Březen 2007

Tady se scházíme

22. března 2007 v 10:05 | Jitka |  Kontakt
Aktualizováno dne 28.8.2018

Od 10. září 2018 se opět scházíme v prostorách Velké zasedací místnosti na 3. podlaží Úřadu Městské části Praha - Suchdol, na Suchdolském nám. 734/3, 165 00 Praha-Suchdol.
Vstup je bezbariérový, výtahem do 3.podlaží.

Spojení:
  • z Prahy 6 - Dejvic BUS 107, 147, 160 (z metra Dejvická cca 15 min), stanice Internacionální
  • z Roztok u Prahy a Únětic BUS 359, stanice Internacionální
  • vlakem do stanice Praha - Sedlec a dále BUS 107, 147, stanice Internacionální

Vaše dotazy rádi zodpovíme na klubrybicka@centrum.cz, tel.:607 654 961 Jitka Michalcová, koordinátorka MK Rybička

Písek 7.3.07

22. března 2007 v 9:30 | Katka |  Archiv
Ahoj děti! Sluníčko nádherně svítí a nás čeká pěkný den. Všichni se těšíme, že po šedivé zimě je tady veselé sluníčko. Cítíme příchod jara. Okamžitě jsme se rozhodli vyrazit ven. Děti se moc těšily na písek. A kdo dnes vlastně přišel? Vítek s bráškou Tomem, Ondrášek a Timejka. Na písku jsme se potkali s Terezkou a bylo nám moc fajn. Tak příště v klubu.

Ježečka bolelo bříško 26.2.07

22. března 2007 v 9:29 | Katka |  Archiv
Ahoj děti! Jé, dnes jsme v plném počtu! Verunka, Timejka, Vítek, Beník a Ondrášek. To nám dnes bude veselo. No jasně, ještě je tady krteček se svým příběhem. Příběh o ježečkovi, který se přejedl. Měl děsnou chuť na všechno možné. Snědl obrovský kus sýra, velké jablko, pomeranč a mandarinku. Až ho z toho rozbolelo bříško. Potom jen ležel a čekal, až to všechno stráví. Díky ježečkovi jsme se naučili, že si musíme dávat pozor na to, co papáme.
Vlaďka nám vyrobila zpěvníčky, děti si tam nalepily rybičky, aby si každý svůj zpěvníček poznal. A zazpívali jsme si skoro všechny písničky, co jsme se naučili. Zatancovali jsme si Kolo kolo mlýnský a Bublinu. Potom jsme dokončili naši barevnou rybu jako znak našeho Klubu Rybička. Nalepili jsme ji na zeď do chodby a teď nás ryba vítá každé pondělí v 9.30 hod. Přijďte se podívat!

Ryba 19.2.07

22. března 2007 v 9:27 | Katka |  Archiv
Kdo dnes přišel mezi nás? Beník, Timejka, Ondrášek, Vítek a ... Krtek. Dnes se moc těšíme, že z našich barevných ručiček vytvoříme velkou rybu. Ale nejdřív nás čeká příběh a několik písniček. Seznámili jsme se s novým zvířátkem - kunou. Ale ta kuna udělala pořádnou neplechu. Ukradla myšku. Myška se bála a plakala, ale byl tady její věrný kamarád krtek, který ji zachránil.
Zazpívali jsme několik písniček, naučili jsme se říkanku "Brambora" a ... trochu pohybu nezaškodí - Bublina, Kolo kolo mlýnský...
A už nás čekala výtvarná tvorba. Všechny barevné ručičky vytištěné na papíry jsme vystřihli, Jitka nakreslila velkou rybu a děti lepily vystřižené ručičky na bříško ryby. Vytvořili jsme tak krásné barevné šupiny.

Ručičky 2.díl 12.2.07

22. března 2007 v 9:25 | Katka |  Archiv
Kde jste všichni?! Halóóó, to jsem já, Krtek! Dnes přišel jenom Vítek?? Ále podívejme, kdo je tady, nějaká nová holčička! Jak pak se jmenuješ? Verunka! No to je super! Timejka bude určitě moc ráda, že už budete dvě holčičky mezi těma klukama. Tak Verunko, vítej mezi námi, jsme moc rádi, že jsi přišla.
Krteček vyprávěl Vítkovi a Verunce příběh, zazpívali jsme několik písniček a pak jsme vyráběli druhou sadu šupin pro rybu z barevných obtisků našich vlastních ručiček. Pestrá rybička se stane symbolem našeho klubu.

Ručičky 1. díl 29.1.07

22. března 2007 v 9:25 | Katka |  Archiv
Venku je zima a plno sněhu, Krtek nám dnes vyprávěl, jak málem zmrzl ve sněhu, když se vydal na lov do závějí a unavený usnul ve sněhu. Ještě že ho kamarádi našli a zachránili ho. My se také trochu zahřejeme říkankami a písničkami. A pak už je čas pustit se do malování. Dnes máme na stole prstové barvy a budeme obtiskávat ručičky na papír.

Modelína 15.1.07

22. března 2007 v 9:22 | Katka |  Archiv
Dnes jsme se poprvé setkali v nových prostorách v Sedlci. Vlaďka si dnes pro děti přinesla modelovací hmotu a formičky na vykrajování. Opět jsme si zopakovali písničky a říkanky, nejoblíbenější je myš v komoře a brambora na kolejích.

Beníkovy 2. narozeniny 11.12.06

22. března 2007 v 9:22 | Katka |  Archiv
Dnes jsme se setkali u Vlaďky a Beníčka Jarešových v netradičním počtu. Přišlo hodně, hodně dětí. Beníček si totiž pozval na narozeniny svoje další kamarády: Timejku, Vítka, Jonáše a Šimona.
Dnes je velký den! A těšil se i Krteček. Přišel se všemi zvířatky Beníkovi blahopřát a přinesl i krásný dárek. Pak blahopřály všechny děti a Beník rozbaloval dárečky. Největší radost měl z nákupního vozíku. To se bude mamince Vlaďce dobře nakupovat.
Následovala opravdová oslava. Beník sfoukl 2 svíčky na dortu a všichni jsme si moc a moc pochutnali na různých dobrotách Vlaďčiny kuchyně. Vlaďka si pro děti připravila soutěže a nakonec jsme vyráběli balón, který jsme ještě před nafouknutím pomalovali. Na balónech vznikly různé tvářičky... Děti dostaly píšťalky a spokojení jsme odcházeli domů. Bylo to moc fajn. Díky za krásnou oslavu.

Krteček zabloudil v lese 4.12.06

22. března 2007 v 9:20 | Katka |  Archiv
Začínáme známou písničkou "Kdo dnes přišel mezi nás?" Přišli jsme v plném počtu - Timejka, Věrka, Beník, Ondrášek a Vítek. Děti si už na sebe pěkně zvykly a začínáme být docela dobrá parta. Vlaďka nás naučila 2 nové písničky: "Jedna, dvě, Honza jde" a "Mámo, táto, v komoře je myš". Dětem se to moc líbilo.
A kdo dnes ještě přišel mezi nás? No přece krtek! V příběhu Jitky si zvířátka v lese hrála na schovávanou. Krtek se tak schoval, až se ztratil. Myška, Zajíček a Ježek ho dlouho hledali, až ho nakonec našli. Děti se zase naučily, že když se ztratí, nemají nikam odejít, ale zůstat na místě a počkat na maminku a tatínka.
Pak jsme vyráběli lodičku, ve které seděl medvídek s tučňákem.
To bylo príma dopoledne. Děti i maminky si přišly na své.

Krtek a květina 27.11.06

22. března 2007 v 9:18 | Katka |  Archiv
"Kdo dnes přišel mezi nás?... Ondrášek ..., Vítek ..., Beník ..., Věrka ... a Krteček."
Setkaly jsme se u Barči a Ondráška.
Dnes je myška nemocná a krtek hledá lék, který by jí pomohl. Děti mu přitom vydatně pomáhaly, takže se nakonec podařilo najít tu správnou léčivou květinu, uvařit čaj a myšce se ulevilo.
Teď na podzim se venku moc kytiček nenajde. Zato je všude plno krásně zbarvených listů. Z nich jsme dnes zkoušeli nalepit koláž. Někdo složil postavu, někdo motýlka - a máme zajímavý obrázek!

Housenka a motýl 20.11.06

22. března 2007 v 9:17 | Katka |  Archiv
Druhé setkání se konalo 4.12.2006 u Vlaďky a Beníka Jarešových. Rozhodli jsme se, že ze začátku se budeme setkávat v rodinách. Dnes byl u Jarešových Beník, Vítek a Timejka.
Začali jsme naší znělkou "Kdo dnes přišel mezi nás" a potom nás Vlaďka naučila říkanku "Spí ježeček, spí, a nic neslyší" a několik písniček.
Teta Jitka nám vyprávěla příběh o krtečkovi, který viděl, jak se malá housenka proměnila v krásného motýla.
Pak si děti nakreslily louku a nalepily na ní spoustu barevných motýlů a kytiček.

Ovečka 13.11.06

22. března 2007 v 9:13 | Katka |  Archiv
Milé děti, pozor! Začíname...
Naše první setkání v Klubu Rybička bylo 13.11.2006 u Barči a Ondráška Klodových. Přišel Vítek, Beníček, Ondrášek a Timejka. Jak už to na prvních setkáních bývá, nejdřív jsme se seznámili a hlavně děti si musely začít na sebe zvykat. Na pomoc přišla teta Jitka s krásným příběhem o krtečkovi, který jednou uviděl zvířatko, ale nevěděl, jak se jmenuje. Děti honem hledaly zvířatko v knížce a samozřejmě uhodly a krtkovi řekly, jak se jmenuje. Byla to ovečka.
Ve výtvarné tvorbě děti s pomocí maminek vytvořily krásnou ovečku.