Červen 2013

Na skok do Afriky

22. června 2013 v 7:05 | Jitka
Na páteční odpoledne připravila Zuzka Krumpholcová zahradní slavnost, tentokrát v africkém stylu.
Počasí jí šlo na ruku, bylo stále ještě horko. V pozadí kolem řeky se táhne hnědý pás polámaných stromů a schnoucího bahna, takže to vypadalo, jako v divočině.
Pozvání přijali dva studenti Vasco Chiteculo a Nasiru Stevens, kteří v ČR již několik let žijí, ale pocházejí z Afriky.
Zuzka měla pro děti několik her a hádanek:
Děti dostaly příležitost domalovat zebru:


Vasco vyprávěl dětem legendu o zvířátkách a to v plynulé češtině.
Děti si vyráběly oštěpy, ozdoby a sukýnky, talé jsme si zatancovali...


Děkujeme všem, keří nám ve školním roce 2012/2013 pomáhali, aby Klub Rybička byl tím, čím je.
Maminkám, co vedly kroužky, lidem co se starali o administrativu, účetnictví, získali peníze na naši činnost, uklízeli a opravovali třeba když upadne klika od záchoda:)
Děkujeme Vám rodičům, kteří jste každý svou přítomností přispívali k pohodové a rodinné atmosféře a na kroužcích.

Přejeme krásné prázdniny a budeme se těšit opět v září na viděnou:)

PS: Pravidelný program o prázninách ustává, ale dále pokračují individuální konzultace Mgr. Wawroszové, je před námi příměstský tábor (ještě máme volná místa) a plánujeme několik výletů, o kterých Vás na tomto webu budeme informovat.

Pereme prádlo

20. června 2013 v 6:24 | Daniela |  Žabky a pulci
19.6. Pereme prádlo

První popovodňové dopoledne Žabiček a Pulců bylo ve znamení tropického vedra.
Sešli se nám 4 Žabí kluci, kteří se ihned po otevření chladivé skrýše klubu Rybička vrhli do herničky a byli rádi za chvilku bez sluníčka…
Začali jsme pracovno-výtvarně výrobou lodiček a parníčků, pro které jsme měli nachystané venkovní vypuštění.


Dnešní divadýlko bylo o tom, co našla doma chudák želvička po té, co byla na lodičce evakuována, vzhledem k povodni, která se prohnala jejím domečkem.
Nepořádek, bahno a hlavně samé špinavé prádlo, které bylo potřeba vyprat. Kluci se role pradlenek zhostili výborně a vyprali žabičce ponožky, co podědila po stonožce a plno dalšího želvího oblečení, které po vyprání pečlivě pověsili na prádelní šňůru…


Potom jsme se nasvačili - venku hned víc chutná a také čas jinak utíká a proto nezbývá nic jiného než se rozloučit a popřát krásné prázdniny a AHOJ v září.

Stále je otevřená diskuse pokud se chcete žabičkově setkat při společném výletě během prázdnin prosím o zasílání návrhů na infoatelir@seznam.cz.

Ahoooj Daniela a Jitka…

Pozvání na zahradní slavnost

17. června 2013 v 12:25 | zuzka |  Zajímavé akce
Zveme celé rodiny na zahradní slavnost v AFRICKÉM STYLUSmějící se


Rybička opět otevře

13. června 2013 v 11:49 | Jitka |  Novinky
Děkuji Zuzce, Aleně, Ondrovi, Ivanovi a Daniele za pomoc při uvedení Rybičky do původní prodoby:)
Vše co jsme před povodní navozili do patra jsme zase navozili dolů a urovnali:)

Podle informací od policie a pana radního Holého by měla být zítra (pátek) už oblast Sedlce otevřena, od pondělí se počítá, že již budeme moci pokračovat v nornálním provozu i MK Rybička.

Přejďte tedy na Losos, Hvězdičky, Žabky a a pulce atd.
V pátek 21.6. v 15.00 hod. se můžete těšit na zahradní slavnost v africkém stylu. Tím školní rok 2012/2013 ukončíme. Poslední týden v červnu již kroužky nebudou.

Náhradní prostor pro dílnu

10. června 2013 v 21:24 | Zuzana |  Novinky
MOZAIKOVÁNÍ v úterý 11.6. od 17hod se koná v náhradních prostorách - Suchdolské náměstí, vchod na radnici v přízemí vpravo - bývalá lékárna. Můžete si donést nedodělky ke spárování z minulých dílen a nebo začít nový kousek. Využijte poslední dílnu v tomto školním roce pro prázdninovou inspiraci.
Těším se na VásUsmívající se ZUZKA K. Přihlašte se na tel. 720 145 435

Rozvodněná Vltava, Rybička uzavřena do odvolání

2. června 2013 v 18:18 | Jitka |  Novinky
Jistě sledujete povodňové aktivity, silnice Roztocká v úseku Kamýcká/Roztocká až Roztoky je uzavřena.
Čekali jsme jak se bude situace vyvíjet, okolo 17. hod v něděli 2.6. jsme ale raději odnosili a odvozili výtahem co bylo cenné a co se dalo odnést do vyšších pater budovy. V tu dobu byla ještě voda na louce a zatopila první lavičku.
Děkuji za rychlou pomoc Noemi, Ladě, Ondrovi, Evě, Tomášovi, Pavle, Vítkovi. Děkuji Vám všem, co jste byli na telefonu nebo na mailu (Zuzka, Petr) a Kamile s manželem a Andree, kteří přijeli pomoct.
Nyní nezbývá než čekat, kam až se voda dostane. Pokud prostory nezatopí a budeme zase vše stěhovat zpět, bude to vtipné, ale veselé. Pokud se naše obavy ukáží jako oprávněné a hladina se dostane až nad úroveň stoleté vody (podlahy jsou 10 cm nad úrovní 100 leté vody) pak se opravdu zapotíme...

Do odvolání se kroužky v MK Rybička nekonají.

Jakmile bude provoz znovu obnoven, objeví se zde o tom zpráva.

Zprávy o vývoji situace se budu postupně připdávat do tohoto článku.


Za tým MK Rybička Jitka Kafková

Pondělí 3.6. 2013 v 7.00 pohled ze Sedleckých skal na Dolní Sedlec:


Pondělí 3.6. 10.00 hod.
Máme zprávu od ředitele nakladatelství Jana Kubíka, který se během dopoledne do uzavřené oblasti dostal na člunu s hasiči sahá hladina vody asi 1m nad branku vedoucí do dvora. Budova, kde MK Rybička sídlí tedy zatím ještě zasažena není.

Pondělí 3.6. 17.00 hod.
Dle Lady a Ondry, kteří se dostali v Vltavě ze strany křižovatky Kamýcká/Roztocká dosahuje voda asi 15 cm od horního okraje betonového plotu před MK Rybička. Tedy zbývá asi 1m do úrovně podlahy Rybičky. Dle zpráv se očekává ještě upoštění vltavské kaskády, což hladinu ještě během zítřka bude zvedat. Stále tedy s napětím čekáme, jaký osud nás stihne.

Úterý 4.6. 7.00 hod.
Podle informací od Jana Kubíka se včera v 22.00 hod již voda zatopila sklep.

Úterý 4.6. 14.00 hod
Snad máme to nejhorší za sebou, voda prosákla do sklepa, ale do přízemí se nedostala. Podle fotek, které si můžete prohlédnout na
se hladina zastavila na schodech.

Pátek 7.6. 10 hod.
Včera celý den probíhaly v budově, kde Rybička sídlí, první sanační práce (čerpání vody ze sklepa, čištění zahrady, dezinfekce, tlakové mytí zdí, chodníku a silnice od bahna a vynášení poškozených zablácených věcí ze sklepa.
Děkujeme sanační firmě pana Střesky z Kladna za rychlý zásah.
Z věcí MK Rybička jsme se rozloučili s venkovní nástěnkou.
Objekt je stejně jako okolní domy bez elektriky, oblast čeká až opadne voda zcela a po nutných revizích bude zpřístupněna. Zatím tedy MK Rybička bude nadále zavřena, myslím, že nejméně celý příští týden.
Děkujeme za všechy nabídky pomoci, zatím čekáme na spuštění elektriky (věci budeme stěhovat výtahem).

Marcela Blažková z MC Liška nabízí hlídání dětí v lysolajské hasičárně pro rodiny s dětmi, které vyklízejí své domy. Kdo potřebujete své dítě nechat pohlídat, kontaktujte přímo Marcelu na tel.: 775 210 624.