Květen 2012

Host z Ruska - 4.6.2012

30. května 2012 v 21:05 | Vlaďka |  Losos
Milé maminky s dětmi!

Na další pondělí (4.6.2012) se chystáme v Lososu přivítat dalšího hosta.
Bude jím maminka, která se svými dětmi je již spíše "domácím" a pravidelným hostem a o to více se těšíme na její vyprávění o její rodné zemi - o Rusku.
Kristýna slibíla, že jak je již u nás zvykem, přinese i něco dobrého.
Takže se máme na co těšit!
Všichni jste zvání!
Jako obvykle, začínáme od 9:30 hod.

Losos v lese

30. května 2012 v 21:00 | Vlaďka a Sabine |  Losos
I když Losos asi v lese moc nepobývá (pokud jím zrovna neteče nějaká řeka), tak my jsme se s dětmi do něj jako vypravili.
Na začátku nás, jako vždy, přivítala Kristýnka a pak už jsme čekali na pohádku.
Tentokrát byla o Krtkovi, který si prokopal svůj tunel právě do lesa.
Jenže mu tam bylo smutno, a tak si šel hledat kamarády.
A brzy opravdu našel. Ježečka a Myšku.
Strávili spolu krásný den až zapomněli skoro na jídlo. S dětmi jsme si řekli jaká zvířátka v lese bydlí a co taky jedí.
Některé z těch dobrot jsme měli přímo v Klubu, tak jsme si je mohli prohlédnout a třeba i uhodnout co které je.
Po písničkách jsme se se dali do vyrábění muchomůrek - ty přece taky rostou v lese!
A povedly se nám - posuďtě sami!
A nakonec jsme ty naše děti nechaly vydovádět v tělodvičně a herně.

Let balónem 24.5.

28. května 2012 v 22:17 | Zuzana |  Želvičky
Ahoj želvičky, přívítala všechny děti Kristýnka a ptala se jich, jak do klubu přijeli. Někdo busem, jiný autem, další pěšky i vlakem se dá k nám zajet. Ale co takhle balónem??!!
Napověděl nám trochu příběh o krtovi, který se prohrabal na krásně rozkvetlou louku a všude to bzučelo, lítalo a krteček chtěl taky. Ptal se čmeláka, jak to dělá, že prý musí hodně mávat křídly, a tak děti mávaly a mávaly, ale nic. Pak se ptal motýlka, jak to dělá, že létá a motýl na to, že musí být lehký a vítr ho unese, tak děti foukaly a dělaly úplno vichřici, ale pořád nic. Tak se krtek zeptal sluníčka, jak létá po obloze a sluníčko ho pohladilo zářivým paprskem a jenom mlčelo. Aha, musím být žlutý, kulatý a ... pak to uviděl. Po louce běhala Kristýnka s nafouklým balónem a krásně se vznášela. To je ono, vykřikl krtek, s balónem vyletím do oblak. Poprosil Kristýnku a ta mu balónek ráda půjčila a uvázala ho krtkovi na ruku a opravdu, děti ještě zafoukaly a už se vznášel...
Tak jsme využili taky balony a zkoušeli jsme nové přísavky, co všechno s nimi můžeme vymýšlet. Pak jsme si vyrobili krásně barevné balóny a odlétli jsme domů, tak zase za týden.


Rybička se prezentuje na Bambiriádě!!

28. května 2012 v 22:16 | zuzka |  Zajímavé akce
Minulý týden v Dejvicích u metra bylo hodně rušno a to díky dalšímu ročníku Bambiriády. Na Bambiriádě se prezentují organizace, které zajišťují různé volnočasové aktivity pro děti a mládež. K tomu byl zajištěný doprovodný program, kde hlavně děti ukazovaly, co se kde naučily a jak se zdokonalují ve sportu, vědě a technice, v ručních řemeslech, logice a myšlení, výtvarných dovednostech, no zkrátka učí poznávat nové, zajímavé dovednosti.
A o to se snaží i Rybička, která začíná již u plně malých batolat a až po zdatné předškoláčky, kteří se připravují na osamostatnění od maminek. A proto jsme se i letos prezentovali, příchozím maminkám, babičkám i tatínkům jsme představovali naše pravidelné kroužky a programy pro jejich ratolesti. A že máme dost neobvyklých nápadů jsme jim ukázaly na "koutku starých časů", kam s velkou chutí zapluly jak malý, tak i školní děti. Dotáhly jsme velké a hodně staré necky, valchy, pleny, jelena a stačilo jen dodat vodu, křídu na ušpinění plín a už se to pralo, jak za dávných časů. Malý, velcí i dospělý, všichni si to chtěli zkusit. Pak jsme jim nachystali provizorní polní kuchyni, kde se míchalo, vážilo, třídilo různé zrní a obiloviny a přesýpalo s menších do větších nádob, no prostě není nad obyčejné věci. A aby jim nebylo líto, že co uvařili nebylo k jídlu, dostali na zub babiččiny koláčky. Po vyblbnutí jsme prověřily další smysly, hlavně hmat při poznávání předmětů po hmatu. A z barevných pet víček jsme lepily obrázek našeho rybičkového loga. Děti se nám na obraz podepsaly a tak máme krásné dílko na památku.
Letos poprvé s námi na stánku bylo i MC Liška z Lysolaj, se kterými jsme šli do prezentace společně a tak i oni přidali zajimavé nápady jako trubky na přelévání balonků, cestopisná stezka (tak jsem to nazvala já), jelikož rozmístili na igelit oblázky, písek, kůru, jemné kamínky a když jsem bosky dupala po stezce, zavřela jsem si oči, tak jsem se přenesla do Chorvatska na oblázkovou pláž, dalším krokem jsem byla na Řecké písečné pláži a když jsem šlápla na pichlavou kůru, tak jsem byla v českých lesích. No paráda. A že představitelky MC Liška májí šikovné ruce ukázaly na vlastnoručně vyrobných razítkách, které děti s chutí tiskaly na látkové prostírání.

Letošní Bambiriáda se velmi vydařila, zájemců se i díky pěknému počasí sešlo hodně a my jsme s dětmi prožili hezké odpoledne.
Děkuji všem členům našeho týmu, kteří přišli, pomohli a podpořili letošní ročník.

Obrázky na plátno 22.5.

28. května 2012 v 21:52 | Zuzka |  Výtvarné dílny
Na dmešní dílnu jsem vybrala mnou velmi oblíbenou techniku, která nadchne vždycky i ostatní tvořilky a né jinak to bylo i dnes. Malovaly jsme totiž na plátno. Pomocí krásných motivů ubrousků jsme měly napůl vyhráno. Největší práci jsme měly s výběrem motivu, jelikož krásných ubrousků bylo hodně. Nakonec Terezka i Veronika vybraly. Africké motivy vyhrávaly na plné čáře. Pak jsme vybraly vhodný rozměr plátna a už jsme se pustily do lepení ubrousku, nanášení speciálních tmelů, které dodají obrázku plasticitu a tzv. 3D efekt. Po zaschnutí jsme namíchaly barvy a dotónovaly houbičkou a štětcem. No a výsledek byl jako vždy perfektní, holky byly nadšené a už chtějí další obrázky vyrábět. Tak v červnu si to můžete zopakovat a pro ty co už to znají přidám speciální tmel na koláže.
Bohužel jsem zapomněla foťák, a tak holky poslaly hotová dílka...
Tak se těším.

Jak Hvězdičky snědly myškám těstoviny

28. května 2012 v 14:06 | Míša |  Hvězdičky
22.5.2012
Naše hvězdičkové ráno začalo jako vždy hudebním kroužkem. Usadili jsme se na své polštářky a zpívali známé i novější písničky. Ty z obrázků v košíku už umíme nazpaměť, tak jsme přidali Já husárek malý a Na tom pražským mostě.
Pak jsme si vzali na pomoc barevné kostky a použili je jako bubínky a zabubnovali si do pochodu Tluče bubeníček, tluče na buben. Kostky nám pak posloužily i jako židličky, když jsme se učili novou říkanku o bedle, která by si ráda sedla, protože už jí bolí nohaUsmívající se
Divadýlko nás tentokrát moc zaujalo už na začátku, protože hlavní kulisou byla spižírna, kam myšky chodily mamince na těstoviny a ona chudák vůbec nevěděla, kam se jí ztrácejí. Jen jich bylo stále méně a méně, a tak se maminka domluvila s kočičkou, že jí spižírnu pohlídá a zloděje chytí. Za nedlouho kočička uslyšela divné zvuky a objevila ve špajzu myšky (ale i nás, děti!), které spokojeně chroupaly těstoviny a navíc si je nosily dírou kamsi ven, ale tam se kočka protáhnout nemohla. Kočka na myšky vyprskla a hodně je postrašila, takže se moc polekaly. Omlouvaly se, že nemají co jíst a tvrdily, že si potřebují postavit domeček. Vypadaly opravdu vystrašeně a smutně. Kočka chvíli přemýšlela, co s nimi provede a potom řekla: "Milé myšky, tohle se dělat nesmí, mamince pak těstoviny chybí a nemůže vařit. Mám ale nápad - jsou tu děti, které by vám mohly pomoct domečky vyrobit". Děti souhlasily a myšky už se začaly těšit na nové bydlení.
Ještě že jsme se před výrobou domků nasvačili, jinak bychom si snědli všechen stavební materiál! Lepili jsme totiž na tvrdý papír těstoviny tak, aby z nich vznikly domečky. Některé měly dokonce i dveře a komíny! V nich se bude určitě myškám dobře bydlet.
Dnešní klub jsme zakončili v tělocvičně, kde jsme nejprve zkoušeli třídit barevné kuličky a kostky do správných krabic a pak jsme se protáhli a zaskákali si na balónech. Nakonec jsme se rozloučili s tím, že se sejdeme zase za týden!

Žabky praly velké prádlo

28. května 2012 v 8:17 | Lucka |  Žabky a pulci
Hola,hola, Rybička zas volá všechny žabky a žabce! Všem jsme pěkně zazpívali a protáhli se při říkankách...
... a pak už hurá ven! Co taky vevnitř, když je venku tak krásně?
Děti pomohly pradlence Madlence roztřídit špinavé prádlo (medvěd se přece nepere)...
... a nalily jí do necek vodu. Jenže, co se nestalo...
... zatímco děti nalívaly vodu, přiběhli dva zlobiví psi a plenky ještě víc umazali a zváleli.
Tak to je musíme pořádně vyprat:-)
Děti si plenky samy počmáraly křídama a praly a praly.
Vyprané plenky si pak samozřejmě pověsily na šňůru.
I kluky to bavilo:-)
Protože bylo opravdu velké horko, nezapomněli jsme na pitný režim.
Praní máme natrénováno,příště si zkusíme trochu zazahradničit. Ahoj ve středu!

Den s myslivci a dravcem

22. května 2012 v 21:14 | Jitka
V pátek 18. května se zahrada před MK Rybičkou zaplnila dětmi i dospělými očekávajícími živého dravce.
Hlavní hrdinka odpoledne - káně Vendula trpělivě postávala panu Pařízkovi na rukavici, zatímco vyprávěl o práci na letišti, kde dravci zajišťují odhánění holubů a jiných ptáků, o tom, jakou péči takové káně potřebuje, co můžeme očekávat od ptáků vycvičených k lovu...
Došlo i na malé opakování lesní zvěře s panem Laštovkou.
Poté káně vzlétlo a usadilo se na meruňce. Nejprve se rozhlíželo a hodnotilo situaci. Jak jsme se dozvěděli, pokud je pták v novém prostředí a sledují ho lidé, dá si vždy trochu na čas, než vzlétne k nabízené pochoutce. Vendula držela přes týden dietu, aby byla dnes při chuti, zanedlouho se rozhoupla ke krátkému a přesnému letu k nabízenému kuřátku, které zhltla na jedno polknutí. Poté vyletěla ještě několikrát.
Po kuřecí hostině dostala na hlavu čepičku a děti si ji mohly prohlídnout zblízka, sáhnout si na její drápy a na volátko nacpané k prasknutí.
Pak už se děti začaly rozdělovat na jednotlivá stanoviště s hrami, a kdo chtěl, mohl se myslivců ještě na něco zeptat.
Děkujeme myslivcům panu Laštovkovi a panu Pařízkovi za nevšední zážitek!

Jak Hvězdičky překvapily maminky

22. května 2012 v 1:03 | Lenka |  Hvězdičky
15. května 2012

Představte si, Hvězdičky nezapomněly na to, že měly všechny maminky v neděli svátek! Hned na úvod zazpívaly maminkám Maličká su. Maminky měly velkou radost!

