Rojení včelek

23. dubna 2018 v 23:24 | Zuzka, Jarka a Jitka |  Žabky a pulci
18.4.

Ve středu se nám k naší radosti v Rybičce sešlo nebývalé množství starších sourozenců, a tak byl počet žabek a pulců po dlouhé době vyrovnaný. A kromě jejich maminek jsme přivítali i jednu babičku. Hned jsme si jména všech připomněli při seznamovací písničce, a když jsme byli v tom zpívání, zazpívali jsme si snad všechny oblíbené písničky.Pak přišly na řadu básničky, procvičili jsme při nich nejen paměť, ale i ruce, nohy a břišní svaly, jak jsme se chechtali při lechtacích říkankách.


A protože pohybu není nikdy dost, nezapomněli jsme to pořádně roztočit při tanečcích.


Není divu, že z toho všem pořádně vyhládlo, a tak jsme si dopřáli vydatnou svačinku.


Po svačince jsme procvičovali bystrost a jemnou motoriku pomocí montessori aktivit. Hitem bylo opět přebírání a přesýpání rýže a fazolí, ale velkému zájmu se těšilo také vsouvání špějlí do děrované krabičky:Také bylo třeba pověsit prádlo:A novinkou bylo tento týden přiřazování tvarů na jejich obrysy podle barev a šroubování nejrůznějších víček na odpovídající nádobky:


Celé dopoledne jsme zakončili tvořením v jarním duchu, abychom si odnesli něco pěkného domů - tentokrát jsme si vyrobili včeličku z polystyrenového vajíčka a šlo nám to pěkně od ruky.


A takovéhle včeličky s námi odletěly domů:


Ve středu si zase budeme hrát, rozvíjet své dovednosti a tvořit!
Na všechny se moc těší tety Jarka, Jitka a Zuzka!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama