Květen 2007

Naše setkání 21. května

23. května 2007 v 21:11 | Jitka |  Archiv
Dnešní setkání jsme začali nakouknutím do domečku a písničkou na uvítanou. Krtek byl překvapený, kolik dětí vidí: Ondru, Toma, Vítka, Verunku, Timejku, Janičku, Andrejku a Beníka.
Ale jen co si děti očichal, začal vyprávět příběh.
Tentokrát se Krtek a Ježek pokoušeli najít vzácný poklad, který by měl být ukrytý v jejich stráňce. Nikdo sice neví, jak takový poklad vypadá a kde by měl být zahrabaný, ale zvířátka si usmyslela, že ho najdou. Zajíc u toho byl také, ale poklad ho moc nenadchnul, protože měl jiné starosti: zrovna se mu ztratil malý zajíček.
Krtek prohrabával stáňku skrz na skrz a nacházel při tom všelijaké věci, které tam lidé odhodili. Děti si vždy sáhly do tašky a hádaly, co nahmataly. Našlo se lecos: hodinky, zubní pasta, kelímek, náramek, medvědí kůže, ale největší poklad se objevil až nakonec, když Krtek vyhrabal ztaceného malého zajíčka. Ten byl pro kamarády pokladem, ze kterého měli největší radost.
Pak Vlaďka a Bára rozdaly dětem "hudební nástroje" a pustili jsme se do zpěvu. Ondra se s nabídkou nespokojil, vypadalo to, že hledá své oblíbené "housle", ale nakonec se mu zalíbil bubínek. To si vybral dobře, protože v písničce Tluče bubeníček měl vhodný nástroj po ruce.
Janička, ačkoli byla dnes v klubu poprvé, si k písničkám i zatancovala.
Ještě Kolo mlýnský a Zajíček ve své jamce (děti už začínají chápat logiku téhle hry:)
Katka pro nás připravila ve výtvarné části práci s modelínou. Lepit z modelíny na papír obrázeky se dětem líbilo a radily nám maminkám, co ještě by na papír chtěly. Užili jsma u toho docela legraci.
Pak nastala chvíle, aby nám Katka pověděla o látkových pracích plenách. Je mezi námi totiž většina těhotných maminek a zvažují, co pro miminka pořídit.
Zatímco naše děti se okolo nás motaly a hrály si, my jsme si mohly různé druhy plen prohlédnout, vzít do ruky a poradit se s Katkou, která s nimi má zkušenosti.
Katko, díky, bylo to zajímavé!

Naše setkání 14.května

14. května 2007 v 22:20 | Jitka |  Archiv
Dnešní setkání bylo opravdu pestré: sešlo se 7 mamineka 7 dětí (a to nepočítám ještě nenarozená miminka, kterých bychom napočítali 5).
Dnes jsme se seznámili s dvěma novými maminkami: Katkou a Ilonou a s jejich dětmi: Matějem a Andrejkou.
Chvíli trvalo, než jsme se všichni pozdravili písničkou s domečkem, Krtek jako vždy nechtěl chybět a dožadoval se, abychom zazpívali i pro něj.
Pak začalo maňáskové divadlo.
Krtek, Ježek a Zajíček se vypravili navštívit kamarádku, která má narozeniny.Na cestě je nezastavil ani spadlý strom, který s vypětím sil přelezli. Zajíčkovi se přitom zapíchla tříska do pacičky. To byla komplikace, se kterou si nikdo nevěděl rady, dokonce ani většina dětí ještě třísku neměla, takže nezbývalo než zavolat odborníka- doktora Sovu. Vyndavání třísky se trochu protáhlo, než Sova vystřídala všechny nástroje z lékařské brašny. Nakonec Věrka pinzetou třísku vytáhla, všechny děti postupně Zajíčkovi tlapku vydezinfikovaly - po tak důkladném ošetření to snad ani nemůže hnisat:)
Pak už se zvířátka snadno doptala dětí, kde bydlí ta holčička, co má narozeniny - je to přece Verunka. S rozbalováním dárečku chtěly všechny děti pomáhat a pak se ještě dlouho vyjasňovalo, komu že dárek vlastně patří, protože panenka se všem holčičkám líbila.
Pak Vlaďka dětem rozdala "hudební nástroje" a pustili jsme se do zpěvu o cibuli, o zvířatech na dvoře, zopakovali si říkanku o bramboře a o bublině.
Během výtvarné části jsme si zkusili vyrobit ptáčka na kolíčku. Děti se pokoušely stříhat a my, maminky, dát dohromady dva díly ptáčka, které by k sobě skutečně pasovaly...
Nakonec jsme dali na stůl dobroty, abychom tu oslavu Verunčiných 2. narozenin něčím dobrým zajedli.
A na co se můžeme těšit příště? Na divadlo s Krtkem, písničky a výtvarnou část s Katkou. A také nás čeká povídání o moderních trendech v oblasti plen.

Naše setkání 11.května

12. května 2007 v 20:40 | Jitka |  Archiv
V pátek 11.května se nás sešlo dost: Beník s maminkou Vlaďkou, Ondra s maminkou Bárou, Timejka s maminkou Katkou a Vítek s maminkou Jitkou.
Po písničce na uvítanou se dostal ke slovu Zajíček a vyprávěl nám jak přišel o svůj domeček.Pozval tenkrát Krtka a Vránu na hostinu na svou zahrádku. Spokojené mlaskání jim ale pokazil déšť. Všichni se utíkali ukrýt do svých domečků, ale zajíčkův domeček, který stál u vody, byl brzy zatopený. Voda stoupla tak vysoko, že Zajíc skončil za komínem. Tam čekal, až mu přijdou kamarádi na pomoc. Kamarádi opravdu přišli a vykopali stružku, aby voda odtekla. Voda sice odtekla, ale domeček se rozpadl. Ještě že kamarádi společnými silami postavili Zajíčkovi domek nový.
Potom Vlaďka děti učila dvě nové písničky. Měla k tomu překvapení: různé "hudební nástroje"jako vařečky, hřeben, dřevěné koleje a rolničky. To se dětem moc líbilo. Ondra použil hřeben jako housle a kolej jako smyčec, tvářil se přitom jako pravý umělec :)
Potom jsme zasedli ke stolu a pustili se do výroby dárku ke dni maminek. Každá z nás si mohla udělat dekoraci podle svého vkusu a děti nám pomáhaly lepit, stříhat a vybírat korálky.
Dnes to bylo moc príma.
Těším se, že se brzy uvidíme a to v pondělí 14.5. v 9 :30.

Setkání 3.5.2007

5. května 2007 v 17:20 | Jitka |  Archiv
Ondra je nemocný, Timejka je na Slovensku a Verunka také nemohla přijít, takže dnes se nás sešlo méně: Ben, Vítek a Věruška.
Děti s chutí vyzkoušely nové židličky, které Vlaďka sehnala. Úplně nové sice nejsou, ale sedí se na nich dobře.
Hned, jak jsme zazpívali písničku na uvítanou, objevil se Krtek a my už byli celí napnutí, co nám bude vyprávět. Zvířátka v lese zastihla velká bouřka, silný vítr fičel, až se stromy kymácely. Každé zvířátko si hledalo úkryt: Krtek vklouzl do své krtiny, Zajíček se schoval do svého pelíšku v pařezu. Ale Vráně hledání úkrytu trvalo déle, její hnízdo ve větvích se nebezpečně kymácelo a tak nakonec uvítala pozvání do Zajíčkovy nory. Také Kuně bylo ouvej, zalezla do dutiny stromu, ale celá se strachy třásla, když cítila, jak se strom kývá. I nebezpečná Kuna má někdy strach...Raději by se schovala do pařezu nebo do krtiny, ale protože se s ostaními zvířátky nemá ráda, zůstala sama v dutině stromu.
Jenže silný vítr starý strom zlomil a Kuna zůstala uvězněná a mohla jen volat o pomoc. Když ji zvířátka po bouřce objevila, chvíli se dohadovala, zda nepřátelskou Kunu vysvobodí nebo ne. Nakonec se rozhodli k záchranné akci, ale na odvalení stromu neměli dost sil, ještě že jim děti pomohly.
Po příběhu si děti vybraly několik písniček: Vítek chtěl tu o kočce a Věruška chtěla o zajíčkovi co sedí v jamce, dostalo se i na oblíbenou říkanku o bramboře.
A právě brambory na nás čekaly na stole.Vyřízli jsme z nich několik tiskátek a pak tiskali na papír.Tak vznikl obrázek se stromy, krtky a zajíčky a kunami, podle toho, kolikrát děti tiskátka použily.
Pak už byl čas na svačinku a na volné hraní s hračkami.Maminky zatím plánovaly, co by rády podnikly do budoucna.

Setkání 2.4. 2007

2. května 2007 v 17:42 | Vlaďka |  Archiv
Ondra, Verunka, Vítek, Timejka a Ben - tolik dětí dnes přišlo do klubu. A měly se na co těšit...!
Krtek s myškou dnes zachraňovali kamaráda ježka, který spadl do hluboké jámy.
Jenže na tu záchranu si musel ježek chvíli počkat, protože kamarádi se zapovídali a na něj zapomněli. Ale nakonec se přece jen druhý den vrátili a ježečka za pomoci žebříku z jámy vytáhli.
Jestli nevíte, která je naše nejoblíbenější říkanka, tak já vám to prozradím! "Koulela se brambora" - tu jsme si zase zopakovali a některé další, které mají naše děti rády.
No a nakonec jsme vyráběli krásné obrázky z trhaných barevných papírů, které jsme nalepovali.
Kdybyste je chtěli vidět, jsou u nás v klubu - tak se přijďte podívat!

Setkání v klubu 26.3.2007

2. května 2007 v 17:36 | Vlaďka |  Archiv
Krteček přišel s další příhodou, která se týkala hlavně jeho kamaráda zajíčka.
Krtek se totiž vydal na prázdniny a potřeboval, aby se někdo postaral o jeho kytičky a žížalky.
A tak mu ježek se zajíčkem slíbili, že se o to postarají. Pěkně zalévali kytičky a krmili žížalky. Ale jednou přišel zajíček na to, že krtek má schované ve spíži tři mrkve. A zajíčci mají hóóódně rádi mrkvičky... Myslel si, že si toho krtek ani nevšimne a všechny je snědl sám.
Když se ale krtek vrátil z prázdnin, chtěl ježečkovi a zajíčkovi nějak poděkovat. Mohli by si dát společný oběd. Jenže ten oběd, který měl pro ně připravený - zmizel. A tak musel zajíček s pravdou ven. Ty mrkve snědl on.
Jak to ale tedˇnapravit? Zajíček nakonec koupil nové mrkvičky a na společný oběd přeci jenom došlo.
A abychom se po příběhu trochu protáhli, zazpívali jsme si pár "pochodových" a "cvičících" písniček.
V našem klubu přibylo hraček pro děti. A tak abychom je nemuseli schovávat v igelitkách, vyrobili jsme pro ně parádní velkou barevnou krabici. Myslím si, že tam se jim bude moc líbit!