Divadýlko bylo o dětech, které úplnou náhodou zjistily, že mají maminky svátek. Adélka s Honzíkem přemýšleli, jak by udělali té své mamince radost! A přišli na to, že největší radost jí udělají tím, že si uklidí pokojíček. Uf, to se u toho ale pěkně zapotili! Ale povedlo se! Dokonce stihli mamince namalovat i srdíčko! Maminka byla velmi potěšená, když přišla utahaná z práce domů a čekalo ji tam takovéhle milé překvapení!

Hvězdičky pak musely prozkoumat nové velké míče v tělocvičně a teprve potom se pustily do tvoření překvapení pro maminky.

Pracovaly s barevnými papíry, z kterých vyrobily maminkám

takovéhle motýly!

Pak se ještě povozily v padáku a hurá domů na oběd!

Bazarový Losos 21.5.

21. května 2012 v 21:25 | Vlaďka |  Losos
Protože se včera v Klubu Rybička konal jarní bazar, tak jsem si ho připomněli i dnes s dětmi.
Zahráli jsme si příběh o tom jak šli nakupovat i zvířátka a jak se jim dařilo.
Nakonec jsme si s dětmi řekli kam ty zbylé věci z bazaru půjdou a komu mohou ještě pomoci.
Zazpívali jsme si společně pár písniček a pak jsme se přesunuli do naší mini tělocvičny, ve které na děti čekalo spoustu nových věcí, včetně balónů.
Z kostek jsme si udělali vláček a pěkně jsme se projeli a zazpívali si k tomu.
To bylo skákání a dovádění!
S "padákem jsme si udělali "Kolo, kolo mlýnský" a taky se pohoupali v něm jako na houpačce.
Někdo se učil, jiný zase opakoval barvy, když jsme třídili balónky a kostičky.
A nakonec jsme si pohráli ještě v naší herničce.

S Kristýnou jsme se domluvily, že 4.6.2012 bude naším hostem a bude povídat o Rusku!
Na to se taky moc těšíme a všichni jste moc zváni!

Jarní bazar je už za námi!

21. května 2012 v 21:10 | Vlaďka
Milé dobrovolnice, milí prodejci i nákupčí!

Všem vám velmi děkuji za vydatnou pomoc, za to že jste přišli něco prodat něbo u nás nakoupili.
Venku bylo nádherně a vy jste přesto zamířili do Rybičky.

Takže díky vám všem jsem nakonec vydělali 1385,- Kč !

Věříme, že nám i nadále "zachováte přízeň" a třeba nejen na podzim naviděnou!

Bazar je tu!

20. května 2012 v 10:58 | Vlaďka a spol. |  Novinky
Klub Rybička dnes od rána plní dětské oblečení, botičky, hračky a bundy.
Dobrovolníci vše třídí podle velikosti.
Během dopoledne probíhá příjem zboží a odpoledne od 13.00 hod bude zahájen prodej.
Přjďte si vybrat.

Bazar 20.5.2012

16. května 2012 v 8:42 | Vlaďka
Milé maminky!

Blíží se nám náš jarní bazar!
Tak nezapomeňte a přiďte!
Kdo by se chtěl zůčastnit a trochu vypomoc jako dobrovolník - je vítán!
Kontaktujte Vlaďku - 732 311 927.

Těším se na vás a věříme, že si tam něco vyberete i pro Vás!

Losos 14.5.2012

16. května 2012 v 8:16 | Vlaďka |  Losos
Do Klubu dnes nedorazil nikdo další, tak jsme si s Monikou udělali vlastní program sami pro sebe:-).
Jako diváky jsme si vzali zvířátka a Monika je všechny pěkně přivítala.
Jako obvykle jsme si zazpívali a nakonec vyrobili "jedlé" lodičky. A pak jsme je snědli! :-)
Moc se nám líbili nové kostky, ze ketrých jsme udělali Vláček.
Pohráli jsme si v herně a šli jsme domů.
Tak se budeme na Vás těšit příští pondělí, jako obvykle v 9:30 hod!

Kočičí želvičky 3.5.

9. května 2012 v 16:03 | Zuzka |  Želvičky
Na dnešních želvičkách jsme si tak trochu zopakovali čarodějnické dění, jelikož roztocké maminky na našich suchdolských čarodějnicích nebyly a já jsem nechtěla, aby o to přišly.
Tak jsme přivítali čarodějnici a jejího kocoura a ti nám povídali, jaké to na reji bylo, kolik se jich sešlo, jak tancovali při úplňku, ale že i se učili nové říkanky a písničky o kočkách. A tak jsme se jednu taky naučili - Naše kočka strakatá, měla čtyři koťata, jednou mourek, druhé bílé, třetí žluté roztomilé, a to čtvrté strakaté, po mamince okaté.
A pak jsme si i hezky zazpívali a hned jsme se šli protáhnout. Děti se samozřejmě hned všimli, že je v klubu něco nového, objevili slona s plno barevných přísavek. Tak jsme si je hned vyzkoušely na míčích a vytvářely housenky. Vymysleli jsme si různé překážkové dráhy, postavili barevnou věž z megakostek a stříleli jsme na plechovky a pak jsme si každý vyrobil tu svoji čičinku. Moje dětičky dali tatínkovi jednu kočku do postele a druhou na gaučík, no asi tam nejvíce tatínka nacházejí...
aho příštěUsmívající se


Co jí housenka

9. května 2012 v 14:54 | Zuzana |  Žabky a pulci
Dneska se kluci už na sebe těšili. Dokonce si říkají i jménem.
Na zpívání si někteří hrdinně sedli stranou, asi potřebovali něco důležitého probrat.
Divadlo pak bylo o housence. Jedla, co jí kdo poradil, ale pořád jí to nějak nechutnalo. Plivala a prskala, křičela nenene. Až děti jí zachránily, natrhaly listí a housenku pořádně nakrmily. Hlavně František se vzorně staral.
Pak bylo ještě třeba postavit housence domeček a nechat jí spát. A světe div se, vylíhnul se z ní motýl!
Samozřejmě došlo i na malování, není to žádná legrace, trefit tu správnou motýlí barvu.
Výsledek se ale vydařil a doufám, že tenhle babičku potěší.
Za týden se těšíme snad už i se zdravou Luckou

Rej čarodějnic 30.4.

2. května 2012 v 19:34 | Zuzka |  Zajímavé akce
MK Rybička se opět zapojila do příprav soutěží a dílny na letošní Rej čarodějnic na Suchdole. Letos bylo hlavní motto kočky a kocouři, jelikož žádná čarodějnice neodletí bez svého kocoura. Tak jsme k tomu přizpůsobili program. Kdo přišel na hřiště za sokolovnou v čarodějnickém převleku a ještě k tomu měl nějakou podobu kočky, uměl písničku či básničku, mohl se těšit na zajímavý program o drobné dárky. A kdo to doma nestihl, mohl si krásnou, chlupatou číču vyrobit přímo na místě. A že byl o kočičí exempláře veliký zájem!Usmívající se
Rovněž jsme připravili něco na protažení - vyhánění myší a pavouků aneb sestřelíš plechovky? Nebo jsme chytali pavouky na pruty, běželi slalom s lopatou a Jeníčkem a jako správná čarodějnice - šup s ním přímo do pece. A aby to moc nečudilo, stavěly děti pořádné komíny z barevných polystyrénových koulí. Kdo chtěl trochu té estetiky, mohl navlékat obří korále nebo házet kroužky na kolíky.
Hasiči nás zase příjemně, v nečekaném horku, chladili proudem vody a nakonec jsme všem kočkám a čarodějkám přichystali bál v podobě dětského karaoke a přidali jsme k tomu kočičí říkanky, básničky a písničky. A musím říct, že jsme tam měli hodně odvážných dětských interpretů.
Nakonec jsme se posilnili nezdravou klobásou a pivečkem, ale to k čarodějnicím prostě patří, tak nastartovat košťata a za rok zase naviděnou...

Více fotek na spodním odkazuLosos 30.4.

1. května 2012 v 17:04 | Vlaďka
Kristýnka dnes ráno přivítala Viktorku s Monikou i s jejich maminkami.
Protože je dnes, mimo jiné, den čarodějnic, tak jsme si zahráli pohádku O perníkové chaloupce.
Dobře to dopadlo, tak jsme si zazpívali naši oblíbenou "Čížečku, čížečku..." :-) a zopakovali pár říkadel.
A pak už jsme se dali do vyrábění čarodějnických kloboučků.
Jak se povedly - posuďtě sami!
A nakonec jsme si zacvičili s balónky a protáhli se v naší herně.

Příští klub Losos - 7.5.2012 NEBUDE!