Zuzka a Jitka
Ve středu 4.10. se Žabky a pulci sešli na netradičním místě, v suchdolské městské knihovně, což mělo u dětí veliký úspěch, neboť se hned jaly zkoumat neznámé prostory.


Program byl však tradiční ... i když jen z části.
Nemohli jsme ovšem začít jinak než seznamovací písní, pokračovalo se v rytmu oblíbených písniček a pak přišla řada na říkadla a básničky. Kutálela se brambora, lezli jsme po žebříku, upekli závin a leťeli i do Afriky.
Poté se knihovna rozezněla tanečními rytmy. Pásli jsme ovečky, tančili kolo mlýnský a samozřejmě nesměl chybět ani lev, krokodýl a slon.Pak už ale nastal čas na podzimní tvoření dekoračních věnců z přírodních materiálů.
Tvořily maminky, ale některé děti se rozhodly asistovat.


A co jiného by měli v knihovně dělat ostatní, než se zaposlouchat do krásné pohádky, kterou poutavě čte teta Jitka!
A zbyl i čas na společnou hru.
Děti byly nebývale hodné, a tak si maminky mohly domů odnést takovéto krásné dekorace!
Děkujeme za další pěkné dopoledne!

Žabky, pulci, opičky a chobotničky

30. září 2017 v 19:56 | Zuzka
Ve středu se Žabky a pulci sešli ve vyváženém počtu dva na dva - pulci Pepinka a Ríša a žabky Rozárka, kterou jsme v Rybičce přivítali poprvé, a Žofinka.
Občas se stane, že nás svou návštěvou poctí i nějaký tatínek, a to je vždy událost milá a vítaná.


Po už tradiční uvítací seznamovací písni, kterou již mnohé děti umí úplně nazpaměť, se hrálo a zpívalo.
Ríša s Pepinkou se chopili nástrojů a Žofinka se ujala výběru písniček.


Rolničkové náramky jsou Ríšovým oblíbeným nástrojem, a tak se snažil hrát na všechny najednou :-)


Když jsme si dostatečně procvičili hlasivky zpíváním i smíchem při lechtacích říkankách, bylo načase protáhnout si nohy i těla tancem.


A protože pohybu nikdy není dost, zvlášť když jste batole, zahráli jsme si ještě na koníčky, kteří povozili maminky pěkně kolem dokola.


Také jsme skákali v obručích jako pes v písničce a pak jsme trénovali odvahu v tunelu. Někteří byli dokonce tak stateční, že vůbec nechtěli vylézt ven...


... jiní měli ze zdolání tunelu neskrývanu radost.


S písničkou na rtech jsme se také projeli mašinkou...


... a pak už byl nejvyšší čas na opičí svačinku. Proč opičí? Znáte to, jak ráno nestíháte, a tak je nejjednodušší vzít prostě banán ... tak dnes jsme asi nestíhaly všechny :-)


A s energií z banánu se lépe hraje divadlo! Děti se nadšeně účastnily lovení míčku z moře, kam spadl pejskovi s kočičkou, nakonec se ale míček utopil na dně. Kočička se vody bála, pejsek se nemohl potopit, žábě slaná voda neudělala vůbec dobře, a tak nezbylo než najít nějakého podmořského tvora, který by míček mohl podat ... naštěstí kolem plavala chobotnice se svými šikovnými chapadly! A naučila nás i novou básničku:

Chlubila se chobotnice,
že má dlouhá chapadla,
kdyby mohla něco sebrat,
tak by to hned popadla!

A protože není od věci mít takovou šikovnou chobotnici doma, tak jsme si ji hned vyrobili.A děti nadšeně asistovaly:Posuďte sami, jak se nám to povedlo:


Příště nás kromě tradičních básniček a říkadel čeká tvoření podzimních věnců, tak přijďte mezi nás! Těšíme se!

Pruhované dopoledne

21. září 2017 v 13:07 | Zuzka a Jitka
Středa 20. 9. 2017

Ve středu se Žabky a pulci sešli v komorním počtu, neboť některé naše staré známé žabky již vyrazily do školky, a tak byli pulci v převaze. Žabka při své seznamovací písni uvítala i nové členy a prožili jsme příjemné dopoledne plné písniček, říkadel, tanečků, divadla a tvoření a při tom všem zbyl i čas na "drby" ze života.
Nejprve se při písničkách, když liška běžela k Táboru a padala nám pec, ukázalo, že co žabka a pulec, to muzikant ...


... a poté se děti projevily i jako nadaní tanečníci, když jsme pásli ovečky, polámalo se nám kolo mlýnský a přišel slon, lev a krokodýl.Po vydatné svačince jsme zhlédli divadlo o hloupé žabce, která pořád ztrácela svůj míček ...... a podle rady chytré kočičky jsme si vyrobili hračku na doma - míček, kterým se můžeme strefovat do kelímku jako žabička, ale na rozdíl od ní nám nikdy neuteče!

Už jen dolepit proužky a bylo to!
Pravda, vyráběly spíše maminky, děti mezitím řádily v tunelu a bazénku s míčky.

Moc se těšíme zase na příště!

Dětičky kytičky

14. června 2017 v 22:32 | Elena a Jitka
Středa 14. 6. 2017

Dnes jsme si opět užili príma dopoledne v Rybičce!
Za žabičkou přišly dětičky z Roztok a také jedna Suchdolačka. Všechny děti už umí krásně představit samy sebe a také své mladší sourozence i maminku. :)


Ríša ochutná úplně všechno. :-)


Naučili jsme se nové básničky!
PRSTY
Všechny moje prsty
schovaly se v hrsti.
Spočítám je hned,
jedna dva tři čtyři pět!


NOHY
Dupy, dupy, klapy, klapy,
čí jsou tyhle sloní tlapy?
Když ty tlapy zadupou,
třesou celou chalupou.
Zato myšky chodí tiše,
mají tlapky jako z plyše.
Tiše, myši! ši ši ši,
ať vás nikdo neslyší.

Zahráli jsme si na slony....


... krokodýly...


i opice! :-)


Maminka Jarka jako překvapená bleška. :-)


Po svačince jsme si zahráli divadýlko s krtečkem, včelkou a žabičkou.


Děti pomohly zachránit zvadlé kytičky a vše bylo zase jak má být. :-)


A aby toho nebylo málo, děti si vyrobily svoji rozkvetlou louku. :-)


Milé děti a maminky, děkujeme, že jste k nám každou středu chodily do Rybičky!

Příští středu se na vás těšíme také a to na LETNÍ SLAVNOSTI S RYBIČKOU! Určitě všichni přijďte!!
Za tým MK Rybička Elena, Elenka a Jitka

Středeční skotačení a koblížkování

14. června 2017 v 15:16 | Elena a Jitka
Středa 7.6.2017

Ta dopoledne v Rybičce jsou tak fajn! :-) Přidávám pár foteček z minulé středy, ať se můžete potěšit s námi. ;-)
A cože jsme to dělali? Zpívali, říkankovali, skákali a skotančili.


V druhé půli se k nám opět přikutálel pan Koblížek a chtěl utéct všem, kdo ho chtěli sníst!


Jenže Liška na něj vyzrála a nakonec si na Koblížkovi móóc pochutnala. ;-)


Tak zase příště AHOOOOJ! :-)

Foukej, foukej

1. června 2017 v 22:28 | Jitka
Středa 31. 5. 2017

V Rybičce jsme dnes přivítali roztockou skupinku i s miminkem Pepinou. Žofka přišla s odřeným prstíkem a občas si na to s pláčem vzpomněla.
Zpívali jsme a tancovali ...


prali jsme s žabkou košiličku ...


a sušili ji na sluníčku :-)


Pak jsme prolézali tunelem jako hadi, kterých se nikdo nemusí bát. Kubík pomáhal držet obruče - to je šikula !


Stavěli jsme velikou loď, která poplave v moři.


Pepinka byla spokojená :-)


Maminka Zuzka taky - loď se povedla!


A je tady pohádka: Kam poplave malá rybka?
V akváriu bylo rybičce těsno. Jak ráda by proplula svět a hlavně velké moře! Ale jak to moře pozná?


Nejdřív místo moře objevila rybníček.


Nakonec to velké moře přece našla! A v moři velkou loď a dvě plavkyně:-)


Výtvarku jsme věnovali nácviku foukání - nafoukali jsme si rybičku v akváriu nebo v moři.
Povedlo se nám to?


Příště to přijďte zkusit také. Těšíme se na Vás!
Tým MK Rybička

Princezny a piráti

16. května 2017 v 20:10 | Elenka a Jitka
10. 5. 2017
Dobrý den!

Chcete se podívat, co dělají naše žabky a pulečci ve středeční Rybičce? Pojďte dál:-)

Zpíváme a hrajeme na různá chrastítka a rolničky...


...létáme jako letadýlko...


...máme tajné schůzky na pódiu...


... navzájem se představujeme jménem - kdo už to umí?


... točíme si Kolo kolo mlýnský...


... proskakujeme obručemi...


... lezeme za žábou do bezu tak dlouho, než ji chytneme...


... cvičíme na velikých balónech...


A taky hrajeme a sledujeme pohádky! Dneska byla pohádka O princezně, která zase poztrácela korále:-)


Naštěstí jí je děti pomohly sesbírat. Navlékli jsme několik metrů korálůSmějící se


A pak jsme si zahráli na princezny a piráty. Tady jedeme ve vlaku ...Co jsme asi zpívali?


...piráti v moři balónků:-)

Tak už víte, co dělají žabky a pulci v Rybičce? Přijďte se na nás někdy podívat! Těší se na Vás Elena, Elenka a Jitka

Květnové tahání řepy

9. května 2017 v 16:47 | Elena a Jitka
3.5.2017

První květnovou středu se to Žabkami a pulci v naší Rybičce jenom hemžilo. ;-)


Maminka Jarka nás učila novou říkanku - hezky si s tetou Jitkou zacvičily. :-) Malý Honzík s Elčou se statečně přidávali, ostatní fandili. :-)


Po zpívánkách, říkánkách, protahování se a svačince přišla na řadu pohádka. Tentokrát o řepě.
Protože ji zvířátka dobře zalévala a hnojila, řepa vyrostla tak velká, že ji zvířátka sama nemohla vytáhnout!


Ještě že děti přispěchaly na pomoc a ochotně pomohly řepu vytáhnout.


Po pohádce maminky vystřihovaly vodolepky a děti se koupaly v míčkách. Tu a tam přišel někdo mamkám pomoct. :-)Tak zase příště AHÓÓÓÓÓÓJ!! :-)

Vylíhlá kuřátka

27. dubna 2017 v 15:48 | Elena a Jitka
26.4.2017

Kluci a holčičky,

zpíváme si písničky, můžeš s námi, jestli chceš... a řekni mi, jak dělá kravička? :-)


Tahle říkanka byla o hadech. :-)

Že by k nám přišli sloni??

Had leze z díry, vystrkuje kníry.
Bába se ho lekla, na kolena klekla.
Nic se bábo nelekej, na kolena neklekej.
Já jsem přece hodný had, já mám všechny děti rád.


Přilétl padák a s ním i barevná vajíčka, která jsme zkoušeli rozložit na jednotlivé pruhy padáku právě podle barev.
A pak jsme vajíčka pořádně pohoupali! :-)


A když už byla vajíčka pěkně naklepaná, tak se pohoupaly i děti.


Z vajíček se teď na jaře líhnou malá kuřátka a jiní ptáčci. Proto jsme si každý jedno takové ptačí hnízděčko zkusili vyrobit.


Nádhera! :-) Ornitologové by jásali! :-D


Tak příště opět naviděnou s dětmi a maminkami ze Suchdola, Roztok a okolí! :-) Vaše tety Jitka a Elena

Kdo je můj kamarád?

24. dubna 2017 v 22:04 | Elenka a Jitka
19. 4. 2017

Dneska se nás sešlo v Rybičce hodně, žabek i pulců:-) Představování s písničkou a se Žabkou bylo potřeba.


Pak jsme si vzali hudební nástroje a dali se do zpívání.


Žabka vybírala ty nejlepší písničky.


Taky jsme si zatancovali Kolo, kolo mlýnský...

... a proběhli Zlatou branou.
Had leze z díry, vystrkuje kníry...


A honem všichni do mašinky, ať nám neujede:-)


To je náš dnešní nejmladší puleček:-)


... a jeho bráška na balonu!


Pohádku dnes hrály děti s maminkou Elenkou. Byla o zvířecích kamarádech.


Při výtvarce jsme vytvářeli krásné kytičky:-) Povedly se nám?
Na příští setkání Žabek a pulců se těší tety Elenka a Jitka.

Předvelikonoční Rybička

18. dubna 2017 v 15:10 | Elena a Jitka
12.4.2017

Poslední středu před Velikonocemi jsme v Rybiččce vůbec Škaredou neměli. :-)
Nejdřív jsme se přivítali s Žabičkou..

... a pak si i zazpívali a zaříkali říkadla. :-)

Sportovali jsme! Dorotka se protáhla tunelem jako žížala. :-)


Velikonoční pohádka o malém kuřátku, žabáku a čmeláku se také líbila. :-)

Kdo pozná, která vajíčka patří do jakého stojánku? Které je červené a které zelené?


Velikonočních vajíček není nikdy málo. Vytvoříme si nějaké?Tak příště zase naviděnou! Ahóóóóóóój!!! :-) Elena a Jitka

Dětičky kytičky

5. dubna 2017 v 23:19 | Elena a Terka
5.4.2017

Krásné dopoledne z Rybičky! :-) Dneska jsme si to zase užili! Chybělo nám sice pár kamarádů, ale i tak to nemělo chybu. ;-)
Pozdravili jsme se s Žabičkou a zazpívali si naší seznamovací Kluci a holčičky.


A pak jsme zpívali, říkankovali a tančili. :-)Elča hledala tanečního partnera...


A nakonec tančili všichni spolu. :-)


Byla i opičí dráha, tak rychlá, že zbyla jen tato fotka.


Všechny běhající děti se zapojily i do výtvarky a kytičky se jim moooc povedly! ;-)Příště se na vás opět těšíme, tak přijďte! :-) AHÓÓÓÓJ :-D Elena a Jitka

Jak pejsek s kočičkou pekli dort

30. března 2017 v 0:05 | Elenka a Jitka
29. 3. 2017

Žabky a pulci se dneska sešli v komornějším počtu. Svítilo nám do Rybičky sluníčko a bylo nám dobře.
Představování dětiček a maminek obstaral pejsek Brok:-)


Chrastítko chrastilo při písničkách i malému Pavlíkovi.


Honzík a Elenka si hezky zpívali, přidali se při říkadlech(!)...


... a pak se změnili na skřítky v čepičkách:-)


Konečně se nám podařilo vyfotit děti při pohybovce! JUPÍ! Tady přeskakují obruče jako pejsci.


Po svačince jsme si poslechli pohádku. Tentokrát ji zahrály Sestry v triku:-) Byla O pejskovi a kočičce, jak pekli dort.
Pejsek s kočičkou měli chuť na něco dobrého. A protože nejlepší je pěkně upečený a ozdobený dort, tak se dali do pečení dortu. Co do něj dali? No přece to, co mají nejradši: maso, klobásku, jahody, jablíčka, salámek, hořčici - a mysleli si, že dort bude o to lepší, čím víc dobrých věcí v něm bude. Dort upekli a ozdobili a už se ládovali. To byla dobrota! Ale ouha - za chvíli jim bylo těžko, až skoro špatně. Naštěstí to byla jen pohádka a za chvíli pejsek s kočičkou běhali s dětmi, kouleli se na balonech a nic jim nebylo:-)

Děti pomáhaly pejskovi a kočičce s přípravou a míchaly všechno v hrnci.


A ve výtvarce jsme si taky upekli dorty! Sice jenom z papíru...


- že byly krásné?Už se těšíme na příští Rybičku! Elenka, Elena a Jitka

V cirkuse

24. března 2017 v 18:31 | Elenka a Jitka
22. 3. 2017

Haló, haló, všechno sem, přijeli jsme s cirkusem !
Uvidíte představení, jaké jinde vidět není !


Dneska nás čekalo v Rybičce překvapení! Přijel za námi cirkus s tygry, slonem, opičkami a medvědem. I klauni se ukázali, aby předvedli, co umí.
Ale pěkně popořádku. Nejdřív jsme si zazpívali naše oblíbené písničky, tentokrát v doprovodu piána.
Při říkadlech jsme se trošku pošimrali...

... protáhli a proskočili...... pásli hříbátka...

... a ovečky:-) Toto je rybičkovská verze Oveček:-)

Pak si zacvičili naši nejmenší s maminkami...- a starší dětičky se věnovaly barevným míčkům. Kam patří ten červený?


Dorotce šlo poznávání barviček dobře:-)

A pak přijel CIRKUS !

Přijel cirkus na náměstí, to se tak hned nepoštěstí,
vezou v kleci pardála, má dva metry bezmála.
Mají tygry, medvědici, ta prý mlsá mléko lžící.
Želvy, slony, opice, polárního zajíce?!


V našem cirkuse tygři proskakovali obručí, opičky si házely s míčky, slon chodil po čtyřech mezi kuželkami a klaun měl na hlavě špičatou čepici. A nejlepší bylo, že si s nimi zahrály na cirkusové představení i děti.Při výtvarce jsme obkreslovali a vystřihovali z pěnové gumy malé hračky do vody. Moc se nám to líbilo!


Přijďte příště mezi nás:-) Už se na Vás těšíme! Elenka, Elena a Jitka

Domečku, kdo v tobě bydlí?

16. března 2017 v 0:35 | Elenka a Jitka
15. 3. 2017

Žabky, pulci, holčičky, kluci, maminky i tatínek - sešli se dneska v kroužku v Rybičce a užili si veselé dopoledne.

Písničky jsme zpívali o sto šest.


Pěkně jsme si při zpívánkách chrastili a zvonili do rytmu...

Říkadla se nám taky líbila.


Tady natahuje žabička elektriku, ale nejde to:-(


A výtahem jedeme nahoru - a šup zase dolů. Nahoru - na střechu - dolů do sklepa. A znovu!


Žabička zelená zjara celá blažená - si pere prádlo:-)


A tady už se hraje pohádka, tentokrát Domečku, kdo v tobě přebývá? No přece - já myška Hrabalka, já žabka Kuňkalka, já kočka Mňoukalka a také zajíček Ušáček, krtek Krteček a nakonec i prasátko Chrochtáček, které nejdřív domeček zbořilo, ale pak pomohlo ostatním zvířátkům postavit nový.


Nový domeček jsme pomohli stavět všichni.

Honzík zaujatý prasátkem, které dost věrohodně chrochtalo.


Cvičení s nejmenšími...


Zamyšlená Dorotka...


Při výtvarce jsme si nalepili svoje vlastní domečky. Povedly se nám?

V Rybičce se nám moc líbilo. Zkusíte to s námi také? Za tým MK Rybička se na Vás těší Elena a Jitka.

Zvířátka, jakou máte řeč?

12. března 2017 v 17:16 | Elena a Jitka
8.3.2017

Ve středu se nás opět sešla pěkná parta! Žabička chtěla znát jména všech malých žabiček. Malý Honzík překvapil, že už umí nejen představit sám sebe, bráchu a mámu, ale už i umí říct, kde bydlí. :-)


Pak jsme si tradičně zazpívali a při tom i zavzpomínali na páteční procházku za zvířátky. Aneb "Pejsci, pejsci, jak si vlastně povídáte, pejsci, pejsci, jakou máte řeč?" A ještě jsme oprášili pár říkánek, co jsme si už dlouho nepovídali.A po svačince přiletělo překvapení! Padááááák! S vyplazeným jazykem A opět jsme štěkali, mňoukali a bučeli a hledali jsme zatoulaná zvířátka pod padákem!
A kdo se nebál, mohl se na závěr i povozit a zatočit! :-)


Po padáku jsme vyhlásili závod! Děti dle svých možností po odstartování utíkaly za maminkami (nejen svými :) ) a moc si to užily!
Také mini opičí dráha a obří balóny nás pobavili. Usmívající se


I Dorotka úspěšně prolezla kruhy. Mrkající

A už jsme museli pouklízet, obléknout se, rozloučit se a hurá domů na oběd!


Tak příště zase naviděnou! AHOOOOOJ! :-)
 
 

Reklama