Leden 2013

Karnevalový rej masek 7.2.

31. ledna 2013 v 20:36 | Zuzka |  Novinky
Již příští čtvrtek 7.2. od 16 hodin to roztančíme v MK Rybička na KARNEVALOVÉM REJI všemožných masek!!
Srdečně zveme celé rodiny, masky a dobrou náladu na sebe a pro ty co nemají, nějaké masky budou k dispozici na místě.
Těšíme se na zábavné odpoledne.

Rybičky

Žabky se připravují na masopust

30. ledna 2013 v 22:17 | Lenka |  Žabky a pulci
30.1.2013
Také se Vám dnes nechtělo z postýlek, když celou noc bubnoval do oken déšť? V Rybičce jsme se museli nejprve pořádně protáhnout, abychom se vůbec probudili! Třídili jsme přísavky podle barev,

tancovali jsme, překonávali opičí dráhu a řekli si asi 4 básničky o žabkách!

Terezka nás dnes vzala ke své babičce a dědečkovi, kteří se chystali na masopust. Co to je? To je taková veselá slavnost, kdy se všichni hodně najedí a zasmějou, než začne čtyřicetidenní čekání na Velikonoce v podobě půstu.

Babička s dědečkem nám vyprávěli, jak to bylo za dávných časů, jak seděli doma večer při svíčkách, povídali si pohádky, drali peří, navlékali korálky, chystali dobroty ze zabíječky a také třeba pekli koláče a smažili koblihy.

Žabky babičce a dědovi pomohli - drali s nimi peří, navlékali korálky..

No a v dílničce jsme upekli spoustu koblih! Dokonce jsme je i pocukrovali - no jen ochutnejte!

Za týden si musíme na masopustní průvod vyrobit nějakou masku - tak přijďte, bude určitě veselo!

Losos a Hrnečku vař!

30. ledna 2013 v 12:40 | Jana |  Losos
V pondělí jsme na kroužku přivítali pravidelné malé i velké návštěvníky a zavítal mezi nás i jeden odvážný tatínek. Při zpívání byly děti moc hodné a klidné, stejně tak u divadélka o tom, jak holčička dostala od stařenky za to, že se rozdělila o chléb, dárek. Tím dárkem byl kouzelný hrnec, který uměl vařit kaši, když se mu řeklo Hrnečku vař! Bylo ale třeba říct Hrnečku dost!, když už vařit neměl a to tatínek holčičky nevěděl, a tak se kaše vařila, vařila, až zaplavila celé město a holčička musela vše napravit. Po pohádce jsme si zopakovali říkadla s padákem a s míčky, posvačili a pak si všichni moc užili tvoření s plastelínou. Těšíme se v únoru ahoj! Jana a KubíkTerezka staví sněhuláka

29. ledna 2013 v 21:14 | Míša |  Žabky a pulci
23.1.2013
Dnes jsme měli radost, protože sněhu je stále dost a my můžeme venku bobovat, sáňkovat, lyžovat... Do Rybičky jsme si dnes přišli od sněhu na chvíli odpočinout, i když ne tak docela. Zpočátku jsme tradičně zpívali známé i nové písničky, také jsme si zatancovali a pak jsme si vzpomněli na spoustu říkanek z doby, kdy jsme v Rybičce začínali jako malé Hvězdičky. A nikdo z nás je nezapomněl!
A přeci jen nám ten sníh navál i do dnešního divadýlka. Terezka stavěla sněhuláka, těžce válela hlavu, tělo, a v tom ji přišla na pomoc kamarádka Amálka. Společně tu namáhavou práci zvládly, ale sněhulákovi přesto něco chybělo! Ještě že jsme byli u toho a mohli jsme pomoct: přilepili jsme oči, nos, pusu, knoflíky a do ruky podali koště. Ten se nám ale povedlSmějící se
Během svačinky jsme také stihli malou opičí dráhu a z obručí znovu postavili dalšího sněhuláka.
A protože se u tvorby společného sněhuláka strhla menší bitva o to, kdo co bude lepit, raději jsme si při výtvarce vytvořili každý toho svého, jedinečného.

Drátkovaní 25.1.2013

28. ledna 2013 v 19:46 | Zuzana |  Výtvarné dílny
A zase ty drátky...
lednové dílny patřily drátkům, už jsme se naučili parádní šperky a dnes jsme se pustili do drátkovaného opletku svícnu či vázy.
Černý drát je silnější, než ten na šperky, a tak naše ruce dostaly pěkně zabrat. Naučili jsme se dva druhy opletku a pro lepší vzhled jsme přidrátkovali i korálky. A tak nám lednové studené dny zpříjemní svíčka ve drátkovaném svícnu na okně.
Děkuji všem zúčastněným a těším se na únorové dílny, kde budeme malovat voskem.

Hurá sníh!

25. ledna 2013 v 21:57 | Daniela |  Žabky a pulci
16. 1. 2013
Dnešní Žabičky i pulce jistě velmi překvapila sněhová peřina za oknem…I když se jim zpod té své vyhřáté moc nechtělo - přišli za námi do Rybiček.
Při společném zpívání za doprovodu kytary, jsme se krásně přivítali a zanotovali nejen o sněhu, ale třeba o čížečkovi jak seje mák - jak ukazují žabičky na fotce.
Terezka si se svou pohádkovou kamarádkou Fialkou v divadýlku vyprávěly o výpravě na hory a o všem, co je tam čeká a také co s sebou všechno potřebují.
Některé dětičky se spolu s Terezkou povozily i na bobech…
O svačince jsme doplnili vitamíny a za pomocí výstřižků z časopisů jsme si vyrobili hory vlastní.

A teď už hurá na ty hory opravdové zasněžené - a kdo zůstává v Praze, tak nemusí smutnit a může se těšit zase příští středu na kamarády do kroužku Žabiček a pulců v Rybičkách…

Hvězdičky a čištění zoubků

24. ledna 2013 v 16:20 | Zuzka |  Hvězdičky
Takže, úterý je tu a to znamená, že musíme rychle vyskočit z postýlek a hurá do rybičky!
V úterý tam mají totiž sraz naše nejmenší Hvězdičky! Sešlo se nás také tentokrát hojně!
Na uvítanou jsme si pustili písničky od pana Skoumala na magnetofonu a poté už jsme se vrhli na zopakování, jak se kdo jmenuje a na zpívání.
Po zpívání bylo divadlo. Divadlo bylo o tom, jak je důležité, abychom si pořádně čistili zuby. Všechny děti seděly jak přikované a dávaly dobrý pozorMrkající
Poté následoval tělocvik - skákání na míčích a opičí dráha.
Po svačince jsme se dali do tvoření, prstovými barvami jsme malovali jako že sněží. Bavilo to jak děti, tak i maminkySmějící se!
Příští úterý se těšíme zas naviděnou!

Sněhuláci u lososů

24. ledna 2013 v 16:10 | Zuzka |  Losos
V pondělí jsme se sešli na "lososím" kroužku s pěti dětmi a jejich maminkami, tentokrát převažovaly holčičky.
Nejprve jsme si na přivítanou zazpívali a zopakovali říkadla a pak následovalo velmi poučné divadélko o chlapečkovi, který si nechtěl čistit zoubky.
Hlavním programem na tělocviku bylo procvičování, skákání a dovádění na míčích.
Po tělocviku klasika, následovala svačinka a pak jsme se vrhli na tvoření, tentokrát jsme vyráběli sněhuláčky. Ti, kdo vyrábět nechtěli, mohli si zaskotačit na trampolíně, klouzačce, nebo si pohrát s hračkami.
Tak zas příště paaaUsmívající se

Staré žehličky

24. ledna 2013 v 8:38 | zuzka |  Inzerce
Pro potřeby nové výtvarné techniky enkaustika potřebujeme staré žehličky bez napařování. Pokud ji někdo má a nevyužívá, budeme rádi za donesení do MK Rybička.
Předem děkuji. Zuzana Krumpholcová - lektor výtvarných dílen

Rybí speciál

20. ledna 2013 v 21:18 | Zuzana Krumpholcová |  Cvičení pro děti s rodiči "Rybí speciál"
- Tanečně divadelní skupina "Rybí speciál", kterou povede lektorka Zuzana Krumpholcová společně s rodiči. Jedná se o společné tancování a cvičení dětí s rodiči na rytmické písničky. Na některé písničky připravíme divadelní choreografii, kostýmy a kulisy.
Cílem kroužku bude secvičení představení, u kterého se budeme příjemně bavit se svými dětmi. Skupina se bude pravidelně scházet 1x za 14 dní v pátek od 9.30 do 11.00 pro neškoličkové děti, a v pondělí 16.30-17.30 pro školičkové a školní děti, popř. vícekrát před plánovaným vystoupením.

Vzhledem k tomu, že plánujeme již první vystoupení na chystaném únorovém karnevalu, jsou schůzky skupiny naplánované takto:
pátek 25.1. od 13 hod., (dopoledne výtvarný kurz)
pondělí 28.1. v 16.30 hod, v pátek 1.2. od 9.30 hod.
pondělí 4.2. v 16.30 hod.

Již proběhla dvě setkání, zatím jsme dali dohromady nácvik a promysleli kulisy. Pořád je ještě možné se přihlásit, tak přijďte, než to rozjedem naplno ...
Půlroční členství ve skupině činí: 500,- Kč / dítě (využijeme na nákup pomůcek)

Rezervace na tel. 720 145 435 Zuzana Krumpholcová

Želva a zlatá rybka

17. ledna 2013 v 21:26 | Zuzana |  Želvičky

Dneska jsme při zpívání měli trochu změnu, dětem jsme nandali na nohy rolničky a tak chrastily nohama. Byla to legrace, hlavně při dupání.
Želva nám pak vyprávěla pohádku o zlaté rybce. Na začátku chtěl rybář něco chytit, ale šikovné děti mu všecho vychytaly a na rybáře zbyla jen jediná rybka a to zrovna ta zlatá. Na přání ženy mu pak stavěla větší a větší domy, ale nakonec stejně všechno spadlo.

Pohádka nedopadla moc vesele a děti z toho byly možná trochu smutné. Protáhli jsme se pak při stavění a hlavně bourání věží. Dobře, že nás bylo dneska málo, jinak bychom tělocvičnu snad zbořili.Nakonec si děti vyrobily vlastní prut s rybou.

V herně jsme si pak ještě dlouho hráli a povídali.

Hvězdičky a 12 měsíčků

16. ledna 2013 v 8:29 | Zuzka a Jana |  Hvězdičky
Dnes jsme si na úvod dali s našimi "Hvězdičkami" lidové písničky, potom pár říkadel a nakonec jsme si pustili na magnetofonu ještě písničku "Pan Šafra" a tancovali a drželi si u toho nosy a zpívali vtipným hlasemRozpačitý
Pak nám Jana hrála divadélko, tentokrát bylo o hodné holčičce, která měla zlou macechu a ta jí dávala nesplnitelné úkoly. Holčička je ovšem za pomoci 12 měsíčků všechny splnila.
Poté následoval tělocvik. Dnes jsme se pořádně protáhli a vyhopsali na míčích.
Po tělocviku se všichni rádi posilnili svačinkou a hurá do herny.
Kdo chtěl, mohl si jít vyrobit sněhuláčky.
Na příště máme pro Vás připravené nové písničky.
Těšíme se, Zuzka a Jana

Losos a Sněhurka

16. ledna 2013 v 8:04 | Jana |  Losos
V pondělí nás na kroužku navštívila Sněhurka, a to nejen v pohádce, ale i za okny, kdy během kroužku nasněžila pěkná kupa sněhu! V tělocvičně si všichni zadováděli a zopakovali říkadla. Na výtvarce jsme vytvářeli zrcátka, aby se děti mohly vzhlížet jako královna z pohádky. Zrcátka se moc povedla, velká škoda, že jsem tentokrát zapomněla foťák...
Děti byly tentorkát strašně hodné a klidné, a tak byl kroužek moc příjemný. Těšíme se za týden! Jana a Kubík

Tříkrálové dopoledne

16. ledna 2013 v 0:02 | Lenka |  Žabky a pulci
9.1.2013
Zpívání s klávesami, to tu ještě nebylo! A jak se nám to všem líbilo! Děkujeme, Jani, budeme rádi, když si s Vámi zazpíváme pravidelně!

Terezka dnes měla vzácnou návštěvu! Přišli za ní 3 králové - učenci z Východu, co se kdysi vydali hledat právě narozeného Ježíška do Betléma. Na památku této události chodí 3 králové každý rok 6. ledna od domu k domu,

přinášejí požehnání v podobě nápisu K+M+B (jako Kašpar, Melichar a Baltazar - tak se ti učenci tehdy jmenovali), přejí všem zdraví a štěstí do nového roku a za toto vše si vykoledují malou odměnu.

Žabkám a pulcům se ti tři králové tak líbili, že se za ně také chtěli převléknout. A tak jsme malovali tříkrálovské pláště!

Poznáte, jak se jmenuje tento král?

Příště bychom si už konečně přáli sníh - přijdete nám pomoct ho přivolat?

Hledáme dětičky pro divadelní představení...

14. ledna 2013 v 11:16 | zuzka |  Novinky
Milí členové našeho klubu,

plánujeme uspořádat karnevalový rej pro naše nejmenší a to ve čtvrtek 7.2. od 16 hod. a rádi bychom předvedli divadelní a taneční představení. Hledáme šikovné dětičky - 3 kluky jako medvědi a další holky i kluky na tancování.

Pokud se vaše dítko rádo předvádí, budu ráda, když přijdete v pátek 18.1. od 9 do 12 hod. do MK Rybička, abychom se vrhli na přípravu karnevalu.
Zuzka Krumpholcová
tel. 720 145 435

Drátované šperky 11.1.2013

13. ledna 2013 v 20:57 | Zuzka |  Výtvarné dílny
Začala plesová sezóna a já jsem zjistila, že k šatům nemám vhodný doplněk na krk či sáčko. Tak jsem využila první lednovou dílničku právě pro drátkované šperky. Není to úplně moje parketa, a tak jsem si pozvala k nám do Rybičky kamarádku Evu Valušiakovou, která to s drátkem opravdu umí. Sešli jsme se páteční dopoledne s ostatními maminkami, které vzaly i své ratolesti a ti starší se s radostí přidaly k navlékání a parádění.
Nejprve jsme si prohlédly vzorečky, nejvíce se líbila srdíčka, a tak nám Eva ukázala, jak připravit kostru z tvrdšího drátku a jak se vyplétá. Paleta korálků nebrala konce a tak si každá vybrala přesně své odstíny. Bylo vidět, že to chce trochu cviku, ale i první kousky se maminkám vzkutku vydařily a pyšně si je hned daly na krk či nasadily naúšnice. Rozárka s Oliverem se pustily do stříhání látky zvané organzy, která svými odstíny nadchne snad každého a s mojí dopomocí jsme vykouzlily krásnou kytičku na čelenku do vlasů a pro Olivera zase modrozelenou pro svého pantera...
Tak my už máme ten svůj vhodný šperk k šatům a kdo by se chtěl přidat, nechť přijme pozvání na úterní odpolední dílnu, těším se na další krásné tvoření. Hezký start do nové sezony...Usmívající se

Hvězdičky pečou dort

8. ledna 2013 v 21:41 | Jana + Zuzka |  Hvězdičky
Tak a Vánoce jsou za námi, takže se zas můžeme scházet v RybičceRozpačitý!
Dnes jsme byli ve vskutku hojném počtu, bylo nás asi 15, ale všechny děti byly moc hodné, takže jsme si to krásně užili.
Nejdříve jsme se vrhli na učení nových písniček, po nich následovalo divadlo. Tentokrát bylo o tom, jak si 3 opičky pekly dort k narozeninám a nepovedl se jim, tak musely péct znovu. Druhý pokus byl už úspěšný, a proto jsme ho mohli s dětmi také ochutnat. Na dortík jsme dali 2 svíčky, protože k nám do Hvězdiček chodí holčička Viktorka, která měla zrovna 2. narozeniny a tak svíčky sfoukla. Po divadle jsme se šli protáhnot do tělocvičny a s novým rokem nás Jana učila též nová říkadla.
Po svačince jsme se rozdělili na 2 skupinky, jedna šla dovádět do herny a druhá si na výtvarce vyráběla, společně s maminkami, tříkrálové koruny. Všem se moc povedly, zvláště Verunka měla velice hezkou!
Na závěr jsme si pak ještě všichni zazpívali pár písniček - lidovek.
Tak zas příští úterý naviděnou!Losos a tříkrálová koruna

8. ledna 2013 v 21:37 | Jana |  Losos
V pondělí po tříkrálové neděli jsme se sešli v novém roce poprvé na kroužku. Na začátek jsme si zazpívali u piána a odvážlivci k piánu hned zasedli a bořili mýty o tom, v kolika letech se dá začít učit hře na klavír! Divadélko o dvanácti měsíčkách všem připomnělo, jak je důležité hezky zdravit, prosit a děkovat, jsme se naučili nová říkadla v tělocvičně, nasvačili se dobrot a vyrobili si královské koruny plné drahokamů. Těšíme se za týden!! Jana a JanaNovoroční čočka

3. ledna 2013 v 11:01 | Míša |  Žabky a pulci
2.1.2013
Tak jsme s Rybičkou propluli do dalšího nového roku! Co jsme dostali od Ježíška? A kdo má doma ještě ozdobený stromeček? A byli jsme na Vánoce u babičky nebo na horách? To všechno jsme si povyprávěli ještě před zpíváním. A protože Vánoce trvají až do Tří králů, klidně jsme si na zahřátí zanotovali pár koled. Ale naše stálice jako Běží liška k Táboru nebo Šla Nanynka do zelí jsme si nesměli nechat ujít.
Sváteční hodování nás natolik nabilo energií, že jsme museli zařadit tance a pohyb, jinak by nás maminky v jedné místnosti vůbec neudrželyUsmívající se Jako zajíčkové jsme nechtěli sedět ve své jamce, ale raději skákat po zaječí dráze. A zlatou bránu jsme si tentokrát také obstaraly my samy děti.
Vydechli jsme až u divadýlka, v němž dnes vařil Terezčin tatínek! A co jiného na Nový rok, než čočku. Někteří z nás sice už doma čočku ochutnali, ale Terezka nám navíc povyprávěla, proč se tato novoroční tradice dodržuje. Tatínek přidával do hrnce spoustu surovin a když byla čočka konečně hotová, pomohli jsme mu ji pořádně zamíchat - ještě že máme v Rybičce dostatek vařeček z hudebního košíku...
Po svačině a pohybově-stavebním kolečku v tělocvičně jsme si šli vyrobit své vlastní talíře s čočkou a lepili zrnka do vykreslených obrázků. To jsme zvládli na jedničku, protože lepidlo je velká zábava (škoda, že nás ho nenechají ochutnávat). Tak hodně penízků všem v roce 2013!

Předvánoční Žabky

2. ledna 2013 v 22:51 | Lucka |  Žabky a pulci
Voňavé perníčky, vanilkové rohlíčky, linecká kolečka, kokosky, můžu si ještě vzít?
To jsme si v předvánočních žabkách pochutnali! Zapěli jsme koledy, zapálili františka a těšili se společně.Komu se chtělo, vyráběl pestré papírové řetězy na stromeček a jinou výzdobu. Moc nás na to nebylo.


Většinou jsme si jen tak hráli a povídali...


o čem? no přece o Ježíškovi!
Jak vypadá Ježíšek? Nosí taky kožíšek?
Kolik je mu asi let? Jeden, dva, tři, čtyři, pět?
Chodí nebo přiletí? Čím se liší od dětí?
Třeba podle svatozáře? Proč se nikdy neukáže?