Říjen 2007

Setkání ve středu 31.10.2007

31. října 2007 v 17:56 Archiv
Maňásek Kristýnka uvítala na začátek všechny děti, seznámila se i s Lucinkou a Matějem, kteří dnes přišli poprvé a pak jsme si zazpívali písničku s domečkem na uvítanou.
Protože dnes přišla přesila holčiček, posílili jsme kluky básničkou " Mám dva malé přátele, jeden Kája, druhý Roman..." a pak jsme si zkusili říkanku "Polámal se mraveneček".
Děti si vzaly malé nalepovací mravence a posazovaly je na velké mraveniště. Pak se několik dětí převléklo pomocí tykadel za mravence a pomáhaly shánět potravu pro mraveniště. Ještě, že v místnosti byly ukryté tři housenky, tak se alespoň mravenečci mohli postupně vystřídat a zkusit si tu těžkou housenku donést do mraveniště.
Mravenci nakrmení k prasknutí spokojeně ulehli do postýlek. A my jsme si povídali o tom, co chutná dětem ( housenku nikdo z nás nerad) a co jsme dnes dobrého snídali. Poté už vyjela " mašinka pomoci "a děti do ní dávaly penízky na pomoc dětem, které tak dobré papání jako my nemají.
Pak jsme si ještě zopakovali písničku "Když kamarád nemůže" a říkankou "To je moje bible" jsme otevřeli naší velkou obrázkovou Bibli. Tam jsme otevřeli příběh o Davidovi, který si dnes naposledy připomeneme.
Ještě jsme po písničce "Tiše, tiše" pozvali mezi nás Pána Boha v modlitbě a pak už se objevil David, Jonatan a král Saul.
Zopakovali jsme si, co nám Vlaďka povídala minule a podívali jsme se, co se odehrálo, když David uprchl z královského paláce.
Jonatan se ten večer posadil za stůl se svým tatínkem krále, ale dlouho neposeděl, protože poté, co Saul zjistil, že David nedorazil a že se ho ještě Jonatan zastává, hodil své kopí i po Jonatanovi.
Potom jsme sledovali Davida, jak se se svými muži ukrývá v horách a jak ho král Saul se svým vojskem sleduje. Saul měl od zvědů dobré informace, kudy David prchá a tak mu byl v patách. Dokonce se mu povedlo ho dohonit: tehdy, když si Saul zašel do jeskyně, kde byl David se svými kamarády ukrytý. Davidovi vojáci to viděli jako skvělou příležitost, aby David svého nepřítele zabil a stal se králem.Radili mu, aby využil chvíle, kdy o něm Saul neví a nedává pozor a zaútočil na něj.
David ale tuhle příležitost nevyužil, nechtěl Saula zabít ani se mu pomstít. Nechtěl se stát králem tím, že by zabil.
Jen odřízl kousek králova pláště. Když pak Saul vyšel ven zavolal na něj David :"Králi, múj pane, podívej tak blízko jsem byl u tebe a neublížil jsem ti, nechci proti tobě bojovat, proč ty mě stále honíš?"
Saul se zastyděl a řekl: "Jsi lepší, než já Davide, už tě nebudu honit.." A stáhl se se svými vojáky zpět.
Po napínavém příběhu jsme ještě zpívali písničku "Jonotan a David jsou kamarádi" rozloučili jse s Kristýnkou.
Ještě nás čekalo malování voskovkami a vodovkami, které bylo zase napínavé pro maminky( co si všechno asi nenapravitelně umažeme?)
Nakonec byl čas na hraní a povídání.
Zítra se na vás těšíme v 9:00 opět zde v klubu Rybička na výtvarném kurzu ubrouskové techniky.Cena bude 40,-( dva vstupy na permanentce) na barvy, lak a lepidlo, které jsme zakoupili z peněz klubu a k tomu ještě cena za materiál, podle toho, cojste si objednali u Zuzky.
Stoly už jsou připraveny a jsem zvědavá, jak nám to půjde!!

Setkání pondělí 29.10.2007

29. října 2007 v 21:16 Archiv
Dnes jsme se opět setkali ve dvou po sobě následujících skupinách. Po uvítání písničkou se s dětmi pozdravil krtek a vyprávěl jim příhodu, která se mu nedavno stala. Spolu s kamarádem zajíčkem našli v lese naříkající žabku, která se ztratila. Bylo jim jí líto a tak si ji vzali domů. Večer plánovali co bude potřeba pro žabku udělat, aby se u nich cítila spokojená a aby se naučila všechno důležité, co k životu potřebuje.
Hned ráno připravili snídani: chytili žabce mouchu. Mysleli, jak si pochutná, ale ona nad ní ohrnovala nos, raději by křupavého komára, mouchy prý jsou hořké...
Ale protože nic jiného nebylo, ze snídaně sešlo. Pak se vydali na vycházku, to už se žábě zamlouvalo více, ale jen do té doby, než došli k rybníku, kde zajíček chtěl zahájit výcvik poslední záchrany žab. Když se totiž na žábu vrhne čáp, pomůže jí rychlý skok do vody a potopení až na dno.
Žábu ale voda studila, štípala do očí a zlobila se a fňukala.Skákání se učit nechtěla.
Na večer měl krtek připraveno překvapení: měkkou peřinku pro žábu na spaní. Asi se nedivíte, že ani tohle nevyšlo tak, jak si zvířátka plánovala. Žábě se nelíbila barva ani motiv a nakonec se urazila a odešla pryč. Řekla si, že lepší bude být sama.
Nové ráno ji ale zklamalo, její pokus o ulovení snídaně nedopadl úspěšně. Do rybníčku musela skočit také, jen tak tak, že ji čáp nesnědl. A když večer usínala na kameni, uvědomila si, že přeci jen u zajíčka a krtka to zas tak špatné nebylo. Dokonce se rozhodla vrátit se a omluvit se. A to je, děti někdy docela těžké. Krtek a zajíc ji rádi přivítali, když viděli, že už nebude nespokojená a protivná.
Po pohádce jsme si vzali nástroje a zazpívali si několik písniček a zopakovali si říkanky.
Nakonec nás čekalo vyrábění zvířátek z lesních plodů. Kaštany už byly docela tvrdé, ale přesto se některým povedla docela zajímavá zvířátka!
Uvidíme se opět ve středu, ještě naposledy povíme něco o Davidovi a ve čtvrtek nezapomeňte na plánovaný kurz ubrouskové techniky. Kdo budete chtít materiál nakoupit od Zuzky, ozvěte se jí, protože se již chystá nakupovat.

Setkání ve středu 24.10.2007

25. října 2007 v 10:24 | Jitka |  Archiv
Nejprve nás všechny pozdravila Kristýnka, některé děti už jí i odvážně podaly ruku, ale někteří se ještě docela stydí. Pak jsme se podívali do domečku a zazpívali si písničku.
Zopakovali jsme si říkanku Polámal se mraveneček, a už tu bylo opravdické velké mraveniště a v něm dva kamarádi Ferdílek a Čuchálek. Jehličí jim jde nosit snadno, ale ta housenka! Uf, to je dřina.
Pod kládou si Ferdílek ani moc dlouho nepoležel ,protože Ben už ví, že je třeba ho osvobodit. Jak Vlaďka zraněného mravence zmínila, Ben ho hned našel a zachránil :).
Když se Kristýnka ptala, co děti snídaly, byly maminky překvapené, na co všechno si děti vzpomněly... Potom okolo nás projela mašinka pomoci, aby i děti, kterým maminky nemohou takové dobré snídaně připravovat, měly co jíst.
Obličej holčičky se zavíracíma očičkama spolu s písničkou Tiše, tiše nám pomohla zavřít očička a sepnout ručičky, abychom mohli mezi nás pozvat Pána Boha.
Pak jsme říkankou To je moje Bible otevřeli velkou obrázkovou Bibli a dnes naposledy nám příběh zahráli dva dobří kamarádi David a Jonatan. Saul nenapravitelně házel kopí, tak se ani nedivíme, že nakonec se stal David králem místo něj. Ale i když se dostal k moci, nezapomněl na svého kamaráda Jonatana a na slib, který si dali, že budou za všech okolností kamarády a nebudou proti sobě bojovat.
Příběh ukončila písnička na rozloučenou a pak jsme se pustili podle Zuzčiných instrukcí do zdobení korkových podložek ubrouskovou technikou. Bdělá Zuzka nedovolila ani nám začátečníkům něco zkazit, takže všechny výrobky byly originální a skvělé. Tak nás to nadchlo, že bychom rádi zkusily i něco komplikovanějšího. Domluvily jsme se, že si uděláme extra setkání, kde vyzkoušíme i další věci, které lze použít jako dárky nebo dekorace do bytu: sada korkových podložek, prkénko s vařečkami, obrázek, 3D obrázek, květináč...
Chcete-li, přijďte také ve čt 1.11. v 9:00. S sebou si vemte materiál podle toho, co jste se rozhodli vyrobit (korkové podložky, květináč, prkénko... a ubrousky s motivy, které se vá líbí). Materiál vám může i nakoupit Zuzka Krumpholcová, informujte se na tel.720 145 435. (orientační cena materiálu: obrázky-malý60,- velký80,- včetně krakel, laku,prkénko 70,-) Ostatní materiál jako akrylátové barvy, lepidlo, štětce a lak již máme nakoupeny a vycházelo by to přibližně 40,- na osobu. A jak jinak, než že radit a pomáhat nám bude Zuzka, aby se nám to zase tak pěkně vyvedlo.
Už teď se těším.

Klub 22.10.

22. října 2007 v 19:09 | Vlaďka |  Archiv
Představte si, že krtek byl dnes nemocný.
Děti se statečně drží a v klubu nás bylo hodně, tak to bylo moc fajn.
Proto nás na začátek přivítal zajíček. Nejprve jsme nevěděli co se krtkovi stalo, ale s pomocí zajíčka jsme ho našli jak leží v krtině pod dekou,má velkou teplotu, kašle a bolí ho v krku.
Tak co teď s tím?
Zajíček běžel pro moudrou sovu, která umí i léčit a ta si krtka poslechla, změřila mu teplotu a předepsala léčbu.
A tak krteček dostal vitamínky, sirup proti kašli a horký čaj s medem a citrónem.
Brzy se mu ulevilo a když se uzdravil úplně, vzal ho jeho kamarád zajíček na výstavu Betlému do Suchdola.
Moc se jim to líbilo a hned se rozhodli, že něco takového taky vyzkouší.
A naše děti si to zkusili taky!
Nejprve jsme si zase něco pěkného zazpívali a odříkali oblíbené říkanky.
Pak už nás Jitka vzala do kuchyňky, kde nás čekala šamotova hlína.
Malé instrukce předem a pak už s chutí do toho! Z hlíny se pod rukama maminek i dětí začaly rodit sněhuláci, andílci, zvířátka a jiné postavičky.

Některé maminky si vzaly hlínu domů, aby v tom mohly doma pokračovat.
To se těšíme co vyrobí.

A v prosinci se na to můžeme jít společně podívat na Suchdolské náměstí.

Biblické příběhy 17.10.

18. října 2007 v 21:32 | Vlaďka |  Archiv
Dnes na naše mraveniště dorazili 4 mravenečci - Anička, Vojta, Honzík a Ben s maminkama.
Holčička Kristýnka se na ně moc těšila a i dnes jim povyprávěla příběh, který se stal jejímu kamarádovi Čuchálkovi. Zase se mu ztratil kamarád Ferdílek, ale s pomocí dětí jsme ho našli a vysvobodili z pod klády.
Z Bible jsme si zopakovali příběh o dvou velkých kamarádech Davidovi a Jonatanovi, které nerozdělil ani hněv Jonatanova tatínka Saula.
Připomněli jsme si pár písniček a říkanek k tomuto příběhu.
V naší tvůrčí části jsme vyráběli dekorační draky. Řekla bych, že se nám povedly - posuďte sami.
Mějte se krásně a příští středu v 9:30 hod zase AHOJ! (Během výtvarné části budeme ve středu 24.10)zkoušet ubrouskovou techniku. Radit nám bude Zuzka, která s tím má bohaté zkušenosti. Materiál je již zakoupen.)

Klub 15.10.2007

16. října 2007 v 22:02 | Vlaďka |  Archiv
Krteček nás dnes seznámil se svým kamarádem Ferdou mravencem. Zažili spolu jeden dobrodružný příběh a ten nám povyprávěli
Ferda žil se svými kamarády mravenci na kraji lesa ve velkém mraveništi.
Jednoho dne do jejich lesa přijely veliké bagry a začaly kácet stromy. Všude byl velký
rámus. Za nějaký čas tudy povede dálnice a všechno musí stranou.
Zvířátka žijící v lese začala utíkat. Zrovna v tu samou dobu přišel za Ferdou jeho kamarád Krtek a vymyslel jak mravenečkům pomoct. Zavolal své další kamarády a všichni pomohli přestěhovat mraveniště na bezpečné místo.
Jenže tam už nebyl jejich milovaný les, jen veliká mýtina. A tak společně vymysleli, že si nový les zasadí.
Ze starého lesa rychle vyryly malé stromečky a zasadili na mýtině. Za pár let z nich bude taky krásný les!
A o lese jsme si zazpívali "Já do lesa nepojedu", pak taky "Šli panenky silnicí", "Skákal pes" a jiné.
Usnuli jsme na chvíli s ježečkem, kouleli velkou bramboru nebo udělali velkou bublinu. A ještě další písničky a říkanky jsme si zopakovali.
Nakonec jsme vyráběli bramborová razítka. Děti spíše zaujaly prstové barvy, s těmi se totiž krásně nejen maluje, ale maže sebe i okolí...:-))

V pondělí 22.10. Zuzka nemůže přijít, tak ubrousková technika se ruší. Ale zatím si můžete sehnat nějaký ubrousek s pěkným motivem a kdyby se Vám podařilo sehnat i malé korkové podložky (pod hrníčky - raději silnější) bude to fajn. Můžeme to pak zrealizovat 29.10. Upřesníme!
Jitka získala šamotovou hlínu na modelování, můžeme se zapojit do vytváření Suchdolského betléma, který je každoročně vystavován před obecním úřadem na Suchdolském náměstí. Figurky budeme moci vymodelovat s dětmi přímo v klubu Rybička, maminky si mohou vzít i kus hlíny s sebou domů a vlastní figurku si vymodelovat v klidu doma. Hotové postavičky pak všechny najednoi odevzdáme do ZŠ k vypálení. Aby se vše v klidu stihlo, budeme modelovat už v 2. polovině října.
Termín ještě upřesníme, s sebou je dobré vzít dětem zástěrku a hodit se vám bude nůž na upravování hlíny.Máte-li někdo rozprašovač na vodu vemte s sebou, budeme tím hlínu vlhčit.
Možná to bude chtít i nějaké "krycí" oblečení pro děti.
Těšíme se na Vás!

Drakiáda

16. října 2007 v 21:52 | Vlaďka
Ladronka 14.10.2007
Tato neděle začala sice mrazivě, ale brzy se na nás začalo usmívat sluníčko a vydrželo až do večera.
Takže se sluníčkem to vyšlo, ale nedorazil vítr a to bylo horší.
To víte, když chcete pouštět draky, musí foukat. Ale přece jenom jsme to nevzdali a šli to na Ladronku zkusit.
Tak jsme se přitom pěkně zahřáli. K tomu, aby drak vzlétl alespoň na chvíli, bylo potřeba si pěkně zaběhat. To si pak drak třeba dal říct. A většině se to opravdu podařilo. Ale asi nejdéle tam nahoře pobýval drak Šimákových.
Ale snažili se všichni a byli po zásluze odměněni.
Po běhání s draky nás čekalo velké soutěžní klání na odrážedlech, tříkolkách, koloběžkách apod.
Děti to vzaly vážně a dopadly skvěle - všichni projeli cílem!
Odměna byla sladká a "míšová"
Po dětech si zasprintovali tatínkové a maminky. Tatínkům se do dráhy dostal jeden malý brouček, a tak omezil hladký průběh závodu. Zřejmě tím ovlivnil i konečné pořadí, ale všichni to vzali s úsměvem a s pocitem, že zase něco udělali pro své zdraví! :-)
A nakonec jsme si zahráli hry s míčem, trefovali se do stromu papírovými koulemi a poráželi kuželky.
Bylo to fajn (alespoň doufám) a třeba si to zase zopakujeme!
(Krumpholcům děkujeme za sponzorské dary!)

Kurz nošení dětí v šátku

12. října 2007 v 18:44 | Jitka
Máme pro Vás novinku!
Na polovinu listopadu plánujeme Kurz nošení dětí v šátku.
Kurz je určen nejen maminkám, které už klub navštěvují, ale i všem ostatním. Nastávající maminky, které o používání šátku uvažují, si mohou vázání šátku vyzkoušet. Maminky, ktreré již děti v šátku nosily, se mohou naučit něco nového a podělit se o své zkušenosti.
Lektorka Lenka Navrátilová, která již několik podobných kurzů vedla, vás během jednoho dopoledne seznámí s technikou vázání šátku a zodpoví vaše případné dotazy. Sama již šátek během své pětileté praxe na svých třech dcerách vyzkoušela.
Kurz proběhne v pátek 16.11. 2007 v klubu Rybička (Roztocká 5, Praha 6- Sedlec).
Začátek v 9:30, předpokládaná délka 1,5-2hod.
Cena 50,-Kč
Počet účastníků je limitován ( max. 8 maminek), pokud máte zájem se zůčastnit, rezervujte si telefonicky místo přímo u lektorky.
Kontakt: Lenka Navrátilová tel. 777 224 247

"Biblické příběhy" středa 10.10. 2007

10. října 2007 v 15:13 | Jitka |  Archiv
Ben, Kačenka, Vítek, Eliška, Terezka,Vojtíšek i Matýsek už jsou usazeni na polštářcích a příběh může začít!
Maňásek Kristýnka se s každým z dětí zdraví a už je tu domeček a písnička na uvítanou.
Potom jsme si nasadili tykadla (dnes už se tolik děti nebojí :), mravenci zase snášeli jehličí a opět si nevěděli rady s velkou tučnou housenkou. Mravenec Čuchálek volal na pomoc Ferdílka, hledal ho a hledat pomáhaly i děti.
Nakonec jsme Ferdílka objevili -spadla na něj chudáka kláda.
Děti - mravenci ho osvobodili a štastně společnými silami dopravili housenku do mraveniště. To budou hody!
Zpívali jsme písničku " Když kamarád nemůže", Vlaďka připravila i texty do zpěvníčku, tak už nám to šlo mnohem lépe, než před týdnem.
Je moc príma mít kamarády, na které se můžete spolehnout v nouzi. Některé děti ale nemají kamarády, nemají třeba ani maminku, nemá se o ně kdo postarat. Proto vyjela z depa "mašinka pomoci", kterou už známe z minula a víme, že vozí penízky pro děti, které jsou v nouzi.
Děti už měli v ruce připravené malé penízky, zpívali jsme písničku a pokoušeli se strefit do otvoru v mašince. Dneska mašinku řídil Vojta, protože minule se mu mic líbila.
Potom jsme v modlitbě poděkovali Pánu Bohu a pozvali ho mezi nás. Říkanku "To je moje Bible", ke které potřebujeme mít volné ručičky umí tedy Beník zatím bezkonkurenčně, my ostatní se už také začínáme trochu chytat:)
A už se objevil David, král Saul a jeho syn Jonatan. Od minulého týdne víme, že král Saul je pěkně nebezpečný chlapík, takže jak si bere do ruky kopí, už nám stydne krev v žilách. Vůbec se Davidovi nedivíme, že nakonec musel z královského paláce uprchnout!
Ještě že Jonatan, ač Saulův syn, není stejně vzteklý. Je Davidův kamarád a zůstal mu věrným kamarádem za všech okolností.
O tom už také umíme písničku.
Nakonec jsme si s Kristýnkou zazpívali písničku na rozloučenou a usedli jsme ke stolu, abychom si udělali právě takovou mašinku- kasičku, do jaké vybíráme penízky, protože dětem se tak líbí, že ji každý chce domů.
Děti nám sice ze začátku radily, některé i pomáhaly, ale nakonec se to zvrtlo ve výtvarný kroužek pro maminky :) a povedly se nám vskutku originální kasičky: posuďte sami!
Na shledanou příště!

Klub 8. 10.

8. října 2007 v 18:41 | Vlaďka |  Archiv
Naše děti měly za úkol nasbírat spadané listí. Tak to se určitě některé vydaly do lesa jako naši kamarádi zvířátka. A víte co se stalo...?

Krteček, myška, ježeček a zajíček se vydali do podzimního lesa, aby nasbírali listí a nějak si jim vyzdobili obydlí.
A jak tak byli všichni zabraní do sbírání těch nejkrásnějších listů, tak se stalo, že se krteček se zajíčkem ztratili.
Co bychom měli dělat, když se ztratíme? Děti se dozvěděly, že by určitě měly zůstat na místě a volat.
A co udělal krteček se zajíčkem?
Krteček si myslel, že na něho zapomněli a vrátili se domů, tak honem rychle utíkal do krtiny. A zajíček si zase myslel, že zvířátka pokračovala dál, směrem do Roztok a tak utíkal tím směrem.
Zvířátka se nakonec po dlouhém hledání našla, musela však dokonce na pomoc volat polici (děti si zahráli na policisty). Už jsme měli strach, že se snad neshledají.
Někdy se i nám dětem může stát, že nezbývá nic jiného, než zavolat na pomoc policisty.

Pak už jsme si zazpívali a zopakovali naše oblíbené říkanky.

A jelikož jsme se činili ve sbírání listí i my, mohli jsme vyrábět krásné prostírání nebo "diplomy" na nedělní Drakiádu.

Těšíme se na Vás!

Další setkání v Klubu je už ve středu 10.10. kdy si budeme opět povídat o mravenečcích, Davidovi a Jonatanovi. (Biblické příběhy)

Nebo DRAKIÁDA v neděli 14.10. od 10:00 hod. na Ladronce u půjčovny bruslí.

"Biblické příběhy" středa 3.10.2007

6. října 2007 v 17:27 | Jitka |  Archiv
Pravidelně každou středu se budeme scházet v klubu Rybička (zatím jen jedna skupina v 9:30), abychom se seznámili s nějakou postavou z Bible, naučili se nové písničky a říkanky a plno jiných nových věcí a nakonec si také něco vyrobili.
Při středečních setkáních nás bude doprovázet maňásek Kristýnka. Seznámila se se všemi dětmi a byla moc překvapená, že mezi nimi je i holčička se stejným jménem!
Během září si budeme povídat o mravencích,o králi Davidovi a o kamarádství a pomáhání.
Tuto středu jsme se po písničce na uvítanou ocitli v lese a trochu jsme nakoukli do života mravenců. Viděli jsme jak se lopotí s potravou, co jehličí si musí nanosit, než mají stavbu hotovou. Ale když najdou housenku, to už by si bez vzájemné pomoci nevystačili. To mravenci dobře vědí, proto si pomáhají.
Děti dostaly na hlavu tykadla a tak jsme tu rázem měli 6 mravenců pomocníků.
Pomáhat si navzájem mají i lidé, někdy pomůže i malý penízek. Když jich je totiž víc, dá se za ně koupit oblečení, jídlo nebo knížky pro děti, které nemají to, co nám připadá samozřejmé. Proto máme také mašinku- pokladničku, do které hází děti penízky. Říkáme jí mašinka pomoci.
Potom přišla chvíle pozvat taky mezi nás Pána Ježíše, ten sice není vidět, ale dá se s ním mluvit, když se modlíme. Abychom věděli, jak na to, máme tu papírový obličej se zavíracíma očkama a písničku.
Potom jsme otevřeli říkankou " To je moje Bible.." naší obrázkovou bibličku a vydali jsme se za dvěma kamarády, kteří žili kdysi dávno: za Davidem a Jonatanem. Byli to dobří kamarádi, i když Jonatan byl syn krále Saula a David byl pastýřem ovcí. David uměl hrát krásně na harfu a díky tomu byl vybrán, aby svou hrou na harfu uklidňoval krále Saula, když na něho přišla velká zlost.
Jednou se takové královo vztekání stalo Davidovi málem osudným, když po něm Saul hodil kopí. David jen tak tak uhnul a kopí se zabodlo do zdi. Saul měl zlost, že lidé začínají mít Davida víc rádi, než jeho. Dokonce Jonatan se s ním kamarádí, to mu nebylo po chuti.
Když se Saulův pokus Davida probodnout opakoval podruhé, pochopil David i Jonata, že to nebyl žádný omyl. David musel utéct, ale s Jonatanem zůstali kamarády dál, slíbili si, že proti sobě bojovat nebudou a budou si vždycky pomáhat.
Pak jsme si zazpívali o Davidovi novou písničku a nakonec jsme zasedli ke stolu a lepili jsme mravence z vaty. Povedli se samí pěkní ferdové:)
Už se těším na příště, to si nové písničky zopakujeme, jsem zvědavá, jestli budeme mít zase tykadla...
Připravte si s sebou kelímky od tvarohu a hrdla od plastových láhví, případně různé barevné balící papíry a izolepu. Zkusíme vyrobit mašinky pomoci (kasičky).
Zase ve středu nashledanou!

Klub Rybička 1.10.

3. října 2007 v 13:06 | Vlaďka |  Archiv
Další pondělí, kdy jsme měli připravený program hned dvakrát.
A už i na 9. hodinu přišlo dost maminek s dětmi, tak to bylo prima!

Dnešní příběh byl o neposlušné myšce, která nechtěla vůbec pomáhat mamince(to teda není pěkné, že?!), ani si čistit zuby nebo uklízet po sobě.
Tak se rozhodla, že jednoho dne pojede za svými kamarády. Tam se určitě bude mít lépe.
Sedla na vlak a vyrazila za ježečkem a zajíčkem.
I tam by si pořád jen hrála. Ale ono to nejde pořád!
Musí se chodit včas spát (to se myšce nechtělo), abychom ráno byli čilí a mohli třeba na houby do lesa.
Zajíček s ježečkem nemohli ráno myšku vzbudit a pak při snídani nechtěla papat to, co dostala a nakonec ještě nechala po sobě hrozný nepořádek.
A když se dověděla, že půjdou na houby, tak "brblala", ale nakonec šla. A pak byla ráda, když nějakou houbu našla.
I když na to myška nepřišla hned, ale třeba až povyroste tak zjistí, že pomáhat je užitečné, čistit zuby zdravé a uklízet za sebou nutné, aby to s námi vydrželi i jiní lidé! :-)

V písničkovém bloku jsme si s nástroji zazpívali známé písničky a dokonce zkusili zpívat zároveň "Já dolesa nepojedu" a "Jede, jede poštovský panáček" a povedlo se !
Jinak jsme opět procvičili naše oblíbené říkanky Brambora a Bublina.

No a protože jsme měli příběh, který se odehrával v lese, tak jsme si nakonec vyrobili z modelíny houby, šnečky či slimáky.

Tak ahoj příště!
(Biblické příběhy - 3.10. v 9:30 hod.)
(Další pondělní Klub 8.10. v 9:00 hod 1. skupina, 2. od 10:15 hod.)

A nezapoměňte! DRAKIÁDA 14.10. od 10:00 na Ladronce (Břevnovská pláň)