Žabky

Foukaná krása

Neděle v 21:23 | Zuzka a Jarka
12. 12. 2018

Středeční dopolední kroužek Žabky byl veselý i smutný zároveň. Naposledy s námi totiž byla teta Jarka z Roztok, která půjde od ledna do zaměstnání. Byla sama, protože Pavlík byl u babičky. A tak jsme si s ní pořádně zazpívali,- zopakovali jsme si známé básničky...


a nakonec se pustili do montessori hrátek, které moc baví i úplně malé dětičky a přivádějí do Rybičky nové návštěvníky. Jsme tomu moc rádi!
Daník u zvířátek ...
...Pepinka šroubovala uzávěry ...


... někteří si hráli v bazénku ...
- a nakonec všichni foukali krásné zimní obrázky :-)


To je super sněhulák!


Děkujeme lektorce Jarce za její práci v Rybičce a přejeme jí hodně štěstí a pohody na novém místě! A s Vámi zase příště AHOOJ!

Žabky pod ledem

2. prosince 2018 v 18:55 | Zuzka,Jarka a Jitka
28.11.2018

Dneska jsme do Rybičky rychle spěchali, aby nám někde neumrzly nohy nebo nosy. V Rybičce už na nás čekaly tety Jarka a Zuzka se spoustou písniček, říkadel a her s montessori pomůckami.

Jarka s panenkou Terezkou byly zvědavé na jména dětiček, které do Rybičky přišly. Někdo věděl a pověděl, za jiného to řekla maminka:-)


Čas v dobré pohodě rychle ubíhal. A už tu bylo běhání s obručemi, přeskakování a prolézání - a to vše za doprovodu písniček a říkadel.
Únavu a hlad zahnala svačinka. A po ní jsme se dali do řešení montessori úkolů. Pepča miluje záhadnou krabičku ...


- a taky špejlovou schovku:-)


Zvířátka se mohou skládat správně ...


- ale taky legračně... Víte, co je prasopes ?


Martínek perfektně zvládá kuličkodráhu. A když se v ní žlutá vajíčka nahradí kaštánky, je to super-rychlo-dráha.


Pepča byla skoro na odchodu, ale ještě jsme zvládli výtvarku - malé Mikuláše.
Venku může mrznout, ale v Rybičce je nám hezky! Přijďte se taky podívat :-) Vaše lektorky Zuzka a Jarka

Listopadové lišky

25. listopadu 2018 v 21:18 | Zuzka, Jarka a Jitka
21.11.

Ve středu se nás v Žabkách sešlo požehnaně, a tak jsme si dopoledne moc užili.


Po seznamovací písničce jsme si zazpívali spoustu oblíbených písniček z kartiček, které děti podávaly panence Terezce.Zatancovali jsme si na Měla babka a protáhli se u nejrůznějších básniček pro větší, ale i ty nejmenší děti.


Pak jsme vytáhli oblíbené obruče a běhali jsme jako koníčci, řídili mašinku, která vjela do tunelu, tak jím děti musely prolézt a nakonec jsme si obručemi zaskákali jako pes přes oves.


A to už byl čas na svačinku, po které následovala montessori hernička. Tentokrát děti řešily zapeklité úkoly:

Jak vytáhnout auto z provázkového bludiště, ...


... kterou výseč přiřadit, aby byl obrázek kompletní, ...


... ke kterému obrysu patří obrázek, ...


... jak správně přiřadit barvy, ...


... najít předmět v pěnových kouscích a přiřadit ho na fotografii, ...


... a mnohé další.A tyhle úkoly jsou prý dobré :)


A kdo měl chuť si prostě jen tak hrát, ocenil bazének s míčky nebo tunel.


A abychom ještě využili dary podzimu, vytvořili jsme si listopadové lištičky.
Lepili jsme a kombinovali listy různých tvarů a barev, ...... až jsme je zkombinovali do různých podob. A jak se nám to povedlo, posuďte sami:Příště se těšíme na viděnou!
Jarka, Jitka a Zuzka

Montessori středy

19. listopadu 2018 v 19:46 | Zuzka, Jarka, Jitka
Středy se u nás v Rybičce nesou v duchu montessori hrátek.

Nejprve ale vždy tradičně začínáme přivítáním a seznamovací písničkou, kterou už všichni umí a mají rádi. Zahrajeme si při tom na hudební nástroje. Každý si vybere ten, který mu vyhovuje nejlépe. Všichni ale chřestíme, zvoníme, ťukáme a cinkáme ostošest. Děti si pak vybírají oblíbené písničky podle obrázků a užijeme si i zábávu, když hádáme, kterou písničku ten který obrázek představuje, případně které zvířátko na něm vidíme a jak dělá.Potom následuje blok básniček a tanečků, u kterých si obvykle protáhneme celé tělo, procvičíme ručičky i nožičky, zaběháme si, zaskáčeme s obručemi a prolézáme tunelem.

Nemůže tedy následovat nic jiného než vydatná svačinka, abychom doplnili energii.

A po svačince už je čas na montessori herničku, kde navlékáme, zapichujeme a prostrkujeme věci různými otvory, věšíme prádlo, doplňujeme a přiřazujeme obrázky, skládáme puzzle, věšíme prádlo, hledáme tvarům správné obrysy, přiřazujeme barvy, vytahujeme věci z provázkového bludiště, šroubujeme uzávěry, lovíme magnetické rybky a hledáme skryté předměty a přiřazujeme je na správné obrázky. Procvičíme přitom jemnou i hrubou motoriku a mozkové závity.


A na úplný závěr si vždy stihneme i něco pěkného vyrobit. Naposledy to byly lampiony nebo papíroví ptáčci.


Budeme rády, když se přijdete také podívat!

Tety Jarka, Jitka a Zuzka

Žabky pod padákem

30. října 2018 v 22:08 | Zuzka, Jarka, Jitka
24. 10. 2018

Ve středu se žabky i přes nepřízeň počasí sešly v hojném počtu. Na úvod jsme si pěkně zazpívali a zahráli si na hudební nástroje, jak to máme ve zvyku. Děti také panence Terezce představily nejenom sebe, ale i své maminky.


Zopakovali jsme si také všemožné básničky, ...


... pořádně jsme se nasmáli u lechtacích říkanek, ...


... a zatancovali jsme si třeba Měla babka, Pásla ovečky, Kolo mlýnský, Ide ide slon nebo Žabičku zelenou.


Pak k nám přijel vláček. Děti si ho samy postavily a pak už se mohlo nastupovat. Než vláček dojel na konečnou, zazpívali jsme si třeba Jede jede mašinka.


A pak jsme foukali a foukali, až vítr přinesl padák. Nejprve se pod ním schovávala různá zvířátka, která jsme poznávali podle zvuků, pak se děti pod padákem schovávaly jako v domečku, se kterým si pohrával vítr, a nakonec se v něm povozily jako v autobuse.


A to už byl čas na vydatnou svačinku.


S plným bříškem jsme se mohli vrhnout do montessori herničky. Na děti zde čekaly nejen známé a olíbené aktivity jako šroubování víček, vhazování špejlí a uzávěrů do otvorů, kuličkodráha či navlékání těstovin, ale i činnosti zbrusu nové, například chytání rybiček, přiřazování vzorů kůží ke zvířátkům, doplňování chybějících částí obrázků, přiřazování zvířátek k jejich potravě a další.


A protože se blíží Dušičky, vyrobili jsme si domů roztomilé strašidýlko.


Takhle se nám to povedlo:


Těšíme se na všechny zase ve středu! Tety Jarka, Zuzka a Jitka.

Panenky z listí

21. října 2018 v 22:37 | Zuzka a Jarka
17. 10. 2018

Ve středu jsme se sešli v Rybičce u tradičních montessori hrátek, ale na začátku jsme se pěkně pozdravili básničkou. Nejprve to vypadalo, že stavy kluků a holek budou vyrovnané, ale pak dorazil ještě Ilja a kluci byli v přesile, což nebývá zvykem. Abychom si zopakovali, jak se kdo jmenuje, zazpívali jsme si naši seznamovací písničku, bez té už by to ani nešlo.


Podle kartiček pak děti vybíraly písničky, které jsme si zazpívali, a každý si také mohl říct o svoji oblíbenou. Samozřejmě jsme vše doprovodili pořádným chřestěním, ťukáním a cinkáním hudebních nástrojů.


Děti pak samy všechny hudební nástroje a kartičky uklidily do košíčku ... proč je ten úklid nebaví stejně i doma? :-) ...
udělali jsme si tak místo, abychom se mohli trochu protáhnout u nejrůznějších básniček.


A naučili jsme se i jednu novou, podzimní:

Stojí strašák na poli,
v dálce vidí topoly.
Kolem něho krouží ptáci,
zahánět je, to dá práci.
Večer, když jdou všichni spát,
on tam musí pořád stát.


Potom přišly na řadu tanečky a taky oblíbené obruče - zaběhali jsme si v nich jako koníci u písničky Já mám koně, skákali jsme do nich jako pes přes oves a prolézali jimi jako had, který leze z díry, a jako koza do bezu.
A to už byl čas na vydatnou svačinku.


A po ní na děti už čekaly montessori hrátky: zase se šroubovalo, skládalo, vhazovalo, věšelo a přiřazovalo a maminky si u toho všeho stihly i popovídat u kávy.
A aby té kreativity nebylo málo, každý z nás se na chvíli stal kadeřníkem a vytvořil dle své fantazie kreslenému obličeji úžasný podzimní účes. A takoví spokojení zákazníci z našeho salonu odcházeli:

Přijďte mezi nás zase ve středu, můžete se tešit na zbrusu nové montessori aktivity!
Budeme se těšit!
Tety Jarka, Zuzka a Jitka.

Dešťové kapičky dostaly nožičky

3. října 2018 v 21:51 | Jarka a Jitka
3. 10. 2018

Dešťové kapičky dostaly nožičky,
běhaly po plechu, dělaly neplechu.

Dnešní Žabky se sešly těsně po velkém dešti na Suchdole a v okolí. Takže nám tahle básnička tématicky zahájila dopolední kroužek:-)
Byli jsme moc rádi, že se nás sešlo v Rybičce hodně a cestu k nám našly i nové maminky s dětmi. Přivítali jsme se představovací písničkou, a tak už víme, která holčička je Anička (byly dokonce dvě Aničky!) a který kluk je Pavlík.


Naučili jsme nové dětičky pár našich písniček. Všem se moc líbily hudební nástroje, kterými písničky doprovázíme.
Cinkali jsme s nimi, chrastili a klepali.


Při některých písničkách jsme si i zatancovali:-)


Pak přišla na řadu říkadla, doprovázená pohybem. Kromě básničky o dešťových kapičkách jsme zkusili Kovej kovej kováříčku a Šiju boty do roboty... pro nejmenší, Koulela se brambora a Medvěd staví dům pro větší dětičky a spoustu dalších.
Pak jsme si zatočili Kolo kolo mlýnský doprava i doleva :-)


Pak už jsme měli velký hlad a na řadu přišla svačinka. A po ní jsme nachystali montessori pomůcky a dětičky se na ně doslova vrhly. Moc se jim líbil i bazének s míčky a růžový tunel na prolézání.


Maminky si nejdřív zkusily montessori hrátky s dětmi a pak se pustily do zdobení podzimních věnečků.
Věnečky se opravdu povedly !


Už se těšíme na příští středu! Přijďte do Rybičky také! Vaše lektorky Zuzka a Jarka s malým Pavlíkem a veselou Pepinkou mají připravené montessori hrátky i pro Vás.

Středeční Žabky

1. října 2018 v 12:01 | Zuzka, Jitka, Jarka
19.9. a 26.9.2018

Žabky se sešly tradičně ve středečním dopoledni, které jsme si všichni pěkně užili. Začali jsme tím, že jsme se pozdravili básničkou:

Dobrý den, dobrý den,
to je ale krásný den,
dobrý den, dobrý den,
dneska zlobit nebudem.


A protože jsme mezi sebou zatím pokaždé přivítali nové kamarády, nemohli jsme vynechat naší oblíbenou seznamovací písničku "Kluci a holčičcky", při které jsme se dozvěděli, jak se kdo jmenuje.
Každý si k tomu vybral hudební nástroj dle své libosti a už se chrastilo, cinkalo, zvonilo a ťukalo. A tak jsme si zazpívali ještě spoustu dalších písniček, které si děti vybraly podle obrázků. Každý našel svou oblíbenou.


Všechny děti pak pomohly hudební nástroje zase pěkně uklidit do košíčku, abychom se mohli pohodlně usadit na polštářky a zopakovat si, které všechny básničky už umíme. Procvičili jsme ručičky při Paci paci, okovali jsme nožičky, ušili jsme si na ně botičky a zaplašili přitom kocoura, našli jsme, kde máme oči, uši, pusu a nos, zajezdili jsme si výtahem do různých pater, zaletěli jsme si dokonce do Afriky, na chvíli jsme se stali medvědy i bedlami a nezapomněli jsme procvičit i bránici a pořádně se polochtat.


A to už byl čas si trochu zatancovat, třeba na Žabičku zelenou a Pásla ovečky. Z dětí se také na chvíli stali koníci zapřažení v obručích a skákalo se tak dlouho, až nám z toho pořádně vyhládlo. Při svačince jsme hlad zahnali a byl i čas, aby si maminky popovídaly při kávě nebo čaji.
S plnými bříšky jsme se mohli pustit do řešení úkolů i her v montessori herničce. Házeli jsme víčka do různých otvorů, šroubovali jsme uzávěry na láhve různých tvarů, skládali jsme k sobě části zvířátek, přiřazovali jsme tvary na správné obrysy, navlékali jsme těstoviny na špejle, věšeli jsme prádlo, provlékali obrázek, vsunovali špejle do dírek a pohráli si s oblíbenou kuličkodráhou.
A kdo chtěl, mohl si na závěr při výtvarce natrhat kousíčky papírů, proměnit je v šupinky a nalepit si z nich krásně barevnou rybičku.

Přijďte se za námi zase příště podívat,
těší se na vás tety Jarka, Zuzka a Jitka!

Veselé žabky

15. září 2018 v 14:39 | Jitka a Zuzka
12.9.2018

V žabkách jsme po prázdninách přivítali nové tváře! Přišli se na nás podívat Martínek, Sonička a Adélka a hned s Pepinkou utvořili prima partu! Nemohli jsme tedy začít jinak než seznamovací písničkou "Kluci a holčičky", abychom se všichni pořádně seznámili.


A když už jsme věděli, jak se kdo jmenuje, zazpívali jsme si písničky, které děti vybíraly podle obrázků a podávaly panence Terezce. Samozřejmě u toho každý hrál na hudební nástroj podle své libosti, někomu se zalíbily rumbakoule, jinému dřívka a dalšímu triangl, tak z toho byla muzika jak se patří.


Po písničkách jsme si protáhli ručičky a nožičky při básničkách. Zatleskali jsme si na paci paci, okovali jsme nožičky a ušili na ně botičky, kutáleli jsme bramboru a lezli po žebříku, upekli jsme závin a postavili koleje, nasmáli jsme se, když po nás lezl mravenec, a na chvíli se z nás stal medvěd, který stavěl dům.Dětem se už chtělo na nožičky, tak jsme si zatancovali kolo mlýnský a pásli jsme ovečky, a protože toho pohybu ještě stále nebylo dost, uspořádali jsme závody v lezení, hráli jsme si na pejsky a ti odvážnější se pustili i do tunelu. A na závěr jsme si procvičili motoriku při hře s míči a hodu na koš.


A to už byl čas na svačinu, po které na děti čekaly oblíbené montessori aktivity. I ti nejmenší zvládli vhazovat víčka do nejrůznějších nádob, vsunout špejle do dírek, věšet prádlo, návlékat těstoviny, skládat k sobě puzzle zvířátek a užít si kuličkodráhu.
Všichni jsme si to moc užili a těšíme se zase na příště!
Tety Jitka, Jarka a Zuzka.
 
 

Reklama