Červen 2007

Naše setkání 25. června 2007

29. června 2007 v 10:29 | Jitka |  Archiv
Naše poslední setkání v tomto školním roce jsme začali písničkou s domečkem, pak nás čekal prázdninový příběh Krtka a jeho kamaráda Ježka. Potkávali různá zvířátka a děti měly hádat, jak se se jmenují, jaké vydávají zvuky. Děti si s tím věděly rady, skoro nic je nezaskočilo.
Pak ale Krtek narazil na zvíře, které mezi obrázky nebylo. Leželo to stočené v listí a vyhřívalo se to.
Krtek do záhadného zvířete šťoural, až se ozvalo syčení a had zvedl hlavu k útoku. Ještě, že zasáhl Ježek, který má se zmijemi zkušenosti a má u nich docela respekt, takže se zmije nakonec dala na ústup. Ani zmije se nepere jen tak z dlouhé chvíle.
Pro Krtka to bylo poučení a možná i pro nás, až uvidíme někde vyhřívající se zmiji, nebudeme ji tahat za ocásek, ale půjdeme raději dál.
Po příběhu jsme si zazpívali, Pavla měla několik nových písniček, které pasovaly k dnešnímu příběhu a pak jsme si dali písničky na přání.
Pak ještě pár pohybových her, které se děti za tohle pololetí naučily. Bublina, brambora, kolo mlýnský, zajíček ve své jamce a tak.
Nakonec jsme si jetě nalepili na tácek pažit s hady, objevily se tu nejen zmije, ale i neškodné užovky a zcela cizokrajné druhy.
Pak to všechno syčelo, pár hadů se stačilo přetrhnout ještě než dorazili domů....
A pak už zbývalo jen se rozloučit, popřát si pěkné prázdniny a zamávat si. V září nashledanou!!

Naše setkání 18. června

19. června 2007 v 22:13 | Jitka |  Archiv
Dnes to bude bez fotodokumentace, protože spolehlivé fotografky Vlaďka a Pavla dnes nemohly přijít.
Vítek, Timejka, Matýsek a Verunka už se usadili na židličky, ví totiž, co je čeká. Po písničce na uvítanou se ukázal Krtek. Dnes se vydal na výlet s dvěma kamarády ježky.
Nabalili si do batůžku plno užitečných věcí, ale když se strhl déšt, zjistili, že ani jeden nevzal pláštěnku nebo deštník. A kam se honem schovat?
Na první pohled se jim zdála nejvhodnější budka, která stála u cesty. Zarazilo je však podezřelé označení na dveřích: dva blesky. Dlouho o tom rokovali, co to znamená a radili se s dětmi.
Dobře, že se nakonec do toho nebezpečného domečku nedobývali, protože správně uhodli, že je tam schovaná elektřina, ta by je mohla zle popálit. Sice trochu zmokli a schovat se museli jinde, ale zato přežili výlet bez úrazu.
Potom jsme se dali do zpěvu, děti navrhovaly své oblíbené písničky, nejvíce žádaná byla skákal pes přes oves, ta jednou nestačila.
Pak se vedení ujala Kamila, připravila pro nás jednoduchou výtvarnou část, při které jsme vystříhli a nalepili velké papírové květy. Ty pak dětem posloužily ke hře na motýlky. Navíc bylo třeba zahrát si na jiná zvířata: psy, žáby a kočky, při tom se děti pěkně zacvičily a protáhly se.
Pak byl ještě čas si popovídat a děti si hrály.

Naše setkání 11.června

13. června 2007 v 21:26 | Jitka |  Archiv
Hned druhý den po soutěžním klání na Ladronce jsme se setkali v klubu Rybička. Pavla s Janičkou a Kamila s Verunkou s námi v neděli nebyly, tak si alespoň dnes zkusily několik zbývajících her, které Vlaďka přichystala. Dnes byla mezi námi nová maminka, zatím ještě budoucí maminka -Hanka.
Jako obvykle nechyběli maňásci, tentokrát Zajíček vyprávěl, jak na výletě v lese způsobili s Medvědem požár.
Pak jsme si dali několik písniček na přání, každé dítě jmenovalo svou oblíbenou.
Nakonec jsme si sedli ke stolu a lepili na větvičky plamínky z barevných papírů. Od takových nám les nechytne ani v největším letním žáru.

Sportovní dopoledne pro celou rodinu

13. června 2007 v 21:13 | Jitka |  Archiv
V neděli 10.června jsme se sešli v parku na Ladronce ke sportovnímu klání v různých legračních disciplínách.
Šest rodin s dětmi Vlaďka takticky rozdělila na dvě soutěžní družstva: Myšáky a Žraloky.
Pak jsme si vyzkoušeli několik her. Původně to bylo pro děti, ale nám dospělým to nedalo, museli jsme si to zkusit také. Ty nejvtipnější okamžiky ale nikdo nefotil, úplně jsme zapomněli zdokumentovat, jak ve dvojicích probíháme tunelem z krabic :).
Lov žraloků, nošení papírových koulí, trefování do kbelíku či závodní překážková dráha- to bylo několik soutěží, které Vlaďka připravila.
Žel, počasí nám nepřálo, pro hustý deštík jsme se museli ukrýt pod strom a prostřeli jsme přinesené dobroty na deku. Ale déšť sílil, pršelo už i pod stromem, takže jsme dnešní klání museli završit pod deštníkem u blízké restaurace. Předávaly se medaile a odměny.
Bylo to príma, to musíme ještě někdy zopakovat.

Naše setkání 4.června

4. června 2007 v 21:31 | Jitka |  Archiv
Už je červen a před námi je ještě několik pondělních setkání, než i nám v klubu Rybička začnou prázdniny.
Dnes nám Krtek vyprávěl, jak spolu s kamarády našli zatoulaného pejska.
Pejsek měl hlad a bál se. Když ho ale děti nakrmily, hned byl veselejší. Kamarádi by si ho nejraději nechali. Ale to nejde, pejskové by mohli v lese ohrozit malé zajíčky.
Po chvíli přemýšlení se zvířátka rozhodla zařídit pejskovi odvoz do útulku, kde by mohl počkat na nového pána.
Najít nového hodného pána se podařilo nečekaně rychle. Pan starosta, ktererého si zvířátka přivolala na pomoc, se rozhodl, že si psa nechá. U něj mu bude dobře.
Kdyby to vždycky v životě dopadlo tak dobře, viďte.
Následovalo několik písniček o psech, říkanka o zajíčkovi v jamce, a když jsme se dosyta vydováděli a všichni v jamce vystřídali, pustili jsme se do výtvarné činnosti.
Na čtvrtku jsme malovali a lepili psy, jejich boudy, misky, kosti...prostě vše, co k pejskům patří.

Naše setkání 28.května

3. června 2007 v 21:40 | Vlaďka |  Archiv
Dnes nám krteček vyprávěl napínavý příběh o tom jak se zvířátky zachraňovali vránu ze sítě, kterou v lese nastražil zlý člověk. Naštěstí se jim to povedlo a vrána jim za to byla moc vděčná.
Pak jsme si s chutí zazpívali naše staré, známé písničky. A že nám to šlo, když máme tolik šikovných malých muzikantů, kteří hrají na co se dá.

No a pak už přišla chvíle, na kterou jsme se vůbec netěšili a bylo nám při ní smutno.
Museli jsme se rozloučit s naším kamarádem Ondrou a jeho maminkou Bárou. Stěhovali se do nového domova na severní Moravě.
Bára byla jednou z prvních, kdo přišel s nápadem založit v Sedleci klub maminek a dětí. A také díky její velké aktivitě dnes klub vypadá a funguje, myslím, výborně.
Moc jí za to děkujeme a přejeme jejich celé rodince ať se jim na nové adrese hezky bydlí a žije!
A aby nás z toho smutku nerozbolelo bříško, tak jsme si dali něco moc dobrého "na zub".
Nakonec jsme z moduritu vyráběli medaile na blížící se rodinný sportovní den. A věřte nebo ne, ty medaile jsou moc pěkné a originální!
Tak jen přijďte a třeba nějakou dostanete!
Těšíme se na Vás na další schůzce 4. června opět v 9:30 hod.