Žabky

Dešťové kapičky dostaly nožičky

3. října 2018 v 21:51 | Jarka a Jitka
3. 10. 2018

Dešťové kapičky dostaly nožičky,
běhaly po plechu, dělaly neplechu.

Dnešní Žabky se sešly těsně po velkém dešti na Suchdole a v okolí. Takže nám tahle básnička tématicky zahájila dopolední kroužek:-)
Byli jsme moc rádi, že se nás sešlo v Rybičce hodně a cestu k nám našly i nové maminky s dětmi. Přivítali jsme se představovací písničkou, a tak už víme, která holčička je Anička (byly dokonce dvě Aničky!) a který kluk je Pavlík.


Naučili jsme nové dětičky pár našich písniček. Všem se moc líbily hudební nástroje, kterými písničky doprovázíme.
Cinkali jsme s nimi, chrastili a klepali.


Při některých písničkách jsme si i zatancovali:-)


Pak přišla na řadu říkadla, doprovázená pohybem. Kromě básničky o dešťových kapičkách jsme zkusili Kovej kovej kováříčku a Šiju boty do roboty... pro nejmenší, Koulela se brambora a Medvěd staví dům pro větší dětičky a spoustu dalších.
Pak jsme si zatočili Kolo kolo mlýnský doprava i doleva :-)


Pak už jsme měli velký hlad a na řadu přišla svačinka. A po ní jsme nachystali montessori pomůcky a dětičky se na ně doslova vrhly. Moc se jim líbil i bazének s míčky a růžový tunel na prolézání.


Maminky si nejdřív zkusily montessori hrátky s dětmi a pak se pustily do zdobení podzimních věnečků.
Věnečky se opravdu povedly !


Už se těšíme na příští středu! Přijďte do Rybičky také! Vaše lektorky Zuzka a Jarka s malým Pavlíkem a veselou Pepinkou mají připravené montessori hrátky i pro Vás.

Středeční Žabky

1. října 2018 v 12:01 | Zuzka, Jitka, Jarka
19.9. a 26.9.2018

Žabky se sešly tradičně ve středečním dopoledni, které jsme si všichni pěkně užili. Začali jsme tím, že jsme se pozdravili básničkou:

Dobrý den, dobrý den,
to je ale krásný den,
dobrý den, dobrý den,
dneska zlobit nebudem.


A protože jsme mezi sebou zatím pokaždé přivítali nové kamarády, nemohli jsme vynechat naší oblíbenou seznamovací písničku "Kluci a holčičcky", při které jsme se dozvěděli, jak se kdo jmenuje.
Každý si k tomu vybral hudební nástroj dle své libosti a už se chrastilo, cinkalo, zvonilo a ťukalo. A tak jsme si zazpívali ještě spoustu dalších písniček, které si děti vybraly podle obrázků. Každý našel svou oblíbenou.


Všechny děti pak pomohly hudební nástroje zase pěkně uklidit do košíčku, abychom se mohli pohodlně usadit na polštářky a zopakovat si, které všechny básničky už umíme. Procvičili jsme ručičky při Paci paci, okovali jsme nožičky, ušili jsme si na ně botičky a zaplašili přitom kocoura, našli jsme, kde máme oči, uši, pusu a nos, zajezdili jsme si výtahem do různých pater, zaletěli jsme si dokonce do Afriky, na chvíli jsme se stali medvědy i bedlami a nezapomněli jsme procvičit i bránici a pořádně se polochtat.


A to už byl čas si trochu zatancovat, třeba na Žabičku zelenou a Pásla ovečky. Z dětí se také na chvíli stali koníci zapřažení v obručích a skákalo se tak dlouho, až nám z toho pořádně vyhládlo. Při svačince jsme hlad zahnali a byl i čas, aby si maminky popovídaly při kávě nebo čaji.
S plnými bříšky jsme se mohli pustit do řešení úkolů i her v montessori herničce. Házeli jsme víčka do různých otvorů, šroubovali jsme uzávěry na láhve různých tvarů, skládali jsme k sobě části zvířátek, přiřazovali jsme tvary na správné obrysy, navlékali jsme těstoviny na špejle, věšeli jsme prádlo, provlékali obrázek, vsunovali špejle do dírek a pohráli si s oblíbenou kuličkodráhou.
A kdo chtěl, mohl si na závěr při výtvarce natrhat kousíčky papírů, proměnit je v šupinky a nalepit si z nich krásně barevnou rybičku.

Přijďte se za námi zase příště podívat,
těší se na vás tety Jarka, Zuzka a Jitka!

Veselé žabky

15. září 2018 v 14:39 | Jitka a Zuzka
12.9.2018

V žabkách jsme po prázdninách přivítali nové tváře! Přišli se na nás podívat Martínek, Sonička a Adélka a hned s Pepinkou utvořili prima partu! Nemohli jsme tedy začít jinak než seznamovací písničkou "Kluci a holčičky", abychom se všichni pořádně seznámili.


A když už jsme věděli, jak se kdo jmenuje, zazpívali jsme si písničky, které děti vybíraly podle obrázků a podávaly panence Terezce. Samozřejmě u toho každý hrál na hudební nástroj podle své libosti, někomu se zalíbily rumbakoule, jinému dřívka a dalšímu triangl, tak z toho byla muzika jak se patří.


Po písničkách jsme si protáhli ručičky a nožičky při básničkách. Zatleskali jsme si na paci paci, okovali jsme nožičky a ušili na ně botičky, kutáleli jsme bramboru a lezli po žebříku, upekli jsme závin a postavili koleje, nasmáli jsme se, když po nás lezl mravenec, a na chvíli se z nás stal medvěd, který stavěl dům.Dětem se už chtělo na nožičky, tak jsme si zatancovali kolo mlýnský a pásli jsme ovečky, a protože toho pohybu ještě stále nebylo dost, uspořádali jsme závody v lezení, hráli jsme si na pejsky a ti odvážnější se pustili i do tunelu. A na závěr jsme si procvičili motoriku při hře s míči a hodu na koš.


A to už byl čas na svačinu, po které na děti čekaly oblíbené montessori aktivity. I ti nejmenší zvládli vhazovat víčka do nejrůznějších nádob, vsunout špejle do dírek, věšet prádlo, návlékat těstoviny, skládat k sobě puzzle zvířátek a užít si kuličkodráhu.
Všichni jsme si to moc užili a těšíme se zase na příště!
Tety Jitka, Jarka a Zuzka.
 
 

Reklama
Reklama