Lampion

31. října 2013 v 8:59 | Daniela |  Žabky a pulci
30. 10.
Kdyby si někdo myslel, že si maminky z Rybiček raději prodloužily pondělní volno a ve středečních Pulcích a Žabičkách jsem byla s Maxem sama, tak by se spletl. Maminek přišlo dost a každá přivedla s sebou jednoho Pulčíka i malou žabičku, se kterými se již dá zpívat a tancovat.
To jsme hned po přivítání udělali a protože miminkám ve společnosti rychle tráví - udělali jsme si svačinku hned na začátku.
Přitom jsme se bavili o tom jaké krásné akce nás do budoucna v klubu Rybiček čekají - a došli jsme k té nejbližší a tou je lampionový průvod na svatého Martina, konaný tradičně na Suchdole. Ještě nevím jak bude vypadat ten letošní - všichni se to včas na blogu mateřského centra dozvíme. Já jsem zalovila v paměti, kdy byl Max menší tak okolo dvou let a prvně jsme se tohoto průvodu zúčastnili. Nejdříve si každý vyrobil svůj nejkrásnější lampion a potom jsme je venku společně rozsvítili a za zpěvu jsme se vydali na cestu. Já vůbec netušila kam - o to to bylo zajímavější. Šli jsme polem až jsme se ocitli u jízdárny (alespoň doufám, že to byla) a tam k mému překvapení i překvapení všech dětí přijel svatý Martin opravdu na skutečném bílém koni.
Při vzpomínce na tento průvod, se dětem líbila myšlenka výroby lampionu. Tak jsme se do toho hned pustili, zapojili se úplně všichni a večer - i když zatím jen zkušebně bez průvodu, ho mohli všichni rozsvítit.
Příští týden se těšíme na viděnou!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama