Březen 2014

Sluníčko

30. března 2014 v 18:29 | Daniela |  Želvičky
Je tady čtvrtek a už se zdravíme s malými Želvičkami a jejich maminkami, přišla stálá želvička Honzík a přivedl si s sebou kamarády. Usměvavým maminkám i kamarádům jsme ukázali herničku plnou pokladů a když si řádně pohráli začali jsme se zpíváním. Dětem se líbil náš výběr hudebních nástrojů: rolničky, chrastící vajíčka, triangl, rumba koule, dřívka a vařečky...
Po zpívání jsme si řekli několik říkadel a pohráli s barevnými víčky na barvy...
Jako vždy měli všichni velkou radost z ohlášení svačiny. Po jejím skončení jsme si vyrobili koláží sluníčka i na doma...
Příští čtvrtek se budu těšit nashledanou, Daniela.

Jaro přišlo k Želvičkám

30. března 2014 v 18:15 | Daniela |  Želvičky
Ahoj,
i když se říká březen za kamna vlezem, tak letos to ale vůbec neplatí. Při pohledu z okna je jaro v plném proudu, kvetou kytky a svítí sluníčko. Je krásně teplo a proto nejspíš většina Želviček dala přednost pobytu venku. Sešla jsem se jen s Honzíkem a jeho maminkou. Zanedlouho bude mít Honzík brášku ( než vyroste budeme je ve čtvrtek postrádat) a proto prosím všechny maminky s malými dětmi, které nemají ve čtvrtek co dělat a chtějí se s námi pobavit při zpívání, cvičení a divadélku ať přijdou!
Želvička Honzík má rád herničku plnou hraček, hlavně klouzačku a skákání:o) Rád zpívá a krásně se naučil říkadla ,,Brambora" a ,,Žabičku". Mluvit zatím moc neumí ale gestikulací vše dohání:o)
Oblíbená se stala i víčka od PET lahví, kterých máme opravdu hodně a ze kterých se dají skládat skvělé mozaiky, třeba kytičkové. To jsme vyzkoušeli a potom jsme si řekli, že když je těch kytiček všude plno ještě si je nakreslíme a dolepíme.
Příští čtvrtek se těším na shledanou! Daniela
P.S.
Prosím maminky - pokud se Vám na našem kroužku ať už Žabičky a Pulci, které mám na starosti s Lenkou 1 a Lenkou 2:o)
nebo na Želvičkách líbilo, napište nám do recenzí, aby si ostatní maminky - které se k nám teprve chystají přečetly co je čeká...případně pište inspirativní nápady na náplň kroužku:o)
Ještě jednou ahoj Daniela.

Pejsci a kočičky

30. března 2014 v 17:51 | Daniela |  Želvičky
A opět je tu čtvrtek a s ním i Želvičky a jejich maminky. Dnes mám posilu, přišla se na nás podívat Lenka ze středečních Žabiček a Pulců a ten kdo kroužek navštěvuje ví, že Lenka umí hrát výborně na kytaru a proto jsme hned začali s písničkou a nejlépe je vydat se až do Afriky. Tak jak to zpíváme: Čáry máry ententýky poletíme do Afriky, přidržte si čepice - hop, a už jsme v Africe...no a teď následuje tak 10 slok, na které je Lenka přeborník.
Po zpívání jsme se protáhli v tělocvičně a po svačince jsem začala s novým nápadem namísto klasického divadla - a to čtením. Vybrala jsem knihu dětem známou, alespoň se tak tvářily a reagovaly:o) a to Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. A vybrali jsme jak si myli podlahu...
Naši ( tedy můj a Lenčin ) Želváci si po inspirativní pohádce postavili domeček. K mytí podlahy se už ale nedostalo:(
Zato se dostalo na výrobu pejska . Pořádně chlupatého...Pejsci se povedli a příští čtvrtek se budeme těšit na viděnou, nové divadýlko a tvoření!

Čtvrteční dopoledne

30. března 2014 v 17:26 | Daniela |  Novinky
Ahoj maminky a děti, pokud máte ve čtvrtek volno neváhejte přijít k nám do Mateřského centra Rybička, scházíme se stejně jako v ostatní dny v 9.30 - zpíváme, tancujeme, tvoříme - ale je nás málo! Potřebujeme více Želviček...

Moc se na Vás těším Daniela!

Loutky

29. března 2014 v 18:54 | Daniela |  Želvičky
Čtvrteční Želví vítání probíhá jako vždy tak, že se sesedneme do kolečka na polštáře a začínáme písničkou ,, Kdo dnes přišel mezi nás..." a děti podle stupně stydlivosti odpovídají:o) Potom si vyberou písničku na přání a za společného muzicírovaní uspokojíme všechna přáníčka. Přidáme bonusové ,,kočky, kočky jak si vlastně povídáte a vyčerpáme celý zvířecí repertoar až po dinosaury...Po zpívání si protáhneme tělo v tělocvičně na opičí dráze a při hledání správné barvy ztracené čapí čepičky. Po zdárném dovádění si dáme svačinku, při které se maminky podělí o zážitky své i svých dětí. Je to nehlepší chvíle jak si odpočinout od maminkovských povinností. Přijďte si to také vyzkoušet!
Dnešní tvoření se celé týkalo pohádek a pohádkových postaviček. Děti si mohly vybrat svého pohádkového hrdinu a přenést jej na papír. Vybarvit, dozdobit koláží a bavlnkami - já potom přidala z druhé strany špejli a byla loutka do pohádky!
Výsledky našeho snažení si můžete prohlédnout zde:
Těšíme se na setkání příští čtvrtek!


Sněhulák

29. března 2014 v 17:56 | Daniela |  Želvičky
Postavil jsem sněhuláka na stráni, aby hlídal krajáč mléka k snídani...tak to je naše pro letošek velice oblíbená Želví písnička. O sněhu a o sněhulácích si ale letos můžeme opravdu jen zpívat, protože při pohledu z okna nikdo nevěří, že je leden. Takové je tam teplo a spíš než sníh bláto. Nám to ale nevadí, zazpíváme si s hudebními nástroji, zatancujeme třeba ,,Tancuj, tancuj vykrůcaj" a jdeme se do tělocvičny protáhnout. Z obručí vytvoříme sněhuláka na zemi a máme za úkol do každé jeho ,, části těla" skočit. Když se dost protáhneme doplníme energii vydatnou svačinou, při které řešíme jak si nejlépe toho sněhuláka bez sněhu vyrobit.

Při společném koumání o náhradě sněhu, jsme odhlasovali nejpodobnější materiál vatu a na naše vzniklé sněhuláky se můžete podívat. Ty naše nám sluníčko jen tak nerozpustí...Příští týden ahoooj Daniela.
Tří králové

29. března 2014 v 17:40 | daniela |  Želvičky
9.1. a pozor 2014
Hurá, vítáme se v Novém roce 2014. Opět Želvičky a jejich maminky se mohou scházet každý čtvrtek od 9.30 hodin. Dnešním počátečním tématek pochopitelně bylo jaký byl ten Štědrý večer ( že vůbec nějaký byl a kdo si na něj alespoň mlhavě vzpomene) a jaké dárečky Ježíšek nadělil - ten se dokonce asi přehlédl ve svém přesném zápisníčku a nadělil všem:o)
Dárečky by tedy naděleny byly, ale ten sníh letos nějak ne. Máme leden a žádný sníh.
Po počátečním přivítání, zpívání, tanečcích a říkadlech - jsme si za účasti dětí zahráli divadlo o tom, jak to funguje, když se hodí dopis -například přáníčko, do poštovní schránky. Kdo je pan Pošťák, kde pracuje a co musí všechno stihnout...

Po divadle následovala svačinka s debatou o tom, kdo že jsou ti Tři králové, kteří budou obcházek naše domy a beztrestně čmárat na dveře K+M+B.

A protože se nám líbilo, že K+M+B mají na hlavách královské koruny, připojili jsme k tomu vyprávění také tvoření...
Nakonec jsme se všichni v ony krále proměnili...
Příští čtvrtek zase Želví ahoooj!

Vánoce

29. března 2014 v 17:22 | Daniela |  Želvičky
19.12.
Poslední předvánoční setkání s Želvičkami jsme si udělali ve svátečním duchu, začalo to hned po zpívání klasických písniček koledami. Potom jsme se pustili do výroby vánočních ozdob na stromeček a také stromečku samotného. Stálé Želvičky, kterými je Ondra a Julinka vyráběli tak, že je škoda o tom psát, ale podívejte se sami ve fotogalerii...


Při výrobě jsme si povídali, jak kdo doma bude Štědrý den a večer slavit a také o tom, co si od Ježíška přeje dostat - a zda je pravděpodobné, že to dostane...pokud přihlédneme k tomu, že Ježíšek podle zápisníku třídí hodné a zlobivé děti, které mají nebo nemají na nadílku nárok:o).
Tvoření, povídání i svačení jsme pro tentokrát zvládali současně - s občasným odběhnutím do herny k odčerpání energie.
Slavnostní závěr dnešního dne také nastal a můžete s námi zavzpomínat na náš svítící, papírový vánoční strom, u kterého proběhlo druhé kolo vánočních koled...
Těším se v Novém roce... Daniela.

Vítáme Jaro

29. března 2014 v 16:43 | Daniela |  Žabky a pulci
19.3.
Jaro pomalu klepe na dveře, ale s příchodem teplého počasí také nemoci. Právě ty měly za příčinu, že v dnešních Žabičkách a Pulcích vítala písničkou jen Daniela a obě Pulčata Lenky i Lenky:) onemocněla. Dokonce i jinak velmi hojná účast našeho středečního kroužku prořídla. Se stálicemi (ale také s novou maminkou a malým Georgem, kteří nemluvili česky - hallo:o)) jsme se přivítali a protože nám velmi chyběla Lenčina kytara - nahradili jsme ji hudebními nástroji z našeho košíku. Hraní bylo méně rytmické, ale o to hlasitější:).
V tělocvičně jsem si připravili překážkovou dráhu a vyzkoušeli i velké míče pro miminka.
Pulci se spokojeně natřásali na míčích a Žabičky mezi tím navlékaly korále...
Při svačince nás čekalo překvapení - maminka Vojtíška napekla výborné muffiny... a proč? No protože, Vojtíšek měl narozeniny!

Tady je náš oslavenec, kterému ještě dlužíme narozeninouvou fanfáru, ale s kytarou...
A na závěr jsme si nakreslili a koláží vytvořili první jarní kytičky...

Velikonoční pohlednice

26. března 2014 v 13:22 | Jitka |  Hvězdičky

Na začátku Hvězdiček jsme se pěkně přivítali a naučili se novou písničku.


Potom následovala další pohádka ze série "O neposlušné Dorince".
Tentokrát šla Dorinka s maminkou nakupovat pohlednice, přáníčka a kuřátka k Velikonocům. Ale Dorinka se v obchodě nudila a nepozorovaně se vytratila ven. Nejdříve trhala kytičky v příkopu a potom začala sbírat kamínky na vozovce. Ale najednou jelo po silnici auto a jen tak tak se mu podařilo Dorince vyhnout. Rychle přiběhl pejsek Pozor a vysvětlil Dorince, že je nebezpečné utíkat mamince a hrát si na silnici, protože auto by jí mohlo ublížit. Dorinka prý si to už bude pamatovat a maminku poslouchat.

Pak jsme v tělocvičně postavili domeček z kostek a pořádně se protáhli.
A na závěr následovala výtvarná dílna, ve které jsme si vyrobili velikonoční pohlednice pro babičku, dědečka, tetu nebo strýčka.


Týden pro zdraví 21.-25.7.2014

24. března 2014 v 8:20 | Jitka |  Příměstský tábor
O prázdninové aktivity projevili zájem i rodiče s dětmi v předškolním věku, proto nabízíme novinku:


Týden pro zdraví
21. - 25. 7. 2014

Na co se můžete těšit?
  • Dopolední a odpolední program pro rodiče s dětmi 1-5 let
  • Výlety, hry a aktivity v přírodě
  • Výtvarné činnosti, zpívání s kytarou
  • 5 denní program s poledním odpočinkem doma, zajištěnými svačinami a pitným režimem se zázemím v prostorách MK Rybička.
  • kapacita cca 12 rodin
  • lektoři: Jitka Hančová, Pavla Kafková
Cena:
Z praktických důvodů preferujeme přihlášky na celý týden
(500 Kč/dospělý + 1-2 děti, každé další dítě 200 Kč za celý program). Je ale i možné přihlásit se na jednotlivé dny
(200 Kč/dospělý + 1-2 děti, každé další dítě 70 Kč na 1 den).

Program je spolufinancován z grantu MČ Praha-Suchdol na podporu sportu.

Přihlášky na tel.: 603 461 893, klubrybicka@centrum.cz

Zájemce přijímáme jen do naplnění kapacity, nejpozději do 20.června 2014.


Jarní bazar

23. března 2014 v 12:27 | Jitka |  Akce pro celou rodinu
Dnes, 23. března od 13.00 do 17.00 hod. se můžete přijít podívat a také si vybrat a nakoupit na jarní bazar do Klubu Rybička.
Prodávající už přinášejí své zboží a my je pro Vás třídíme, abyste se mohli v nabídce snadno zorientovat.
Na procházku venku to dnes to moc nevypadá:) tak se těšíme, že se zastavíte v rybičce:).
Co Vás tu čeká:Těšíme se na Vás!
Kristina, Zuzka, Jitka H., Lenka, Jitka K., Lada, Agnieszka, Katka a další :)

Blíží se Velikonoce

21. března 2014 v 19:13 | Jitka |  Hvězdičky

Úterní setkání Hvězdiček jsme zahájili zpěvem písní, naučili jsme se i jednu novou, ve které se zpívá o pražském mostě.


Pak jsme shlédli pohádku o zajíčkovi Kiliánovi, který potřeboval vypátrat velikonoční vajíčka a při jejich hledání potkal spoustu zvířátek. Zvířátka mu poradila, kde má vajíčka hledat, takže se mu podařilo brzy je najít. Poté přinesl vajíčka zaječici Marušce, která z nich měla velkou radost a rozhodla se, že je krásně nabarví, aby se Velikonoce vydařily.


Dětem se také moc líbila Zlatá brána.


Potom jsme si dali dobrou svačinku ...


... a po svačince následovaly závody v jízdě na motorkách, při které se děti hodně vyřádily.

Neposedný Losos

18. března 2014 v 13:53 | Jitka |  Losos
Pondělní Losos byl z počátku úplně klasický. Sešlo se nás osm, přišli i dva noví kluci, tak jsme se pěkně pozdravili, přivítali a seznámili se s nimi. Pak už jsme si zazpívali a a zvládli jsme ještě pát protahovacích cvičení na oblíbené básničky. Třeba Kovej, kovej, kováříčku

Když jsme zpívali Já mám koně a Poštovský panáček, Darinka nám do toho krásně zvonila rolničkami.


Také jsme si zatancovali Kolo kolo a Zlatá brána, kterou jsme měli dokonce dvojitou.

Pak se nám zdálo, že je v herně dusno, tak jsme otevřeli dveře a tím se to stalo. Děti se nám rozprchly. Každé jinam, většina do herny. Co s tím? Pohádka i výtvarka byly nachystané, ale nikde nikdo...
Tak jsme si alespoň postavili a nesčetněkrát znovu prolezli opičí dráhu. Začínala přeskokem přes barevné kostky, pokračovala prolézáním tunelu a končila sjezdem po skluzavce a zhoupnutím na červeném "koníkovi". Děti si k tomu ještě samy přidaly "trampolínu" z matrací.
Přebytečná energie asi musela z těla ven, takže resty, které nám zbyly, napravíme příště :-)

Jarní květiny

13. března 2014 v 12:22 | Jitka |  Hvězdičky
Na dnešních Hvězdičkách jsme se sice sešli v menším počtu, ale přesto jsme si to skvěle užili. Kromě statečného prince Filípka tu byly ještě tři krásné princezny. Mezi úvodními písničkami byla také jedna nová o čmelácích, kteří k jaru prostě patří.
Potom jsme shlédli pohádku o Dorince, která nechtěla spinkat. Proto se jí druhý den ráno nechtělo vstávat a ačkoli stihla ještě natrhat kytičku sedmikrásek k narozeninám pro kamarádku žabičku, na narozeninovou oslavu přišla pozdě a nezbyl na ni už ani jeden kousek dortu. Dorinka se z toho poučila a příště půjde do postýlky hned, jakmile jí maminka řekne.
Potom jsme udělali Zlatou bránu a následně se odebrali do tělocvičny.
A to nejlepší nakonec: na výtvarné dílně jsme si vyrobili fotorámečky a ozdobili je sedmikráskami. Moc nás to bavilo a někomu se podařilo vytvořit snad i umělecká díla.
Posuďte sami:

Angličtina 28.2. a 7.3.

12. března 2014 v 14:54 | Denisa |  Výuka angličtiny
Na minulých dvou hodinách jsme s maminkami procvičovaly bookování ubytování a předpřítomný čas, také jsme si poslechly a přečetly další dialogy týkající se objednávání hotelu a checking-in. Dále jsme si udělaly cvičení na present perfect, protože toho není nikdy dost. Příště se zaměříme na Air Travel a modální slovesa.

S dětmi jsme dělali "What´s your name" , znovu jsme počítali, give me five a přidali jsme How old are you. Počítali jsme s opičkami a s indiány. Procvičovali jsme barvy, krmili opičku barevnými míčky a stavěli věže různých barev.
Začali jsme zvířátka. K opičce jsme přidali pejska, malovali kočičku.
Největší počtář byl Vilík, skvěle ukazuje na rukou. Kája s Míšou bodovaly v určování barev a Nikolka nám přezpívala celou písničku s anglickou abecedou! A je největší jumping monkey!

Denisa & Hanka

Losos a pohádka "Boudo, budko"

10. března 2014 v 21:10 | Jitka |  Losos
Dnešek jsme zahájili přivítáním, ale na přání Jiřika jinou písničkou, a to "Kdo dnes přišel mezi nás". Maminky už ji znají, některé děti také. Následovala klasika v podobě oblíbených písniček vybraných podle obrázků. Zasekli jsme ale u obrázku s koníkem, který může znamenat písničku buď Okolo Třeboně nebo Já mám koně vraný koně. Háček je v tom, že na obrázku je namalovaný hnědý kůň, zatímco vraní koně jsou...? Černí! Trochu jsme o tom popovídali a děti tím trochu zmátli. Domácí úkol na příště: namalovat novou kartičku s vraným, tedy černým koněm, ať v tom máme jasno všichni. :-)


Dál už šlo všechno jako po másle; Brambora, Paci, paci, Žába leze po žebříku, Bublina, Kovej, kovej, kováříčku, Hlava, ramena, kolena, palce, Pásla ovečky a Kolo kolo mlýnský - to kdyby nebylo, to by nám Honzik nikdy neodpustil... ;-) Troufli jsme si vynechat Výtah a to prošlo.

Pohádka Boudo budko byla o zvířátkách, jak se postupně stěhovala do chaloupky, tedy budky, ve které bylo čím dál těsněji. Proti původní verzi se nám tam kromě myšky Hrabalky, žabky Kuňkalky, zajíčka Ušáčka, nastěhovala ještě želvička Emička a ježeček Pichláček.


To proto, aby na každého, kdo mi s pohádkou pomáhal, vyšlo jedno zvířátko. Konec byl také trochu jiný. Medvěd Všechnosněd sice chaloupku pobořil, ale protože to nebyl žádný necita, postavil novou, větší a lepší.


Postavit pro zvířátka nový domeček si vyzkoušely i děti. povedlo se, vešly se tam děti i všechna zvířátka.


Stihli jsem ještě opičí dráhu, ale pak už jen svačinku.


Takže: kdo si s námi chce vyrobit zvířátka, která hrála dnešní pohádku, ať přijde příští týden.
Těšíme se :-)


O hodné Karkulce

7. března 2014 v 17:04 | Daniela |  Žabky a pulci
26.2.
Středeční dopoledne vyhrazené pro maminky s miminky a jejich sourozence, nebo-li jak jim říkáme pro Žabičky a pulce právě začalo...Ten kdo chodí pravidelně ví, že hned poté co se všichni pozdravíme - seznámíme ( dá nám to docela práci, protože se scházíme ve velkém počtu kolem 10 maminek) začneme zpívat a hrát jako velká kapela. Lektorka Lenka doprovází děti na kytaru a už nejsme jen u našich koní z Třeboně, ale s Lenkou pravidelně létáme až do Afriky... V písničce o afrických zvířatech.

Potom protáhneme ruce, nohy - při společných tanečkách a básničkách - určených pro rozpohybování. Dělá nám velikou radost, když vidíme, že si děti naučená říkadla pamatují a těší se na ně! Pochopitelně odříkáme a zazpíváme také na přání:)
Miminka se krátce po úvodu dožadují svačink a proto dodržujeme vydatné stravování s pitným režimem a po svačině -
hurá na divadlo.


Tentokrát měla Lenka připravené divadýlko o ,,Červené Karkulce", ale pozor - o té hodné, co poslechla maminku.
a jak to bylo? Takhle...

František Hrubín - Karkulka


"Kam, Karkulko malá, kam?"
"Lesem chodím sem a tam.
Co ty,vlku, tady chceš?"

"Sháním na zub kousek trávy,
po trávě se dobře tráví."

"Vlku, vlku, to je lež,
vlci trávu nejedí!"
"To holčičky nevědí!"

"Vědí, pane, vlku, vědí,
ale odkud, nepovědí.
Náš pes také trávu nejí,
kosti on má nejraději."

"Já jsem vlk, ne pes,
budu-li chtít, sežeru tě!"

"Trávu si jez, máš-li chutě,
je jí plný les!"

"Copak máš v tom košíčku?"

"Bábovku a kytičku."

"A kam neseš košíček?"

"K svátku babičce jej nesu.
Už jsem přešla sedm lesů,
bydlí tamhle - kousíček."

"Chceš-li, já tě doprovodím."

"I ne! Ráda sama chodím."

"Čímpak je tvůj tatínek?"

"Hádej! Dělá ohýnek,
ten ohýnek rudě šlehne,
kam dopadne, nic se nehne.
Tatínek je myslivec"

"Aha, to je jiná věc!
A kdepak je v tuhle chvíli?"

"Kousek odtud vlky střílí,
tamhle u těch velkých stromů.
Počkej na něj chviličku!"

"Už nemám čas, musím domů.
A pozdravuj babičku!"
A nakonec, protože děti neslyšely, jak převlečený vlk leží v postýlce a vyčkává pod peřinou - vytvořili jsme si ty babičkovské peřinky a polštáře z papíru a mohli si do nich položit kohokoli, koho jsme si tam položili))....
Příští středu Ahoj!

Beseda s dětskou zubařkou MUDr. Červenou

6. března 2014 v 22:06 | zuzka |  Zajímavé akce
Na středeční dopoledne jsme naplánovali speciální zoubkový program. Navštivila nás totiž suchdolská dětstká stomatoložka MUDr. Irena Červená, která přišla poradit maminkám, jak pečovat o dětské zoubky. Nejprve jsme zahájili tradičním přivítáním se všemi dětmi a i malé divadélko bylo přizpůsobenu tématu. Velký pes Baryk měl sice velké zuby, ale byl to dobrák a hodný pes, ale jeho synek Hryzálek, ten tedy kousal pořádně a do všeho možného, až ho z toho začaly bolet zoubky. Naštěstí panička Baryka - paní zubařka si věděla rady a tak jsme ho společně s dětmi vyléčily. Přišel na řadu kartáček a zrcátko a už jsme prohlížely a čistily zoubky. Taky jsme Hryzálkovi ukázaly, jak se má správně otevřít pusa, jelikož se bál prohlídky a vůbec nechtěl spolupracovat. Po vyléčení jsme vyskočily a protáhly na skákal pes a další písničky a básničky. Pak si lektorky půjčily dětičky a maminky si popovídaly s paní doktorkou. Na děti čekaly speciální zoubkové disciplíny. Nejprve vybarvily krásně rudé rtíky, pak nalepily zoubky a nakonec je i pořádně provrtaly. To kluky nejvíce zaujalo. Také čištění kartáčem obří zub děti braly zodpovědně, kéž by jim to vydrželo.Usmívající sePak jsme správně rovnaly zoubky do dětské pusiny a třídily jsme co je pro zoubky zdravé a co ne. Dopoledne se vydařilo, děti i maminky byly spokojené a my velice děkujeme paní zubařce, že nás přišla navštívit a poradit v péči o zoubky.
Tak ať dětem zoubky rostou a dobře prospívají.
Zuzka K.

Jaro přichází

5. března 2014 v 18:40 | Jitka |  Hvězdičky
Jaro nás už konečně vysvléklo ze zimních bund i vyzulo z kozaček a proto jsme na Hvězdičkách měli jako téma jarní květiny. Byla o nich pohádka na začátku kroužku a závěrečná koláž, která se všem maminkám i dětem velice povedla. Hlavně je bavilo lepení a některé děti se dokonce pokusily koláž dokreslit podle vlastní fantazie, což se jim moc líbilo. Mezitím jsme proběhli opičí dráhu v tělocvičně, roztřídili míčky do obručí podle barev a naučili se nový cvik zvaný houpačka, který si děti užily hlavně proto, že jej mohli cvičit spolu s rodiči.