Notičky

Zpíváme koledy a zdobíme stromeček

Neděle v 14:11 | Jitka, Hanka a Blanka
11. 12. 2018
Dnes jsme se v Notičkách přivítali se starými známými i nově příchozími maminkami.


Tetu Hanku, dnes chybějící kvůli nemocem, ve hře na klavír výjimečně zaskočila Blanka s kytarou. Písničkový repertoár jsme zaměřili na koledy, abychom je náležitě natrénovali na blížící se Vánoce. Rolničky jsme pro velký úspěch a lepší zapamatování přehráli dokonce dvakrát!


Pak už přišly na řadu xylofonky. Teta Jitka připravila noty ke koledě Stojí vrba košatá a předehrála nám ji také na klavír. Během chvilky se celou koledu naučily všechny maminky. Noty doporučujeme přidat do zpěvníčku, píseň bude zařazena do repertoáru.
Po svačince následovalo divadélko.
Pohádka tentokrát byla o stromečku. Stromeček stál v lese smutný, nikdo si ho nevšímal.


Zvířátka - myška, zajíc a krteček - se rozhodla, že ho ozdobí a za vydatné pomoci všech dětí nakonec společně ozdobili stromeček jablíčky, mrkvičkami a tvrdými rohlíčky.


A to jsou zvířátkoví pomocníci před hotovým stromečkem. Jestlipak se zvířátka a děti dočkají také dárků?


Potom následovala hernička,
a kdo chtěl, mohl si vyrobit pěkné vánoční přání s plastickým stromečkem.


To jsou naše výtvory. Tyto a podobné si budete moci také vyrobit na vánoční besídce příští úterý. Budou se zpívat koledy a vyrábět přání, svícínky a ozdoby na Vánoce. Vzorek cukroví a domácí pohoštění vítáno!


Těšíme se na Vás! tety Blanka, Hanka a Jitka.

Jak pejsek s kočičkou psali psaní

4. prosince 2018 v 22:46 | Zuzka
4. 12. 2018

V úterních Notičkách nás přišly podpořit dvě nové maminky, tak jsme je s radostí vzali mezi sebe. Teta Hanka sedla ke klavíru a teta Zuzka (jako náhrada) měla panenku Terezku.


I nejmladší už berou do ruky nástroje :-) Vítka do dost zajímalo.

Hanka nám ukázala noty na písničku o stromečku, kterou jsme si zkoušeli na xylofonu.

STROMEČKU VSTÁVEJ,
OVOCE DÁVEJ.
UMYJ SE, USTROJ SE
JE ŠTĚDRÝ DEN!!

To bylo příjemné navození vánoční atmosféry.


Dětem nesměla chybět svačinka a hračky.


Po svačince už si dětičky a maminky sedaly do hlediště, protože tušily, že se chystá divadélko.


Divadélko bylo o pejskovi a kočičce, jak psali psaní. Psali jim o tom, jak děti nemají pejsky tahat za ouška. A kočičky za ocásky. A že mají být na zvířátka hodné.


Zuzka s Hankou s maňásky.


Hernička se všem líbila. A novým maminkám jsme povídaly, jak to u nás chodí.


Lucka s Pavlínou mezitím vystříhávaly zimní obrázky do oken.


A jedna rodinná, Lucka s Jiříčkem :-)


Bylo to prima, za týden ahoj! :-) Nebo už zítra, pokud jdete na Mikulášskou bez strašení!

Šplouchy šplouchy

29. listopadu 2018 v 0:25 | Zuzka a Hanka
27. 11. 2018

V úterních Notičkách se sešlo hodně maminek s dětmi, tak se v tom množství dobře zpívalo.Hanka nás doprovázela na klavír. Zuzka měla panenku Terezku a vybírala písničky na kartičkách.


K malým xylofonkům nám Hanka rozdala text písničky KAPR od Jarka Nohavicy a ukázala pár not na tabuli.


Na protáhnutí jsme si zazpívali i Já mám koně, vraný koně. Měla babka, čtyři jablka. Žabička zelená a další.
Pauza na svačinku nesměla chybět, na tu se všechny děti těší :-) Maminky u toho měly diskusní kroužek :-) Všechno je potřeba probrat.


Po svačince už jsme se pustili do rukodělek, vystřihli jsme podle šablonky kapra a lepili mu šupiny jako na adventní kalendář. Pod každou šupinu se dá něco drobného ukrýt.


Krásné kapříky maminky vytvořily.


Děti nám pomohly uklidit a najednou byl konec kroužku.


Tak se těšíme zase příště!

Konečně noty aneb Ježek spí

22. listopadu 2018 v 23:44 | Jitka, Hanka a Blanka
20.11.2018

Dnes jsme se opět potkali v Rybiččce, pozdravili se a krásně si zazpívali s klavírem.
Pak už následovala výuková část s xylofonky. Protože některé písničky už umíme, bylo načase, abychom si ukázali trochu teorie a naučili se i noty. Někteří zvažují napsat o xylofonek Ježíškovi, aby si mohli doma také zkoušet písničky. Informujte se prosím na lekcích, na nástěnce bude seznam zájemců pro hromadnou objednávku!Nacvičili jsme novou písničku - dvojpísničku! - Když jsem husy pásala a zároveň Běží liška k Táboru. Jedny noty a hned dvě písně do repertoáru.


Kočka leze dírou s notovým zápisem. Zájemci si mohou noty vybarvit dle barvy svého xylofonku.


Teta Hanka si vzala tentokrát na pomoc i tabuli, to tu ještě nebylo.
V rámci pohybové části jsme hráli tentokrát novou hru Tiše, tiše, ježek spí.

Tiše, tiše, ježek spí,
ať ho nikdo nevzbudí,
já mám doma ovci, můžu tleskat jak chci,
já mám doma berana, můžu dupat do rána!
Ježku, ježku, vstávej!

Po přestávce nám tety sehrály divadlo o ježečkovi, který se včas nestihl schovat a uložit k zimnímu spánku. Když už mu byla velká zima, narychlo hledal, kam by se schoval.


Ježečkovi chtěla pomoci žabička, ale v rybníčku bylo mokro a chladno. Kočička se také nabídla, ale u ní v domečku bylo na ježka zase moc teplo. Nakonec mu pomohl medvídek, který se šel zrovna také uložit k zimnímu spánku. Pořádně se najedli a spolu zalezli do teplé nory v křoví ve větvích a hromadě listí, kde společně přečkali zimu do jara.


Výtvarná výchova tentokrát přilákala úplně všechny děti z herničky ke tvoření, což se ještě nikdy nestalo. Tvořili jsme jedlé dekorační ježky z jablíček a zapíchnutých špejlí s dobrůtkami - v našem případě rozinkami a brusinkami.


Na příděl byly i bonbonky, ale část materiálu skunčila v bříšku dřív než na ježkovi.
Přeci jen někteří si šli nakonec raději i pohrát.


A výsledek - dva z našich ježků.


... a celá tlupa:-)


Přijďte se s námi zase příště pobavit, zazpívat a pohrát!
Tety Blanka, Hanka a Jitka

Jak pejsek s kočičkou myli podlahu

15. listopadu 2018 v 14:41 | Blanka
13.11.2018

Dnes jsme se pozdravili jako obvykle a přivítali mezi sebou i novou maminku s malou Johankou.


Následovaly písničky s klavírním doprovodem tety Hanky. Nezapomněli jsme například na to, že máme za sebou sv.Martinský víkend s husou, a tak zazněla i Když jsem husy pásala.


Procvičování na xylofonky jsme rovnou zaměřili na dopilování melodie Kočka leze dírou. Teď už ji umíme celou, pro domácí opakování maminky dostaly i noty.
Pak následovaly pohybové hry a tanečky - Kolo kolo mlýnský, Pásla ovečky, rytmické cvičení Chodí medvěd..., dál jsme provětrali obruče a zazpívali si Já mám koně, Zlatá brána, Skákal pes, Had leze z díry...
Při svačince si všichni odpočali a pak nám tety zahrály divadlo "Jak pejsek s kočičkou myli podlahu" - s vodou a mýdlovými efekty. Teta Jitka byla vypravěč. Pejsek s kočičkou zjistí, že podlaha v domě je neúnosně špinavá a je třeba ji umýt. Kočička připaví mýdlo, ale pejsek ho sní. Když se kočička vrátí s novým mýdlem, zjistí, že nemají kartáč ani hadr, tak si musí vystačit s vlastními kožichy. Na závěr se umyjí a suší se na sluníčku jako prádlo. Děti chtěly pejskovi a kočičce pomáhat a tak se také trochu zapojily.Na závěr jsme si mohli vytvořit figurku pejska, kočičky nebo rovnou obou. Jak se nám to povedlo, posuďte sami.
Těšíme se na Vás příště,
tety Blanka, Hanka a Jitka

Strašidýlko Emílek

7. listopadu 2018 v 10:44 | Blanka
Dnes jsme se sešli v hojném počtu a přivítali i nové maminky, které v Rybičce byly poprvé. Po úvodním pozdravu a seznamovacím kolečku jsme se vrhli na písničky, které děti podávaly panence Terezce. Vzhledem k počtu dětí jich byla celá řada.


Pak už přišel čas na xylofonky. Přeskočili jsme opakování tónu C a CDE (Maminka spí) a rovnou zopakovali melodie z minulých lekcí. Dále jsme se učili pokračování písně Kočka leze dírou tak, abychom ji mohli zahrát celou. Opakovali jsme též Když jsem husy pásala a shodli jsme se, že bude nutné připravit přehled notových záznamů.Pohybovou část tentokrát tvořily tance, kromě Kolo kolo také Měla babka, Zlatá brána, zajezdili jsme si na Já mám koně s obručemi a naučili jsme se novou ukazovací píseň Já jsem čajová konvička.

Já jsem čajová konvička
to je moje ouško a to hubička
Když vypustím páru ssssss, slyšíte mě víc
a pak už jen naklonit a vylít.Po pauzičce následovalo divadýlko tematicky laděné k probíhajícím svátkům za mrtvé a Halloweenu - O strašidýlku. Strašidýlko Emílek zlobilo a hrozně strašilo kamarády zvířátka. Pak bylo smutné, protože se ho všichni děsili, a teprve zajíček strašidýlku vysvětlil, že si za to může samo a že když bude hodné veselé strašidlo, budou ho mít děti rády. Na závěr jsme si zazpívali a naučili se písničku Strašidýlko Emílek s klavírním doprovodem.Při výtvarce jsme se připravovali na lampionový průvod a děti mohly vyrobit strašidýlko. Maminky se učily vyrábět skládaný lampion z barevných průsvitných papírů. Vypadá to složitě, ale po pochopení principu prolamování se již jen opakuje skládání na každém varhánku. Některé dokončené lampionky vidíte na fotce, někdo si vzal rozdělanou práci domů za domácí úkol:-) Přijďte se podívat na lampionový průvod tento pátek, jak budou lampiony vypadat ve tmě se světýlky!


Na příště se těší tety Hanka a Blanka.

Skákal pes_út 9.10.

2. listopadu 2018 v 3:11 | Blanka
Jeden článek se nám ze seriálu ztratil, tak jej vkládám dodatečně mimo pořadí.

Po pozdravu jsme si zpívali naši obvyklou představovací písničku s klavírním doprovodem Hanky.
Dnes v našem týmu chyběla nemocná teta Jitka, ale jinak jsme byli v početné sestavě.

Po klasickém zpívání písniček, kde se zejména tránovala píseň "Skákal pes" jsme se vrhli na xylofonky. Naučili jsme se další píseň "Kočka leze dírou" - což je v podstatě textová varianta písně "Žába leze do bezu" z minulého týdne a příští týden si ještě ukážeme, jak na tu samou melodii dokážeme ještě jednu písničku. Hádejte kterou nebo se rovnou přijďte podívat!Pak už následovaly tanečky oblíbené Kolo kolo mlýnský, Pásla ovečky a Červený šátečku nemohly chybět.
Zajezdili jsme s uzdami na Já mám koně - koníka dělala i malá Viktorka. Pak jsme si zaskákali na Skákal pes přes oves.
Divadlo tentokrát bylo o pejskovi na motivy příběhu z knížky Moje štěně. (Miler)
Malý pejsek uteče mamince, toulá se a ptá se zvířátek kudy domů. V závěru ho štípne včelka (v originálu včelí roj), tak se ochladí u žabky v rybníčku a pak najde konečně svůj domov a všechno dobře dopadne.Pří výtvarném tvoření jsme lepili pejsky - posuďte sami, jak se nám krásně povedli.


Těšíme se opět za týden na viděnou! Tety Hanka a Blanka.

Dráček a lampiony

2. listopadu 2018 v 2:37 | Zuzka, Blanka
30.10.2018

Přivítali jsme se jako obvykle pozdravem a seznamovací písničkou. Uvítali jsme mezi sebou i nové maminky. Dnes bohužel jsme bez klavírního doprovodu Hanky, která nemohla, ale lektorský tým plnohodnotně doplnila suplující Zuzka D. z pondělního kroužku a program probíhal jako obvykle.
Po písničkách na přání a několika říkankách jsme procvičovali opět xylofonky. Věnovali jsme se nejen opakování základů a známých melodií, ale přidali jsme nově píseň Když jsem husy pásala.
Pak už došlo na pohyb, abychom jenom neseděli. Dělali jsme říkanky, tanečky a oblíbené rytmické cvičení Chodí medvěd po zahradě.Video:
Následovala pauzička a svačinka a po ní divadlo, kde jsme přehráli příběh O dráčkovi. Příběh o tom, jak se holčičce Janičce líbilo půjčovat dráčka ostatním dětem, ať už výměnou za jejich hračky nebo jen tak.


Pak si děti pohrály a maminky vyráběly lampiony nebo stínítka na svíčku s vydatnou pomocí dětí. Využití se určitě najde buď při blížícím se Halloweenu nebo příští týden na lampionovém průvodu.


Na lampion této konstrukce jsou potřeba pouze dvě čtvrtky A4 a jedna další A4 na dno a víko. Stěny jsou prosvětleny pouzákem, který lze pomalovat, doplnit listy nebo vystřihaným motivem.

některé dokončené lampionky
a výsledný efekt posuďte sami.

Těšíme se na Vás opět příště!
Za dnešní Rybičku zdraví tety Blanka a Zuzka.

Rybička slavila 28.říjen

28. října 2018 v 21:33 | Jitka, Hanka a Blanka
23.10.2018

Sešli jsme se jako obvykle a po pozdravu se přivítali seznamovací písničkou
i s pro dnešek novými tvářemi. Jelikož se blíží svátek vzniku republiky 28.říjen a tentokrát
to bude významné stoleté výročí, program dnešních Notiček jsme pojali stylově
tématicky, abychom se na tento významný den náležitě připravili.


Zazpívali jsme si s klavírem písničky, které děti panence Terezce vybraly. Pak přišly
opět na řadu xylofonky. Po krátkém seznámení a zopakování toho, co jsme se
již naučili, jsme se zaměřili na píseň Ach synku synku- oblíbenou písničku prezidenta T.G.Masaryka. Její krásnou melodii není těžké zahrát na xylofonek, jak se ukázalo, a po chvilce to zvládly všechny maminky (kterým děti xylofonek nesebraly).


Pak už jsme se rozhýbali s říkadly a tanečky. Došlo i na rytmické cvičení
Chodí medvěd po zahradě. Ani Kolo kolo mlýnský nemohlo chybět ...
Po malé svačince následovalo divadlo. Příběh se doslova nabízel, a to Jak
pejsek s kočičkou slavili 28.říjen od Josefa Čapka.


Starší generece tento příběh nezná, protože v původním vydání Pejska a kočičky chyběl...
Pejsek s kočičkou jsou nadšeni sváteční vlajkovou výzdobou celého města a přemýšlejí,
jak by si také takové praporky mohli pořídit. Pejsek si vzpomene, že kupec na rohu dává ke každému nákupu maminkám s malými dětmi praporeček, a tak se domluví, že kočička bude dělat miminko. A jdou
nakupovat. Dostanou vlaječku a pak se vymění a nakupuje zase kočička atd
pořád dokola, dokud neutratí všechny peníze. Pak se radují, jak krásně a
lacino pořídili vlajkovou výzdobu, a každý, kdo jde kolem, se zastaví a
jejich tuze krásný dům obdivuje.


Na závěr pohádky jsme si zazpívali českou hymnu s klavírním doprovodem.Při výtvarce jsme pak vyráběli vlaječky různých velikostí. Svátek může
začít a my se na Vás těšíme opět za týden - 30.10. Tety Hanka a Blanka

O Budulínkovi

21. října 2018 v 23:18 | Jitka, Hanka a Blanka
16. 10. 2018

Chodí medvěd po zahradě,
veliký, huňatý.
Ukaž, ukaž, co ty umíš,
budem dělat jako ty !


Dopolední kroužek Notičky se dnes sešel v náramně dobré náladě. S chutí jsme si zazpívali oblíbené písničky s klavírním doprovodem, trošku jsme si i zatančili a naučili jsme se další písničku na xylofonky - Sedí liška pod dubem, má píšťalku a buben. Už nám pěkně šly i písničky, které jsme se učili v předchozích Notičkách.
Na řadu přišlo i Kolo kolo mlýnský a Chodí medvěd po zahradě.


Dnešní hudební pohádka byla O Budulínkovi. Malý Budulínek žil s babičkou a dědečkem v chaloupce. Když stařečci odcházeli na nákup, nabádali Budulínka, aby nikomu neotvíral. Ale Budulínek neposlechl a pustil domů lišku.
Když dětičky viděly, jak neposlušného Budulínka vozila liška na ocásku a odnesla si ho do svého doupěte, hned se chytily maminek. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Babička s dědečkem nalákali liščata i starou lišku do pytle a pak jim důkladně vyprášili kožichy.


Po pohádce se nejmenší děti usadily v herně ...


- a maminky s ostatními dětmi šly tvořit lišku jako origami skládačku.
Skládání nebylo jednoduché, ale lištičky se nám povedly!


Už se těšíme na příští Notičky. Těšíte se také? Vaše lektorky Hanka a Blanka

Žába skáče po blátě...

8. října 2018 v 15:59 | Jitka, Hanka a Blanka
2. 10. 2018

Žába skáče po blátě, koupíme jí na gatě.
Na jaký, na jaký,
na zelený strakatý.


Dnešní dopolední kroužek Notičky byl plný žabek a skákání. A také pohádka byla O žabce, která ztratila svůj rybníček.
Na začátku jsme si s dětičkami zazpívali hezké písničky z obrázků za doprovodu klavíru, na který nám hrála Hanka. Pak jsme si vzali xylofonky a zopakovali jsme si, co už umíme. Tak hlavně umíme do nástrojů pěkně třískat:-), ale taky zahrát jednoduchou melodii - Ovčáci čtveráci a Žába leze do bezu. Pomalu se seznamujeme s barevnými klapkami.
Při písničkách jsme si taky zatancovali - Měla babka a Červený šátečku, nechybělo ani Kolo mlýnský. Medvěd huňatý nám bubnoval na bubínek, tleskal do rytmu a dupal tlapami:-)


Po svačince přišla na řadu pohádka.
Malá žabka si vesele hrála a skákala - až se ztratila. Úplně zapomněla, kde je její domov.

Snažil se jí poradit ježek i myška, ale nakonec ji domů do rybníčka dovedla malá včelka. Ta ze své výšky vidí daleko široko - a taky rybníček, kde žabka bydlí. To jsme byli rádi, že vše dobře dopadlo! Pohádku jsme zakončili písničkou Žabička zelená, zjara celá blažená...


Dětem jsme po pohádce připravili hernu ...


- a maminkám materiál na podzimní věnečkové tvoření.


To byla krása !


Úterní Notičky se nám moc líbily. Co nás asi čeká příště ? Těšíme se na Vás! Tety Hanka a Blanka

Koulelo se jablíčko - Notičky potřetí

26. září 2018 v 19:43 | Jitka, Hanka a Blanka
25. 9. 2018
Notičky se dnes sešly v hojném počtu. Ke stálým návštěvníkům se přidaly nové dětičky s maminkami. Měli jsme velkou radost:-)
Teta Blanka přivítala kluky, holčičky a maminky hezkou písničkou. Znáte ji? Kluci a holčičky, zpíváme si písničky, můžeš s námi, jestli chceš, řekni, jak se jmenuješ?


Pak dětičky vybíraly písničky na kartičkách, společně jsme je zpívali, teta Hanka nás doprovázela na klavír a my jsme ji doplnili chrastěním a cinkáním. Naučili jsme se novou písničku - Koulelo se, koulelo červené jablíčko.


Po písničkách jsme si vzali xylofonky. Zopakovali jsme si notičky C,D,E, zahráli Ovčáky, čtveráky a Hanka nás naučila cinkat kousek nové písničky. To bylo zážitků.


Po svačince jsme si zahráli hudební pohádku O jabloňce. Je to vlastně pohádka o střídaní ročních období. My jsme k ní doplnili písničky a s chutí jsme si je všichni zazpívali. Dětičky samozřejmě pomáhaly při "strojení" jabloňky.


Na jaře ji zasypaly kvítky... léto přineslo lístky a první zelená jablíčka...

- pak jablíčka zčervenala, listy zežloutly - a vítr je sfoukal na zem. A nakonec začal poletovat sníh.


Barevná jablíčka jsme si vyrobili při výtvarce. Teta Blanka vymyslela prostorové lepené jablíčko - i s lístkem a červíkem:-) Maminky stříhaly a lepily s velkou chutí!


Pro děti byla připravená herna...


Vyrábět se dá i jednou rukou !


Hrdá tvořilka:-)


A jablíčka na výstavě. Povedla se nám ?


Hudební kroužek jsme si moc užili. Přijďte příště také! Těšíme se na Vás. Lektorky Notiček Hanka a Blanka

Malí muzikanti - Notičky podruhé

23. září 2018 v 10:08 | Jitka, Hanka a Blanka
18.9.2018

Hudební kroužek Notičky se dnes sešel podruhé a přinesl zase nějaké novinky.
Na začátku jsme se představili, abychom se seznámili s nováčky.


A pak teta Hanka sedla ke klavíru a teta Blanka s Terezkou a dětmi vybírala písničky ke zpívání. A bylo jich hodně, hlavně o zvířátkách.


Zpívání jsme doprovázeli na hudební nástroje. A tak jsme pěkně cinkali, chrastili a klepali...
A někdo taky dirigoval:-)


Na řadu přišla hra na xylofonky. Hanka s námi zopakovala, co jsme se naučili minule. Zkusili jsme zahrát půlku písničky Skákal pes přes oves. Šlo nám to pěkně:-)


Zatancovali jsme si na písničky Měla babka a Červený šátečku. Pak jsme trénovali tleskání podle klepání na bubínek.


Hanka a její doprovod :-)


Co myslíte, byla tentokrát hudební pohádka?


Ano, byla to pohádka O ztracené ovečce. Byla dost dramatická. Malá ovečka se ztratila ze stáda a nemohla najít cestu zpátky. Neporadili jí medvěd, žabka ani kočička. Až potkala ovečku a ta ji dovedla domů. Při pohádce jsme si zazpívali o tom, jakým hlasem zvířátka "mluví". Znáte to: Krávy krávy, jak si vlastně povídáte ... My jsme bručeli jako medvědi, kvákali jako žabky a mňoukali jako kočičky. A jak dělá ovečka?
Nalezenou ovečku jsme si pak ve výtvarce vyrobili. Stačí bílá čtvrtka, kousek vaty, lepidlo -
- a je tu celé stádo oveček!


Těšíme se na příští Notičky! Rádi Vás na nich potkáme. Vaše tety Blanka a Hanka

Notičky se představují ...

12. září 2018 v 22:55 | Jitka, Hanka a Blanka
11.9.2018

V úterý 11.září se poprvé sešel dopolední kroužek Notičky. A co se tady dělo ?
Přivítaly nás dvě nové lektorky Rybičky - teta Hanka s malým Martínkem a teta Blanka s Helenkou.
Panenka Terezka se zeptala na jména všech dětiček a jejich maminek a tatínka. Po představovacím kolečku nám teta Hanka pověděla, jaký bude program kroužku Notičky. A pak už si sedla k piánu a začala hrát známé písničky - na přání podle obrázků. Maminky a některé dětičky se daly do zpívání.


Zpívání jsme doprovázeli cinkáním, klepáním a chrastěním ...


A pak přišlo překvapení - vzali jsme si dětské zvonkohry (xylofonky) a Hanka nás naučila krátké říkanky, které jsme na xylofonky "zacinkali". Moc se nám to líbilo!


Při některých písničkách jsme si taky zatancovali - třeba Měla babka čtyři jabka nebo Červený šátečku kolem se toč.

Dali jsme si svačinku, chvíli jsme si pohráli ...


- a pak přišla na řadu pohádka se zpěvy - O Červené Karkulce. Tuhle pohádku všichni známe, novinkou byl hudební doprovod a písničky, zpívané během děje.


Do hraní pohádky se samozřejmě zapojily i děti :-)


Ze zlého vlka se nakonec stal hlídací pes a všechno dobře dopadlo.


Součástí programu Notiček bude i rytmizování, učení písniček, postupné zvládnutí hry na xylofonek, sestavování vlastního zpěvníčku, výroba jednoduchých hudebních nástrojů (např. chrastidel), možná i příprava hudebního vystoupení - třeba pro seniory z Horizontu. Těšíme se i na další pohádky s hudebním doprovodem.
Budeme rádi, když se do nového kroužku přijdete podívat. Hudební nástroje jsou připravené i pro Vás:-)
Vaše tety Hanka a Blanka
 
 

Reklama