Proč pes honí zajíce a dílna s fixami

13. prosince 2011 v 10:27 | Pavla Máčová, foto Pavla Máčová

Letošní prosincový čas zatím vůbec nevypadá, že by se blížila zima. Sem tam sice fouká studený vítr z polí, ale sněhu ze zatím mezi nás moc nechce. Vánoce na nás spíše dýchají z výkladních skříní obchodů, sdělovacích prostředků a při pečení vánočního cukroví. My jsme si v tomto vypjatém předvánočním čase našli trochu času a sešli jsme se u stínového divadla.

Maminky z MC Liška s Lenkou Navrátilovou si připravily divadelní jeviště a předvedly krátký příběh ze života zvířat.
Děti s rodiči sledovaly pradávný příběh, který si téměř nikdo již do dneška nepamatuje. V dávných dobách ještě byli pes a zajíc ještě přátelé, a když se potkali, popovídali si spolu. Jednou šel zajíc na nákup do města, bylo již studený podzim a cestou potkal psa. Zajícovi byla zima a pes byl spokojený. Když se pes zeptal zajíce, proč se jen třese zimou, zajíc mu odpověděl: "Mě je zima, protože nemám boty, jako máš ty. Půjčil bys mi jednu, abych mohl zjistit, zda mi bude lépe?" Pes po chvilce přemýšlení souhlasil a půjčil zajícovi botu.
Zajíc byl v jedné botě moc spokojený a tak na psovi vyloudil i botu druhou. Nejprve se psovi předváděl, jak mu boty pěkně sluší a jak je mu v nich dobře. Pak kamsi odběhl. Pes se po chvíli zamyšlení začal po zajícovi shánět, běhal, štěkal a volal na zajíce. Ten však nebyl nikde. Když zajíce později pes zase uviděl, se štěkotem se za ním rozběhl a zajíc jen utíkal, protože nechtěl boty psovi vrátit. Od té doby pes neustále běhá za zajícem a honí ho, ale proč tomu tak je, na to už se dodneška zapomnělo.
Dětem se představení velmi líbilo, hrálo se za šera, aby byly dobře vidět stíny zajíců a lesa na pódiu.

Po tomto příjemném začátku jsme se přesunuli přes chodbu do společných místností Rybičky, kde byla připravena výtvarná dílna Šárky Ábelové s fixami Blendypans a TRIO a ozdobnými šablonami a třpytkami.

Děti za pomoci Šárky a maminek se pustily do zdobení vánočních zvonečků fixami Blendypans, které se svou zvláštní konstrukcí jsou schopné vytvářet velmi neobvyklé barevné kombinace a odstíny.

Dále se mohlo fixami Blendypens, pomocí takzvané foukačky, foukat barvy na zvonečky dle fantazie tvůrců.

Posledním zajímavým výtvarným pomocníkem byly fixy TRIO s třemi různě barevnými hroty dohromady. Daly se tak tvořit zvláštní trojbarevné ozdoby na zvonečky jedním tahem. Po namalování zvonečků děti, s dopomocí či samy, zvonečky vystřihly a Šárka jim je pomohla dokončit svázáním barevnou stužkou.

Všem se na výtvarce moc líbilo, tvořili všichni dle chuti včetně rodičů. Děti se mohly po tvorbě zvonečků ještě vyřádit v herně plné hraček. Na rozloučenou dostaly děti od Šárky omalovánky se dvěma Blednypans fixami, aby si mohly doma vyzkoušet podobný styl tvorby. Pro nás všechny to bylo velmi příjemné uvolněné odpoledne, kdy jsme mohli trochu opomenout předvánoční starosti a trochu si společně i popovídat. Přeji všem z Rybičky krásný předvánoční čas, a pokud se již neuvidíme i příjemné Vánoce a šťastný nový rok 2012. Těším se na další podobné setkání! Pavla
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama