Listopad 2013

Angličtina pro dospělé a děti

28. listopadu 2013 v 10:10 | Jitka |  Výuka angličtiny

MK Rybička pořádá
Angličtina pro dospělé s doprovodným programem pro děti v angličtině
Kdy: v pátky dopoledne 9.30-10.30
Výuka pro dospělé: zejména pro maminky, které angličtinu nějakou dobu aktivně nepoužívaly a chtějí si ji znova osvěžit (tj. mírně až středně pokročilí, kombinace konverzace, poslechu, písemného projevu).
V případě zájmu možno vytvořit i skupinku s jinou pokročilostí či s jiným zaměřením (např. začátečníci, Business English).
Lektorka: Denisa Wichterlová
Počet účastníků: 3 - 5
Cena: 1300 Kč/10 lekcí, jednorázově 160 Kč/lekce.
Máte-li dítě ve věku 1,5 - 4 roky, vemte ho s sebou, má se na co těšit!
Program pro děti: souběžně budou mít děti výuku angličtiny formou hry (malé divadélko, písničky, říkanky s tanečky.
Děti se seznámí sjednoduchými pojmy z různých oblastí a základními větami.
Program bude přizpůsoben věku přihlášených dětí.
Lektorka: Lenka Henzlová, Hana Tesson
Počet účastníků: 3 - 5
Cena: 600 Kč/10 lekcí, jednorázově 80 Kč/lekce.
Máte-li zájem se připojit hlaste se u Denisy Wichterlové na tel.: 606 626 536, denisa.wichterlova@volny.cz

Učíme se, jak pomáhat zvířátkům v zimě

24. listopadu 2013 v 12:21 | Jitka |  Hvězdičky
po obvyklém přivítání, zpívání a protahování jsme se vypravili do lesa, kde se spolu loučila zvířátka před nadcházející zimou. Dokonce si všimla, že jim chtěli lidé pomoci, a tak jim na zimu do lesa nanosili jídlo.


Jenže to nějak popletli. Ježkovi k pelíšku nasypali kaštany, srnkám a prasátkům do krmelce ořechy, veverce seno, zajícovi sůl,... Naštěstí děti daly všechno do pořádku.


Také jsme si řekli, že nemusíme pomáhat jen zvířátkům v lese, ale i ve městě. Třeba tím, že jim budeme sypat zrní do pračí budky. Kromě toho, že jim pomůžeme i ve skutečnosti, jsme si to dnes zkusili na nečisto při výtvarce.


Krmítka se povedla a nasypali jsme do nich zrníček, kolik se jich jen vešlo - podařilo přilepit :-)


Už se těšíme na příště.

Koláčky

24. listopadu 2013 v 12:09 | Jitka |  Losos
Po písničkách a básničkách byla pohádka o holčičce Mášence, která tráví prázdniny u lesa v chaloupce se svou babičkou a děděčkem. Do lesa chodí sbírat borůvky, ze kterých pak peče výborné koláče. A ty tak voní, že na ně dostal chuť i starý medvěd, který kvůli koláčům Mášenku unesl do svého brlohu. Ale Mášenka byla chytrá holka, takže medvěda napálila a on, aniž by to tušil, ji zase pěkně vrátil zpátky domů :-)

Děti pomáhaly Mášence sbírat borůvky, ostružiny a maliny rozeseté po celém lese a pak jsme si z nich také "upekli" koláče. Modrá pet víčka byly borůvky, oranžová meruňky, červená maliny,... Vypadaly krásně, jen nevoněly... :-)

Ještě jsme si proběhli opičí dráhu, potrénovali hod na cíl a po závěrečném běhu na čas v chodbě hurá domů.

Těšíme se na příště :-)

O lakomém kosovi

20. listopadu 2013 v 14:57 | Lenka Adámková |  Žabky a pulci
Minule jsme si povídali o ptácích, co odlétají do teplých krajin, takže dnes nesmíme zapomenout na ty ptáčky, co tu s námi zůstávají přes zimu. A tak už celé zpívání bylo takové trochu ptačí, nezapomněli jsme na Vyletěla holubička ze skály, Čížečku, čížečku, Bude zima, bude mráz, no a několika ptáčků jsme se zeptali, jak si povídají. To bylo zvuků: krá, krá, ga ga, pip píp, hů hů...

O ptácích, co neodlétají za teplem, nám vyprávěla pohádka O lakomém kosovi. Ke krmítku se slétli malí ptáčci, ale než stihli sezobnout nějaké zrníčko, přiletěl kos a všechny je vyhnal. Chtěl mít krmítko jen pro sebe. Ptáčci vystrašeně ulétli, byla jim zima, měli hlad. V tom se travou plížil kocour. A dostal na miléko kosa chuť. Kos nestihl uletět, kocour mu poranil křídlo. Co teď? Ptáčci začali tak nahlas pípat a lítali kocourovi u hlavy, že se kocour lekl a utekl. Kosovi ptáčci ošetřili poraněné křídlo. Ten byl rád! A jak se styděl, že byl u krmítka tak lakomý! Moc se ptáčkům omlouval a od té doby jsou u krmítka všichni ptáčci dohromady!


No a po svačince si miminka povídala spolu


a větší děti vyráběly krmítka,


no podívejte, jak se ptáčkům v krmítkách zalíbilo!


Za týden už pomalu budeme připravovat advent - přijďte se těšit s námi!

Oblékání ve Hvězdičce

18. listopadu 2013 v 19:44 | Petra |  Hvězdičky
Dnes jsme se ve Hvězdičkách sešly v hojném počtu a tak bylo spoustu zábavy. Po písníčkách a říkánkách si děti poslechly pohádku o tom jak se Mařenku potřebuje obléknout na zimu a potom si při výtvarce s maminkami panenku oblékly vystřiženými oblečky. Moc se všem povedly. V tělocvičně byla připravena opičí dráha a děti opět nejvíce zaujmulo stavění komínů. Konec jsme opět ukončily oblíbeným závodem na chodbě. Vítězů bylo hodně:)

Světélkový průvod sv. Martina

16. listopadu 2013 v 20:00 | Zuzana |  Akce pro celou rodinu
V pondělí 11.11. jsme se světélkami v ruce šli přivítat příjezd sv. Martina a kladli jsme si otázku, zda přijede na bílém nebo na hnědém koni. A jelikož nenasněžilo a bylo bláto, přijel na hnědém, resp. na zlatém s bílou hřívou. Ale než k nám našel cestu, jeho zbrojnoši nás zastavili a museli jsme mu pořádně zasvítit a zazpívat a tak nás zbrojnoši dovedli na Brandejsův statek, kde jsem skládali dary pro zvířátka, aby až zem zmrzne a sníh ji přikryje, měla i zvířátka se dobře.
A když jsme se naformovali před výběh, zjevil se i se svým doprovodem, a že tam opravdu byl, je dobře vidět na stínu na jedné fotografii! Poděkoval přítomným za dary a mi mu popřáli šťastnou cestu. Při odjezdu nám také něco dal, ale ve tmě jsme to museli vystopovat, naštěstí díky svíticím podkůvkám děti rychle vystopovaly poklad - Svatomartinské pravé i čokoládové dukátky a vitaminy v podobě mandarinek.
Tak zima už může přijít a my se na ni těšímeUsmívající se

Čápovo povídání

15. listopadu 2013 v 11:16 | Lenka Jen |  Žabky a pulci
Přišla středa a Rybička se opět zaplnila dětmi a jejich maminkami. Po přivítání a seznámení jsme si zazpívali, zatancovali a zahráli na čápy.

Dnes nás totiž navštívil čáp, který se chlubil, jak je chytrý, protože zná spoustu zvířátek, která potkává cestou do Afriky, kam odlétá na zimu.Dával dětem hádanky. Děti čápovi ukázaly, že zvířátka znají nejen podle popisu, ale i podle zvuků. A že to nebylo jednoduché, i maminky s tím měly občas problémy Usmívající se.


Po svačince si starší děti s Danielou vytvořily kráásné čápy, také co jiného.


Povedli se, co?


Miminka, která nespala, popásla společně koníky a zatím nenápadně pokukovala po okolí. Některá se i odvážila vzdálit od maminky.


Příští středu se na všechny zase těšíme. Mrkající

Dobročinná dílna pro DOBROTETY

13. listopadu 2013 v 12:44 | ZUZKA |  Výtvarné dílny
Milé maminky,

zveme Vás na rukodělnou dílničku k výrobě vánočních přáníček, obrázků a drobných dárečků, které poputují přes organizaci DOBROTETY do nemocnic po celé ČR. Dílna je příští úterý 19.11. od 16 hod. Máme i zajištěno hlídání dětí!Usmívající se
Každá ruka se nám hodí, přijďte mezi nás.

Padá všechno lití?

12. listopadu 2013 v 12:19 | Jitka |  Losos
Po přivítání a písničkách byla pohádka o tom, jak je to na podzim se stromy, které opadávají a které ne a jak je možné, že z habrů a dubů listí na podzim nepadá.

Pak jsme si suché listy nalepili a domalovali je jako skřítky.




Na závěr jsme si ještě dali opičí dráhu v tělocvičně a na rozloučenou pár písniček s padákem.


O Mášence a medvědovi

8. listopadu 2013 v 21:39 | Jitka |  Hvězdičky
Na začátku jsme si pořádně zazpívali, protáhli tělíčka a seznámili se s novými kamarády, kteří dnes do Hvězdiček dorazili.


Tentokrát Hvězdičky navštívily les, do kterého chodí Mášenka sbírat borůvky, ze kterých pak peče výborné koláče. A ty tak voní, že na ně dostal chuť i starý medvěd, který kvůli koláčům Mášenku unesl do svého brlohu. Ale Mášenka byla chytrá holka, takže medvěda napálila a on, aniž by to tušil ji zase pěkně vrátil zpátky domů :-)


Děti pak pomáhaly Mášence sbírat borůvky a maliny rozeseté po celém lese a pak jsme si z nich také upekli koláče. Vypadaly krásně, jen nevoněly... :-)



Losos a barvy

6. listopadu 2013 v 7:28 | Jana |  Losos
První listopadové pondělí jsme si dobře zazpívali, a to hlavně písničky, ve kterých zazní nějaká barva - třeba Holka modrooká nebo Travička zelená. Při divadélku děti pomáhaly holčičce roztřídit zamíchané hračky podle barev. V tělocvičně jsme se protáhli na opičí dráze a chodili dokola s padákem, až se nám z toho hlava motala. A tak jsme se šli posilnit svačinkou a pak si užili vodovek a rozfoukávání barev.
Tento kroužek také patřil výměně lektorek - já se se všemi návštěvnicemi a malými návštěvníky Lososa loučím a děkuji za spoustu společně příjemně strávených kroužků!! Kroužek dále povede Jitka Bednaříková, zkušená rybičková lektorka.
Díky a příští týden s Jitkou!!
Jana

zrušení

5. listopadu 2013 v 16:11 | Lenka Jen |  Žabky a pulci
Milé maminky, zítřejší setkání 6.11. Žabek a pulců se pro nemoc ruší. Další týden se na vás budeme těšit a povídat si budeme o zvířátkách.

Vánoční večírek!

3. listopadu 2013 v 12:46 | zuzka |  Zajímavé akce
Milé maminky,

chystá se 1. společný vánoční večírek MK Rybičky a sboru CASD, v sobotu 14.12. od 16 hodin. Do programu bychom
rádi zahrnuli malou ukázku práce rodičů a dětí z našeho klubu. Jedná se o zpívání 3 krásných tematických písniček,
na které budeme s našimi dětmi i trochu hrát divadlo. Není to náročné, je to zábava a také to více poukáže na význam mateřského klubu.


proto HLEDÁME MAMINKY S DĚTMI, i s miminky či batolátky, kterým se v klubu líbí a rády by se zapojily do příprav!

Lektorky z klubu budou mít k dispozici nahrávky a texty písní a 15.11. v pátek od 9.30 bychom mohly projet choreografii. Další možný termín setkání je každý čt od 17 hodin, pro ty, kterým už děti trochu odrostly, ale rády by se přidaly...Usmívající se


Na závěr programu bude vánoční písničky, po které bychom rozdaly vánoční přáníčka z enkaustiky. Ta se budou vyrábět v úterý 19.11. od 16 hodin při dobročinné dílně DOBROTETY. Lze sjednat i hlídání dětí.

Maminky, prosím, hlaste se na Zuzce Krumpholcové, tel. 720 145 435 nebo na svém kroužku lektorkám.
Velice předem děkuji a věřím, že se nám společně podaří krásné vystoupení, které potěší jak naše rodiny tak hlavně nás a naše děti.