Prosinec 2009

Vojtíšek Holý

26. prosince 2009 v 14:41 | Barbora
22. prosince se nám v podolské porodnici narodil Vojtíšek, a tak dostala Anežka pod stromeček brášku a do Mimiklubu přibylo zase jedno nové miminko.

Vánoční posezení pro děti i maminky...

21. prosince 2009 v 16:18 | Jitka, foto Zuzana Krumpholcová |  Archiv
Kristýnka přinesla žabce cukroví a přišla jí popřát krásné vánoce, ale žabka, celá ztuhlá pro ni neměla ani přáníčko...nevadí, přáníčka budeme za chvíli vyrábět, abyhom je pak mohli poslat lidem, kteří nám v tomto roce pomáhali, i když do klubu třeba ani nechodí.

Ještě si s chutí zazpíváme písničky, které jsme se za celý rok naučili a také oprášíme několik koled...
A teď hurá ke stolečku malovat kapříky...
Maminky si zatím povídaly u stolu....

Originální trička

20. prosince 2009 v 19:01 | Zuzka |  Archiv
Na poslední čtvrteční a páteční výtvarnou dílnu jsme si donesli trička a nějakou hezkou předlohu a pustili jsme se do malovaní textilními barvami. Nejprve jsme si překreslili přenosovou tužkou předlohu na pečicí papír, zažehlily na tričko a už jsme mohly začít vybarvovat. Je to jako omalovánka a tak to šlo i méně zdatným malířům, jen jsme museli dávat pozor, abychom si to nerozmazali. Dozdobili jsme konturami, gelovým fixem, nafukovacími barvami či třpytkami. Dokonce i děti pomohli dozdobit trička svými ručičkami. A zanedlouho už byly krásné a originálni trička na světě a o hezký vánoční dárek máme postaráno!! Barvy se zafixují zažehlením a 3D barvy se vypečou na chvilku v troubě a krásně naběhnou. Tak se podívejte na ukázku výtvorů. A těším se na další hezké tvoření v novém roce. ZUZKA

Biblické příběhy 19. 12. 09

20. prosince 2009 v 10:38 | Jitka |  Archiv
Dnes opakujeme napínavou příhodu ze Šalamounovy soudní síně. Některé děti už příběh znají, takže to dnes bylo trochu jinak...
Nejprve písnička na uvítání a pak myš se zajícem, co se pohádali o mrkev. Děti měly poznat, čí mrkev je, Max myslel, že zajíce, zajíc má totiž mrkve rád, ale myš protestovala, že ona si také mrkvičku ráda okouše a tím to celé zamotala.
Tak už jsme si nebyli vůbec jistí, kdo měl pravdu. To totiž vědí jen oni dva: myš a zajíc.
Další příběh už zahrály děti s loutkami samy.
Stejně zmateně se asi tenkrát cítil i mladý král Šalamoun, když se dvě matky hádaly o jedno živé dítě a tvrdily, že druhé, které zemřelo, je té druhé.
Max navrhoval, porovnat, které je podobné, žel nám to rozhodování neusnadnilo. Nakonec nezbylo zahrát příběh tak, jak byl, s tím vojákem, co se chystal miminko rozetnout a podělit matky napůl, což způsobilo spontánní reakci obou žen, ze které bylo jasné to, co věděly jen ony samy: která z nich je pravá maminka. Ta si také živé novorozeně odnášela domů.
Po dramatickém příběhu jsme každý z papíru, látek a vlny lepili jednu postavu z příběhu.

AJ s Radkou Škarvadovou 15. 12. 09

20. prosince 2009 v 10:24 | Jitka |  Archiv
Dnes jsme představovali svou rodinu a prohlížely si fotky. pak nastala trocha opakování gramatiky a konverzace na téma jak budou rodiny v budounu vypadat. V učebnici nám nachystali docela záludné otázky, ale bylo to zajímavé.
Nyní nám nastávají vánoční prázdniny, (pro Vás, co jste chyběly DÚ:str. 10 a 11 pracovním sešitě).
Takže pěkné vánoce a uvidíme se opět v úterý 5. 1. 2010 v 11.45 hod.

mimiklub 16.12.2009

18. prosince 2009 v 17:39 | Kaťa |  Archiv
Dneska jsme na dětičky v mimiklubu čekaly s Terezkou, ale bohužel nikdy nepřišel. Ale vůbec nic se neděje, neboť chápeme, že v mrazech miminka mají zůstat doma v teplíčku. Vždyť by byla škoda být nemocen a vyhlížet Ježíška z pelíšku.
Přejeme krásné a klidné vánoční svátky a těšíme se v lednu 2010.

Želvičky 17. 12. 2009

17. prosince 2009 v 12:40 | Jitka |  Archiv
Poslední letošní želvičky se loučí vánočním příběhem: Kristýnka je nemocná, pošle Želvu koupit stromek. Želva, ač stará, tohle nikdy nedělala, stydí se prodavaček zeptat na radu, těžce hledá ten správný kus. Podle rad Kristýnky to má být zelené, vonět, mít kmen, hvězdu a píchat. Nevěřili byste, co se dá všechno se stromkem zaměnit. Nakonec však naštěstí přinesla Želva skutečně smrk a ne třeba masožravku.
Jen co jsme si zazpívali, vrhli jsme se na vyrábění ozdob z papíru a oříšků...
V pondělí 21. 12. nezapomeňte přijít na poslední předvánoní klub. Bude zcela pohodový se zpíváním a vyráběním přáníček a zajímavými výtvarnými technikami, které pro vás připravuje Zuzana Krumpholcová. Vstup zdarma:)
Můžete pozvat i své kamarádky, na své si přijdou děti všech věkových kategorií.

Little fish 17. 12. 09

17. prosince 2009 v 12:28 | Jitka |  Archiv
Dnes bylo vše po pěti: opičky, prasátka, kachny i koně.
Nejvtipnější bylo ovšem pět malých neposlušnýh opiček, které tak dlouho skákaly po posteli, až všechny spadly na hlavu a pořádně se uhodily. Nejvíc s v písničce nadřel lékař, který ke každé zraněné opici přijel a zakazoval jim skákání provozovat dál... jak jsme o tom zpívali v nové písničce.
Nakonec jsme si mohli vybrat, jakou písničku ze starého repertoáru si zopakujeme a vyhrál to autobus, oblíbený hit, protože se v ní nakonec pořádně hopsá, když se cestující natřásají.
Tak na viděnou v lednu - 7. 1. 2010

Hvězdičky 15. 12. 2009

16. prosince 2009 v 13:55 | Lucka |  Archiv
Poslední předvánoční batolecí setkání jsme si opravdu užili! Zvířátka chtěla mít taky tradiční Vánoce, a tak jim děti ozdobily stromeček...
... pod kterým pak našly drobné dárečky všichni. To bylo radosti:-)
Při pouštění lodiček ze skořápek jsme si zazpívali tentokrát vánoční koledy...
... a potom děti nejprve ochutnaly perníčky, jestli jsou dobré...
... a nakonec je zdobily jen za malé asistence maminek samy:-)
Ozdobené i neozdobené perníčky pak snadno zdolaly ke svačině.
Přejeme všem krásné vánoční svátky a těšíme se v novém roce na viděnou:-)

Seminář MUDr. Lebedové "Agresivita"

15. prosince 2009 v 6:40 | Pavla Máčová, foto Pavla |  Archiv
Semináře o agresivitě se ve středu 9. 12. 2009 zúčastnilo 5 maminek, 1 tatínek a 3 děti jako doprovod posluchaček.
Paní MUDr. Zuzana Lebedová, psychoterapeutka, psychiatrička sezení uvedla představením své osoby a pak se představili i my, zúčastnění posluchači.
Paní doktorku zajímalo, proč jsme na seminář přišli, co konkrétně nás o této problematice zajímá a pak podle toho začala o agresivitě hovořit.
Agresivitu lze považovat za jeden ze základních lidských pudů, je to motor života v angličtině se tomu říká drive - stimul. Agresivitu máme v sobě geneticky uloženou všichni, jen její projevy jsou u každého z nás jiné.
Způsoby projevů a intenzita agresivity je dána jak vrozenými možnosti a sklony, tak také určitým prostorem a limity, který dítěti pomáhá vytvářet jeho okolí tedy rodina.
Každé dítě má své specifické potřeby. Rodina pomáhá dítěti v jejich uspokojování. Touto symbiózou dítě získává zkušenosti a také hranice - limity kam až může v uspokojování svých potřeb zajít.
Je vhodné, aby rodiče při společném soužití pomáhali svým dětem limity vytvářet.
Dítě si musí při svém vývoji osvojit kam, až může ve svých potřebách zajít a kam už mu to jeho okolí - rodina již nemůže dovolit zajít.
Projev agresivity může být důsledkem výskytu potíže, kterou dítě není schopno samo vyřešit. Rodič by mu měl s řešením pomoci a také poskytnout prostor k vyřešení příčiny agresivity, jak se v situaci chovat
Vytvořit určité zázemí a jistotu, že rodina mu je schopna s problémem pomoci.
Výstavba, pochopení a osvojení si určitých pravidel, chování či řádu světa kolem dítěte.
Přítomní rodiče se pak zapojovali do debaty s paní doktorkou s konkrétními příklady agresivity svých vlastních dětí a paní doktorka se jim pokusila v obecné rovině odpovídat.
Přítomné děti oživovaly tento seminář svou přítomností a zaměstnávaly všechny přítomné i "příkladnými" projevy vzájemné agresivity.
Samotné řešení je v takovýchto situacích velmi specifickou záležitostí jednotlivých rodičů a řešení situace či následná represe - reakce na agresivitu záleží na osobnosti každého rodiče a rodiny jako celku.
Na závěr jsme vzájemné setkání hodnotili a vyjadřovali jsme s čím novým a zajímavým jsme se seznámili.
Paní doktorka nám nabídla další možné setkání v příštím roce, protože tato oblast chování dětí velmi zajímá jejich rodiče a rádi se o příčinách a možnostech řešení dozvědí ještě více.

Cena - rok 2010

14. prosince 2009 v 8:33 | Jitka
V roce 2010 budete mít možnost buď platby jednorázového vstupného nebo zlevněných vstupů na permanentku:

1. zvýhodněné odškrtávací permanentky, které můžete použít na širokou škálu služeb Rybičky.
Výhodou permanentky je, že si můžete sami volit, jaké kroužky navštívíte, či na jaké služby permannetku využijete.
Permanentky budou platné do 30. 6. 2010, poté nevyčerpané vstupy propadají.
Permanentka je nepřenosná.

Políčko na permanentce lze čerpat na kterémkoli dopoledním kroužku (Žabky, Želvy, Little fish, Mimi, Hvězdičky), mamaklubu, dále můžete permanetku používat na platbu vstupného na besedách, cvičení, dárkových balíčcích, hlídání dětí - přičemž jedno políčko na permanentce má hodnotu 50 Kč.
Permanentku nelze použít pro jazykové kurzy Radky Škarvadové pro dospělé a na Kurz respektovat a být respektován (platba převodem na účet).


Permanentka na 25 vstupů....1000 Kč (20 vstupů a 5 zdarma) neboli 1 vstup/40 Kč


Permanentka na 10 vstupů....450 Kč (9 vstupů a 1 zdarma) neboli 1 vstup/45 Kč

Permanentky si lze zakoupit u lektorek během dopoledních kroužků v Rybičce od začátku ledna.

2. možnost platit jednorázové vstupné (bez permanentky):

- 50 Kč dopolední kroužky pro rodiče s dětmi
- přednáška, besedy cca 120 Kč
- výtvarné kurzy Zuzany Krumpholcové 120 Kč
- výtvarné kurzy externích lektorů (podle ceny materiálu a nákladů na lektorné)
cca 200-300 Kč/kurz
- mamaklub 50 - 120 Kč
- hlídání dětí cca 60Kč/1hod

Biblické příběhy 12. 12. 09

14. prosince 2009 v 8:10 | Anita |  Archiv
Dnes jsme si vyprávěli o těžkém úkolu, který král Šalamoun jakožto král měl: soudit lidi a rozhodovat mezi nimi, když se hádali. Zvlášť obtížný úkol mu připravily dvě ženy, které se dohadovaly o jedno dítě a nebylo vůbec zřejmé, keré z nich je podobné....
A jestli pak víte, jak to poznal?
Děti už ano.
Kromě příběhu měly dnes i testík, malování a vyrábění.

Autosedačka "vajíčko" a matrace

13. prosince 2009 v 10:25 | zuzka
Nabízím použitou autosedačku zn. Chicco, od 0-13kg, tmavě modrá, prací potah, odjímatelné stínítko, přehazovací rukojeť. Cena 300,- případná sleva možná.
Dále nabízím kvalitní zdravotní matraci do dětské postýlky, je použita jen krátce a nepočůraná!! Cena 400,-. K tomu je možná i postýlka dřevěná s 3 polohami - zdarma. Můžu dodat i prostěradla.

Zuzka Krumpholcová, tel. 720 145 435, z.krumpholcova@seznam.cz

With litle fish on 10. 12. 09

13. prosince 2009 v 0:27 | Pavla Máčová
Dnes se nás sešlo jen hrstka a tak nás Opička přivítala a opakovali jsme si jména nám známých zvířátek. Následovala písnička The wheels on the bus při které jsme si zopakovali názvy předmětů i zvuků, které vydávají.
Po písničce jsme se seznámili s rodinkou Opičky, která měla šest dětí a vyprávěla nám příběh, který se u nich doma stal.
Všech šest jejích dětí - opiček skákalo na postýlce a jedno z nich byla neopatrná a spadlo dolů a zranilo se na hlavě. Maminka Opička zavolala pana doktora, který opičátko ošetřil a doporučil Opičce, aby nenechala své děti na postýlce znovu skákat.
Vyprávění pak pokračuje skoro stejně, jen počty opiček se postupně snižují až nezbyde ani jedna. Tam jsme zatím zkončili, pokračování bude asi příště.
Ale díky této pohádce jsme si začali opakovat počítání v angličtině od 1 do 5 a k tomu jsme ještě opakovali jména nám známých zvířátek.
Uvidíme se zase příští čtvrtek a doufáme, že se na pokračování příběhu rodinky Opičky zase přijdete podívat.
Těšíme se na vás všechny.

Mimibazar - nabídka vymalování a celkové úpravy dětského pokojíčku

12. prosince 2009 v 17:32 | Barbora
Nabízíme vymalování a celkovou úpravu dětského pokojíčku.Markéta Márová & Denisa Paštrnáková

Mamaklub 10. 12. 09

11. prosince 2009 v 21:56 | Zuzana |  Archiv
Víte, jak dopadne, když se na mamaklubu sejde většina těhotných? Věnujeme se hlavně vaření čaje, hlladově sníme i suché rohlíky a klidně si přiznáme, že nerozeznáme trojúhelník od obdélníka!
O to víc nás šlechtí, že jsme si během dopoledne kromě hlídání dětí také vytvořily ozdoby na stromeček. Začaly jsme zostra skládáním jeřába, což není vůbec jednoduché.
Pak už přišla nařadu výroba speciálního papíru z alobalu - na sromečku se bude lesknout a lépe drží tvar. Poskládat kapříky pak už bylo dílem okamžiku.


K ostatním zvířátkům jsme se už pořádně nedostaly, proto všechny maminky i jiné příznivce origami zvu na jaro, kdy se pustíme třeba do prasátek, broučků a šneků.

Točivé pletení z papíru

11. prosince 2009 v 19:02 | Zuzka |  Archiv
Na dnešní výtvarnou dílnu jsem se moc těšila, přišla opět mezi nás paní Cmíralová a přinesla nám ukázat své vánoční výrobky z papírových ruliček- adventní věnce, zvonečky, hvězdičky, košíky a jiné dekorace, no my jsme jen žasly nad tou krásou a už jsme to chtěly umět taky.
Začaly jsme raději pozvolna a upletly jsme lístečky a hvězdičku. Naučily jsme se na tom začátek točivého pletení.
Pak už jsme začaly oplétat váleček a pletly a pletly a u toho jsme povídaly, ujídaly vánoční cukroví a ovoce a atmosféra byla zase bezvadná.
Nakonec jsme i zdárně dopletly a spojily do věnce.
Už jsme nestihly dozdobit,ale to už zvládneme sami doma. Moc se nám tato technika líbí a budeme s ní pokračovat i v dalším roce a tímto i děkuji lektorce a těším se na další spolupráci.
ZUZKA

kroužek želviček

11. prosince 2009 v 19:00 | Zuzka |  Archiv

Ve čtvrtek dopoledne nás přivítala Kristýnka, ale měla trošku jiný hlas, než obvykle, nebyla nachlazena, ale místo Jitky jí vedla Zuzka.
Byla to moje premiéra a měla jsem trošku trému, a tak mi děti pomohly i s příběhěm. Vyprávěli jsme si o zvířátkách. Myška se probudila uprostřed zimy a zjistila, že už nemá v komoře žádnou dobrůtku a byla moc smutná a naříkala. To zaslechl krteček a nabídl myšce pomoc.
Zaběhl k zajíčkovi a poprosil ho o trochu jídla pro myšku, pak zaběhl k veverce pro oříšek,
k ježkovi pro jablíčko
a k žabce pro pomeranče
a nakonec měl plný košíček a ten zanesl myšce. Ta měla velkou radost, že na ni byla zvířátka hodná a dala jí kousek ze svých zásob a tak jim chtěla poděkovat a všechny ty dobrůtky nazdobila na stromeček a pozvala kamarády na vánoční hostinu.


Děti hrály zvířátka moc dobře a tak jsme si s nimi ještě zazpívali a protáhli.
No a pak nás čekala voňavé a chutné tvořeníčko. Přinesla jsem jablíčka, koření, větvičky, a už jsme vyráběli svícen na stůl.
Na špejli jsme navlékli rozinky, borůvky, meruňky, do jablíčka napíchali hřebíček, badyán, skořici a dozdobili větvičkami.
No krásně to vonělo a když nám něco zbylo, tak to šouply děti do pusinek. Krásný advent a přijďte ještě na poslední setkání příští čtvrtek a můžete donést na ochutnání vaše cukrovíčko a uděláme si ještě nějaké vánoční ozdobičky.
AHOJ Zuzka

Mimiklub 9.12.2009

10. prosince 2009 v 22:19 | Barbora |  Archiv
Předposlední předvánoční setkání jsme s maminkami zahájily tradičně "hudební " rozcvičkou v kolečku. Přivítaly jsme v Rybičce chlapečky Prokopa a Filípka a holčičky Terezku a Anežku. Tentokrát jsme si kromě oblíbených dětských písniček zazpívaly i vánoční koledy, abychom si navodily předvánoční atmosféru.
Po hudebním úvodu si miminka a batolátka pohrála s plyšáky a s maminkami si zopakovala oblíbené říkanky doplněné jednoduchými gesty a znaky.
S maminkami jsme si také hodně povídaly, tentokrát především o usínání a uspávacích rituálech nebo nočním kojení.
A protože se děti při hraní pořádně unavily, společně se nasvačily a s plnými bříšky se vydaly s maminkami domů.
Těšíme se na příští setkání ve středu 15.12.
Bára a Káťa

Cvičení pilates 7. 12. 09

10. prosince 2009 v 13:39 | Jitka |  Archiv
Poslední prosincové cvičení nám posílilo břišní a zádové svaly, a protáhlo vzkrácené šlachy a uvolnilo klouby, abychom byly fit do předvánočního chystání:)

Další cvičení bude až v pondělí 4. ledna. začínáme nový turnus, takže hoa, hola! Kdo se k nám chce přidat?