Jarní louka

30. dubna 2018 v 23:15 | Zuzka, Jarka a Jitka |  Žabky a pulci
25.4.

Ve středu jsme se v Rybičce sešli v hojném počtu! A než jsme se stačili rozkoukat, děti si samy postavily vláček, čímž netradičně naše dopoledne zahájily.


Dále jsme již pokračovali v tradičním duchu a všechny děti se představily žabičce, zazpívali jsme si spoustu oblíbených písniček, pantomimicky jsme ztvárnili louku zelenou s pasoucími se jeleny a zatancovali si mazurku. Zopakovali jsme si samozřejmě i básničky a u některých jsme se zlechtali i pomazlili.


Pak nastal čas protáhnout si nohy, a tak jsme zapřáhli koníčky do obručí a zaskákali jsme si v rytmu písně Já mám koně, vrané koně, a aby toho skákání nebylo málo, zaskákali jsme si ještě obručemi jako pes přes oves, a aby toho skákání nebylo zase moc, tak jsme lezli dírou jako hadi a jako žába do bezu. Na závěr jsme ještě roztočili kolo mlýnský a zatancovali si na Žabičku zelenou.Není divu, že ke svačině jsme děti nemuseli zrovna přemlouvat, z takového pohybu všem pěkně vyhládlo.


Po svačince nastal čas na naše montessori hrátky. Novinkou tohoto týdne byly tunely, jimiž různými cestami propadala vajíčka. A trvalému úspěchu se těší vhazování víček do odpovídajících otvorů:


Také se hojně šroubovalo. Kam patří jaký uzávěr?


V neposlední řadě bylo třeba pověsit prádlo. Už se to naučili i ti nejmenší:


A děti také uměly správně přiřadit obrázky nejen k jejich tvarům, ale i barvám:


A přitom všem zbyl ještě čas na hraní v bazénku s míčky a tunelu.


A co jsme dnes tvořili? V jarním duchu jsme si vyrobili barevné kytičky a motýlky. Barviček bylo na výběr víc než dost, a tak se fantazii žádné meze nekladly.


Když bylo vybarveno, začalo se lepit a děti byly ve svém živlu:Takhle se nám naše obrázky povedly:


A skončili jsme zase netradičně - hudebním okénkem, o které se postaraly opět samy děti:


Přijďte za námi zase ve středu! Na všechny se těší tety Jarka, Jitka a Zuzka!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama