Červen 2009

Želvičky 25.6.09

25. června 2009 v 12:01 | Jitka |  Archiv
Poslední želvičkový kroužek tohoto školního roku je tady!
Stará želva se uloží k letnímu spánku... ale ještě dříve si s námi musela naposledy zacvičit při písničce, sledovala mašinku kasičku jak vybírá penízky na pomoc jiným dětem, také jsme se projeli autem a lezli tunely.
Příběh byl dnes o tom, jak je užitečné mít sourozence, i když na první pohled je to nevýhodné...
Kuřátko Pepíček bylo pěkně naštvané, že plnou misku nemá jen pro sebe, ale že se musí dělit se svými početnými sourozenci.
když ale spadl do jámy
a jen pomocí jednoho dorého nápadu své sestřičky a vydatné pomoci všech sourozenců se mu povedlo vylézt ven, přestal se skuhráním a byl rád, že je rád.
My jsme si pak takové pořádné kuře namalovali.
A pak hurá! Začínají nám prázdniny!

A aby vám nebylo přes prázdniny smutno, posílejte svá foto do soutěže (na jitkakaf@centrum.cz) a sledujte novinky na webu, protože i když se kroužky nebudou konat, občas se může nějaká akce vyskytnout, budeme vylepšovat interiér, vymýšlet pro Vás něco nového na další školní rok a atd....
Přejeme vám krásné prázdniny!

Mimiklub 24.6.2009

25. června 2009 v 9:32 | Barbora |  Archiv
I tentokrát jsme se přivítali domečkem a písničkou "Kdo to přišel dneska k nám". Potom jsme si všichni vzali rolničky, rumba koule, vařečky, hrací dřívka i triangl a pořádně jsme si zazpívali. Oblíbenou novinkou našich miminek je teď písnička "Když jsem já sloužil."Následovalo cvičeníčko s říkankami. Naučily jsme se s maminkami jednu novou básničku, při které se miminka mohou naučit několik nových znaků:
Letí, letí letadlo,
Pozor, aby nespadlo
Letí, letí, letí
Zdraví všechny děti


Miminka si pak hrála s malými a většími balónky, které se dají použít i pro protažení, cvičeníčko i rozvoj jemné motoriky.


My maminky jsme si povídaly mimo jiné o plánech na letní dovolenou s miminky, prohlédly jsme si zajímavé publikace věnující se pohybovému rozvoji dětí a nápadům na dětské hrátky.


Přejeme Vám všem krásné a klidné léto a těšíme se na viděnou opět ve středu 2. září v 9:30 hodin v Mateřském klubu Rybička tentokrát v posíleném týmu o maminku Katku.


Indiánská zahradní slavnost 24. 6.

24. června 2009 v 19:07 | Zuzana |  Archiv
Na závěr roku to chce něco pořádného!
Tak jsme si udělali zahradní slavnost v indiánském stylu.
Maminky nezklamaly, protože většina přišla oblečena v indiánském. Zachmuřené počasí nám tu legraci vůbec nemohlo zkazit, protože Navrátilovi nám nainstalovali na zahradě své doopravdické teepee, kam jsme se všichni vešli. A protože jsme měli návštěvu klientů z nedalekého ústavu sociální péče, bylo nás opravdu hodně. Za návštěvu děkujeme.
Teepee bylo jak stvořené pro pohádku o nešťastném indiánkovi, který v tomto zamračeném a deštivém počasí hledal sluníčko.
Naštěstí mu pomohli kamarádi z dopoledních kroužků - žabka, medvěd, Jája, Kristýnka a prasátko. A také pomohli všechny děti a dospělí, kteří zpívali a chrastili o 106. Indiánek nakonec sluníčko přemluvil, aby si vylezlo zpátky na oblohu.
Ale protože tomu skutečnému sluníčku to ještě bude asi pár dní trvat, zbytek slavnosti jsme strávili v klubu. Na cestu nám indiánky pomalovaly tváře, aby se nám lépe dařilo.
Nutno poznamenat, že šlo o skutečné indiánky z Ligy lesní moudrosti, www.woodcraft.cz , takže pomalování dobře fungovalo a děti s vervou sobě vlastní plnily všechny úkoly:
Gorilu nakrmily pořádně šiškama, aby nám neumřela přes prázdniny hlady.
Přes celou chodbu skákaly v pytlích a ani se nepřerazily.
Běhaly setonův běh, kdy musely postupně sebrat všechny plyšáky.

Navlékaly korále z těstovin a koleček, některé pak zkoušely, jak takové korále vlastně chutnají.
Kdo měl ale skutečný hlad, zdobil indiánské chlebíčky. Jednu dobu jsme se v kuchyňce sešli všichni a libovali jsme si, jak je tenhle úkol skutečně chutný - děkuji všem maminkám za suroviny a pomazánky, obzvlášť pak Vlaďce za její indiánskou dobrotu.
A aby jsme na dnešní den dlouho v dobrém vzpomínali, vyrobili jsme si medicinální váčky, což jsou pytlíčky s voňavými bylinkami.
Jsem ráda, že naše pozvání přijala i kronikářka Prahy 6, Mgr. Andrea Holasová, která sleduje a dokumentuje kulturní dění v obvodu Prahy 6.
Kdo pak úkoly pěkně splnil, vyrobil si parádní čelenku.
Všem, co si s náma dnešní indiánování užili, i těm, co dnes nepřišli, přeje celý klub Rybička krásné prázdniny. Těšíme se na fotky do letní fotosoutěže a hlavně na vás zas v září. Ale nejvíc na prázdniny!

Poslední předprázdninová batolata 23. 6. 2009

23. června 2009 v 22:06 | Lucka |  Archiv
Bumtarata na buben, uděláme pořádnej rambajs a užijem si i tenhle deštivý den, a to karnevalem! S Jájou přišly žáby, kterým děti zazpívaly svoje oblíbené písničky a taky se naučily jednu novou:
Sedí paša na trůnu, koruna mu sluší.
Není to však koruna, jsou to oslí uši!
Když jsme se protáhli a rozehřáli zpěvem, procvičili jsme si ještě naše plíce při nafukování spousty balónků dětem pro radost.
A aby toho nebylo málo, foukali jsme na vodníčka, japonečku, princeznu, červenou karkulku, medvídka a další maskované děti bubliny.
Dneska pekla Karolína perník, mňam, nad kterým jsme pomalovali balónky jako xichtíky.
Přejeme krásné prázdniny a rezervujte si předběžně 22. 7. pro zahradní párty u nás na zahradě v Roztokách:-)

Úklidová četa v Rybičce 22.6.09

22. června 2009 v 21:10 | Jitka |  Archiv
Jsou čtyři hodiny odpoledne a i když nezačíná žádný kroužek, do Rybičky se nahrnulo několik maminek.
Samozřejmě se svými malými pomocníky. Nejmenší pomocnici Terezce není ještě ano jeden rok, Markétka a Eliška taky našly práci a Kačenka s Tomem se ná postarali o slovní šou.
Vítek a Honzík si nechtěli nechat ujít třídění hraček, doufali totiž že mezi nimi najdou ty, co už dlouho hledají.
Maminky na to šly systematicky. Zuzka a Katka se daly do třídění hraček a vytvořili v ukládání systém.
Já jsme zatím se Zuzkou kralovala v policích s výtvarným materiálem, některé věci jsme ani nevěděly, že máme...
Nejvíc mě potěšilo, že se našly některé hudební nástroje, které jsme už považovala za nadobro ztracené...
V půl osmé večer bylo vše proráno, utříděno, nepotřebné vyházeno...prostě nádherně uklizeno.

Díky Vám všem, co jste si na dnešní brigádnickou akci udělali čas!

Žabky 22.6.2009

22. června 2009 v 16:34 | Vlaďka, foto Pavla |  Archiv
Žabka nás pěkně přivítala a pak trochu posmutněla, protože si uvědomila, že dnes je poslední "žabí dopoledne" před prázdninami.
Delší dobu se teď s dětmi neuvidí, tak jí to bylo líto.
Popřála dětem krásné léto a hlavně, aby na sebe dávaly pozor a šťastně se vrátili domů.
A v září se tady můžeme opět sejít.
Dnešní příběh byl o malé mlíkařce, která nesla na trh džbánek s mlékem.
Jak tak šla, tak začala snít o tom co bude až to mléko prodá. Koupí si za něj kuřátka nebo kačenky, které pěkně vykrmí a ty zase prodá. Za to co dostane si koupí vepříka, kterého zase bude krmit až bude pěkně velký.
Potom jej prodá a za penízky, které dostane si koupí kravičku, která jí bude dávat dost mlíčka.
Z toho mlíčka bude dělat sýry, jogurty, másla... všechno to bude prodávat a jednou bude bohatá.
A jak tak snila, tak si nevšimla kamene na cestě a zakopla.
Spadla, džbánek se rozbil a mléko se vylilo.
A ze snu nic nezbylo.
S dětmi jsme si potom zazpívali a trochu se i protáhli.
A pak vice méně maminky vyráběly různé veselé podložky z korálků.

Tak se mějte hezky a v září naviděnou!
Žabka a Vlaďka

Seminář „Znakování s miminky“ 19. června 2009

21. června 2009 v 19:01 | Barbora |  Archiv
Páteční dopoledne v MK Rybička bylo tentokrát věnováno semináři "Znakování s miminky". Tříhodinový interaktivní seminář vedly lektorky Mgr. Terezie Vasilovčík Šustová, speciální pedagog a autorka knihy Jak se domluvit s kojencem a batoletem aneb komunikujeme přirozenými znaky a gesty a Mgr. Lada Chaloupková, speciální pedagog a videotrenér.
Semináře se zúčastnilo celkem sedm nadšených maminek, které zaujala komunikace s miminky pomocí přirozených znaků.

Po úvodním představení
všech účastnic semináře nás lektorky navnadily na znakování s miminky pomocí videonahrávek znázorňujících již znakující kojence a batolata. Následovala část, kterou lektorky věnovaly významu komunikace s dítětem. Seznámily jsme se s prvky neverbální komunikace, principy efektivní komunikace a jejími podstatnými aspekty včetně vytváření pozitivních interakcí, které můžeme využít v každodenním životě. Dále jsme se dotkly metody VTI neboli videotréninku interakcí, která umožňuje zlepšení a zkvalitnění komunikačních dovedností a vzájemných vztahů i mezi rodiči a dětmi.

Po krátké přestávce se lektorky zaměřily na systém znakování s miminky. Znakování s miminky napomáhá rozvoji přirozené komunikace kojence a batolete. Jedná se o komplexní systém, který využívá jak znak, tak slova a obojí vnímá jako rovnocennou součást komunikace. Rodič se musí naučit vnímat neverbální sdělení svého malého dítěte a adekvátním způsobem na tato sdělení reagovat.

Přínosem této metody je nalezení společného jazyka rodiče a malého dítěte, předejití frustrace z neúspěšných pokusů dítěte o komunikaci nebo podpora přirozeného rozvoje řeči malého dítěte.
Po teoretické části následovala interaktivní hra, při které jsme si vyzkoušely vytváření znaků pro konkrétní předměty, které budeme při komunikaci s dětmi používat. Systém znakování s miminky je totiž založen na vlastním vytváření znaků, kdy ve znaku lze snadno poznat, jak konkrétní objekt vypadá, co se s ním dělá nebo jak konkrétní činnost probíhá. Znakování s miminky je také velmi zábavnou hrou jak pro dítě, tak pro rodiče. Pro lehčí začátek nám lektorky nabídly i sadu několika základních znaků. Na závěr semináře jsme shlédly ještě několik zajímavých videoukázek znakujících dětí.

Seminář byl podle mého názoru přínosným pro každou ze zúčastněných maminek. Zprostředkoval nám řadu zajímavých a cenných informací z oblasti komunikace s dětmi a zároveň přinesl inspiraci a motivaci pro všechny zúčastněné maminky v komunikaci s kojenci a batolaty prostřednictvím přirozených gest.

Poslední výtvarná dílna

19. června 2009 v 17:53 | Zuzka |  Archiv
Ve čtvrtek 18.6. odpoledne jsme se s tvořivými maminkami a s Pavlou školačkou sešly naposledy v tomto školním roce. Byly nachystané lékařské špachtle, barvy, tmely, kontury a plno zajímavých ubrousků s dětskou tématikou, jelikož jsme chtěly vyrobit pro naše ratolesti obrázek či visačku v podobě domečku na dveře jejich pokojíku. Nejprve jsme složily tvar ze špachtlí, přilepily tavnou pistolí a už jsme se chopily štětce a natřely podklad. Pak se nalepil ubrousek, přidaly tmely, třpytky, ozdůbky, dotonovaly barvami a už se nám rýsoval pěkný obrázek.
Některé maminky už díky mým kurzům zlepšily svoje výtvarné nadání, což mě velmi těší, takže já jen odborně dohlížela a štětec na výpomoc vzala jen zřídka.
Pavla opět zapojila svoji bujnou fantazii a vytvořila i bez motivu ubrousku svoji "hvězdnou bránu".
Tady je vidět, že meze fantazie je nekonečná a že moje tvoření není jen pro maminky na MD. Ještě přikládám foto hotových výrobků, jen se kochejte, jak jste šikovné.
Užijte si léto a těším se na vás na podzim.

Želvičky 18.6.09

18. června 2009 v 11:41 | Jitka |  Archiv
Kristýnka je dnes ráno nějaká ospalá, hned po uvítání si zase zalezla do postýlky a začala pochrupávat, snad na ni nejde nějaká nemoc jako na Markétku? Nebo únava jako na holky Navrátilovy:)?
Zatímco Kristýnka spinká, zacvičili jsme si a pak už jsme sledovali Sysla a Myšku, jak cestou lesem hledají něco k snědku.
po dlouhé cestě už jspou unavení. Ale co je to za divný zvuk, který do lesa vůbec nepatří?.... Byly to motorky čtyřkolky! A hrrr rovnou na naše dva kamarády.
Na poslední chvíli se však ze zemní nory ozval ježčí hlásek, který pozval Sysla a Myš do úkrytu.
Když stroje odjely, měla zvířátka čas se seznámit a popovídat si, jak se Ježkovi v novopečené trase čtyřkolek žije.
Špatně, špatně, naříkal Ježek. Rád by se přestěhoval, ale nemůže. Je už starý a slabý a nemá sílu ani vylézt z jamky, kde bydlí.
A to byl čas vyzkoušet, jak máme silné svaly. Máme nové lano na přetahování a tak jsme chvíli na chodbě trénovali...
Pak už to šlo jako po másle- vytáhnout společnými silami Ježka, postavit mu nový domeček a když se zabydlel, byl čas na lepení a tvoření.
Vznikl ježek se svítícíma očima.
Asi mu oči svítí štěstím, že se o něj kamarádi postarali.
Dobré skutky se totiž nejen lidem, ale i zvířátkům vrací.

Mimiklub 17.6.2009

18. června 2009 v 10:25 | Barbora |  Archiv
Na mimiklubu se tentokrát sešlo hodně miminek.

Společně jsme jim s maminkami zazpívaly a věnovaly jsme se hrátkám s dětskými říkankami.
Pokračovaly jsme s procvičováním jemné motoriky, konkrétně naplňováním a vyprazdňováním nádob drobnými barevnými předměty a šátky. Nejmenší miminka si procvičila tělíčka pomocí overballu.
S maminkami jsme probraly řadu zajímavých témat -
od prvních příkrmů přes prořezávání zoubků až po výběr prvních botiček.


Těšíme se poslední setkání v tomto školním roce, které se uskuteční 24. 6. 2009.

Batolecí hvězdičky 16. 6. 2009

17. června 2009 v 10:21 | Lucka |  Archiv
"Ahoj děti!," přivítala Jája všechny malé človíčky v klubu. Po bubnování vykoukla žába a lákala děti do zoo.
Prodala nám lístky...
.. a pak už létala vzduchem zvířátka:-) Bylo jim horko a taky dost smrděla, a tak jsme jim přinesli vaničku a zvířátka tam hupsla. Za nimi tam skočily i děti a všechny jsme pořádně vydrbali.
Pak jsme jim samozřejmě ještě zazpívali a potom jsme vyráběli dětem zvířátka, se kterými si můžou hrát ve vodě.
Kromě rybiček nebo kachny maminky vystřihly i další všemožné tvary.
Příště se uvidíme před prázdninami naposledy, tak si to pořádně užijeme! Bude karneval, takže se těšíme na všechny děti v kostýmech podle vlastní fantazie:-) V úterý v 9.30 hodin zase na viděnou!

Žabky 15.6.2009

15. června 2009 v 13:18 | Vlaďka |  Archiv
Žabička přivítala děti a hned pro ně měla úkol.
Měli postavit železnici.

Povedlo se a nakonec se koleje spojily, aby po nich mohl jezdit vláček.
Dnešní příběh byl o Tomášovi - známé mašince.
Jednoho dne za Tomášem přišel pan kontrolor a dal mu velký úkol.
Měl zajet na letiště a dovézt je na slavnost.
Tomáš z toho měl velkou radost, protože letiště bylo nové a Tomáš se moc rád díval na letadla nebo vrtulníky.
Když přijel, právě nad ním přistával jeden vrtulník.
"Ahoj, já jsem Jarda", řekl vrtulník.
"Ahoj, já Tomáš, jsem parní mašinka a jedu si pro děti tady na letiště."
A tak se chvíli bavili. Tomáš obdivoval létaní a Jarda se taky pěkně vychloubal jak může létat rychle a z té výšky vidí spoustů věcí, což se Tomášovi moc nelíbilo. A tak se nakonec rozloučili a Tomáš odjel s dětmi na slavnost.
Po cestě, právě když čekal na návěstidle nad jeho komínem přeletěl Jarda.
Tomáš mu moc záviděl, že si může letět kam a chce a nemusí na nic čekat.
Pak na kolejích stála kráva, tak Tomáš musel znovu zastavit.
Tomáš si přál být letadlem nebo vrtulníkem a ne jen obyčejnou mašinkou.
Když Tomáš dovezl děti na slavnost vracel se domů, když se najednou nad jeho komínem znovu objevil Jarda. Varoval Tomáše, že přijde špatné počasí a bude moc pršet. On prý musí letět zpět na letiště. V zlém počasí nesmí létat.
Když odletěl dostal Tomáš nápad. Zajel za Jardou a poprosil ho, jestli by v jeho hangáru nemohly mít děti svou slavnost. Je dost velký a tak by se tam všichni vešli.
Jarda souhlasil. A tak se Tomáš vydal pro děti.
Nakonec si všichni užili svou slavnost i když pršelo.
U Jardy v hangáru bylo moc dobře a všem se to moc líbilo.
Pan kontrolor je oba pochváli jak to zvádli na výbornou a že jsou moc užiteční.


S dětmi jsme si zazpívali písničky a pak se trochu protáhli u pinkání do balónků.


Nakonec jsme si vyrobili krásné mašinky a vagónky.

Mimiklub 10.6.2009

11. června 2009 v 16:30 | Barbora |  Archiv
Tentokrát se v "Mimiklubu" sešla trochu odrostlejší miminka, kterým jsme s maminkami program přizpůsobily. Na uvítanou jsme si zazpívaly písničku "Kdo to přišel dneska k nám". A potom jsme dlouho zpívaly dětské písničky za doprovodu řadu hudebních nástrojů.
Když se děti vyřádily s rolničkami a bubínky, přišel čas na veselé básničky a říkanky. Naučily jsme se několik nových a zopakovaly si i ty starší. A tak jsme čarovaly s žabičkami, malovaly jsme srdíčka na dětské dlaně a dělaly jsme paci, paci, pacičky.

Druhou část programu jsme zaměřily na rozvoj jemné motoriky, a tak si děti zkoušely naplňovat a vyprazdňovat nádoby různými barevnými a zajímavými předměty.
Těšíme se na další setkání 17. června 2009.

Želvičky - čtvrtek 11. 6. 09

11. června 2009 v 11:22 | Jitka |  Archiv
Kristýnka už vykukuje z domečku, aby se podívala, kdo dnes přišel.

Uvítáme se a pak si zacvičíme v písničce, co jsme dnes všechno ráno museli udělat, abychom se vypravili...
A už je tu nějaké překvapení. Co v něm asi je?
Kristýnka dostala dárek v úplně obyčejném papíře a přitom to byl hotový poklad...
Kousek pokladu byl i pro Vítka...
Poté jsme si povídali o tom, kdy jsme dostali nečekaný dárek...třeba dopis.
Pak jsme se převlékli za izraelce a vyrazili na obhlídku Jericha.
Ale navzdory maskování nás stráž u jerišských bran odhalila, bránu zavřeli ,a my zůstali uvězněni ve městě.
Ukryli jsme se v bytě Rachab, která měla okna šikovně situovaná z městských hradeb.
Schovala nás, a my byli úplně potichu, když vojáci bouchali na její dveře a ona je lstivě poslala na úplně jinou stranu, než kam jsme se za chvíli vydali my, spuštěni v koši z jejího okna. Uf!
Červená pentlička v okně je tajné znamení, že na oplátku až bude zle, pomůžeme my Rachab...ale o tom zase až příště.
A nakonec si namalujeme hrad.

Batolata 9. 6. 2009

9. června 2009 v 19:01 | Lucka |  Archiv
Bumtarata na buben!, bubnovali zase děti v dnešním klubu. Je vidět, že jsou čím dál šikovnější a maminky jim s paličkou pomáhají míň a míň.
Dneska Jája přišla se sobem, který si sebou přitáhl několik plných pytlů. Co v nich bylo?
Spousta odpadků od lidí! To bylo pro zvířátka moc a moc lákavé a tak tahala a tahala samé zajímavé věci z plastu a papíru - i volební lístky tam našly!
Nakonec byla v klubu spousta odpadků a tak zvířátka vymyslela, že je radši uklidí do košů, aby si mohla hrát a zpívat a tancovat. Děti je nejdřív prohlídly a vyzkoušely...
... a pak jsme je vyzdobili a označili - na plast, papír i organické všelicos, aby každý věděl, jak třídit odpad v Rybičce:-)
No a pak jsme jedli a mlsali přinesené dobrůtky, děkujeme:-), a děti si hrály a probrali jsme zase kojení a podobné zajímavosti.
Příští úterý budeme pro velký úspěch vyrábět opět zvířátka do vany a zase si uvaříme bylinkový čaj:-)

Mamaklub - origami

8. června 2009 v 21:44 | Zuzana |  Archiv
V pátek jsme se sešly na další mamaklub, tentokrát jsme relaxovaly skládáním papíru.
Sešlo se nás poměrně dost a že jsme měly plné ruce skládání dokazuje, že nikdo meměl čas fotit ani vlasně hlídat děti. Co se v herně skutečně dělo nevíme, jen potom byly všechny hračky vytahané a děti spokojené. Aspoň ty starší.
A co nás vlastně tak zaneprázdnilo? Pustily jsme se do skládání modulárních origami. Moduly měly tvar trojúhelníku a každý jich potřeboval asi 16. Pak jsme ještě každá vymýšlela, jak sladit barvy a jaký tvar z modulů nakonec sestavit. Byla to pečlivá práce a vůbec jsme to nestihly, takže lepení čekalo každou až doma.
Doufám, že se to povedlo!
Kdo bude chtít ještě někdy vypnout hlavu ode všech každodenních starostí a věnovat se chvíli něčemu pěknému a neužitečnému, další mamaklub se skládáním bude někdy na podzim.

Žabky 8. 6. 2009

8. června 2009 v 21:30 | Lenka, foto Pavla |  Archiv
I když to v 9 hodin vypadalo na individuální pohádku, sešlo se nás postupně v klubu spousta.
Mě se ráno z vyhřátého pelíšku taky moc nechce, ale mám doma několik ranních ptáčátek :-)
Děti viděly pohádku jako od pana Čapka - myška se žabkou pekly dort a daly do toho to nejlepší, co ve spíži našly.

Čokoládu, bonbony, jablíčko, sýr, rybičky, lízátko, rozinky, fazole, taky vajíčka a mouku, vlastně všechno, co ve spíži měly.
Pak to zamíchaly a daly péct do trouby.
Ale horký dort musel před domem vychladnout a unavená žába s myškou si musely odpočnout. Jenže mezitím šel kolem hladový pes a hltal, hltal až vše zhltal.
Takže když se žába s myškou vzbudily, našly jen prázdný hrnec a ve křoví sténajícího psa.

Nakonec vzaly psa do domečku a postaraly se o něj. On jim za to, že na něj byly hodní, pomohl nakoupit nové zásoby.
Po písničkách
děti namalovaly na papírové talíře tak nádherné dorty, jen se sliny sbíhaly :-)

Dřevěné visačky

5. června 2009 v 13:38 | Zuzka, foto Pavla |  Archiv
Dnes na výtvarné dílně jsme se pustily do výroby visaček na dveře pro naše malé nezbedníky.


Základem nám byly obyčejné lékařské špachtle, které jsme slepily k sobě a různě poskládaly třeba do tvaru domečku. Pak jsme si vybraly pěkný motiv ubrousku, kterých byl opravdu velký výběr a už jsme se pustily do barvení.
Natřely jsme základní barvou, pak nalepily ubrousek a dotónovaly a nakonec vkusně dozdobily.
Využily jsme všemožný materiál s předešlých dílen jako třeba barvy na sklo, kontury, třpytky, terrakotové barvy, tmelové pasty apod. Takže jsme se kreativně opravdu vyžily.
Povedly se moc krásné obrázky, visačky i skládačky. To budou doma dětičky koukat, co jim maminky vyrobily!

Mimiklub 3.6.2009

4. června 2009 v 16:47 | Barbora |  Archiv
Setkání jsme zahájily uvítáním miminek písničkou a domečkem. A protože se nás tentokrát sešlo hodně a byly mezi námi i nové maminky, pokračovaly jsme představovacím kolečkem.


Následovalo zpívání s miminky v náručí nebo na dece, starší děti si mezitím hrály s plyšáky. Potom jsme se naučily opět pár nových říkanek od maminky Ilony a také jsme si vyzkoušely pár veselých cviků pro miminka.


S maminkami jsme si povídaly o dětských nemocech a s tím spojenými tématy a pokračovaly jsme i v tématu "letní dovolená s miminky".


Těšíme se na shledanou ve středu 10. června.

Želvičky 4.6.09

4. června 2009 v 11:19 | Jitka |  Archiv
To je pěkný den, libuje si Kristýnka a vítá děti: Vítka a Markétku. Podíváme se do domečku a pak si ještě zazpíváme s rolničkami písničku o tom, co pěkného dnes ráno máme, děláme, prostě z čeho máme radost.
Kristýnka pak vytáhla mašinku pomoci-kasičku, abychom se mohli rozdělit o své penízky.
V dnešním příběhu nás překvapila straka, ktrá ze svého bezpečného hnízda podniká loupežné výpravy do okolí, myslí si, že se jí do hnízda nikdo nedostane a kamarádí se jen s kunou.
Děti s nechutí sledovaly, jak straka kradla a nosila do hnízda jednu hračku za druhou, až se Vítek naštval a hračku sebral sám...:) To ale nebyl ještě konec příběhu.
Myška se totiž rozhodla ukradenou mašinku získat zpět a když starka odletěla, vyškrábala se po kmeni stromu nahoru. Byla to dřina, polámala si své drápky a pak nevěděla, jak dolů. V tom se už straka vracela spolu s kunou, což je pro myšku velké nebezpečí.
Ovšem vše rozlouskla veverka, která měla hnízdo o patro níže a myšku ukryla ve svém pelíšku. Straku s kunou pak trochu obalamutila, když je poslala na úplně jinou stranu, než kam pak myška utíkala...
A co má tenhle příběh společného s putováním izraelců do slíbené země, to se dozvíte příště:)
My jsme si zasedli ke stolu a postavili jsme si pořádné stračí hnízdo se všelijakými poklady.
Na viděnou za týden:)