Hvězdičky

O zatoulané ovečce

15. listopadu 2017 v 15:38 | Bára
14. 11. 2017
Dnes se Hvězdiček opět sešla velká parta, a dokonce přišly i další nové tváře, a tak nás čekalo pořádně dlouhé představování:-) Když jsme se konečně všichni poznali, tak jsme se dali do zpívání a maminka Hanka nás doprovázela na piáno.
Pak jsme se doslova vrhli na básničky, tady zrovna okováváme koníčka, aby nám pak dobře běhal s obručemi, které přišly na řadu později. Také jsme si zahráli na medvědy, bedly a hrušky, projeli se výtahem, což byla malá posilovna i pro maminky:-) Dětem šly básničky moc dobře a některé je už znají úplně celé samy.

V každém případě nesmělo chybět naše oblíbené "kolo kolo mlýnský".


Taky mezi nás i teď na podzim přiskákala "žabička zelená".No šlo nám to krásně, a dokonce jsme si ještě zatancovali při písničce "Měla babka čtyři jabka". Prošli jsme také zlatou bránou a prolézali jako hadi.


Pak přišla na řadu svačinka, ke které nám dokonce hrálo hudební trio, děkujeme:-)


No a posilněni svačinkou jsme si zahráli pohádku O ovečce, která se zatoulala. Představte si, že jedna holčička měla svou bílou ovečku, která se jí někam ztratila a nemohla ji najít. Tak se ji vydala hledat a po cestě se k ní přidala i další zvířátka - ježek, myška a medvídek a pak i děti. A představte si, že Oskárek našel zatoulanou ovečku ještě dříve, než holčička poprosila děti o pomoc:-)

A nakonec jsme si ještě společně zarecitovali tuhle básničku: "Šel Janeček na kopeček, hnal před sebou pět oveček a šestého berana se zlatýma rohama."

Naštěstí beran nikoho nepotrkal, a tak jsme si mohli své ovečky také vyrobit.


A kdo nechtěl, mohl si jít hrát do našeho bazénku plného míčků nebo prolézat housenčím tunelem.


Nakonec se nám sešlo docela pěkné stádečko, že?


Příště se na Vás budeme těšit, snad už v kompletním složení, tety Bára a Elena a děti Hyneček a Elenka. Tak ahooj příště:-)

Paleček a jeho kamarádi

7. listopadu 2017 v 22:11 | Jitka
7. 11. 2017

Dnešní Hvězdičky se sešly v hojném počtu. Ale chyběly nám obě lektorky - teta Bára a Elenka. Přejeme jim, aby se brzy uzdravily a přišly mezi nás!

Na začátku jsme se pěkně pozdravili tou naší písničkou: Kluci a holčičky, zpíváme si písničky, můžeš s námi, jestli chceš, řekni, jak se jmenuješ?


Děti si vybíraly oblíbené písničky a dávaly je panence Terezce. Nejoblíbenější písničkou dnes byla Holka modrooká:-)


Po písničkách jsme si pověděli a také předvedli naše říkadla. Tady ukazujeme, kolik hruštiček spadlo ze stromu.


A abychom jen neseděli, proběhli jsme se s obručemi jako koníci,
- zaskákali jsme si přes obruče jako pejsci ...


- a prolézali jsme obručemi jako hadi :-)
Dnešní pohádka byla vlastně básnička - Paleček a jeho kamarádi. Znáte ji?
Mámo, usmaž kobližky. Až mi dojdeš pro šišky. Nemám už čím topit synku, dělej něco pro maminku...
Malý Paleček jde do lesa nasbírat šišky, ale sám je na takový úkol moc malý. Zavolá si na pomoc kamarády - Ukazováček, Prostředníček, Prsteníček a Malíček - a spolu šišku domů donesou. Maminka je moc ráda a usmaží jim výborné koblížky.Po pohádce jsme si pohráli v herničce.


Pohádka se dětem líbila, a tak si při výtvarce obkreslily svoje nebo maminčiny ruce, prsty ozdobily jako panáčky a některé si ještě přilepily na obrázek šišku nebo koblížek.


Jak se nám obrázky povedly?
Chcete si taky zazpívat, pohrát nebo něco nakreslit? Přijďte se za námi podívat do Rybičky! Na všechny malé Hvězdičky se těší tety Elenka a Bára.

Hvězdičky a strašidýlka

31. října 2017 v 22:39 | Elenka a Jitka
31. 10. 2017

Dopolední kroužek Hvězdičky se dnes nesl ve strašidýlkovém duchu. Sešlo se nás hodně, a tak i představování jmény dětí a maminek trvalo delší chvilku. Ale zvládli jsme to!


A pak už jsme si vybrali nástroje a cinkali jsme, rachtali, chrastili a zvonili o sto šest. Nejoblíbenější písničkou dne byla Pec nám spadla. Zpívali jsme ji na přání dvakrát:-)


Novinkou bylo tancování při písničkách. Některé dětičky už nevydržely u písniček sedět, a proto huply na nožičky a kroutily se a předváděly...


Hned po říkadlech jsme si "zapřáhli koníky" a s obručemi jsme přehopsali celou zasedačku.


Pak jsme přeskakovali obruče na písničku Skákal pes přes oves ...


- prolézali obručemi jako tunelem ...


- a nakonec jsme probíhali pod Zlatou bránou otevřenou - koho chytíme?


Po společné svačince jsme dováděli s padákem. Ratata, kdo to buší na vrata?


Pod padákem se nejdřív schovávaly dětičky - a najednou se tam objevila strašidelná DÝNĚ !


V padáku se děti také povozily a moc se jim to líbilo:-)


A konečně tady jsou ta strašidýlka! Děti si je vyrobily při výtvarce. Z kaštanů, špejlí a tenkého papíru.


Pěkně si je pomalovaly ...


- to byla krása!


Dneska s námi nebyla teta Bára s Hynečkem, protože jsou nemocní. Moc se na ně a na Vás příští týden těšíme! Tety Elenka a Jitka a malá Elča.

Podzimní hrátky v úterní Rybičce

28. října 2017 v 22:55 | Elena, Bára a Jitka
24. 10. 2017

V úterý se nás sešla opět pěkná parta a bylo zase veselo! :-)
Nejdřív jsme se všichni pozdravili a představili.


Po zpívánkách a říkadlech přišlo na řadu tancování, kolo mlýnské a také vraní koníčci! :-)Dírou se protáhl nejeden had ... sssssssss......


A před svačinkou jsme ještě odemkly zlatou bránu! ;-)


Během svačinky se všechny děty najedly, ale na někoho se nedostalo! Aneb děti posaďte se a poslouchejte, jak je to s tím ježečkem, co má hlad a chce si udělat zásoby jídla na zimu.


I ti nejmenší byli zvědaví, zda se ten ježeček nají a copak dobrého si asi dá!


Chudák hladový ježek pobíhal po podlaze a hledal si něco k jídlu. Dal by si nějakého brouka, žížalu, myšku, ale ani jablíčkem by nepohrdl.


Bohužel nic nenašel, tak se děti nabídly, že ježečkovi pomůžou!


Dobře to dopadlo. Děti našly spoustu jídla a ježeček se dosyta najedl! (Jen ty žížaly si bude muset ulovit sám. ;-) )

Ježek dupe, ježek funí,
na zádech má pěkné trní,
na tom trní jablíčko,
pochutná si maličko.
Rozdělí se s ježčaty,
co je urkyl za vraty.

Po divadélku jsme si zkusili vyrobit ježka a sovu z podzimního listí! To nás moc bavilo a výsledek stál za to!
Děti po chvíli lepení a patlání odskotačily do herny, kde je to také kupodivu bavilo. :-)


A konečně dostaly tvůrčí prostor i maminky. :-))))))
Tak zase příště ahóóóóój! Vaše Elena, Bára, Jitka a děti :-)


Kam se ježečku schováš?

20. října 2017 v 20:47 | Bára
17. 10. 2017
Dnešní Hvězdičky se nesly opravdu v podzimním duchu, i pohádku jsme měli podzimní. A jak jsme vlastně začali? Na úvod jsme se všichni jako obvvykle představili, jak to už známe. No a potom jsme využili toho, že mezi nás přišla maminka Hanka s Aničkou i malým Martínkem a zahrála nám na piano, to nám to zpívání pak krásně šlo:-) Kromě našich známých písniček, jsme přidali i "Muzikanta z české země" a písničku o tom, jak si zvířátka povídají.

Potom jsme si při říkankách procvičili části těla - "hlava, ramena, kolena, oči, uši, pusa, nos", schválně, kdo se při té velikánské rychlosti nespletl:-) Taky nám větříček sfouknul hruštičku, vyrostlo nám plno nových bedel a medvěd postavil plno krásných domečků. Proběhlo se stádo koní, které se pak zatočilo v kruhu v kole mlýnském a pod zlatou bránou.
A taky mezi nás přišla žabička zelená, která se krásně protáhla, no jen se podívejte, jak to těm žabičkám jde:-)

Pak jsme si všichni společně dali pořadnou svačinku a to dokonce i naše nejmenší hvězdička, malý Martínek vzadu:-)

No a potom přišla na řadu pohádka. Byla o malém ježečkovi, které se učil stavět dům na zimu. Jestli chcete, můžete si přečíst, jak to bylo. Byl jednou jeden ježeček a ptal se zvířátek, jak si má postavit domeček. Nejdřív se ptal myšky, pak medvídka, a teprve holčička mu poradila, jak na to: "je potřeba nasbírat si listí, a do toho se zahrabat, ježku." No a to ježečkovi zase pomohly najít naše Hvězdičky, které mu pak také pomáhaly se stavbou.

Pak přišla na řadu výtvarka, při které si maminky s tetou Jitkou vyráběly věnečky, no a děti si s tetou Bárou vyráběly ježečky. No a tohle jsou naše výsledky...

Už se těšíme, jaké Hvězdičky přijdou zase příště tety Bára a Elena a děti Hyneček a Elenka!

Jak Hvězdičky vijí věnce aneb podzim je tu!

11. října 2017 v 14:17 | Bára
10. 10. 2017

Dneska se Hvězdičky sešly v hojném počtu a dokonce i v průběhu zpívání přicházeli další dětičky. Přišlo mezi nás více mladších dětí a tak jsme vytvořili opravdu veselou partu:-) Většinou jsme se navzájem ještě neznali, a proto jsme se museli důkladně představit a několikrát zazpívat naší představovací písníčku: "Kluci a holčičky, zpíváme si písničky, můžeš s námi jestli chceš, řekni, jak se jmenuješ." Starší dětičky se už samy představily, za mladší zaskočily maminky, ale zanedlouho to určitě také zvládnou samy:-)


Potom jsme si jako obvykle zazpívali naše oblíbené písničky a každý si vybral tu svou....
Potom, co jsme uklidili hudební nástroje do košíčku, jsme se s vervou vrhli na básničky. Kouleli jsme se jako brambory, stavěli s mědvědem dům, stáli jako bedly, pak jsme si zaletěli do Afriky a svezli se tam výtahem. Pro velký úspěch jsme výtah několikrát opakovali. A protože je podzim tak jsme si zazpívali a zatancovali písničku "Měla babka čtyři jabka", šlo nám to moc dobře. Taky jsme roztočili kolo kolo mlýnkský, které se nám polámalo a udělalo bác!
Po tak nabitém programu jsme si všichni zasloužili svačinku.No a po svačince nás čekalo překvapení, podzimní vítr nám přinesl veliký padák, do kterého jsme nejdříve bubnovali, pak se pod ním schovávali a nakonec se nám na padák vysypala červená jablíčka, se kterými jsme se pěkně povozili.


No a aby toho nebylo málo, tak jsme se pustili ještě do vázání a tvoření podzimních věnečků. Většinou začaly tvořit maminky, děti si hrály a pak se k nim také přidaly, aby jim poskytly tolik potřebný odborný dohled:-)Výsledek společné práce dětí a maminek opravdu stál za to. No jen se podívejte...


Příště se na Vás těší tety Bára a Elenka a děti Hyneček a Elenka. Ahooj přístě...

Posvícenské koláčky

6. října 2017 v 16:55 | Elenka a Jitka
3.10.2017

Dnešní dopolední kroužek Hvězdičky přívítal dvě nové dětičky. To jsme byli rádi, že za námi Ella a Kristýnka našly cestu:-)
Tak jsme si zazpívali tu naši seznamovací písničku Kluci a holčičky - a navzájem jsme se seznámili...Zpívání známých písniček a povídání říkadel se nám líbilo:-)


Ale pak už jsme zatoužili po pohybu a vytáhli jsme podložky na cvičení.

Také při pohádce jsme se nejdřív trochu protahovali, ale pak děti zaujalo téma - tentokrát trochu detektivní pohádky: Kam se ztratily posvícenské koláčky?

To bylo tak: panenka Terezka byla na Suchdolském posvícení a koupila si tam plný košík voňavých koláčků. Jak se na ně těšila! Ale co to? Na cestě se zapovídala s kamarádkou a koláčky se z košíku někam rozkutálely. Děti, pomůžete Terezce ztracené koláčky najít?
Děti našly velké kostky, na kterých byly koláčky namalované jako puzzle.


Našli jsme všech devět kostek s obrázkem - a koláčky byly nalezené! To jsme měli radost:-)
Při výtvarce jsme si ukázali nasbírané listy, které už se barví do podzimních barev. Z připravených brambor jsme si udělali razítka a natiskali jsme si vlastní listy.


To byly krásné obrázky!


Dopolední kroužek nám utekl jako voda. Už se těšíme na příští úterý! Možná budeme dělat dekoraci - podzimní věnečky.
Přijďte za námi také! Těší se na Vás tety Bára a Elenka, děti Hyneček a Elča.

Hvězdičky v pohybu

2. října 2017 v 0:23 | Jitka
26. 9. 2017

Naše malé hvězdičky byly dnes dopoledne hodně akční. Je to asi i tím, že do úterního kroužku chodí větší děti, které se většinou dobře znají. Ani jsme se nemuseli představovat:-)
Zazpívali jsme si spoustu hezkých písniček ...- zatočili jsme kolo mlýnský ...
- pořádně jsme se protáhli při pohybové chvilce. No schválně: kdo se dokáže celý nasoukat do úzké obruče?


Skákali jsme přes obruče jako pejsci přes oves...


... prolézali jsme tunelem jako hadi...


a nakonec jsme se svezli mašinkou. Zazpívali jsme si i nově vymyšlenou sloku:

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka,
jede jede do dálky, veze vagón polárky !Při výtvarce si děti prostě vzaly pastelky a velké papíry a daly se do kreslení. Ani v tu chvíli nepotřebovaly maminky.

A po kreslení přišla chvilka na hernu. Tady stavíme vysokou věž! Postavili jsme ji - a následně zbourali - mnohokrát:-)
Byl to dnes pěkný fofr. Přijdete příště za námi? Jestli máte chuť, vezměte si s sebou nějaké přírodniny na výrobu podzimních věnečků.
Těšíme se na Vás! Bára a Elenka, Hyneček a Elča

Hvězdičky na Komunitní zahradě

19. září 2017 v 17:20 | Jitka
Úterý 19. 9. 2017

Hvězdičky se dnes sešly na Komunitní zahradě v Suchdole. Proč? Protože v celém Suchdole netekla voda, a tak byl i úřad zavřený. Trochu jsme se obávali, že za námi nikdo nepřijde. Ráno bylo hodně chladno. Ale podívejte se na ty odvážné! Oskárek, Justýnka a Hyneček nejsou z cukru ani z vaty, aby je deštík rozpustil nebo vítr odfoukl. Přišli s maminkami a mohli jsme si hezky společně pohrát.
Zazpívali jsme si pár písniček, předvedli jsme Hynečkovi naše říkadla a pak jsme proběhli a prolezli celou komunitku.


Pohoupali jsme se na zbrusu nové houpačce, našli jsme poklad a taky jsme se podívali, co nám ještě roste na našem záhonku. Nejkrásnější byly dýně všech velikostí a barev:-) Jděte se tam podívat!A nakonec jsme vyrazili na společnou procházku na sedlecké skály.


To byla vyhlídka, až se dech tajil!


Pojďte příště s námi a nebojte se počasí:-) Na shledanou se těší tety Jitka a Bára.

První Hvězdičky

12. září 2017 v 22:06 | Bára a Jitka
Úterý 12. 9. 2017

Dneska se poprvé po prázdninách sešel dopolední kroužek Hvězdičky. První krůčky dětí byly nesmělé, ale brzy se program rozběhl. Zpívali jsme oblíbené písničky, cinkali jsme a chrastili na rozličné nástroje...


- a k tomu nás na piáno doprovázela teta Hanka. Děkujeme!


Po písničkách přišla na řadu říkadla: Velká brambora, žabka na žebříku, medvěd, co stavěl dům a taky spadané hrušky a bedla, která by si ráda sedla.


A kolo kolo mlýnský ...


- dovádění na velkých míčích...
- a bazének s malými míčky, kterými se tak pěkně hází:-)


Pohádka byla skoro detektivní: Kam se ztratil salát ze zahrádky?
Ptali jsme se kočičky, žabky i tygra, jestli něco nevědí o ztraceném salátu. Ale nikdo nic nevěděl. Tak jsme se vydali na průzkum. Hledaly i dětičky. Až najednou jsme pod kupou polštářků zahlédli salátek a u něj velkou barevnou housenku. To byla ta lumpačka, která si salát odnesla a pochutnávala si na něm.


Barevnou housenku jsme si vyrobili při výtvarce. Stříhaly a lepily dětičky -


- i maminky :-)


Těšíme se na příští setkání s Hvězdičkami! Tety Bára a Jitka a Hyneček

Žabka Kuňka a její tůňka

27. června 2017 v 20:39 | Jitka
Úterý 27. 6. 2017

Jednou malá žabka Kuňka zapomněla, kde je tůňka...

Dětičky a jejich maminky (a jedna babička) naštěstí nezapomněly, kde je dneska Rybička, a přišly si pohrát a zazpívat na Komunitní zahradu :-)

Kluci a holčičky, zpíváme si písničky,
můžeš s námi, jestli chceš,
řekni, jak se jmenuješ?

Při téhle písničce se žabce představili známí i neznámí kluci a holčičky.


Pak jsme si zazpívali, zopakovali jsme si známá říkadla ...


- proběhli jsme se s obručemi, využili tunel na prolézání a lavičky na přelézání - a nakonec jsme se parádně svezli na klouzačce. V Komunitce je tolik zajímavých věcí, které se musí prozkoumat:-)


I Kačenka se pěkně sklouzla!


Při pohybu nám vyhládlo a dali jsme si svačinku...


Pohádka dneska vyprávěla o tom, Jak žabka Kuňka zapomněla, kde je tůňka. Malá žabka si odběhla od své tůňky, tady si pohrála, tam se zapovídala - a najednou nemohla svou tůňku najít. Ta plakala! Až ji uslyšela včelka, která poletovala od kvítku ke kvítku. Bylo jí žabky líto, ale neuměla jí poradit.


Naštěstí smutná žabka potkala medvídka Brumlu.


Ten jí poradil a ještě ji k tůňce dovedl. Všechny dětičky šly samozřejmě s nimi. Žabka byla moc ráda a my taky:-)


Pěkně jsme si na Komunitce pohráli. Přijďte zítra za námi! Těší se na Vás Rybička

Rozesmáté nožičky

20. června 2017 v 15:04 | Elena
V úterý se nás sešla silná chlapecká šestka a jen jedna holka modrooká! :-)
Děti byly nejprve trochu překvapené, protože čekaly tetu Jitku. Na místo ní si s nimi dnes přišla hrát, zpívat a cvičit teta Elena s malou Elenkou. ;-)

A tak jsme zpívali, kutáleli brambory, tančili, dupali jako sloni..


I jsme skákali!

A protože to vše byla velká legrace, začaly se smát i naše nožičky!!!!Prostě usměvavá parta! Smějící seA tak jsme zkoušeli, co všechno ty naše nožičky umí!

Umí spinkat, chodit, dupat, běhat, skákat, chodit po špičkách i po patách!


Nohy se i umí schovat pod padák a pošimrat ho zespoda. :-)


Do padáku jsme si také zabubnovali. To byl rachot!


A pak se na něm povozili!! Usmívající seMoc jsme si to užili! Těšíme se na vás i zítra 21.6.2017 na RYBIČKOVSKÉ LETNÍ SLAVNOSTI!
Od 9:30 opět na Městském úřadě.

A pak už jen týden a HURÁ NA PRÁZDNINY! A kdo chce, přihlaste se i na TÝDEN ZÁŽITKŮ od 10. do 14.7.2017! Ještě zbývá pár volných míst! Přihlášky a více info u tety Jitky na emailu klubrybicka@centrum.cz .

AHÓÓÓÓJ! :-)

Jak krteček zaléval

13. června 2017 v 20:03 | Jitka a Martina
Úterý 13. 6. 2017

Do dopoledního kroužku Hvězdiček nás dnes přišlo hodně. To jsme byli rádi:-)

Nejdřív jsme si zazpívali oblíbené písničky ...- za doprovodu piána. Děkujeme Hanko!


Hanka měla dvě malé pomocnice pro hru čtyřruč i šestiručně!


Po písničkách přišla na řadu říkadla, pohybovka a taky svačinka.
Po svačince a popovídání jsme si zahráli pohádku. Znáte tu o krtečkovi? Tentokrát krteček vylezl z hromádky, aby se potěšil svými kytičkami na záhonku. Ale co se stalo? Všechny kytičky byly zvadlé, některé už usychaly.


Krteček byl nešťastný. Co bude dělat?


Letěla okolo včelka, ale neporadila mu.


Pak šel kolem kamarád ježek. Ten věděl, co se má dělat, když je sucho. Přece rychle dojít pro vodu a zalívat!
Děti krtečkovi pomohly a kytičky byly zachráněné.


Rozkvetlou louku jsme si vyrobili při výtvarce. Povedla se nám?

Prožili jsme dnes hezké dopoledne. Přijďte příště mezi nás! Těší se na Vás tým lektorek, dětičky a jejich rodiče.

O koblížkovi

7. června 2017 v 20:00 | Jitka
Úterý 6. 6. 2017

Byla jedna panenka a jmenovala se Terezka. A moc ji zajímalo, jak se jmenují ty milé holčičky a šikovní kluci, kteří chodí do Rybičky. Vymyslela si proto písničku, kterou si vždycky na začátku kroužku společně zazpívali.

Kluci a holčičky, zpíváme si písničky, můžeš s námi, jestli chceš, řekni, jak se jmenuješ?


A když se panenka Terezka dozvěděla jména dětiček - Hvězdiček, pěkně si s dětmi zazpívala a zahrála na nástroje. Kterou písničku má asi nejradši? Třeba Čáry máry ententýky, poletíme do Afriky?


Po písničkách opakujeme říkadla...


a také točíme Kolo mlýnský...:-)Kdo se nebojí prolézt tunelem?A už nás čeká pohádka - tentokrát O koblížkovi. Znáte ji?


Babička upekla dědečkovi pěkný koblížek. Povedl se - žluťoučký, voňavý, na másle pečený, cukrem sypaný. Protože byl moc horký, dala ho babička vystydnout na okno. A to byla chyba. Koblížek se rozkutálel a už skočil z okna ven a uháněl po zahrádce směrem k lesu. Chtěla ho sníst kočička, pak medvěd a nakonec chytrá opice. Ta si pochutnala!


Po pohádce jsme se pohoupali na míčích,


pohráli jsme si v bazénku s míčky,zabrnkali jsme si na piáno


a při výtvarce jsme si vytvořili svůj koblížek.Pěkně jsme si to dopoledne v Rybičce užili. Už se těšíme na příště! Hvězdičky a tety lektorky

Rybička hledá moře

1. června 2017 v 20:41 | Jitka
Úterý 30. 5. 2017

Dneska bylo v Rybičce i venku velké teplo. Tak jsme si po zazpívání oblíbených písniček a zopakování říkadel zahráli na moře!
Začali jsme tím, že jsme z kostiček postavili velikou loď.


Povedla se nám?

.
Pohádka byla O rybičce, která hledala moře. V akváriu žila malá rybička. A ta jednou zatoužila doplout až do moře. Ale kde je má hledat a jak je pozná? Velká ryba jí poradila, že moře je tam, kde žije hodně ryb.

Rybička hledala - a našla rybník! Bylo tam hodně ryb, ale ty ještě moře nedělají.


V rybníčku potkala žabku a ta jí taky poradila, kde moře najde. Je tam, kde plavou velké lodě! Hurá! Moře jsme našli!


A pak jsme si vzali foukací fixy a nafoukali jsme si vlastní akvárium s rybičkami.


Dětičkám šlo foukání krásně:)


Také jsme lepili dlouhou trávu ...
A nakonec zkouška rovnováhy :-)


Moře nás osvěžilo a v Rybičce se nám moc líbilo:-) Přijďte příště také! Za tým MK Rybička se na Vás těší Jitka

My malé Hvězdičky

23. května 2017 v 16:42 | Jitka a Martina
23. 5. 2017

My jsme malé Hvězdičky, zpíváme si písničky! Můžeš s námi, jestli chceš... řekni, jak se jmenuješ?

Věřte nebo ne, ale dneska se už uměly představit jménem VŠECHNY děti, které přišly do Rybičky. Některé znají i své příjmení a jméno maminky. Jiné na otázku : Jak se jmenuje maminka? odpovědí MÁMA :-)
Po přivítání a představení jsme si zazpívali naše oblíbené písničky, ale chyběla nám maminka Hanka, takže bez klavíru. Říkadla jsme přeříkali tak rychle, že jsme se nestihli vyfotit :-)
A pak už jsme běhali s obručemi jako koníci, přeskakovali je jako pejsci...
...prolézali jako hadi.


Kuk, Kačenko!


Otevřeli jsme Zlatou bránu -

- a koho jsme chytili?


Po svačince přišla na řadu pohádka - tentokrát Jak jsme pekli koláče. Panenka Terezka chtěla pro děti upéct koláče. Ale sama na takovou práci nestačila, tak poprosila o pomoc kočičku a kačenku. Co myslíte, kdo jí pomohl?

Pomáhala jen kočička, protože kačka se šla koupat do rybníka. A samozřejmě pomáhaly děti! - jako při všech pohádkách:-)


Když se upečené koláče rozdělovaly mezi děti, přišla si vzít i kačenka. Slíbila ale, že pomůže s mytím nádobí.

Při výtvarce jsme si koláče aspoň namalovali a nalepili. Jak se nám to povedlo?
Přijďte příště mezi nás! V Rybičce se budeme scházet až do prázdnin. Můžete s námi být i o prázdninách na Týdnu zážitků 10. až 14.července. Těšíme se na Vás! Za tým MK Rybička Jitka

O ztraceném medvídkovi

16. května 2017 v 23:41 | Jitka a Martina
16. 5. 2017

V Rybičce se dnes dopoledne sešla skupinka kamarádů. Kluci a holčičky, zpívali jsme písničky.


Bylo nám spolu hezky:-)


Tady meleme, meleme kávu pro dědu a bábu.


A s krokodýlem jsme přeplavali řeku Nil.


Skákal pes přes oves a my skáčeme přes obruče.Jede, jede mašinka, mává každá maminka :-)


Malá operace, Oskárkovi se zakouslo klíště :-( Ale vše dobře dopadlo!


Zahráli jsme si pohádku O ztraceném medvídkovi. To bylo takhle. Maminka medvědice šla se synkem Brumlou na procházku. Brumlu zajímalo hned tohle a pak tamto, brouček na cestě a kytička v trávě - a zkrátka se mamince ztratil. To bylo pláče!


Nešťastný Brumla prosil zvířátka, aby mu poradila, kde má hledat maminku? Nakonec mu dětičky pomohly na maminku hlasitě zavolat - a už se maminka našla!


Naše dnešní nejmenší hvězdička - Ilja.


Všichni jsme si zatancovali Kolo kolo mlýnský ...


- a pak jsme si pohráli v herničce. Už poznáme barvy?


Tak zase příští úterý na shledanou! Snad i s tetou Katkou:-)

Ptačí hnízda

16. května 2017 v 18:55 | Jitka
9. 5. 2017

Dneska se sešla v Rybičce "pánská jízda". Byli to kluci - šikulové. Vidíte, jak jim jde kreslení a lepení od ruky?


Výsledek našeho snažení - hnízdečka s malými ptáčky! Byla o nich pohádka, jak ptáčata pípala a maminka je nestačila krmit.
Pro radost jsme si nafoukli balónky:-)


A nasadili jsme klukům pirátské čepice.


V čepicích jsme se fotili:-)

To bylo veselé dopoledne! Přijďte příště taky! Těší se na Vás lektorka Jitka.

Žabka Kuňka a ti druzí

2. května 2017 v 18:28 | Jitka a Martina
2. 5. 2017

Dneska se v Rybičce sešla parta Hvězdiček - kamarádů. Za okny svítilo sluníčko a v Rybičce bylo veselo.

Po písničkách jsme si pověděli naše oblíbená říkadla - tady vykutálená brambora neviděla a neslyšela...Při pohybovce nejdřív běhali Vraní koně, pak Skákal pes přes oves,
a nakonec Had lezl z díry, vystrkoval kníry :-)


Vyzkoušeli jsme si, jak se obruče kutálejí -


a pak Oskárek postavil mašinu, dětičky do ní nasedly a maminky zpívaly Jede, jede mašinka :-)


A o čem byla pohádka? O zvířátkách z domečku.
V domečku bydlela žabka Kuňka. A protože byla hodná, vzala do domečku bydlet kočičku Mňoukalku a ježka Pícháčka. Pak se k ní chtěl nastěhovat tygr Uáá, ale jak byl veliký, tak domeček zboural. Bylo mu to moc líto:-(


Naše šikovné dětičky postavily zvířátkům nový domeček, tak velký, aby se do něj vešel i tygr. A pak tam žila zvířátka pospolu.


Výtvarka byla taky "zvířátková". Maminkám se moc líbila zvířátka z pěnovky, která se dají použít jako hračky do vany.
Dneska jsme si jako šablony vypůjčili větší tvary z puzzle. Dětičky pomáhaly tvořit a pak si samy kreslily.

V Rybičce se nám moc líbilo. Přijďte za námi příště také! Za Tým MK Rybička se na Vás těší Jitka.

O kočičím mňoukání

25. dubna 2017 v 21:40 | Martina a Jitka
25. 4. 2017

Dneska se sešlo v Rybičce 5 malých Hvězdiček s maminkami. Sluníčko nám svítilo do oken, měli jsme dobrou náladu, a tak jsme na nic nečekali a pustili jsme se do zpívání a tancování, do říkadel a básniček. Písničky a pohybová říkadla na piáno doprovázela Hanka. Děkujeme!
Meleme kávu pro dědka a bábu...
... tancujeme na písničku Měla babka čtyři jabka ...... přeskakujeme obruče jako pejskové...


- a hledáme, kam se v tunelu ztratila koza, když lezla do bezu:-)


A o čem jsme hráli pohádku? O koťátku, které neumělo mňoukat. Mělo hlad, bylo nešťastné, ale neumělo si říct o misku s mlíčkem. Radila mu žabka, aby zakvákalo. Pak mu medvěd ukázal, jak bručí "brum, brum". Ani to koťátku nepomohlo. Řvaní jako tygr už vůbec ne. Pak mu ale dětičky předvedly, jak mňoukají kočičky - a koťátko dostalo mlíčko.
A při výtvarce jsme si vytvořili jarní papírovou dekoraci. Povedla se nám?Přijďte za námi příště také! Za tým lektorek MK Rybička se na všechny Hvězdičky těší Jitka
 
 

Reklama