Vánoční stromeček pro zvířátka

13. prosince 2011 v 13:51 | Lenka |  Hvězdičky
13. prosince 2011

Milé děti,
jestlipak víte, jak se dnes měly Hvězdičky v Rybičce? Pohrály si, přivítaly mezi sebou dva nové kamarády - Marušku z Ruska a Vilémka, zazpívaly si - zazněly známé písničky jako Holka modrooká nebo Poštovský panáček, ale jelikož už jsou za dveřmi Vánoce, nechyběly tentokrát ani vánoční koledy. Ty musí Hvězdičky ale ještě trochu lépe natrénovat!
Terezka dnes přivedla Honzíka a společně vzali děti do lesa ozdobit stromeček pro zvířátka. Pročpak to? K Vám domů určitě přinese stromeček Ježíšek, ale zvířátkům musíme ozdobit stromeček my lidé! A co se zvířátkům na ten stromeček pověsí? Jablíčka, žaludy, kaštany, oříšky, starý chleba - podívejte se, jak Hvězdičky pomáhaly!
Za chvíli do Rybičky přicupital ježek a měl obrovskou radost! Dětem moc děkoval a pověděl jim, že to rozhlásí po lese, brzy se ke stromečku přijdou podívat srnky, zajíčci, možná i divoké prasátko a přiletí určitě i ptáčci. Děti, ozdobíte s maminkou a tatínkem i další stromečky v lese, aby měla zvířátka také krásné Vánoce?
U zdobení stromečku Hvězdičkám hrozně vyhládlo, takže se musely posilnit - teta Lucka upekla pro všechny perník (mňam a děkujeme!), nechyběla ani jablíčka, křupky a piškoty - no hladem nikdo netrpěl!
A pak už honem do tvoření vánočních přání - bílou čtvrtku pomalovat voskovkami, přetřít je vodovkami a přebytečnou vodu vysušit - tvořili všichni, podívejte:

A že byste měly radost, kdyby Vám někdo poslal takovéhle přáníčko?
Tak neváhejte a také podobné vytvořte!
A přijďte se k nám za týden zase podívat, budeme moc rádi!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama