Výuka angličtiny

Angličtina 28.2. a 7.3.

12. března 2014 v 14:54 | Denisa
Na minulých dvou hodinách jsme s maminkami procvičovaly bookování ubytování a předpřítomný čas, také jsme si poslechly a přečetly další dialogy týkající se objednávání hotelu a checking-in. Dále jsme si udělaly cvičení na present perfect, protože toho není nikdy dost. Příště se zaměříme na Air Travel a modální slovesa.

S dětmi jsme dělali "What´s your name" , znovu jsme počítali, give me five a přidali jsme How old are you. Počítali jsme s opičkami a s indiány. Procvičovali jsme barvy, krmili opičku barevnými míčky a stavěli věže různých barev.
Začali jsme zvířátka. K opičce jsme přidali pejska, malovali kočičku.
Největší počtář byl Vilík, skvěle ukazuje na rukou. Kája s Míšou bodovaly v určování barev a Nikolka nám přezpívala celou písničku s anglickou abecedou! A je největší jumping monkey!

Denisa & Hanka

Angličtina 21.2.

26. února 2014 v 16:40 | Denisa
V pátek jsme jsme vytvořily celé dva páry, takže jsme mohly směle praktikovat konverzaci. Hodilo se nám to při objednávání hotelového pokoje, neboť jsme se věnovaly tématu cestování/travelling. Nejdříve jsme ale zopakovaly fráze o počasí, které se vždy hodí a slovíček je k tomu potřeba opravdu hodně, protože v tom se Anglosasové opravdu vyžívají. Také jsme ještě pro ty, co posledně chyběly, prolétly příbuzenské vztahy a i tam se našlo dost chytáků. V rámci procvičování předpřítomného času a vazby I would like jsme diskutovali o našich preferencích co se týče dovolenkové destinace, a snažili se nalákat ostatní do vybraného letoviska. Příště budeme pokračovat v tématu, a ověříme si praktickou využitelnost předpřítomného času.
Děti poslouchaly písničky 5 little monkeys jumping on the bed a 10 Little Indians, Give me five, opakovaly barvičky a čísla.


Denisa

Angličtina 31.1.

3. února 2014 v 18:19 | Denisa
Tentokrát jsme si povídali o počasí, naučili jsme se spoustu užitečných slovíček, a diskutovali o tom, jaké kdo máme rád roční období, počasí a proč. Také jsme měli audio cvičení z Youtube, kde se rodina bavila o tom, jaké bude počasí a snažili se pochytit něco z americké televizní předpovědi.
Zde je odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=x2ZAYPGz7bs
Pro pilné jsem našla i další zajímavé výukové video: http://www.youtube.com/watch?v=QCqQHQlIS6c
Příště si pro zopakování uděláme malý překlad, a vrhneme se na daší téma: popis domu/bytu a také na žádost Zorky přinesu nějaké cvičení na modální slovesa (can/must/may).

Děti se nejdříve věnovaly barvám (malovaly duhu, poslouchaly anglickou písničku), pak procvičovaly číslice ONE - TWO - THREE, stavěly věž a po odpočítání ji bořily (to se dětem líbí nejvíc) a pak odstartovávaly v herně těmito slovy závod ve skákání a jízdě na odstrkovadlech. S dětmi se zdravíme a loučíme slovy HELLO a BYE-BYE.

Denisa

Angličtina 17.1.

21. ledna 2014 v 17:26 | Denisa
Tentokrát Rybička trochu ožila, sešly se dvě maminky a tři děti, z toho jedno miminko. Angličtinu vstřebávalo vleže...co se v mládí naučíš... :-)
Připojila se k nám poprvé a ne naposledy Zora, a přinesla zajímavé poznatky z pobytů v USA a Skotsku, takže jsme si měly o čem (samozřejmě v angličtině) povídat. Pak jsme probraly takové ty maminko miminkovské věci, naše společné téma a ještě jsme se vrátily k oblíbenému tématu vánoc. Pár nových a typicky vánočních slovíček: holly, mistletoe, carol, mulled wine, Boxing Day, First Footing, New Year Resolution etc. Také jsme se bavily, jaké to je trávit vánoce v anglosaských zemích, např. na Novém Zélandě. Kdo nezná novozélandský vánoční strom Pohutukawa, zde je obrázek:

popř. pak další info:
http://en.wikipedia.org/wiki/Metrosideros_excelsa
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDeleznec_ztepil%C3%BD

Je to opravdu velmi zvláštní, koupat se o vánocích v moři, nosit šortky, případně chodit po městě úplně bos (celkem běžně k vidění na NZ).

Příště si popovídáme o počasí, poslechneme si předpověď a naučíme se "small talk", který se v Británii točí hlavně kolem počasí.

Co se týče malých angličtinářů,
tak s těmi Lenka opakovala poznávání barev a pak se učili počítat od jedné do tří, ukazovali si obrázky, spojovali číslovku s počtem nakreslených věcí.
Potom stříhali z papíru a dětem to moc šlo - na nastříhané papírky kreslili podle tvaru domečky, srdíčka apod. a vytvářeli skupinky po jedné, dvou, třech;a říkali si říkanku: ONE, TWO, THREE, COUNT WITH ME.
Na závěr si stavěli věž z podsedáků a odpočítávali čas do okamžiku jejího zboření (ONE - TWO - THREE!), to se dětem líbilo nejvíce.

Těšíme se na velké i malé studenty tento pátek!!!

Denisa

Novoroční angličtina

14. ledna 2014 v 13:39
Po novém roce byla účast trochu slabší, měli jsme pouze jednu maminku, co se nemohla již dočkat, aby splnila své novoroční předsevzetí, že se bude pilně učit anglicky i se svým synkem. K němu se přidala i malá Karolínka, a společně se učili barvičky, poslouchali písničky a opakovali, co se již naučili minulý rok.
Já s Darinou jsme z předchozí hodiny zopakovali Food in Britain a pak si povídali o vánocích, jak to probíhá v Británii a které zvyky a obyčeje jsou jiné a které jsou stejné. Přečetli jsme si zajímavý článek Christmas and the New Year in Britain, kde jsme se dozvěděly, co se jí o vánocích v anglosaských zemích, co je to Boxing Day, kdy je hlavní svátek v Británii a kdy a kdo nosí dárky.
Také jsme zkoušely poslech, vyprávění o tom, jak tráví a co dělají o vánocích Britové. Pokud by to někdo chtěl také zkusit, může si otevřít http://learnenglish.britishcouncil.org/en/overcooked/tell-me-about-christmas-part-1
a poslechnout si to také, je tam k tomu i transcript a úkoly pro lepší porozumění textu. Pro nadšence je tam i druhá část:
http://learnenglish.britishcouncil.org/en/overcooked/tell-me-about-christmas-part-2.
Doufám, že se příště sejdeme v plném počtu jako na poslední hodině před vánoci. Maminkám, co nemohly dorazit, pošlu materiály z poslední hodiny emailem a budu se těšit na shledanou tento pátek!!!

Denisa

P.S.: Pro fajnšmekry přikládám kreslený vtip s vysvětlivkami:

If santa were british

This cartoon by Peter Brookes from The Times pokes fun at the average Briton's innate inablity to cope with a bit of snow. The result is that the whole country comes to a standstill. (See here and here.)
In the top frame, we see Santa Claus on his sleigh about to start delivering presents. The reindeer are ready to go. Santa holds out his hand. A few snowflakes are beginning to fall.
In the bottom frame, Santa has abandoned his sleigh and is walking off into the distance, a suitcase in each hand. A thought bubble contains the words "Bugger that for a game of soldiers!" This is something a person might say when they abandon an activity because it's too much trouble or too difficult. It is not a common expression. More usual alternatives would be "Stuff this!", "Blow this (for a lark!)", "Fuck this!" or just "Bugger this!" (WARNING: Learners are advised not use any of these expressions, as they will risk sounding ridiculous.)
VOCABULARY
'Bugger' is a rude word, though not quite as bad as 'fuck'. It can be a noun, verb or exclamation, and is used in a variety of colourful expressions (see The Urban Dictionary).
GRAMMAR
Note the use of 'were' (not 'was') in the second conditional sentence "If Santa were British." This is one of those grammar points which divide opinion. Read what renowned linguist David Crystal has to say about it.

Druhá hodina angličtiny

15. prosince 2013 v 23:29 | Denisa
Tento pátek se k nám přidaly další dvě maminky s dětmi, tak skupinka dospělých byla čtyřčlenná a děti byly v doprovodném programu tři. Dva caparti se od maminek nechtěli odpoutat, tak jsme je ponechaly jejich osudu, ale docela si vystačili sami a dali nám i prostor zaobírat se angličtinou :-). My jsme se znovu vyměnily stručné informace o sobě, rodině, zájmech, profesích a pak o tom, co máme a nemáme rády, zaměrily jsme se na jídlo, různé národní kuchyně, naše preference v jídle apod. Příště se ještě budeme věnovat britské kuchyni a rozšíříme si trochu slovní zásobu v této oblasti. Zkusíme si nějaké dialogy na téma Restaurace, a také nějaký poslech. Zda předvánoční hodina 20.12. proběhne nebo ne, dáme vědět do středy, podle zájmu účastníků.

Denisa

První hodina angličtiny

9. prosince 2013 v 19:58 | Denisa

Na první hodinu angličtiny se nám sešly dvě maminky (třetí byla omluvena z důvodu nemoci) a tři děti. Děti se tak trochu rozkoukávaly, je to pro ně nová zkušenost vydržet bez mámy téměř hodinu, takže se dalo čekat, že to nebude úplně bez obtíží. Co se týče maminek, tak ty byly statečné a snažily se rozmluvit v angličtině na téma Já, moje dítě a moje rodina, a to i přes občasné vyrušování dětmi. Myslím, že nám to docela šlo, na příště dostaly maminky za domácí úkol povyprávět o sobě podle dané osnovy, tak příště už to rozjedeme :-), a doufám, že i ve větším počtu. Co se týče dětí, připravíme pro ně na příště malou hudební produkci, aby si slovíčka lépe zapamatovaly prostřednictvím písniček a také malé protažení těla, aby se vyřádily. Těšíme se na všechny zase v pátek v 9:30!
Denisa a Miriam

Angličtina pro dospělé a děti

28. listopadu 2013 v 10:10 | Jitka

MK Rybička pořádá
Angličtina pro dospělé s doprovodným programem pro děti v angličtině
Kdy: v pátky dopoledne 9.30-10.30
Výuka pro dospělé: zejména pro maminky, které angličtinu nějakou dobu aktivně nepoužívaly a chtějí si ji znova osvěžit (tj. mírně až středně pokročilí, kombinace konverzace, poslechu, písemného projevu).
V případě zájmu možno vytvořit i skupinku s jinou pokročilostí či s jiným zaměřením (např. začátečníci, Business English).
Lektorka: Denisa Wichterlová
Počet účastníků: 3 - 5
Cena: 1300 Kč/10 lekcí, jednorázově 160 Kč/lekce.
Máte-li dítě ve věku 1,5 - 4 roky, vemte ho s sebou, má se na co těšit!
Program pro děti: souběžně budou mít děti výuku angličtiny formou hry (malé divadélko, písničky, říkanky s tanečky.
Děti se seznámí sjednoduchými pojmy z různých oblastí a základními větami.
Program bude přizpůsoben věku přihlášených dětí.
Lektorka: Lenka Henzlová, Hana Tesson
Počet účastníků: 3 - 5
Cena: 600 Kč/10 lekcí, jednorázově 80 Kč/lekce.
Máte-li zájem se připojit hlaste se u Denisy Wichterlové na tel.: 606 626 536, denisa.wichterlova@volny.cz
 
 

Reklama