Hladová včelka

27. dubna 2018 v 18:59 | Jitka |  Hvězdičky
24. 4. 2018

Úterní Hvězdičky se sešly ve sluncem prozářeném ránu. Nejdřív to vypadalo, že budeme mít dámský klub, ale pak přišli i kluci:-) To jsme byli moc rádi!
Kluci a holčičky, zpíváme si písničky - to byla naše první dnešní písnička. Některé děti umí hezky představit sebe, sourozence i maminku - a jiné jsou ještě maličké a teprve se to učí. Místo nich řekly jejich jméno maminky.


V kroužku se nám pěkně zpívalo, cinkalo, tancovalo a vzpomínalo na známé básničky. A tak jsme si zazpívali třeba Pec nám spadla, tancovali jsme Žabičku zelenou a okovali jsme obě nožičky, včetně škrabání. Dětičkám šla pěkně i Bedla a Medvěd, který staví dům.

Po svačince jsme si zahráli pohádku. Tentokrát byla O hladové včelce. Na louce létala malá včelka. Byla hrozně smutná, protože měla hlad. Potkala ji kočička a radila jí, že si má říct o mlíčko. Ale to včelka nemá ráda:-( Pak potkala žabku, která jí nabízela k snědku chycenou mouchu. Ale ani moucha neudělala včelce radost. Nakonec jí poradila panenka Terezka. Včelka má počkat, až vysvitne sluníčko a rozkvetou kytičky. Pak si nasbírá pyl a sladký nektar.
Po pohádce jsme si pohráli v herně...


- a kdo měl chuť tvořit, vyrobil mamince nebo babičce k svátku hezké přáníčko.
Také jste zvědaví, co se bude dít ve Hvězdičkách příště? Přijďte se podívat do Rybičky:-) Příště se sejdeme v úterý 15.května v 9:30 h. Moc se na Vás těšíme! Tety Elenka a Jitka a malá Elča
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama