Prosinec 2007

Kdy se sejdeme poprvé v roce2008?

30. prosince 2007 v 21:04 | Jitka
V novém roce se začneme v klubu Rybička zase scházet až v druhém lednovém týdnu: pondělí 7.1. klasicky dvě skupiny( od 9:00 a od 10:15hod), ve středu 9.1. od 9:30.
Přemýšlejte zatím, jaké výtvarné činnosti zařadit na leden, domluvíme se pak, kdy jaký z vašich nápadů realizujeme.
Zatím užívejte zimních prázdnin :)
Jitka

Vánoční koncert

26. prosince 2007 v 17:12 | Jitka |  Archiv
Naše letošní setkávání jsme zakončili koncertem ve čt 20.12.2007.
Už ve dveřích čekali "Josef", "Marie", "andělel" a pastýři, rozdávali příchozím svícínky z těsta, které jsme v klubu Rybička vyrobili.
Koncertem nás provázel Radek Jonczy,slyšeli jsme písničky domácí Sedelcké skupiny SeDuM ( Sedlecké Duchovní Melodie) i pozvaných hostů :Suchdolského pěveckého sboru a Radka a Vlasty Joncziových.
Děti nám zahráli příběh o narození Ježíše, viděli jsme Marii, Josefa i anděla. Také Herodesa, pastýře a mudrce.
Na závěr jsme si společně zazpívali koledy a rozsvítili svícínky.

Středa 19.12.

20. prosince 2007 v 15:13 | Vlaďka |  Archiv
Kristýnka všechny děti pozdravila a spolu jsme si zazpívali uvítací písničku.
Pak už se někteří z nás trochu přestrojili a hraný příběh o narození Ježíše Krista mohl začít.
Josef s Marií, která čekala miminko přijeli do Betléma. A protože už nikde nebylo místo, museli se spokojit s noclehem ve chlévě.
Tu noc se jim narodil chlapeček, který dostal jméno Immanuel, což znamenalo "Bůh s námi" a jinak
Ježíš.
Tuto radostnou novinu zvěstoval anděl i pastýřům, kteří odpočívali po namáhavém dni nedaleko Betléma.
Ti se hned vydali miminko hledat a poklonit se mu.
Z dalekého východu se vydali malého budoucího krále hledat i tři králové (mudrci).
Vezli mu vzácné dary - zlato, kadidlo a myrhu.
Po ceste se zastavili i u krále Herodese, jestli neví, kde to miminko leží.
Herodes to nevěděl a dal cokoliv za to, aby se to dozvěděl.
Nakonec tři králové Ježíška našli a taky se mu poklonili. Jen v noci, když spali, jim anděl řekl, aby se nevraceli k Herodesovi, že chce děťátku ublížit. Tak se vydali zpět jinou cestou.

U příběhu jsme si zazpívali a zopakovali pár koled.

A pak už jsme šli vyrábět svícny z ovoce. Ty teda jsou krásné a voňavé!

A nakonec jsme provlékali ozdubky na stromeček a všechny jsme je na ten stromeček pověsili.
Jitka ještě přivezla figurky, které jsme vlastnoručně vyráběli na betlém.

Na vánoční koncert je tedy vše připraveno, tak se moc těšíme, že přijdete a prožijete spolu s námi pěkný sváteční večer!

Vánoční koncert 20.12. 2007 v 17:00 hod.

18. prosince 2007 v 15:22
Vánoční koncert
nejen pro klub Rybička
Kdy? ve čtvrtek 20.12. 2007 od 17.00
Kde? sbor CASD, Roztocká 5, Praha 6- Sedlec
Děti z klubu Rybička se postarají o vánoční výzdobu a o své zručnosti přesvědčí malým překvapením.
Děti ze sboru sedlec připravily divadlo a k dokreslení vánoční atmosféry nám zazpívá suchdolský a sedlecký pěvecký sbor.
Ty neznámější koledy si zazpíváme všichni společně.
Čeká Vás odpoledne plné vánoční atmosféry a pohody.

Pondělí17.12.2007

18. prosince 2007 v 11:33 | Jitka |  Archiv
Poslední pondělí před Vánoci nás krtek zavedl do lesa, kde se nedaleko jeho krtiny stala loupež. Vlastně první si toho všiml zajíček, ale byl tak vylekaný, že se neodvážil ani nos z pelíšku vystrčit, když v noci slyšel podivné zvuky. Zvířátka brzo odhalila, že to byl zloděj stromků. Pokusili se nastražit několik ježkových blech, aby odradili zloděje od dalšího lupu, ale zloděje to nijak nezastavilo, když nastala hluboká noc přišel zase s motorovou pilou a odešel s pěkným stromkem podpaží. Další noc si odvážný ježek ustlal ke spánku přímo u kmenu nekrásnějšího stromku, nastražil své nepříjemně ostré bodliny a čekal, co se stane. Lupič přišel i tentokrát, ale když vybíral stromek, zle se o ježka popíchal a když ježek zadupal, dal se na útěk.
Zvířátka si pak povídala o tom, kde se normálně stomky kupují, když je lidé chtějí mít na Vánoce doma, a odkud takové stomky vlastně jsou. A že děti už se těší, až budou stromek zdobit a až doma najdou pod stromečkem vánoční dárečky.
A my v klubu Rybička také takový stromek máme a hned jsme se na něj šli s dětmi podívat.
Potom jsme si procvičili koledy jaké známe, to se nám bude hodit na vánoční koncert, protože tam si nakonec zazpíváme koledy všichni dohromady...
Máme už vyrobené ozdoby a ty jsme na něj věšeli. Pak jsme ještě malovali papírové ozdobičky.
Ve středu navěsíme na stromek ozdoby z těsta a papírové ozdoby z dneška. Vyrábět budeme svícny z ovoce. Přineste si každý velké jablko nebo pomeranč, hřebíček, rozinky, kandované ovoce( něco co napíchneme na párátka a ozdobíme tím svícen). Větší svíčku.(Svíčky nějaké koupím, ale máteli vhodnou vlastní vemte s sebou. Svícny poslouží jako dekorace na čtvrteční koncert, poté si je můžete odnést domů.
Dnes jsem donesla k vypálení do speciální školy v Sedlci figurky do našeho malého betléma, ve středu v poledne si je půjdu vyzvednout. Betlémek vystavíme také ve čt na koncertu.

Poselství vánoc 12.12.

14. prosince 2007 v 14:08 | Vlaďka |  Archiv
Kristýnka se na děti moc těšila, protože pro ně měla nový, i když asi dost známý, příběh, a tak byla zvědavá jak se jim to bude líbit.
Nejdříve všechny přivítala. Pak jsme mezi nác pozvali i Pána Boha modlitbou a připomněli si říkanku o Bibli.
Děti nezapomněli i na děti, které se nemají tak dobře jako my a do Mašinky pomoci přispěly korunkama.
Pak jsme pár dětí a maminek přestrojili a příběh mohl začít.
Byl o Marii a Josefovi, kteří přišli do Betléma kvůli sčítání lidu. Už nikde nebylo místo na přespání jen v jednom chlévě za hostincem. Nakonec se tam uložili ke spánku a po dlouhé cestě byli rádi, že si mohou odpočinout.
Tu noc se, ale stala velká událost. Marii a Josefovi se narodilo miminko. A ne ledajaké - byl to Boží Syn, kterému dali jméno Ježíš.
Tu samou noc, na nedalekých kopcích, odpočívali pastýři oveček se svými stády. Když v tom se jim ukázal anděl.
Nejprve se vylekali, ale on je uklidnil a řekl, že jim přišel říct velkou novinu. Právě se jim v městě Betléme narodil Spasitel, který je zachrání a na kterého tak dlouho čekali.
Pastýři pak viděli další úžasnou věc - na nebi zpívalo mnoho andělů krásnou píseň "Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj, lidem dobrá vůle."
Potom se hned vydali do Betléma najít malého Ježíše, aby se mu mohli poklonit.
Tento příběh jsme si pěkně zahráli a povyprávěli zaroveň.
Mezitím jsme si zazpívali i koledy.
A pak už jsme se vydali do kuchyňky vyrábět svícínky z vizovického těsta.
Moc se maminkám povedly a když přijdete na vánoční koncert ve čtvrtek 20.12. v 17 hodin, taky jeden dostanete.:-)

Pondělí 10.12.2007

10. prosince 2007 v 22:43 | Jitka |  Archiv
Díky třičtvrtě hodinovému zpoždění oproti původnímu objednání u očního byly druhá skupina dnes bez příběhu, tak si ho alespoň můžete přečíst :)
V první skupině jsme jako obvykle začali písničkou s domečkem, pak vykoukl krtek, chudák celý roztřesený. Vyprávěl nám, jak ho tento týden nalákala kuna do svého pelechu. Nechal se přemluvit, když nabízela vykrmené rousnice. Krtek sice měl stín podezření, ale kuna mluvila sladkým hláskem a tak si nakonec dal říct a šel s ní domů. Jen co ho ovšem kuna měla doma , zamkla a krtek byl ve vězení. Poté si kuna vyhlédla zajíce běláka, chtěla totiž jemnou bílou kožešinu na zimu. Zajíce nelákala, toho rovnou přepadla a unesla. Jako poslední se jí hodil ježek. Chtěla ho pro svá kuní mláďata jako hřebínek Ježek byl sice vykrmený na zimu a už se uveleboval v hromadě listí, ale když mu kuna ukazovala auto,ve kterém má slimák,. neodolal a šel s ní. Ona mu ale přiskřípla čumáček do dveří a nakonec dostala do svého doupěte i jeho.
Nevěřili byste, kdo zvířátka nakonec osvobodil- byly to ježkovy blechy. Tak kousaly kunu a její dětičky, že kuna nakonec ve vzteku vyhodila všechna tři zvířátka ven, když zjistila odkud pochází zdroj blech.
Po příběhu jsme si zopakovali známé písničky a zacvičili si a pak jsme vyráběli řetězy na vánoční stromek.
Budu se na vás těšit ve středu ( to už na oční nejdu:) Čeká nás vyrábění svícínků z vizovického těsta. Vemte s sebou nové koření, hřebíček, atd. Těsto uděám já a Zuzka. Čajové svíčky do svícnů už mám koupené.( Tyhle svícny budou jako dárky pro lidi, kteří přijdou na vánoční koncert.)
Kdo z vás má ještě doma figurku ze šamotu, přineste ve st sebou, již je musíme dát vypálit, abychom to stihli do koncertu. Ten bude ve čt 20.12. od 17hod.
Do tohoto datumu také dokončíme výrobu ozdob a stromek nazdobíme...

Pondělí 3.12.2007

7. prosince 2007 v 8:39 | Jitka |  Archiv
Po písničce na uvítanou nám Krtek vyprávěl o vánočním úklidu. S tím úklidem začal pejsek , se zajícem také nebyla žádná řeč, všichni čistili, myli okna a drhli podlahu.
Když se pak děti podívaly, jak to vypadá v krtkově domečku- v krtině, bylo jasné, že krtek musí uklízet také. Všecno tam má na jedné hromadě naházené: hračky, jídlo a věci. Děti mu poradily, kam kterou věc uklidit- on totiž krtek ani nevěděl, o co se jedná a kam to patří. Nakonec se našel i smeták a lopatka, některé děti hned věděly, na co taková věc je a pomohly krtkovi zamést. To byste se divili, co děti doma všechno dělají: někdo pomáhá vařit, někdo myje podlahu a jeden chlapeček dokonce myje okna- a to jsou všichni do tří let :)
Když měl krtek uklizeno, pozval kamarády ( teď už se k němu vešli) na nějakou dobrůtku a bylo jim spolu fain. Stejně jako nám, když si spolu zpíváme.
Po zpívání jsme se dali do malování ozdob na vánoční stromek: Zuzka připravila folie s obrysy ozdob a my jsme si jen vychutnávali vybarvování...
Co nás čeká v pondělí? Navrhuji malou změnu programu, dělali bychom papírové řetězy ( z proužků barevných papírů), protože budu muset během dopoledne odběhnout s Pájou k očnímu na Dejvickou. K řetězům nepotřebujete žádné instrukce:) Příběh normálně bude. Máte-li doma nějaký zajímavý barevný papír, vemte s sebou.
Těším se!

Mikuláš 5.12.

5. prosince 2007 v 23:07 | Vlaďka |  Archiv
Dnes jsme asi všichni přišli do klubu zvědaví, jaký ten klub bude.
Dnes měl totiž přijít i Mikuláš s "velkým" M.
Někdo se možná trošku bál, jiný zase těšil , ale asi nejvíc nás zajímalo jaký ten Mikuláš je a jestli nám
i něco nadělí.
Nejprve nás všechny přivítal Krtek se svými kamarády. Těch se hlavně vyptával kdo je ten Mikuláš a až od Zajíčka se dozvěděl co potřeboval a hlavně to, že právě takový Mikuláš přijde dnes i mezi děti do Klubu Rybička. Prý nosí dětem dárečky, pokud nezlobily, ale na oplátku chce slyšet nějakou básničku nebo písničku.
A tak si děti "procvičily" své hlásky na svých oblíbených písničkách a pak už zavolaly toho Mikuláše.
Jéé, ten byl veliký!
Někdo se ho i trošku bál, ale nakonec jsme zjistili, že je moc hodný a pro všechny děti měl dárečky.
Děti byly moc šikovné. Řekly Mikulášovi krásné básničky a zazpívaly pěkné písničky. Z těch měl Mikuláš velkou radost!
Nakonec se děti s Mikulášem rozloučily a slíbily, že budou příští rok hodné.
V balíčcích měly děti nejen dobroty, ale i omalovánky a korálky, ze kterých pak, většinou maminky, vyráběly dětem veselé panáčky.
A za to, že se dětem rozzářila očička nad krásnými dárečky mohou i naši dárci:
korálky - Jana Hůlková, V. Přílepy, www.hulkova jana.cz
omalovánky - Renáta Šťastná, Horoměřice, qenda.bloguje.cz
Krumpholcovi
Za krásný kostým Mikuláše vděčíme Lukáši Zapletalovi z Lysolají (dobrovolný hasič)
MOC DĚKUJEME!
Pokud byste se chtěli podívat na fotky, jsou na webových stránkách:
www.mkrybicka.rajce.net
Za vytvoření tohoto alba zase děkujeme Martině Horálkové!