Květen 2011

Domácí zvířátka

26. května 2011 v 21:40 | Zuzana |  Želvičky
Dnes bylo v klubu pěkně narváno, to měla Kristýnka velkou radost, se všemi se přivítala a už jsme se usadili k divadelnému představení. Dnes byla pohádka o zlé koze a statečném kohoutku. Povídali jsme si pak o příběhu, proč vlastně kozu nemohl vlk, ani medvěd ze zaječí chaloupky vyhnat, proč se jí bali, no protože ji v jsou to lesní zvířátka a kozu tam nikdy neviděli, ta bydlí v chlívku někde na farmě či statku, ale kohoutek jí poznal a vyhnal jí svým kykyrykýýý.
Pak jsme si ukázali obrázky domácích zvířátek, zazpívali písničku jak si zvířátka povídají, přidali jsme pejska a kočičku... Pak jsem se protáhli s kohoutkovou básničkou:
Kohout ráno vstává,
a ocasem mává,
obuje si botičky
a jde vzbudit slepičky...

Slepička na to :
Povídla slepička,
kdepak mám ta vajíčka.
Dala jsem je do koutku, ¨
nevíš o nich kohoutku?
Je jich plná zahrádka, ¨
stala se z nich kuřátka...

a tak jsme z kindervajíček udělali kuřátka a přenášeli jsme je na lžíci přes překážky. Nakonec jsme si krásného kohoutka ještě vytvořili..tak zase příště ahoj

Hvězdičky a stonožky

25. května 2011 v 23:17 | Lucka |  Hvězdičky
Hvězdičky si dnes ukazovaly hlavně na nožičky. A nemohly se dopočítat, seznámily se totiž se stonožkou!


Stonožka měla nohou mnoho a žádné botičky, a tak prosila děti, aby jí půjčily svoje. Děti ale příliš empatické nebyly a botičky půjčit nechtěly.Dali jsme dohromady jedny sandálky a jedny bačkůrky. Stonožka byla i tak ráda!


Naučili jsme se od ní říkanku:
Stonožka má život těžký,
všude musí chodit pěšky.
Po světě si cupitá,
o větvičky klopýtá.
(Romana Suchá)


a pak jsme si vyrobili z pruhovaných rourek vlastní stonožky


budou s námi chodit na výlety, jezdit v kočárku, nebo se nosit v kapse kabátku....máme zase další kamarádky.


Žabky a motýli

25. května 2011 v 21:53 | Jitka |  Žabky a pulci
Po snídani a pravidelném pozdravu, písničkách a poskakování,navštívila žabky housenka. Ukázala dětem, jak leze, že hodně a ráda jí, hlavně lístečky - třeba salátu a pak si jednoho dne vleze na nějkou větvičku, zakuklí se

a až přijde ten pravý čas, vylíhne se v nádherného barevného motýla.


Ten se pak raduje z létání a poletuje si po louce z kytičky na kytičku.Tak se nám motýlí příběh zalíbil, že jsme si ještě pár exotických motýlů namalovali temperami.No, posuďte sami, jeden hezčí než druhý! :-)Jak se žije zvířátkům pod zemí

24. května 2011 v 1:23 | Lenka Adámková |  Hvězdičky
17. května 2011

Dnes čekalo Hvězdičky opět velké dobrodružství! V Rybičce totiž nešel proud!
V 9.30 hodin tomu ale ještě tak nebylo, a tak si Hvězdičky pohrály v herně - sklouzly se na klouzačce, zaskákaly si na trampolíně, v kuchyňce uvařily maminkám kafíčko..
A pak byla najednou úplná tma! Tety Lucka s Lenkou s sebou měly naštěstí čelovky, a tak se Hvězdičky mohly přesunout do dílny a tělocvičny, kde už taková tma nebyla.

Tady si zazpívaly a zatancovaly a doufaly, že nepřijdou o divadýlko, když je tu tak málo vidět! A představte si - krtek, myška a žížala jim vyprávěli, jak se žije zvířátkům pod zemí. Není tam sice nic vidět, ale voní to tam zeminou, má to své kouzlo.

A aby si to Hvězdičky uměly lépe představit, pozvala je zvířátka k sobě pod zem. Každá Hvězdička mohla prolézt tunelem a vyzkoušet si tak, jak není život ve tmě jednoduchý.

Po svačince si každá Hvězdička vytvořila myšku nebo myšáka - každý stříhal, vybarvoval, lepil..

Všichni měli plné ruce práce, ale i tak se Hvězdičky stihly naučit novou říkanku:

Stříhám, stříhám, šmik, šmik, šmik,
už to umím, mám v tom cvik,
střihnu sem, střihnu tam,
všechno kolem postříhám.

A každá Hvězdička si domů s pýchou odnášela myšku nebo myšáka:Hvězdičky zachraňují draka

24. května 2011 v 0:47 | Lenka Adámková |  Hvězdičky
10. května čekal Hvězdičky velký den. Panenka Terezka, co je vždy provází úterním dopolednem, je pozvala do Sluníčkového království.
Pročpak to?
Ve Sluníčkovém království nebylo totiž vůbec sluníčkově! Naopak, všichni tu byli hrozně smutní!


V království totiž bydlel drak a ten strašně naříkal. Celé království si s ním nevědělo rady. A tak král s královnou poprosili Terezku, jestli by jim nepomohla - zná přeci tolik chytrých dětí, ty si budou určitě vědět rady!
Drak nevypadal děsivě, ale spíš nešťastně.
Copak mu asi je? Nebolí ho náhodou zuby?To by mohlo být ono!
Hvězdičky vzaly opatrně kartáček na zuby a naučily draka čistit si zuby! A řekly mu: "Dráčku, každý den a každý večer a nejlépe po každém mlsání si musíš vyčistit zuby! A třeba Ti u toho pomůže tahle říkanka:

Čistím zoubky - řízy, řízy,
ať jsou bílé jako břízy.
Vpravo, vlevo, vpředu, vzadu,
horní a pak spodní řadu.
Ať jsou bílé jako sníh,
ať má každý radost z nich!"

Po této náročné výpravě do Sluníčkového království se Hvězdičky posilnily a pak se pustily do tvoření - chtěly udělat radost maminkám.


Z papíru jim k svátku matek vytvořily takováhle papírová srdíčka!

Želvičky

22. května 2011 v 10:07 | Denisa |  Želvičky
Ve čtvrtek bylo v klubu nečekaně plno (na to krásné počasí za okny), tak jsme se všichni přivítali a Kristýnka s Rozárkou nás uvedly do světa pohádek z Večerníčků. Děti poznávaly obrázky, zpívaly jsme písničky z Večerníčků, pak jsme si nakreslili říkanku a společně jsme si zatančili s oblíbenými písničkami. Na závěr jsme si vyrobili večerníčkovské čepice z papíru a děti je pomalovaly.

Další fotky najdete na

Drátované šperky a naušnice

21. května 2011 v 22:25 | Zuzana, foto Pavla Máčová |  Výtvarné dílny
Výtvarné dílny v předcházejícím týdnu byly ve znamení zkrášlování. Maminky i slečny si přišly vyrobit krásné šperky z různých drátků a pestrobarevných korálků, je to sice mravenčí práce, korálky byly většinou hodně drobné, ale výsledek stojí za to. Ještě jsme přidaly pár kytiček z barevné organzy a naušnice s moderním designem a rázem se z nás staly parádnice. Tak si to nošení užívejte...

Kytičky z organzy

21. května 2011 v 22:15 | Zuzka |  Výtvarné dílny
Charitativní dílnička
v našem klubu jsem otevřela extra dílnu, kde jsme společně s dětmi ze ZŠ v Lysolajích vyráběli krásné kytičky z organzy na prodej při Slavnosti květů, při které probíhala sbírka na pomoc malé Alžbětce, která trpí nemocí Motýlých křídel. Petře a Katce jsem vysvětlila práci s jemnou organzou a šikovné holky se hned pustily do díla. I Roman, na tož, že je rodu mužského si i s jehlou a nití věděl rady a rovněž vyráběl krásné kytičky. Nakonec se nám podařilo vyrobit 22ks kytiček, které se zdárně vydražily na slavnosti. Společně s čarodějnicemi se vybralo pro nemocnou Alžbětku přes 17tisíc korun, což považuji za velmi úspěšné. Děkuji všem za příspěvek.

Týden v zoo

21. května 2011 v 22:04 | Zuzana
Tento týden jsme věnovali zvířátkům v zoo a tak divadlo, cvičení, říkanky i malování bylo o žirafách, tygrech, slonech a opičkách. A aby nebylo jenom u toho představování, tak jsme si udělali ve středu výlet do opravdové ZOO v Praze, abychom je viděli na vlastní oči. Počasí bylo přímo letní a tak jsem si to užili, dopo vyrazili želvičky a žabky se přidali po svém kroužku. To sluníčko je paráda. Čau zase příště.

Žabky na zahradě

21. května 2011 v 21:45 | Ilona
Středa se vyloupla do dalšího dne krásného jako korálek. A tak nás nemohlo nic udržet v útrobách Rybičky a po přivítání s písničkama a tanečkama všechny Žabky vyrazily na zahradu. Nejdříve jsme si ale na hlavu nasadili večerníčkovské čepice z papíru, aby nás to prudké jarní slunce příliš neupálilo.
Chvilku jsme házeli míčky do krabice, ale pak se projevila velká holčičí převaha a tak jsme si nakonec pletli věnečky ze sedmikrásek a křídama malovali kytičky.
Na závěr jsme z trávy upekli výborný koláč a také jsme uvařili bramborové knedlíky.

A pak už jsme se chtě-nechtě museli opět vrátit dovnitř a uklidit, protože většina Žabek a pulců společně vyrážela ještě za zvířátkama do ZOO.

Ještě slunečno - Losos 20.5

20. května 2011 v 21:22 | Zuzana |  Losos
Dneska měl Lososa navštívit had. Bylo připravené divadýlko, tvořeníčko i písničky.
Děti si nejdřív pohrály v herně, nejvic je zajímala krabice s knížkama. A potom si každé dítko po svém zkoušelo nové dovednosti.Ale sluníčko nás všechny tolik táhlo z klubu ven, že nakonec nevylezl z díry had, ale my všichni. A vyrazily jsme na sedlecké hřiště. Cestou jsme sbíraly kytičky, lezly na prudký kopec a jinak dováděly. Došlo i na odřené koleno a spoustu slz kvůli kapičce krve.
Děti si užily pobíhání po stezce bez aut a tak jsme znovu ocenily, jak je příjemné mít klub tak blízko přírodě. Za týden se opět těšíme na všechny příchozí.

Jako zázrakem

19. května 2011 v 9:19 | Zuzana |  Zajímavé akce
Velmi doporučuji příjemnou akci Asistence a Vyšehradě. Jde ostatně o organizaci, která mimo jiné bojuje za Prahu bezbariérovou, což je pro nás s kočárky velmi aktuální. Tak neváhejte a přijďte si užít a podpořit dobrou věc!

Krtek v zoo

15. května 2011 v 19:31 | Zuzka |  Želvičky
Dnes jsme se z Krtkem prohrabali až do zoo, kde jsme narazili na spoustu zviratek, které krteček vůbec neznal, jelikoz je v lese či na louce nikdy neviděl. Nejdřív si myslel, že je někde v Austrálii, když na něj medvídek koala hodil větévku, nebo snad že by byl v Africe, když uviděl žirafu, slona či lví smečku? Nakonec zjistil od zvědavé opice, že je v zoo, kde se můžeme s cizokrajnými zvířátky setkat, vidět je zblízka a něco zajímavého se o nich dozvědět.
Pak jsme se protahli pekně v tělocvičně a už se děti hnaly ke stolečku, kde jsme přes šablonky tupovali africká zvířátka. Moc se nám povedli.
Tak příští středu jdeme na opravdová zvířátka do zoo! pojďte s námi!!

Losos 13.5 - praní prádla

15. května 2011 v 19:12 | Lenka |  Losos
protože byl krásný sluníčkový den, přesunuly jsme se na zahradu a zpívaly a tančily mezi sedmikráskami.

Kristýnka dnes prala prádlo a při praní se dělala spousta bublin.


Vyprané prádlo děti pomáhaly věšet. Ale přišel velký mrak, začalo pršet a prádlo jsme musely rychle sundat. Když vysvitlo sluníčko, zase jsme je pověsily a při dešti zase sundaly. A tak několikrát dokola, až nás z toho bolely ručičky. Ale prádlo bylo vyprané a suché.
Tak jsme si ještě papírové pričko krásně vybarvily barvama.


A přidaly se i nejmenší.

Jestli rádi zpíváte, cvičíte, malujete a líbí se vám divadlo, přidejte se k nám každý pátek od 9:30.

Žabky praly ponožky stonožce (11.5.11)

15. května 2011 v 11:34 | Jitka |  Žabky a pulci
Protože byl krásný slunečný den, zazpívaly si dnes žabky své oblíbebé písničky na zahrádce, popásly ovečky, opravily Kolo mlýnský a proběhly Zlatou bránou.

Pak za nimi přišla na návštěvu stonožka Anežka, aby jim pověděla, jaký vede život. Anežka je akční stonožka, která chodí ráda na výlety. Jednou ji ale přepadla bouřka, a tak jí děti našly úkryt v trávě.

Když dorazila domů, zjistila, že si od bláta umazala ponožky i botičky. Ponožky jí hodné děti
pomohly vyprat a ještě je pověsily na šňůru, aby uschly.


Potom si ještě křídami namalovaly pár stonožek a další obrázky.

Hadí žabky (4.5.2011)

15. května 2011 v 11:29 | Ilona |  Žabky a pulci
Had leze z díry, vystrkuje kníry, bába se ho lekla, na kolena klekla... Zvířátka v lese potkala hada a zvědavě si ho prohlížela - copak asi tak jí?


A jakto, že je tak rychlý i když nemá nohy? A není nebezpečný? Děti už vědí, že na hada se nesmí sahat - hadi se totiž v létě rádi vyhřívají na sluníčku a nemají rádi nezvané návštěvníky. Když uvidíme hada, je lepší ho nechat být a jít si svou vlastní cestou, i když had nás asi předejde, ale co kdyby....


V hadí líheň se nám ale během chvilky proměnila klubovna - děti předváděly jak se plazí had, a že jim to šlo!


Hady jsme si také vytvořili z papíru - děti si vybarvily čtvrtku a glitrama na ni nakreslily různé klikyháky.Pak už jsme jen vystříhaly spirálovitého hada, do hlavičky mu navlíkly provázek - a visící dekorace jen na světě.


Příměstský tábor v Šárynce

12. května 2011 v 12:53 | Lenka |  Zajímavé akce
Pro děti od 4 do 7 let
V létě mají školky zavřeno, ale v dětském klubu Šárynka ne! 4 letní týdny vaše děti čeká spousta zábavy a dobrodružství.
Více info http://www.ekodomov.cz/ekocentrum-sarynka/akce-v-ekocentru/primestsky-tabor-v-detskem-klubu-sarynka/

Paráda nejen pro maminky

11. května 2011 v 8:29 | Zuzka,foto Pavla Máčová |  Výtvarné dílny
Dnes k nám do klubu opět dorazila Eva, lektorka všeho zajímavého a tentokrát jsme si pro vás připravili něco na parádu - kytičky a naušnice z organzy.
Organza je hebká látka ve velké škále odstínů, a tak se dají nakomponovat moc krásné věci. A navíc - není to tak těžké , jak samotný výrobek vypadá. Já jsem si vyrobila naušnice, které mi přesně ladí s náhrdelníkem, tak mám z toho velkou radost.

Podívejte se pro inspiraci, co jsme vyrobili a máte možnost se příští středu od 17hod. přijít taky potěšit a vyrobit si něco pro sebe či svoji holčičku . Kytičky jdou přidělat i na sponky do vlasů, čelenky apod. , tak vemte s sebou. Rezervujte si u mě místo.
Výtvarná dílna pro Alžbětu

10. května 2011 v 20:31 | Zuzka |  Výtvarné dílny

Chtěla bych vás všechny pozvat na dílničku, při níž budete moci vyrábět pro radost a zároveň vytvořit krásné kytičky z organzy pro charitativní prodej na Slavnosti květů, která proběhne tuto neděli v Lysolajích. Penízky z prodeje půjdou na pomoc nemocné Alžbětce, která trpí dědičnou chorobou tzv. Nemocí motýlých křídel.
Pokud chcete udělat něco pro dobrou věc, jste vítání ve středu 11.5. po 16hod. v MK Rybička. Materiál poskytne zdarma náš klub.
Případně se nahlašte u Zuzky Krumpholcové tel. 720 145 435
Těším se

Losos 6.5

10. května 2011 v 8:20 | Lenka |  Losos
Dnes do klubu přišlo hodně maminek a dětiček
Sanna nás učila finsky Hlava, ramena... ale je to opravdu těžké, protože finové přidali i zadek a břicho.
Pohádka byla O perníkové chaloupce. Perníčky ježibabě ujídaly nejen Jeníček s Mařenkou, ale přidaly se k nim i naše mlsné děti. Naštěstí byla ježibaba hodná a neupekla nás, jenom jsme ji musely pomoci připravit nové perníčky.


Potom jsme vyráběly ozdobu do okna, která vypadala jako z perníku, ale byla z hnědého papíru a děti na ni lepily barevné krepáky jako rozinky a mandličky a kdoví co ještě.

A kdo nevyráběl, mohl běhat a skákat a přelézat a podlézat na opičí dráze na chodbě.

Ahoj příště.