Duben 2013

Losos krmí zvířátka

30. dubna 2013 v 21:56 | Jana |  Losos
Poslední dubnové pondělí jsme se při zpívání naučili dvě nové písničky, tentokrát v angličtině! Anglickou verzi "Když máš radost a víš o tom" a písničku Mary had a little lamb. Musíme ještě trénovat, ale bude to fajn! Divadélko bylo tentokrát o poznávání toho, co jí která zvířátka. A tak děti hádaly, kdo se krmí granulemi, kdo trávou a tak podobně. Při cvičení zaujala nejvíc klouzačka a lov rybiček. Na závěr jsme si užili tvoření čaridějnic vodovkami. Nikdo by dopředu neřekl, jak i tak malé děti umí být šikovné a soustředěné! Těšíme se za týden.NOC KOSTELŮ

29. dubna 2013 v 11:24 | zuzana |  Zajímavé akce
Letos poprvé se sbor CASD a MK Rybička připojují k celorepublikové akci NOC KOSTELŮ. V pátek 24. května 2013 od 16,30 hodin jsou dveře klubu otevřené přo širokou veřejnost.
Ve velkém sálu sboru CASD, Roztocká 4/55, Praha-Sedlec Vás čeká zajímavý doprovodný program - divadlo, taneční vystoupení a shlédnout můžete výstavu Sítě mateřských center a našich malých výtvarníčků z dopoledních kroužků.
Více v letáčku:

Velký vlakový úterek

28. dubna 2013 v 22:00 | Zuzka |  Hvězdičky
Toto úterý pro nás byly hlavním tématem vlaky. Po shlédnutí divadélka o tom, jak zvířátka jela na výlet si děti mohly hrací vláček vyzkoušet a dívat se z jeho otevíracích okének.
Téma "Vlaky" nás samozřejmě provázelo i při výtvarce, kde jsme si, mimo jiné, vyrobili z modelíny lokomotivu s barevnými vagónky.
Velmi nás také bavil tělocvik, při kterém jsme si nejdřív zaskotačili na míčích a pak se ještě dosyta vyblbli s padákem!
Tak ahoj zase příští úterý v Rybičce, vaše malé Hvězdičky

Losos a barvy

22. dubna 2013 v 13:31 | Jana |  Losos
I přes pěkné počasí se nás na kroužku sešla parta dětí a maminek a už se opakuji, když píši, že to byly skoro samé holčičky. Do zpívání jsme přidali pár nových písniček - třeba Když jde malý bobr spát, nebo červený šátečku. Při divadélku pak děti pomáhaly zvířátkům třídit jejich hračky podle barev. V tělocvičně jsme si pohráli s balónky a při výtvarce společně vytvořili parádní domeček. Vše uplynulo hezky v poklidu. Těším se zase za týden, to už budeme mít za rohem čarodějnice! ahoj JanaCHARITATIVNÍ DÍLNA

22. dubna 2013 v 13:19 | zuzana |  Výtvarné dílny
Zveme všechny dobré duše na charitativní dílničku, kterou jsme zorganizovali s DOBROTETAMI.
Budeme vyrábět dárečky pro maminky, kterým se předčasně narodili miminka a musí s nimi trávit delší čas v nemocnicích. Tak, abychom jim dodali síly, tak je potěšíme dárečky.
Přijďte podpořit dobrou věc v úterý 21. května od 17 hodin.


KALEIDOSKOPY

20. dubna 2013 v 21:15 | Zuzana |  Inzerce
Malířka a maminka Jana Procházková Vám nabízí vlastní návrh stavebnice - Kaleidoskop. Z jednotlivých dílků snadno sestavíte zrcadlový kaleidoskop a pak už je na Vás či dětech, co si dají pod sklíčko a na co se budou s úžasem koukat. Navíc si ho můžete pomalovat a různě nazdobit. Vhodný dárek pro předskoláky či školáky.

Cena skládačky je 120,- Kč, Vaši objednávku lze doručit do MK Rybičky nebo vyzvednout na Suchdole.

Jana Procházková, mail: proch.jana@seznam.cz


Hvězdičky s besedou

17. dubna 2013 v 20:49 | Jana a Zuzka
Úterý 16.dubna byl kroužek Hvězdiček speciální, protože paralelně s ním probíhala v Rybičce beseda s dětskou lékařkou, paní Honkovou. A tak nám na kroužku přibyly děti, které se nebály zůstat bez maminek a přidaly se k nám na zpívání, divadlo, hraní v tělocvičně a vytváření krásné střechy domku, který jsme minule omalovali. Děkujeme maminkám z kroužku za pomoc při péči o svěřence a těšíme se další úterý na viděnou!!
Jana a Zuzka


Beseda s dětskou lékařkou 16.4.2013

16. dubna 2013 v 15:34 | Zuzana |  Zajímavé akce
Na dnešní dopolední kroužek Hvězdiček jsme měli pozvaného hosta. Mezi maminky do klubu přijala pozvání suchdolská dětská lékařka - MUDr. Lucie Honková. Přijali jsme ji v přátelské atmosféře, společně s dětmi jsme ji na úvod zazpívali, aby viděla, jak to u nás chodí. Pak jsme děti předaly na svůj kroužek a lektorky je na chvíli zabavily programem.
No a nám začala zajímavá beseda. Nemoci dětí nás doprovází na denním pořádku a tak o témata nebyla nouze. Dozvěděli jsme se praktické rady a zkušenosti, jaké léky používat při nástupu nemoci, co už bychom neměli podceňovat a že někdy stará babská rada je nad všechny léky. Diskuze se rozvinula i na očkování, to co dříve bylo se ruší, někdo slýchá, že je to tah farmaceutických firem, jiní, že je to zbytečné, co odborník to jiný názor. Naštěstí naše paní doktorka se drží zlaté střední cesty a pokud se jí něco nezdá, vyhledá odborné kapacity a požádá je o radu. Tak jsme rádi, že přišla mezi nás a že se na ní s důvěrou můžeme obracet, když se nám děti roztonají.

Pokračování v enkaustice

16. dubna 2013 v 15:24 | Zuzana |  Výtvarné dílny
Odpolední výtvarnou dílnu připravila Petra Růžičková, kterou okouzlila technika - malování voskem. Už jsme vyzkoušeli první pokusy malovat žehličkou a vytvářet různé efekty. Petra se také byla podívat na veletrhu v Praze Dubči, kde se každý rok koná veletrh kreativity, tak i tam našla stánek s enkaustikou a získala nové zkušenosti, jak využít tuto techniku. Zjistila, že velice krásně vypadá enkaustika na přáníčkách, a tak je hned připravila pro úterní dílničku. Nejen dospělí si to užívali, ale i školandám to velice šlo a hlavně je to bavilo. Podivejte se na výsledek.
ahoj na další dílničč - pátek 26.4. od 9 hod. - kytičky z organzy.


Hvězdičky malují domek

15. dubna 2013 v 21:51 | Zuzka |  Hvězdičky
Tentokráte jsme na kroužku Hvězdiček měli kolektivní úkol.
Po obligátním zpívání, které se velmi vydařilo a tělocviku, kdy si všichni protáhli svá tělíčka

a samozřejmě po svačince, kdy všichni dočerpali vydanou energii,

jsme se totiž vrhli na malování domečku! V divadélku jsme se totiž dozvěděli, že v něm bydle smutný Mickeymouse, který vůbec neznal barvy a měl jen černobílý dům. Tak jsme se na něj vrhli a ejhle, po našem zásahu byl hnedle veselejší!

Tak zas příště ahoooj! Zuzka a Jana

Vaří se kaše

15. dubna 2013 v 16:50 | Daniela |  Žabky a pulci
10. 4. 2013
Sluníčko nám od minulého probouzení opět raději uteklo za kamna, né tak maminky s žabičkama a pulcema. Stejně jako každou středu jsme se sešli v mateřském klubu Rybička.
Venkovní teploty už sice nejsou pod nulou, ale v Rybičkách je ještě pořád útulněji:o)
Po úvodní seznamovací písničce, kluci a holčičky zpíváme si písničky…jsme každé žabičce i pulečkovi nechali sborově zazpívat na přání - a že jich bylo:o)Kdo si s námi ještě nezazpíval přijťe - i hudebních nástrojů k doprovodu máme dost…
Nevynechali jsme ani oblíbené tanečky, od kola mlýnského, po pásla ovečky a jiné…
V divadle jsme se vrátili ke klasické pohádce, při které jsme navařili hromadu kaše…
Děti nám ji potom pomáhaly sníst. V Rybičkách jen tu látkovou, nevím jak u jiných maminek, ale u nás na vyžádání po shlédnutém divadle i opravdovou:o)Tak maminky, pulci a žabky na příští středu: svačinu, dobrou náladu a konečně to sluníčko…
Budeme se těšit ahoooj Daniela a Jitka…

Probouzení sluníčka

15. dubna 2013 v 16:19 | Daniela |  Žabky a pulci
3. 4. 2013
Březen za kamna vlezem a duben ještě tam budem… Dalo by se říci, že pro letošní rok opravdu platí, že nejlepší je zalézt doma pod peřinu a za kamna. Moc nás těší, že i přes nepřízen počasí se scházíme pravidelně každou středu - a v hojném počtu Žabiček, Pulců i jejich maminek.
Přesto, jsme se rozhodli celé dnešní setkání věnovat přivolávání a probouzení sluníčka.
Nejdřív písničkou…
Potom při hopsání na velkých míčích…
I divadlo bylo o sluníčku, jak pomalu vstává, protahuje paprsky a přitom probouzí zvířátka, kytičky i děti aby šly ven na procházku…


A protože je kytiček venku pořád málo, vytvořili jsme si je společně ve výtvarce za pomocí košíčků na pečení…
Na všechny maminky, pulce i žabky se těšíme příští týden….Ahoooj Daniela a Jitka.


Losos a povídání o životě na Uralu

15. dubna 2013 v 15:52 | Jana |  Losos
Dnes se na kroužku sešlo jen pět dětí, a tak bylo zpívání poklidné. Jsme rádi, že se k nám přidal také nový chlapeček s maminkou. Divadélko bylo o pejskovi, kterému sluníčko vypilo vodičku, ale pak mu jí mráček pomocí deště znovu do misky poslal. V tělocvičně si děti ozkoušely opičí dráhu. Do říkadel se jim tentokrát moc nechtělo. Po sváče náš dubnový kroužek zpestřilo zajímavé povídání, se kterým za námi přišla paní Larisa Yablonskaya, původem z města v oblasti Uralu v Rusku. Mohli jsme se na glóbu podívat, jaká je to dálka a dozvědět se, jak se v této oblasti Ruska žije. Dokonce jsme získali tamní recepty, a tak jsem zvědavá, kdy je kdo ozkouší! Paní Yablonskaye moc za návštěvu děkujeme!! Těším se za týden na viděnou, JanaVelikonoce

15. dubna 2013 v 15:12 | Daniela |  Žabky a pulci
27. 3.
Žabičky i pulci dobře vědí, že od zítřka nám začíná velikonoční období. Na Zelený čtvrtek si dáme něco ,, zeleného" pro posílení celoročního zdraví a v pátek budeme-li mít štěstí najdeme ukrytý poklad…a na pondělí už se všichni těšíme na pomlázku.
Dnes je ale středa a všechno máme před sebou. Aby všichni věděli co bude a jak to bude o těch Velikonocích - někteří pulci je zažijí prvně ve svém životě - si budeme povídat a hrát při dnešním posezení v klubu Rybička…
Začali jsme jako vždy zpíváním, tancováním a říkadly.
Trochu jsme se protáhli v tělocvičně a dali si dobrou svačinku…
V divadle pomohly děti holčičce, která neměla namalovaná vajíčka na pondělní pomlázku.
A aby byly i děti připravené - vyrobily si papírová vajíčka i pro sebe a rovnou trojrozměrné…
Naučili jsme se přitom básničku na koledu.
Hody, hody, doprovody
Dejte vejce malované,
Nedáte-li malované, dejte aspoň bílé,
Slepička vám snese jiné…

Těšíme se opět ve středu ahooooj!

Příměstský tábor 2013

11. dubna 2013 v 13:17 | Jitka |  Příměstský tábor
Nevíte kam s dětmi v době školních prázdnin?
Příměstský tábor "Život v pravěku"
8. - 13. 7. 2013
Na co se mohou Vaše děti těšit?
  • Poznávání okolí a dávné historie Suchdola
  • Hry a aktivity v přírodě
  • Pravěké "olympijské" hry, orientační běh
  • Kreslení nástěnných maleb, tvorba sošek a šperků

  • 5 denní program 9 - 17 hod. se zajištěným teplým dováženým obědem, svačinami a pitným režimem se zázemím v prostorách MK Rybička.

Pro děti věku 6-13 let, kapacita max. 20 dětí.
lektoři: Jakub a Andrea Rozkydalovi
Cena: 1000 Kč/dítě za celý tábor včetně stravy a vstupného.
Tábor je dotován MČ Praha-Suchdol a MHMP.

Přihlášky:
Jitka Kafková, tel.: 603 461 893, klubrybicka@centrum.cz
nebo využijte přímo formulář na www.study21.cz.

Zájemce přijímáme jen do naplnění kapacity tábora, hlásit se můžete již nyní.

Losos a Popelka

8. dubna 2013 v 13:28 | Jana |  Losos
Dnes jsme na kroužku přivítali další dvě nové holčičky, a tak i když v půl desáté to vypadalo na kroužek pro dvě děti, o chvíli později nás byla pěkná kupa. Zpívání nám šlo moc hezky. Divadélko bylo tentokrát o Popelce a o tom, kterak ji princ hledal podle střevíčku. I děti si samy vyzkoušely, jak se hledají vlastní botičky v záplavě těch ostatních.
V tělocvičně si holky postavily překážkovou dráhu z kostek a pak všichni juchali pod padákem a nechali se povozit. Výtvarka byla tentokrát pro každého trošku jiná - někdo vyráběl kytarky, některé děti kreslily, jiné si hrály s modelínou. A pak hurá ven - konečně na sluníčko.
ahoj za týden! JanaKurz první pomoci 2013

4. dubna 2013 v 6:33 | Jitka |  Kurz První pomoci
Kurz první pomoci zážitkovou metodou pořádáme ve čt 23. a 30. května 2013.
Kurz je veden lektorkami MUDr. Janou Vávrovou a Lenkou Navrátilovou, DiS., podle metodiky ZDrSEMu.
Kurz první pomoci je finančně podpořen z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV, proto ho můžeme nabídnout za dotovanou cenu 300 Kč, s hlídáním dětí během kurzu zdarma. Výuka probíhá během dvou čvtrtečních dopolední, a to ve skupině 4-15 účastníků.
Přihlášku získáte na jitkakaf@centrum.cz, tel.: 603 461 893.
Vzhledem k velkému zájmu o tento kurz minulý rok Vám doporučuji přihlásit se již nyní, účastníkům budou místa na kurzu rezervována podle pořadí doručení přihlášek.
Děkuji Jitka Kafková.Hvězdičky a pták Ohnivák

2. dubna 2013 v 12:55 | Jana |  Hvězdičky
Po Velikonocích jsme se sešly ve velkém dvanáctičlenném dětském počtu. Zazpívali jsme si, tentokrát i nové písničky - Ptala se Zuzana Kuby, Ovčáci čvteráci a další. Poté jsme usedli k divadélku o ptáku Ohniváku. Příběh je to dlouhý, a tak jsme museli různé části přeskočit, ale aspoň se děti při jeho čtení příště dozví něco nového. V tělocvičně jsme se vyřádili a kolem vysoké věže zatancovali mazurku a zopakovali říkadla. Tvoření dnes patřilo výrobě kytar, a tak se rázem ze všech stali malí muzikanti. Těšíme se za týden!! Jana