Červenec 2012

Prázdniny v MK Rybička, FOTOSOUTĚŽ

29. července 2012 v 20:24 | Jitka |  Novinky
Co se v MK Rybička děje o prázdninách?

- tým MK Rybička regeneruje své síly, prostory se budou malovat,
- jedinou službou, která pokračuje i o prázdnincáh jsou individuální konzultace klinické psycholožky (možnost objednání přímo u Mgr. Wawroszové,
- školní rok 2012/2013 zahájíme v pátek 7.9. 2012 dnem otevřených dveří.

Jako již tradičně, vyhlašujeme i letos prázdninovou fotosoutěž.
Své fotografie z letošních letních prázdnin můžete zasílat již nyní na jitkakaf@centrum.cz , a to až do 9.9.2012.
Soutěžit se bude ve třech kategoriích 1. lidé, 2. krajina, 3. zvířata, každý soutěžící může poslat po jednom snímku do každé kategorie. Snímek můžete doplnit názvem či slovním komentářem. Autorem snímku je ten, kdo stiskl spoušť.

Jde spíše o to podělit se o pěkné letní zážitky, nejedná se o klání profesionálů, proto nevájete a připojte se:).
Snímky bude hodnotit porota a koncem září oznámíme a odměníme vítěze každé kategorie.

Těšíme se na Vaše fotografie a v září opět na viděnou v MK Rybička!

PS: pokud hledáte pro své děti program na poslední týden prázdnin, můžeme doporučit příměstský tábor v nedalekých Lysolajích pořádaný MC Liška.

Skřítkové a víly - zahradní piknik

3. července 2012 v 10:05 | zuzka |  Zajímavé akce
28.6. odpoledne jsme se naposledy sešli v Mateřském klubu Rybička v tomto školním roce. A tak jsme to pojali, jako již tradičně - nějak slavnostně.

Připravili jsme zábavné odpoledne pro všechny skřítky a víly a vstupenkou bylo něco na zub, takže piknikový stůl se pěkně prohýbal. Usadili jsme se na zahrádce před klubem po poslechli malé divadélko, které nás dostalo do pohádkové atmosféry.
Vítejte v našem Rybičkovém království, kde žijí skřítkové a víly.
Tito tvorové jsou pro naše království moc důležití, jinak by to naše království nevzkvétalo a pustlo. Jako první se nám představil skřítek Šmudlapatla, který probudí jarní přírodu do všemožných barev. Natře květiny, vybarví listy jasnou zelení, trafičku zazelená... má svou práci moc rád a celý den patlá a patlá, a tak se nedivte, že se celý zapatlá. Ale bez něho by to tu bylo šedé a smutné.
Další užitečná víla v našem království je víla Blankytné nebe, ta se stará, aby černá mračna nezakryla naše království, a tak chytá mraky a pořádně je vypere, až jsou blankytně modrá a pověsí je zpátky na oblohu, takže tu máme pořád hezké počasí, i když jinde prší.
Další důležitý skřítek je náš Permoníček-pokladníček, který hledá všemožné poklady a zlaté penízky, aby naše království nebylo chudé a dobře se nám tu žilo. Jenomže skřítek pořád zapomíná, kam schoval truhlu plnou pokladů a penízky z děravé kapsy se někam rozkutálely a tak pořád hledá a hledá.
Poslední víla se představila víla Láska, s láskou se stará o všechny nové a mladé kytičky, pořádně je zalévá, okopává a hlavně jim zpívá písničky, aby se jim tu dobře roztlo a přiváděly na svět nové potomky.
Tak jsme se dětem představili, ukázali jsme jim co zde děláme, a jestli se chtěly stát také skřítkem a vílou Rybičkového království, musely splnit Řád skřítka Rybičky - splnit úkoly našich skřítků a víl. Takže se patlalo barvami, vyráběly čepice, zalévaly kytičky, praly mraky a věšely na oblohu a hlavně se hledal zakopaný poklad a ztracené penízky.
Nakonec jsme se naučili i krásnou skřítkovou hymnu a naplnily jsme si bříška a bylo nám moc krásně. "Hej hou, hej hou a skřítkové už jdou, vesele všem mávají, hej hou, hej hou. Hej hou, hej hou a víly také jdou a pohodové prázdniny přejou, přejou" !!
Tak si je hezky užijte a v září zase v Rybičkovém království naviděnou.Usmívající se
Víla Láska.