Srpen 2013

Výlet do Mirakula

20. srpna 2013 v 21:50 | Daniela |  Akce pro celou rodinu
Ahoj všem prázdninovým příznivcům Rybiček,
dne 16. 8. jsme navštívili park Mirakulum v Milovicích. Děkujeme za hojnou účast - 9 maminek, 2 tatínci a 14 dětí od kočárku po druhou třídu. Počasí bylo nádherné, vlaky jezdily podle plánu - my podle plánu stíhali:o) Na nádraží jsme si udělali společné foto...
V samotném parku se všem líbilo - bylo na co koukat (nejen po rozprchlých dětech na atrakcích).
Po provazových žebřících jsme prošli několik hradů. Prozkoumali jejich podzemí a plnili úkoly v zatím ještě připravované naučné stezce. Ko chtěl a měl odvahu, mohl se projet ve vojenském vozidle. Starší děti se vyřádily na množství tobogánů a klouzaček. Pro velký zájem budeme doufat, že se společně sklubem rybiček do Mirakula navrátíme - třeba za rok, až nám tam postaví novou atrakci - vodní svět. Do té doby se budeme těšit na setkání při dalších výletech - například na horu Říp, kam srdečně zvu...Více informací o tomto výletu se dozvíte v sekci akce pro celou rodinu. Krásný zbytek prázdnin, Daniela.
Za ostatní fotky děkujeme Míše Horáčkové, najdete je na: http://misahoracek.rajce.idnes.cz/MIRAKULUM_16.8.2013/


Grafomotorické kurzy

20. srpna 2013 v 20:42 | Jitka |  Grafomotorické kurzy
Ve spolupráci s psycholožkou a pedagožkou PhDr. Pavlou Majerovou a díky podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí vám od poloviny září 2014 opět můžeme nabídnout dotovaný grafomotorický kurz zaměřený na celkový rozvoj motoriky, grafomotoriky a kognitivních funkcíVašich dětí.

Své dítě můžete přihlásit podle věku do těchto dvou skupin:
1. Předškolák - kurz určený dětem před zahájením školní docházky nebo s jejím odkladem. Hravou formou rozvíjí schopnosti a dovednosti důležité pro úspěšný vstup do školy a zvládnutí nároků 1. třídy.
Rozvíjí:
· jemná motoriku a grafomotoriku (uvolňování ruky, správné držení tužky, přípravné cviky na psaní),
· vyjadřovací schopnosti, logické myšlení, paměť a postřeh, pozornost a soustředění,
· sluchové a zrakové vnímání (rozkládání a skládání slov), předpočetní představy, orientaci v prostoru a pravolevá orientaci.

2. Hrátky se školkáčky - kurz určený dětem cca 4-5 let se formou her, výtvarných a tvůrčích činností soustředí na harmonický kognitivní a grafomotorický rozvoj dětí ve věku, kdy lze předcházet mnoha zlozvykům v oblasti grafomotoriky a pracovních návyků.

Rozvíjí tyto oblasti:
· pozornost dětí, logické myšlení,
· základní grafomotorika, uvolňování ruky a jemná motorika,
· sociální schopnosti,
· percepčně-kognitivní funkce (oblast zrakového a sluchového vnímání).

Oba výukové programy probíhají 1 x týdně 60 minut a to vždy v úterky.
Začínáme 9.9.2014 v úterý 16.00-17.00 I. skupina a 17.00-18.00 hod II. skupina.
V období září-prosinec 2014 budou kurzy probíhat 19 úterků.
Cena za kurz v období září-prosinec 19 x 50 Kč ...950 Kč/dítě (materiály v ceně kurzu) ve skupině max. 5 dětí kvůli zajištění individuálního přístupu ke každému dítěti.
Dítě se přihlašuje na celý kurz u lektorky na tel.: 775 669 960, e-mail: pavla@psycholog-majerova.cz.
Aktivity projektu "Klub Rybička - prostor pro rodinu" jsou podpořeny
z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.


Výlet na dožínky

11. srpna 2013 v 19:18 | Zuzka |  Akce pro celou rodinu

Výlety za poznáním…
V sobotu 10. srpna se sešla 12 členná skupinka na první výpravu - zámecké dožínky ve Veltrusech. Vyjeli jsme vlakem ze Sedlce do Kralup n. Vltavou. U turistické tabule jsme našli směr a po modré značce jsme se vydali podél Vltavy směrem do Veltrus. I malá Michalka (3 roky) a její babička zvládly bez problémů 6 km trasu. U zámeckého parku už nás vítaly selky v krojích a lákaly na pestrý program dožínek hraběte Chotka. Vše bylo nachystáno pod širým nebem, tak jsme byli moc rádi, že obloha byla bez mráčků a my jsme mohli okusit staré české tradice dožínek. Hned na úvod jsme se seznámili s tzv. Cestou chleba, z přeházených obrázků jsme ji správně poskládali a tak trochu nám to napovědělo, co nás asi bude čekat dál. Obilí se zaselo, vyrostlo osetí a dál zlátlo až do krásných klasů a nastal čas žní. "Tak kluci, chopte se kosy a směle do toho!" zvolala na nás jedna selka. Obilí jsme tedy pokosili, shrabali do snopů a už na nás čekali cepy. To se chlapcům líbilo, mlátit do obilí hlava nehlava, ale abychom se právě do té hlavy nebouchli, k tomu nám dopomohly básničky, a podle veršů a počtu mlatců se zpívalo a každý do rytmu pěkně mlátil. To pak byla muzika! Holky sesbíraly vymlácená zrna a čekalo nás mletí. Dostat z hrubých zrn jemnou mouku, nebyla vůbec lehká věc. Ale namlelo se a už jsme hnětli těsto a z nich placku. Placku jsme okořenili a šup s ní na rozpálenou pec. Když se dozlatova upekla, pomazali jsme si jí povidly a to byl náš zasloužený oběd. Bylo moc fajn, připomenout si starou dobu, jak vše bylo náročnější, ale za to lidé byli více na čerstvém vzduchu, pohybu měli víc než dost a ještě u toho museli zažít spoustu legrace. Dnešní kombajny a stroje vše zpracují kratší cestou a my si už jen těžko uvědomíme, když jíme chleba, jakou to asi dalo práci.
Obětavou práci návštěvníků dožínek ocenil majitel zámku hrabě Chotký, kterému dožínkový průvod slavnostně donesl dožínkový věnec a všichni mohli začít oslavovat, že obilí bylo sklizeno a pod střechou. Ať žijí DOŽÍNKY!

A kdo by chtěl s námi vyrazit příště a poznat něco zajímavého, tak příští pátek 16.8. vyrážíme do zábavného parku MIRAKULUM u Milovic a v sobotu 7. září vyrážíme dobít horu Říp!