Kytičková středa

15. května 2018 v 22:03 | Zuzka, Jarka a Jitka |  Žabky a pulci
9.5.

Ve středu jsme se v Rybičce sešli zase na našem pravidelném montessori dopoledni a moc jsme si ho užili!
Začali jsme tradičně pozdravem a seznamovací písničkou. Všichni ti, kdo umí mluvit, se už uměli krásně představit a za ty ostatní to neméně krásně zvládly maminky:-)


Pak jsme se vrhli na zpívání a muzicírování, rozezněli jsme hudební nástroje a zazpívali si spoustu písniček, které děti nadšeně vybíraly a podávaly žabičce, a zpívali jsme i na přání.
A když už jsme byli hudebně naladěni, tak jsme si rovnou zatancovali. Začali jsme mazurkou na písničku Měla babka a pokračovali Žabičkou zelenou, zahráli jsme si na zvířátka při oblíbené písničce Ide, ide slon a samozřejme jsme nezapomněli ani pást ověčky a roztočit kolo mlýnský.
A protože bez básniček by to nebylo ono, mysleli jsme i na ty. Kutáleli jsme bramboru, lezli po žebříku, stavěli dům, okovali nožičky, napsali dopis babičce, postavili koleje a mnoho dalších až nám z toho pěkně vyhládlo.

Po svačince nastal čas na herničku a montessori okénko. Rušno bylo opět u vhazování víček do krabice. Děti víčka vhazovaly jen tak i třídily podle barev.


Úspěch ale měly i další aktivity:

Věšelo se prádlo, ...


... šroubovala se víčka, ...


... zkoušela se ruličková dráha, ...


... a novinkou tohoto týdne byly zvířátkové puzzle. Děti hledaly, které poloviny zvířátek patří k sobě. Vznikala zvířátka, která všichni známe ...


... ale i noví, úplně neznámí tvorové - například kachůň :-):


Když si děti pořádně vyhrály a procvičily svoje mozkové závity, vrhli jsme se na tvoření. A v duchu jara, které je v plném proudu, jsme si vytvořili papírové kytičky.


Každý si vybral barvu dle svého vkusu a nálady a za chvilku byla na světě takováhle krásná kvítka:


Přijďte se s námi pobavit a zatvořit si zase ve středu! Na všechny se těší tety Jarka, Jitka a Zuzka!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama